Skocz do zawartości

Brexit


Rekomendowane odpowiedzi

Z całej W. Brytanii Londek, Szkocja i Irlandia Pn. zostałyby w UE. Prowincja angielska i Walia się odrywają.

O wyniku zadecydowało tez starsze pokolenie żyjące mentalnie w imperialnych czasach: "Murzyni zaczynają się już w Calais" - jest to stare powiedzenie, ale za sprawą imigrantów zyskało ostatnio na aktualności.

 

Do zmartwień na pewno nie mają powodu Putin, Erdogan i Donald Trump. Dla Chin decyzja Wyspiarzy to też raczej na plus.

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Endeg napisał:

Z całej W. Brytanii Londek, Szkocja i Irlandia Pn. zostałyby w UE. Prowincja angielska i Walia się odrywają.

O wyniku zadecydowało tez starsze pokolenie żyjące mentalnie w imperialnych czasach: "Murzyni zaczynają się już w Calais" - jest to stare powiedzenie, ale za sprawą imigrantów zyskało ostatnio na aktualności.

 

Do zmartwień na pewno nie mają powodu Putin, Erdogan i Donald Trump. Dla Chin decyzja Wyspiarzy to też raczej na plus.

Gdzieś wyczytałem że rosyjskie służby bardzo prężnie działały na rynku brytyjskim aby brexit stał się faktem..Brexit i rozpad Unii jest cholernie na ręke Putinowi, dla nas brexit to jednak chyba ''ujemna'' sytuacja...

Teraz Niemcy juz z nikim liczyć się nie będa, czyli automatycznie będa rosły w siłe, kiedy szwaby sa silne często zbliżały się z Rosją, co to oznacza dla Polski? możemy się domyśleć, oczywiste to tylko moje gdybania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji w sondażach prowadzi pani Le Pen, która już zapowiada referendum w sprawie wyjścia Francji z UE. Podobne nastroje panują w Holandii, Danii i Szwecji. Nawet pomimo tego że wyjście de facto to nie jest taka szybka sprawa (od strony prawnej itd.) to czysto mentalnie Eurokołchoz wali się na naszych oczach. Eurobiurokraci powoli muszą się zastanowić nad własną "Pieriestrojką". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pingwing napisał:

No to dziś rano się zdziwiłem - nie chciało mi się czekać po nocy na wyniki. Przyjechałem do pracy a tam kumple już mnie żegnają. Anglicy i Walijczyk podnieceni i uśmiechnięci - serio uważają że będzie im lepiej. Cóż,  czas pokaże.  Ja jakoś nie mam wiary w Brytanię, że profesjonalnie wszystkiego dopilnuja i wyjdą na swoje. Z drugiej strony jest UE która też jest rzadzona przez patalachow, ale niebezpiecznych. Czy uda im się skolonizowac dawnego kolonizatora?

I jeszcze te problemy ze Szkocja i Irlandią. UK może się rozpasc.  Ciekawe czasy nadchodzą. W internecie sporo przepowiedni/prognoz o kryzysie finansowym w 2016 - brexit już miesza na rynkach i będzie mieszać. 

W tej atmosferze podsmiechujek kolegów z pracy o tym że czeka mnie deportacja zacząłem sobie czytać o brytyjskim obywatelstwie. Do tej pory nie zależało mi na brytyjskim paszporcie bo i po co? Nieźle sobie życzą za tę przyjemność. Karta rezydenta - 65, test na znajomość Brytanii - 50, naturalizacja - ponad 1200. Najbardziej rozwalily mnie pytania z testu - te o sportowców z lat 50tych. Pytania z WOSu, z historii i geografii rozumiem. Ale że będę z powodu tego testu musiał znać historię występów brytyjskich w olimpiadach to bierze mnie zgroza.


No i na chuj ci to ja sie pytam? Po co ci obywatelstwo brytyjskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2016 o 17:40, greturt napisał:


No i na chuj ci to ja sie pytam? Po co ci obywatelstwo brytyjskie?

 

Zainwestowalem w UK lata mojego życia,  spłacam kredyt na dom kupiony tutaj. Chcę normalnie funkcjonować bez potrzeby jakiś rejestracji,  wiz itp. Po prostu dla wygody żeby mieć wyjebane na pomysły przepisów dotyczących obcokrajowców. 

A ty jak kombinujesz tu funkcjonować? (Jeśli mieszkasz w uk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba komuś dojebać, przecież nie będą się sadzić do miłujących pokój muzułmanów, to raczej oczywiste, wszak to bardzo pokojowi ludzie są.

