Skocz do zawartości

Ostatni sylwester z fajerwerkami?


Rekomendowane odpowiedzi

Fajerwerki były i będą zamordyści, niszczyciele dobrej zabawy coraz bardziej się panoszą tłumacząc kolejne zakazy i nakazy dobrem innych żadna ustawa tego nie zmieni. Bombałem w tym roku jak zły a jakaś firma w środku miasta zrobiła piękny pokaz. Zauważcie że wszystko to dlaczego warto żyć Lewica i Unijna kasta próbuje skasować fajerwerki stare samochody broń wiarę szczególnie katolicką zdrową tradycyjną rodzinę.

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zakazu to jest grubsza tendencja do terroryzowania większości przez mniejszość. Jeśli ktoś ma zwierzę, które się boi, to ma problem i to jest jego problem, nie całej reszty ludzi.

 

W dłuższej perspektywie wszystko będzie zakazane, zwłaszcza to, co zwykłym ludziom sprawia frajdę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Brat Jan napisał(a):

Wrócimy do epoki karbidu oraz nielegalnego importu.

Fajki ze wschodu można kupić to i to się kupi, jakość poleci na pys

Sprzedaż fajerwerk to nie jest mały biznes, ciekawe ile jest warty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wrotycz napisał(a):

Skuteczniej, bo na zawsze i taniej, bo raz, byłoby psa nauczyć nie bać się fajerwerków.

 

Może kiedyś spróbuję go odczulić jakoś sensowniej, na razie stać mnie na to poświęcenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz W ogole da sie oduczyć psa? Przez cale zycie mialem 3 psy, nigdy zaden nie bal sie fajerwerków czy petard, malo tego, jedynie sie wkurwialy i ujadaly głośniej, a na spacerach w ogole nie zwracały uwagi na petardy. Psy mojego dziadka to samo. Chyba kwestia podejscia do psa od małego i wychowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mam mieszane uczucia, bo i za zakazem sporo przemawia jak i przeciwko. Gdyby jakoś rozwiązać problem odpowiedzialności i szybkich odszkodowań za pożary od fajerwerków, zniszczenie ubrania (mało to debili rzucających innym ludziom petardy pod nogi?) czy uszkodzenia mechaniczne (samochody, szyby etc.) to zasadniczo nie byłoby problemu. Jednak jest i to dość poważny, bo obecnie było circa 600 pożarów "sylwestrowych". Choć strażacy wskazują że i tak o 300 mniej niż w zeszłym roku, prawdopodobnie dzięki apelom o nieodpalanie fajerwerków. 

 

Mieliśmy z Blondi cudownego owczarka niemieckiego. Paradoksalnie - bał się wystrzałów jak cholera. Może to kwestia spokojnego, cichego domu? Zawsze w "sylwka" trzeba było go naćpać jakimiś uspokajaczami, bo inaczej trząsł się jak galareta. Ale niejednego sylwestra tak przeżył, więc rozwiązanie jakieś jest. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci miłośnicy zwierząt niech zaczną od zaprzestania i wspierania hodowli bo żeby mieć rasowca to jednak pula wymiany genetycznej się zmniejsza co się wiąże z wizytami u weterynarza oraz męczarni zwierzaka.

Same absurdy ci coś wspierają a nie rozumieją nawet nie odszukają plusów i minusów. Od antyschabów po inne tego typu "kulty".

23 godziny temu, wrotycz napisał(a):

 

Da się.

Kota tak samo się da wyszkolić i to nie prawda że chodzą własnymi ścieżkami trzeba od bardzo małego wychowywać. Mój kot jak miałem kiedyś doła za małolata ale takiego naprawdę mocnego to on w tym  momencie przestawał szaleć i dosłownie przychodził pocieszyć polikiem do polika. Zachowywał się w sumie jak ja miałem wrażenie momentami. Spał na poduszce głową (inaczej nie chciał) chodził do sklepu bez żadnych smyczy. Skakał na klatę bez pazurów jak mu pokazywałem że ma wskoczyć i wiele temu podobnych zachowań. No mówię wam bardzo bystra bestia i miałem wrażenie że dosłownie rozumie każdy wyraz, nie miałem problemów socjalnych wtedy jak co a nawet wam powiem parę foczek pomógł zaliczyć "bo jaki słodki" to samo mój młodszy kuzyn jak wychodziłem na spacer. Panienki to lubią.

Edytowane przez Optimus Prime
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.