Skocz do zawartości

Czarownica, wiedza ludowa


vodkas85

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Gixer napisał(a):

I mówiła to z taką powaga że sam się zacząłem bać...

 

I to wystarczy aby  każde swoje niepowiedzenie zrzucać na karb "klątwy". Podobnie jest np. z samo spełniającą się przepowiednią.

 

 

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki jeden czarodziej, który błyskawicznie odczarowuje wszelkie klątwy, ale nikt go cholera nie widział. Tu masz próbkę jego umiejętności:

 

Facet mówi do żony:

- Kochanie, przynieś mi piwo.

Na to żona:

- Może jakieś magiczne słowo?

Facet:

- Hokus pokus czary mary, zapierdalaj po browary!

A na to żona:

- Hokus pokus, ence pence, zamiast cipki masz dziś ręce!!

Na to Facet:

- Skoro jesteś tak pyskata, dziś ominie Cię wypłata!

Żona:

- Bardzo mocne masz dziś czary, juz spierdalam po browary!

Edytowane przez Redbad
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiarą w czary jest jak z prawami fizyki - można nie wierzyć ale jak się potkniesz i wywrócisz to i tak głupi ryj rozwalisz ; )

 

Przede wszystkim poszukać specjalisty. Tak jak pisze @Magos Dominus jakąś 'babke'. One z reguły nie biorą pieniędzy lub symboliczne kwoty. Jak ktoś się reklamuje że "zdejmowanie uroków za tysiąc pińcet" to jest wysokie prawdopodobieństwo że z niego dupa nie czarodziej. Wbrew chciejstwu ezo-julek/grażyn/januszy co to chcą zostać szamanami po łikendowym kursie to jest bardzo trudna droga życiowa. Obcowanie z "drugą stroną/światem duchów" czy jak tego nie nazwiesz jest strasznie obciążające psychicznie. To jest misja a nie sposób na robienie hajsów. W kulturach tradycyjnych takie zajęcia się albo dziedziczyło albo było się wybieranym przez duchy. I dla wybranych to była(i jest) życiowa tragedia i dopust boży. 

A no i żadnych praktyk samemu zdecydowanie nie polecam. Co najwyżej jakieś proste zabiegi magii ludowej typu sypanie soli.

Edytowane przez kacapowski
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baca1980 napisał(a):

 

I to wystarczy aby  każde swoje niepowiedzenie zrzucać na karb "klątwy". Podobnie jest np. z samo spełniającą się przepowiednią.

 

 

Ja w swoim życiu mam mnóstwo szczęścia. Poprostu wiele rzeczy się sama układa i to ponad przeciętnie. Trudno to wytłumaczyć logicznie bo za dużo tego wszystkiego. Osobiście podejrzewam że kilka starszych pań się za mnie gorliwie modli a to gdzies trafia...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piter_1982 napisał(a):

Było coś o pluciu przez lewe ramię w pełnię.

Żeby nie skończyło się tak jak na załączonym filmie.

 

 

W dniu 31.08.2023 o 19:45, vodkas85 napisał(a):

Co zrobić, kiedy laska rzuci na faceta klątwę, przeklnie go? Jak odczynić, to ustrojstwo?

Polecam tobie również tego youtubera:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.