 

Brexit to ze strategicznego punktu widzenia (polskiego) najlepsze co się mogło zdarzyć, teraz powinniśmy się dogadać np. z Węgrami i zacząć podnosić w narodzie nastroje anty unijne, wyjście itp. Nie po to, żeby wyjść tylko po to, żeby Niemcy żyli w ciągłym zagrożeniu rozpadu UE.

 

Na bazie tego lęku renegocjować wszystkie traktaty, żeby były korzystne dla nas, i ciągnąć z UE kasy ile się da. 

 

Prawda jest taka, że są tylko 3 drogi:

 

- UE się rozleci (a jak tak dalej będzie rozleci się na 100%, pytanie tylko kiedy)

 

- UE wróci do korzeni, strefa wolnego handlu, swoboda podejmowani pracy i przemieszczania, powrót do walut narodowych. (Nic więcej nie trzeba, żadnych norm regulacji, wspólnych parlamentów itp. każdy kraj ma mieć swoje. Przecież to proste, ze jak polski biznesmen będzie chciał wejść z towarem na rynek Francuski czy Niemiecki dostosuje towar do ich norm) < najrozsądniejsza opcja

 

- UE przeobrazi się w państwo - tyle, że nie może to się odbyć na zasadzie kołchozu, konieczna była by federalizacja na wzór niemieckich landów lub szwajcarskich kantonów. Niestety UE nie zrobi tego co trzeba, żeby tak się stało bo urzędasy utracą władzę. Musiała by istnieć: wybieralność i kadencyjność władz federalnych, promowanie wspólnych wartości europejskich opartych na kulturze i wartościach tradycyjnych dla naszego kontynentu, zapewnienie takich samych świadczeń socjalnych na terenie całej UE (co nie jest dobre, ale było by konieczne, żeby nowy twór się utrzymał), dążenie do wyrównania poziomów zarobków (nie poprzez podnoszenie płacy minimalnej na papierze, tylko inwestowanie olbrzymich pieniędzy w biedne regiony), proste i ujednolicone przepisy podatkowe, uszczelnienie i obrona granic zewnętrznych, twarde przepisy dotyczące uzyskania obywatelstwa unijnego na wór szwajcarskich < to jest w praktyce niewykonalne ;)  

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BigDaddy napisał:

Odczuliście wzrost anty-polakich nastrojów w UK? Aktualnie jestem na wyspach i z opowiadań dłużej mieszkających tu rodaków wynika, że Brexit takie skrajne emocje w angolach budzi.

Poza żartami w pracy o deportacji nie zauważyłem żadnej różnicy. Spodziewałem się jakiś reakcji ze strony dzieciarni/nastolatków które zwykle się kręcą na mojej ulicy - i są dobrym barometrem nastrojów panujących w ich domach. Ale nic nie było. Bawią się ostatnio w terrorystów krzycząc o bombach i allahakba. No i po wczorajszym przerznietym meczu Anglicy mają inne zmartwienia. Oczywiscie w prasie pojawiają się artykuły o nietolerancji,  ale takie sytuacje zawsze były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie QRWA MAĆ !

Ile razy mam powtarzać, że z tworu paranazistowskiego lub jak kto woli U - CCCP się nie wychodzi !

Referendum jest tylko wolą narodu ! - niczym więcej !

 

@toreador już przedstawił prawną drogą wyjścia, ale tylko ogółem tj. Art 50. TUE:D.

A gdzie są, jak to bywa w prawie "przypisy do przypisów" itd.

 

W Traktacie Lizbońskim "dodano" ten wariant aby dać "ogłupionym masom (narodom)" poczucie wolnego wyboru oraz demokratycznej Unii,

czyli jak sie nie podoba to wychodzimy:D,hehehehe

Jednak w rzeczywistości jest to twór najbardziej przypominający ZSRR (komisarze Unijni, w ZSRR byli komisarze ludowi;)), czyli całkowicie "totalitarny".

Na to już około 2000 roku zwracał uwagą sławny sowiecki dysydent Władimir Bukowski.

Proponuje poszukać jego na Youtube, stare nagrania a w nich jego obserwacje i przeczucia dot. Unii.

 

Anglicy to "naprawdę" durny naród, nawet głupszy od polaków (choć sam jestem Polakiem i jestem z tego dumny to o swoim narodzie nie mam dobrego zdania, kilkadziesiąt lat komunizmu, później neokomunizmu zrobiło swoje), za granicą się za swoich rodaków wstydzę !!!

Miałem okazję z nimi (angolami) pracować kilka razy i wiem co piszę, oni myślą ,że już wyszli z Unii, a cały proces wyjścia potrwa "tylko" 2 lata:lol:.

 

@Assasyn napisał, że mieszają tam ruskie spec służby i sie z nim zgadzam.

Najbardziej mnie interesuje jednak "do czego ma służyć ta "zasłona dymna".

