Skocz do zawartości

Limit oszczędności cyfrowego euro to 3k w sam raz jak zlikwidują gotówkę - wydawaj ile się da i bądź happy


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

"Exact limits are not set in stone — as the digital euro project is still in an investigation phase within the ECB — but Panetta mentioned €3,000 as an example store-of-value limit and 1,000 transactions as a monthly limit."

 

Ty nie możesz się bogacić, idzie komunizm wielkimi krokami

 

 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 5
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • spacemarine zmienił(a) tytuł na Limit oszczędności cyfrowego euro to 3k w sam raz jak zlikwidują gotówkę - wydawaj ile się da i bądź happy

Od kilku lat mówię głupkom, że zwijam żagle z eurokołchozu patrzą jak na kosmitę.

 

ps. ja nadal nie wierzę, że ci akademiccy teoretycy-przygłupy dadzą radę dopchać tą jaczejkę do tego momentu zanim się rozpadnie.

@spacemarine  co to za źródło ?

 

@slusa albo nie zarabia w jewro.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Król Jarosław I napisał:

ps. ja nadal nie wierzę, że ci akademiccy teoretycy-przygłupy dadzą radę dopchać tą jaczejkę do tego momentu zanim się rozpadnie.

 

 

Obawiam się że to tylko marionetki na pokaz. Bo królicza nora jest dużo głębsza. Do tego według mnie p(l)andemia była tylko testem. Czy i jak łatwo jest manipulować społeczeństwem. Jako społeczeństwa zachodu oblaliśmy koncertowo i sami założyliśmy sobie chomąto. Teraz będą orać nami pole.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baca1980 napisał:

Obawiam się że to tylko marionetki na pokaz. Bo królicza nora jest dużo głębsza.

 

Oczywiście, że tak ale nawet tam nie da się przewidzieć takich rzeczy jak np. brexit.

 

7 minut temu, Baca1980 napisał:

Do tego według mnie p(l)andemia była tylko testem. 

 

Ja uważam, że była potrzebna. Przede wszystkim chodziło w niej o zmniejszenie światowego długu. Kiedyś może założę temat z moimi przemyśleniami na ten temat. Oczywiście upieczenie kilku pieczeni na jednym ogniu z niczym nie kolidowało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce chcą wprowadzić dochód gwarantowany w wysokości 1300 zł😆 czyli 277,43 euro.

 Czas na nowe świadczenie? Każdy obywatel ma dostać 1300 zł co miesiąc, bez dodatkowych warunków. Od kiedy dochód podstawowy? [8.11.2022] | Strefa Biznesu

Także teraz widać, że Polacy są traktowani jak białe murzyny Europy a oferowane pieniądze to kpina.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Iceman84PL napisał:

W Polsce chcą wprowadzić dochód gwarantowany w wysokości 1300 zł😆 czyli 277,43 euro.

Rok temu zarobiłem 230-40e nie pamiętam dokładnie w 12h - legalnie. 

 

Ja już opróżniam polskie konto, a z zagranicznego wybieram trochę gotówki. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując i komentując 

1. Jest to świadczenie bezwarunkowe, co oznacza, że powinno przysługiwać bez warunków związanych np. ze składkami, podejmowaną pracą.

Czyli nie ważne czy się dokladasz do systemu czy jesteś pasożytem

2. Jest to świadczenie powszechne, czyli ma przysługiwać wszystkim obywatelom albo mieszkańcom danego terytorium, a nie wybranej grupie.

Czy sie stoi czy się leży - świetny inkubator nierobów i meneli

3. Jest to świadczenie indywidualne, skierowane do jednostek, a nie do rodzin czy gospodarstw domowych i powinno być niezależne o tego, w jaki sposób gospodarstwo domowe jest zbudowane, nie powinno różnić się wysokością.

Dorosły, dziecko, babcia? Uzależnianie społeczeństwa od państwa, potem pewnie wpadną jakieś kary jak wstrzymanie wypłaty za np. udział w proteście.

4. Ma to być świadczenie pieniężne, a nie przekazywane w formie dóbr, usług czy ograniczonych bonów do wykorzystania na konkretne usługi i towary.

Za towary trudniej kupić fajki i wódkę - grupa docelowa już wybrana

5. Powinno to być świadczenie regularne, najczęściej mówi się o wypłacaniu go co miesiąc.

Jest już takie coś - nazywa sie pensja.

6. Wypłacane przez państwo lub mniejszą jednostkę (np. stan w Stanach Zjednoczonych) lub związek ponadnarodowy (ta cecha nie jest istotna w wypadku pilotażu).

A może po prostu nie zabierać z wyplaty? Ale wtedy by nie było że państwo dało.

7. Dochód podstawowy powinien być podstawowy, tzn. nie powinien być za niski, a odpowiednio wysoki, aby zapewnić realizację podstawowych potrzeb.

I oczywiście ten katalog podstawowych potrzeb określi nam opiekuńcze państwo.

 

 

Pozwolę sobie przewidzieć przyszłość - świadczenie będzie pieniężne, ale w formie cyfrowej - wszak zapis na koncie jest najtańszy w obsłudze. Żeby uniknąć generowania 38mln przelewów bedzie to w jednej narodowej kasie. Trzeba się tam tylko zgłosić po kartę, qr kodzik, chip, lub zostawić odcisk palca...

Wg mnie tzw. bony turystyczne byly takim właśnie cyfrowym pieniądzem "na test" jak sie polacy zachowają, gdzie to wydają, albo jak będą się starać omijać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DOHC napisał:

Rok temu zarobiłem 230-40e nie pamiętam dokładnie w 12h - legalnie.

 

Pamiętasz kiedyś był temat, gdzie wyliczyliśmy iż statystyczny Polak zarabia 531 euro w Polsce?

Teraz popatrz jak to się ma do najniższej pensji w Niemczech bodajże od lipca wzrosła do 2 tyś euro

a są kraje gdzie można i 3-4 tyś zarobić nie wykonując skomplikowanych zawodów tylko zwykła fizyczna praca.

Na tle Europy jesteśmy białymi murzynami gdzie jest wszechobecny wyzysk i kołchoz pracy ponad siły.

Sam też wypłacam znaczną część z konta i zabezpieczam przed chorym systemem w PL.

Ten kraj to ruina społeczna, gospodarcza, finansowa gdzie nieroby i patologia mają jak pączki w maśle a reszta uczciwych ludzi na ich zaiwania.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest już ustawiona. Teraz tylko rozpędzić kryzys, żeby rozpierdolić do reszty "starą ekonomię", po to, aby wprowadzić nową solidarną, zieloną ekonomię opartą oczywiście o cyfrową programowalną walutę.

 

Czego szury nie rozumiecie. Potrzebny jest Nowy Ład, żeby każdy był szczęśliwy 🥰

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś dziś mailem dostałem:

 

Piszę do Ciebie, bo chcę Cię zainteresować raportem dotyczący przyszłości: Food.Factories.Fluidity, który stworzyliśmy wraz z Instytutem Foresightowym Natalii Hatalskiej. W raporcie bazując na 4 scenariuszach ekonomiczno-społecznych opisaliśmy, jak zmieniają się nawyki żywieniowe pracowników. Mięso z laboratorium, tabletki a może energetyczne żelki z witaminami - jeśli chcesz wiedzieć co nas czeka, pobierz ten raport

 

Tak wiec mięso z laboratorium i tabletki to "nawyki żywieniowe pracowników" 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.