Skocz do zawartości

Przedwojenna Warszawa w kolorze


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadło mi w podpowiedziach. Wywołuje u mnie kapitalne stany nieokreślonej fascynacji. Świetną robotę odwalił Mariusz Zając, koloryzacją i montażem. No i sam historyczny materiał najzwyczajniej mnie powala. Może nawet służyć jako detox od codziennej gonitwy. Wrzucam dwa sample. Siedzę namagnesowany.

 

 

 

  • Like 13
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rnext napisał:

Może nawet służyć jako detox od codziennej gonitwy

 

10 godzin temu, cst9191 napisał:

Wrzucę trochę PRLu od siebie:

 

Dzięki za filmy naprawdę dobrze się ogląda, dodatkowo wprawiają w fajny nastrój.

Tamte czasy były bardziej zrozumiałe, nie było pędu życia, ludzie po ulicach chodzili zadowoleni, pomagali sobie, nawiązywali relacje.

Nawet sytuacje mężczyzn z kobietami jak na tym filmiku z 1955 roku gdzie kobiety uśmiechały się, pogadały, poflirtowały, i jeszcze pomachały na pożegnanie gdzie dzisiaj jest to nie do wyobrażenia.

Osobiście lubię historie i dawne czasy, zwłaszcza sentyment do przed i po wojennych lat gdzie świat i życie wyglądało zupełnie inaczej niż dzisiaj, gdzie było wiadomo kto przyjaciel kto wróg.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 12:30, Rnext napisał:

 

 

 

 

Bez pastelozy, plastiku, reklam i wszechobecnych aut. Bez architektonicznych potworków (no, prawie). Nawet ludzie gustowniej poubierani. Nic z tego nie zostało.

W dniu 29.10.2021 o 00:08, Iceman84PL napisał:

nie było pędu życia, ludzie po ulicach chodzili zadowoleni, pomagali sobie, nawiązywali relacje.

Gruba nadinterpretacja. Była bieda, bezrobocie, warunki sanitarne w czynszówkach były złe. I skurwieli też było sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychuTak zgadza się tylko z tą różnicą, że ludzie w tamtych czasach o tym wiedzieli i byli świadomi zagrożeń do tego wiedziałeś kto przyjaciel kto wróg nie to co dzisiaj gdzie władza, społeczeństwo, propaganda pociskają farmazony i trzymają ludzi w błogiej nieświadomości, że wszystko jest w porządku i nie ma się czym martwić.

To swego rodzaju bal bezwstydnych kurewek. Poza tym sama prostota tamtego życia gdzie były nakreślone role, które obie płcie akceptowały i wypełniały. Popatrz na tych nagraniach jacy ludzie są zadowoleni, ilu ich na ulicach i tętniące życiem miasta do tego klimat miejsca, zabudowa czy rozwijającą się pomału technologia i zastępowanie np. koni samochodami na ulicach. Taka ciekawostka na nagraniu, które wstawiłem widać kobiety z wózkami w parku i teraz najlepsze były podwójne czyli rodziło się wtedy więcej dzieci. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.