Jeśli do tego, co mi przychodzi do głowy (ale nie jestem pewny), to już powinienem się spieniężać i wyjeżdżać najdalej od Europy.

SH.

 

 

A tu macie demokrację:lol: cytat:

 

"Bank Anglii bada skutki finansowe ewentualnego wyjścia kraju z Unii Europejskiej w przypadku, jeśli za tym rozwiązaniem Brytyjczycy zagłosują w referendum.

Tajny dokument ze szczegółami badania pod tytułem "Project Bookend" został przypadkowo wysłany do "the Guardian".

W piśmie czytamy m.in., że większość pracowników banku nie musi być na bieżąco z tym, co się dzieje.

"Jeśli ktoś zapyta o projekt, uczestnicy grupy muszą powiedzieć, że badanie nie ma nic wspólnego z referendum, mówiąc tylko, że pracownicy uczestniczą w rozpatrywaniu szerokiego spektrum europejskich zagadnień ekonomicznych" - czytamy w dokumencie.

Jak informowano, premier Wielkiej Brytanii David Cameron domaga się od UE stworzyć specjalny status Zjednoczonego Królestwa, aby uniknąć wyjścia Wielkiej Brytanii ze składu Unii Europejskiej. Cameron chce przyspieszyć proces przygotowania do referendum na rzecz członkostwa kraju w UE i przeprowadzić go już w 2016 roku.

Po zwycięstwie konserwatystów w wyborach, Cameron potwierdził przeprowadzenie w 2017 roku narodowego referendum w sprawie członkostwa kraju w UE."

 

SH.

Demokracji wam sie zachciało:lol:, już całkiem z tego dobrobytu wam się w głowach poprzewracało:lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całości ale

1) Putin zaciera ręce z uśmiechem na mongoloidalnej buzi

2) Unia może się rozpaść w drobny mak

3) Powstanie jedno superpaństwo - już Francja i Fryce wspominają o tym.

4) <strochę spiskowo> Stolica masonerii, chce mieć kontrolę z "tylnego fotela"

5) Z punktu widzenia Polski: Wzmocnić grupę wyszechradzką i grać hitlerowcom na nosie, straszyć wyjściem z UE, żeby trochę postraszyć Fryców. To co makrela i "fransua" wyprawiają to się w głowie nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie uderza w tym wszystkim cos innego,.... Makrela sprawia wrazenie jakby wlasnie  o to jej chodzilo i juz kilka dni po referendum podsuwaja pomysł by zmontowac superpanstwo i pozbawic wszystkich jakiejkolwiek autonomii... zastanawiajace.... moze o to chodzilo zeby wywalic brytoli bo na taki projekt napewno by nie poszli a sa zbyt mocni zeby im to narzucic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SledgeHammer do czego ma służyc zasłona dymna? wiadomo, do czego..Ty wiesz i ja też...:)

Rosyjski wywiad jest od ponad 100 lat najlepszym wywiadem w historii, nawet Żydki z MoSSadu nie moga sie z nimi równać, natomiast GRU(wywiad wojskowy) to najbardziej zbrodnicza i najlepiej wyszkolona spec-służba do ochrony interesów wojskowych i nie tylko, Rosji...

 

Do rzeczy, społeczeństwo Brytyjskie jest społeczeństwem totalnie zmanipulowanym i zdegenerowanym...Jak mówią w mediach tak Anglicy myslą, jak każą robić, tak Anglicy robią, bez zastanowienia, są idealnym niewolnikami...

 

Prym w takich krajach jak Wielka Brytania, Francja i Niemcy wiedzie grupa super-inteligentnych ludzi Żydowskiego(nie tylko) pochodzenia, czyli znana wszystkim Masoneria...Są Oni odpowiedzialni za to co się obecnie dzieje, trzymaja za pysk te kraje prawie od 200 lat, trzymaja łape na ogromnych pieniądzach, bogactwach i społeczeństwie...Efektem tego jest między innymi pranie mózgu które manifestuje sie w ten sposób że

bydło będzie myslalo że Wielka Brytania wychodzi z UE, a tak naprawdę wyjdzie tylko na papierze...:) Bo to dla nich złoty interes siedzenie w strukturach tej organizacji...

Lenin przewraca sie w grobie patrzac na to, że Europa Zachodnia sama bez rozlewu krwi postępuje wg jego koncepcji...:) On to próbował zbrojnie przeprowadzić prawie 100 lat temu, a teraz przeszło bez ani jednego wystrzału...:)

 

Co do nagonki na Polaków na Wyspach...

