Skocz do zawartości

Czy Pan Prezydent ułaskawi skazanego na 7 miesięcy więzienia, chorego na raka, 70 letniego Andrzeja Łukawskiego, który napisał "znajdzie się kij na banderowski ryj"?


Rekomendowane odpowiedzi

https://kresy.pl/wydarzenia/70-letni-dzialacz-kresowy-i-organizator-marszu-wolynskiego-trafil-do-wiezienia-po-skardze-zwiazku-ukraincow/

 

Troszkę ugięły się pode mną nogi... może to jakiś żart? 70 letni, chory na raka człowiek, mający mieć ponoć niebawem operację nerek (czyli tego raka, tak?) dostał 7 miesięcy więzienia za wpisy z tytułu. Przypomnę tylko, że banderowcy odpowiadali za rzeczy, o których wolę nie pisać przed snem, no ale każdy chyba wie o co chodzi, ssmani na sam widok wymiotowali.

 

Ponoć proszono o "bransoletkę" zamiast więzienia ale sąd się nie zgodził. Czyli co, bez operacji prawdopodobnie wycięcia tkanki nowotworowej (bo pewnie o to chodzi z tymi nerkami), robią się przerzuty i albo po tych 7 miesiącach umrze, albo będzie już nieoperacyjny nowotwór i śmierć w mękach? Dobrze myślę?

 

Mam nadzieję że to mi się śni, albo przez pomyłkę wziąłem za dużo witaminy C i mam halucynacje, a rano wszystko okaże się tylko koszmarnym snem.

  • Like 9
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg niektorych spiskowych teorii “my” juz jestesmy ukropolinem . Nie ma sie wiec co dziwic ze te wladze stoja murem za  banderowska propaganda . Zastanawiam sie tylko jak oni beda to chcieli pogodzic z nasza nareacja historii .😂Jak sprawa stanie sie glosna to odpuszcza tak jak z tym gosciem z bmw co ma tatusia z ukladami . Maski opadly , widac wyraznie ze zyjemy juz w innej , wrogiej nam rzeczywistosci .

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było straszniej, przestępstwo zgłosił Związek Ukraińców w Polsce. Czyli Ukraińcy uważają, że częścią ich tożsamości narodowej jest Banderyzm (Ludzie z Wołynia nie wiedzą nic, nie ich wina można powiedzieć, ale my też nie musimy się na to godzić).

 

Pełniący obowiązki głowy państwa Andrzej Długopis Duda za to ułaskawił pedofila. Pedofil wrócił do rodziny i układa z nią sobie życie. Żyje pod jednym dachem, z ofiarą (już nie pamiętam czy córką czy pasierbicą). Niestety najlepszy polski żąd po 89 nie znalazł pieniędzy w Funduszu Sprawiedliwości, żeby wspomóc tę rodzinę. Za to znalazły się tam miliony dla ojca Tadeusza, czy na inwigilowanie opozycyjnych polityków. 

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński po tylu sprawach już powinieneś chwytać niuanse, nie ma wyroku do wglądu, nie ma akt sprawy to nie ma co się napinać.

 

Swoją drogą, to tam nie ma nigdzie treści wyroku.

 

Nie ma najważniejszej rzeczy, do kogo on kierował te swoje wypowiedzi?, jaki był ich kontekst, jaka ich była treść itp.

 

Jedno co z tego artykułu wynika, człowiek nie wykonał obowiązku nałożonego przez sąd i ojej ojej sąd odwiesił mu karę, kto by się spodziewał ....

 

Abstrahuję tutaj całkowicie od kwestii moralnych związanych z jego wypowiedziami, czy słuszności kary itp.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niuanse są takie, że wzięli chorego na raka starszego mężczyznę do więzienia, za werbalne atakowanie ludzi, którzy zakatowali kilkaset tysięcy Polaków. Siedzi, bo przecież Braun z innymi posłami przemawiali na konferencji i w sejmie, a w liście do Pana Prezydenta podali numerki sprawy. A papierów może jeszcze nie ma, bo działo się to lekko ponad dobę temu, w środę go zatrzymali a mamy piątek.

 

Portal Kresy raczej z tego co wiem, słynie z prawdomówności - są tam ludzie przepełnieni bólem, którzy potracili całe rodziny w torturach. I napisali że odwiesili mu za stwierdzenie o Banderowcach i za nic więcej. Kurator chciał dodać że Pan Łukawski nie przeczytał książki, którą miał przeczytać, ale sąd to odrzucił. I ja im wierzę że nie kłamią. 

