Skocz do zawartości

Jaką kosiarkę kupić?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, sprawa wygląda następująco. Trzeba mi kosiarki do trawy, ponieważ stara wprawdzie działa (viking) ale jest słaba, ciągle psuje się napęd (nie chcę tego pchać ciągle). 

 

Myślę o czymś mocnym, żeby miało te 5, 6 koni co najmniej - żeby wytrzymało wiele lat bez psucia się, oraz żeby było w miarę tanie. Chętnie nic firmowego, ponieważ ceny markowych sprzętów zwalają z nóg. Może jest coś takiego jak w skuterach sym, czyli tanio - ale i dobrze? Starter może być ręczny, nie ma co komplikować - byle było mielenie tej trawy i duży kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, red napisał:

Prawdziwy samiec używa tylko tego :lol:, a nie jakieś kosiarki mechaniczne jak dla francuskich piesków :P

 

250?cb=20120710164250&path-prefix=pl

 

Przydałyby się jakieś bajery do niej - oświetlenie ledowe, migające lampki, syrena ostrzegawcza, zbiorniczek z rurką do picia w trakcie koszenia - "gołe" modele mnie nie interesują. Jak ruchać to księżniczki, jak kraść to miliony, jak jeździć skodą - to tylko na podwoziu opla.

 

11 minut temu, wroński napisał:

Kup kozę, będziesz miał 2w1. Trawnik skoszony i mleko.

 

No i seks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mgbwandu napisał:

Panowie, sprawa wygląda następująco. Trzeba mi kosiarki do trawy, ponieważ stara wprawdzie działa (viking) ale jest słaba, ciągle psuje się napęd (nie chcę tego pchać ciągle). 

 

Myślę o czymś mocnym, żeby miało te 5, 6 koni co najmniej - żeby wytrzymało wiele lat bez psucia się, oraz żeby było w miarę tanie. Chętnie nic firmowego, ponieważ ceny markowych sprzętów zwalają z nóg. Może jest coś takiego jak w skuterach sym, czyli tanio - ale i dobrze? Starter może być ręczny, nie ma co komplikować - byle było mielenie tej trawy i duży kosz.

 

Najważniejszą częścią kosiarki jest silnik. Aby być pewnym siły i jakości tego elementu należy wybrać dobrą firmę. Najlepsze (ale nie najdroższe) na rynku są Briggs & Strattion lub Honda. Obudowa i reszta osprzętu może być niefirmowe. Na rynku jest bardzo dużo takich "mieszanek" w przyzwoitej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kosiarkę i kosę spalinową NAC, nie ma się do czego przyczepić. Przy dobrym traktowaniu posłuży, przy gorszym kółka się lubią rozkraczać, ale to trzeba po nierównościach naginać. Na zwykły ogródek wystarczy, chyba, że wybierzesz tą z większymi kołami i napędem, to tam raczej nie dostrzegłem takich przypadłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie, są sprzęty victus z silnikami B&S 6 kuców ponad, a także oleo - mac, ponoć dobre włoskie (he he) silniki - też ponad 6 kuców, łożyskowane koła, ponoć cichsze silniki od B&S.

 

No i co tu wybrać? Wiecie coś o tych włoskich silnikach "emak" ohv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Farbowana Kita napisał:

No i co tu wybrać? Wiecie coś o tych włoskich silnikach "emak" ohv?

 

Ja u swojej kosiarki (victus) mam właśnie silnik OHV.

(technologia OHV - Over Head Valve, rozrząd górnozaworowy z wałkiem rozrządu w kadłubie silnika). Silniki takie charakteryzują się mniejszym apetytem na paliwo, mniejszym zużyciem oleju, a przede wszystkim łatwiejszym dostosowaniem konstrukcji do aktualnie obowiązujących norm ochrony środowiska. Jednocześnie dokonano kilkunastu ulepszeń, powodujących np. zmniejszenie wysiłku przy uruchamianiu linką rozrusznika (nowy kształt zabieraków rozrusznika, system ReadyStart™, gaźnik pływakowy i mechaniczny regulator obrotów).

 

To by się zgadzało bo zaleje cały bak (0,14l) i skoszę na tym całą trawę wokół domu a mam spory metraż :)  Olej też wymieniam raz na sezon i przez 7 lat nie wziął ani ciapki na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.