 

Nawet jeśli coś "zapomnieli" dopisać, można było człowieka chorego na nowotwór trzymać w domu z bransoletką, a nie wsadzać z mordercami i złodziejami do malutkiego pomieszczenia na 7 miesięcy. Rakowiec ma mieć dietę, spokój, normalne warunki a nie kryminał.

 

Poza tym, jest coraz więcej skazań za byle wpisy na tematy związane z banderyzmem, ideologią nienawidzącą Polaków. Wyroki szokują, a chyba sam dobrze wiesz, że np. za grożenie mojej mamie gwałtem i upodleniem po gwałcie, okaleczeniem mnie, ciachnięciem "ostrym narzędziem" w sądzie, podpaleniem domu i setkami jeśli nie tysiącami bluzgów, "krytyk" dostaje przeprosiny których nie wysłał do tej pory i jakieś śmieszne kwoty. Innemu robią zniżki, bo zarabia minimalną i mieszka z mamusią a tak w ogóle większość spraw jest umarzana.

 

Więc nie trzeba znać aktu oskarżenia, by widzieć że coś jest mocno nie tak, i po prostu Polacy są zastraszani.

 

No ale zobaczymy co przyniesie przyszłość, może faktycznie masz rację i jest coś, czego nie napisali.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek Kotoński napisał(a):

Poza tym, jest coraz więcej skazań za byle wpisy na tematy związane z banderyzmem, ideologią nienawidzącą Polaków. Wyroki szokują, a chyba sam dobrze wiesz, że np. za grożenie mojej mamie gwałtem i upodleniem po gwałcie, okaleczeniem mnie, ciachnięciem "ostrym narzędziem" w sądzie, podpaleniem domu i setkami jeśli nie tysiącami bluzgów, "krytyk" dostaje przeprosiny których nie wysłał do tej pory i jakieś śmieszne kwoty. Innemu robią zniżki, bo zarabia minimalną i mieszka z mamusią a tak w ogóle większość spraw jest umarzana.

Swoją drogą, ostatnio było głośno na YT o hejterach. Wypowiadali się Naukowy Bełkot, Mentzen i inni. Może to dobry moment, żeby wspomnieć o Twojej historii i bezkarności sprawców. Może skontaktować się z innymi poszkodowanymi przez hejt, z większymi zasięgami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę swoją cegiełkę - decyzja o opuszczeniu Polski kiełkowała we mnie wcześniej, ale sprawa ukraińska gdzie nagle wszystko się dla nich znalazło jak otwarte szpitale itd była kropką nad "i".

 

Po okresie lockdownów nie mam najmniejszych wątpliwości iż polskojęzyczne władze nie chcą dobra Polaków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzesiek napisał(a):

Swoją drogą, ostatnio było głośno na YT o hejterach. Wypowiadali się Naukowy Bełkot, Mentzen i inni. Może to dobry moment, żeby wspomnieć o Twojej historii i bezkarności sprawców. Może skontaktować się z innymi poszkodowanymi przez hejt, z większymi zasięgami.

 

Bez szans. Po pierwsze, obaj Panowie mają zupełnie inne przekonania niż ja i co najwyżej by mną gardzili, po drugie - nie wykasują z sieci niezliczonej ilości kłamstw o mnie, po trzecie - nie przywrócą sprzedaży moich książek, z których żyłem, bo niby jak? Chyba żeby mi dali pieniądze na rachunki i zusy, czego nie zrobią. 

 

Skala nienawiści do mnie jest rażąco niewspółmierna do tego, jak marną siłę posiadam - 13 tysięcy subów na YT i forum. Ludzie z mojego otoczenia już dostali niejednego "strzała" od nich w postaci donosu i ludzie pomagają mi tylko anonimowo. Nie mam za sobą partii, ruchu, żadnej konkretnej siły, to po co miałby mi ktoś pomagać, żeby samemu oberwać?

 

Ludzie się po prostu boją. Od 13 czy 14 lat gość śledzi każde moje słowo, przekręca je i wyszydza, dzień w dzień, zdajesz sobie sprawę co to jest? Załóżmy że taki znany YouTuber mówi o tym publicznie, podaje kto to jest - za dwa dni ma bloga na swój temat, wszystko co napisał czy powiedział jest kopiowane i przekręcane. Zaczynają się wizyty policji w domu, pomówienia, donosy, skarbówka go trzepie.

 

No i najlepsze. Wychodzi gość i mówi publicznie najohydniejsze rzeczy o jego mamie, że ją zgwałci, zmusi do jedzenia własnego kału, a jego porżnie "ostrym narzędziem" w sądzie, jeśli się "rozjebie". I teraz są dwie opcje. Albo daje mu w twarz kilka razy porządnie i idzie na np. 8 lat do kryminału (traci wszystko), albo idzie jak ja drogą sądową, znosząc męczarnie całymi latami. Na koniec śmieszny wyrok, którego i tak skazany nie wypełnia. Jeśli nie chce iść do kryminału, szydzą z niego że pozwolił obrażać matkę i jest bez jaj.

 

W tym czasie jest cały czas "bombardowanie", wyszydzanie, donosy, powstają kanały YouTube gdzie go wyszydzają i dręczą jego bliskich. 

 

Ile wytrzyma zanim psychika się załamie?  Nikt tego nie zniesie, zwłaszcza dla mnie. Jestem po prostu za małym graczem. Oczywiście są tacy co by to załatwili, ale oni robią coś za coś, a co ja mogę dać mocnemu graczowi? Można dać zobowiązania pewne, ale to są pęta na całe życie.

 

 

 

10 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

 

Bardzo się cieszę, ale jeszcze jest ileś osób skazanych za to samo, siedzących w więzieniu. No i zastanawia mnie, jak działania posłów wpłynęły na wyrok sądowy? Sąd zmienił zdanie czy jak to się odbywa?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marek Kotoński napisał(a):

Bardzo się cieszę, ale jeszcze jest ileś osób skazanych za to samo, siedzących w więzieniu. No i zastanawia mnie, jak działania posłów wpłynęły na wyrok sądowy? Sąd zmienił zdanie czy jak to się odbywa?

 

Jak zwykle, ktoś zrobił robotę, a oni trąbią swój sukces ;)

 

Jestem skłonny się założyć, że Pan późno zwrócił się do adwokata o pomoc i tyle, a teraz poszedł wniosek o zwolnienie ze względu na stan zdrowia (bardziej prawdopodobne), albo zamiany kary na dozór elektroniczny.

 

Jeżeli człowiek jest ciężko chory, to sąd ma obowiązek odroczyć wykonanie kary, oczywiście taki wniosek musi być podparty dokumentacją medyczną.

 

Więc taki wniosek był albo złożony zbyt późno, a sądy mają nadmiar pracy i nie został rozpatrzony przed wezwaniem do stawienia się w ZK, albo został złożony bez dokumentów potwierdzających stan zdrowia.

 

Dlatego też nie wierzę w to co było napisane w artykule, który wstawiłeś, zwyczajnie ktoś nie złożył wniosku lub złożył z brakami i sąd nie mógł go rozpatrzyć.

 

Jest jeszcze opcja taka, stosowana również przez różnej maści działaczy (nie twierdzę że tak jest w tym przypadku - raczej w to wątpię ze względu na wiek i stan zdrowia), że składa się wniosek na ostatnią chwilę, idzie się do ciupy robiąc nagłośnienie sprawy, a sąd rozpatruje po kilku dniach i się wychodzi - stara, znana i skuteczna taktyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent wg mnie nie będzie ratował nikogo kto atakował naród ukraiński. Dobrze, że posłowie zadziałali.

 

Może być jak pisze @Mosze Red, że najlepiej byłoby zobaczyć dokumenty i wtedy można by coś ocenić.

 

Funkcjonuje w PL nagonka na ludzi wypowiadających się negatywnie o niektórych nacjach. Wynika to z powiązań rodzinnych polityków i układu w jakim kierownictwo PL chce funkcjonować.

 

Nikt nie ciągał by po sądach za: "hitlersyny", "swołocz hitlerowska", "dzicz nizinna", "znajdzie się kij na hitlerowski ryj"? Żaden związek mniejszości niemieckiej, nie analizowałby i nie donosił do prokuratury.

 

W jedną stronę można pluć do woli, a w drugą nie wolno nawet podnieść wzroku.

 

Pan Andrzej Łukawski w przytoczonych w artykule słowach obrażał banderowców, a nie Ukraińców. Trzeba by jednak zobaczyć w jaki sposób użył wyrażeń "nachodźcy" i "banderyzacja", bo mógł kogoś obrazić. Nie wszyscy obywatele Ukrainy to źli ludzie, jest tam wielu Polaków, czy osób dla których "banderowcy" nie są żadnymi bohaterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.