Polacy to naród kompletnie nie zorganizowany, są to okropni materialiści, przesiąknięci wielkim światem który troche zle rozumieją, w  90% to Pany ze słomą w butach, szkalujących się nawzajem, idealni niewolnicy ze zniszczona samooceną, nadają się tylko do najgorszej pracy, za psie pieniądze, mają okropna mentalność, cwaniaczków i oszustów, w większości bez ambicji...Niestety ale 3/4 takich właśnie osób wyjechało na Zachód...

Polacy uczciwi, ambitni, pracowici, są niezauważalni, bo nie chcą tacy być, wstydzą się czesto tych pierwszych, dlatego się nie pokazują, w związku z tym cała uwaga kieruje sie na ta pierwszą grupę...

Osobiście strasznie się wstydzę Polaków za granica, za ich zachowanie, głośne bluzgi na ulicy, brak kultury osobistej, brak umiejętności wypowiadania się...

W większości dorabiaja się własnym kosztem, okropni plotkarze, szczególnie prym w tym wiodą kobiety 35+ często po rozwodach, szukających miłości i czarnego kutasa  na Wyspach...

W związku z tym jak możemy byc tam szanowani? Przecież inne nację doskonale widzą jacy  jestesmy miedzy sobą i w duchu się z nas śmieją i wyszydzają...

Polacy to jedyna nacja która jest okropnie do siebie wrogo nastawiona, uwierzcie mi, pracowałem praktycznie z kilkunastoma nacjami, w żadnej nie ma takich niesnasek jak w Polskiej grupie, zdarzają się kłotnie, złosci ale są szybko tłumione...

Co mi sie w Polakach nie podoba jeszcze to uważanie sie za pepków świata a przy okazji nie reprezentując sobą nic..

Wstyd, nieśmiałość i potworne kompleksy, sytuacja na lotnisku, stoi jakiś Rumun czy inny Portugalczyk, skacze, usmiecha się i uda mu się załatwić to po co przyszedł...a Polak? cwaniak przy wódce, w rzeczywistości żeby coś załatwić to sie spoci, nie wie co powiedzieć, sparaliżowany strachem, ogląda się , wiecznie zdenerwowany, wiecznie się czegoś boi...i dupa, klientka patrzy na niego jak na idiote...

Mam podobnie jak @SledgeHammer, mimo że jestem Polakiem ale wstydzę się i nie darze zbytnio szacunkiem swoich rodaków, nie mam zamiaru jak większość Polaków twierdzić ze pada deszcz kiedy im pluja prosto w twarz, gdzie ten honor? aaa no tak, został na stole, razem z niedopitą wódą i chipsami...

Po trzech latach pobytu w UK poznałem mnóstwo Polaków, i dosłownie trzech  reprezentowalo podobna wiedze do mojej i światopogląd, poruszane kwestie z forum z resztą ''rodaków'' to jak rozmowa z kamieniem, totalna abstrakcja, ich świat kończy się na pieniądzach, pracy, wódce i porwanych dresach...

 

A co do Anglików, żeby poznać ich mentalność polecam książkę pt ''Londyniszcze'' bądz posłuchać starych wywiadów z Polakami którzy zostali tam po wojnie...

Anglicy mają nadal mentalność Imperialną, dlatego na wszystkich patrzą z góry, Polacy są tam traktowani jako grupa II bądz III kategorii, gorzej od Jamajczyków, Hindusów i Pakistanczyków...

Polaków można szkalować, opluwać bo to katolicy z nadstawianiem drugiego policzka, niestety potem odreagowują na rodakach, oszustwami, cwaniactwem itp..

Jeżeli jesteś miły, uprzejmy i naprawde da się z Toba pogadać, to naprawdę mozna nawiązać wiele znajomości które moga potem procentować, trzeba sie wyzbyć kompleksów i tego głupiego cwaniactwa, trzeba się trzymać razem, ze sobą...niestety, jak widzę wśród Polaków to nie wykonalne...

Mamy potężne możliwości, wystarczy uwierzyć w nie, jeśli trzymalibyśmy ze soba jak Żydzi z naszym polotem, inteligencją i przebojowością bylibyśmy siła nie do ruszenia, niestety nie widzę chętnych...a jest paru, a gdzie reszta?

 

Z taka mentalnościa nadal zostaną sprzataczami kibli, ulic i pracownikiem wyrobnikiem w fabrykach...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Assasyn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mówiły w BBC,mądre głowy z ELYTY Uk, że zależy im na tym, aby wyjść z unii, i przejść na wariant norweski, a nawet bliżej, czyli nie jest źle.

Bardzo im zależy na wolnym handlu itd... O emigrantach , tych z  EU, wyrażano się pozytywnie.

Wczoraj zaproszono księcia Żylińskiego, potraktowali Go jako przedstawiciela Polonii, pozwolono przekazać nasze obawy, poczciwy człek, z  tego co mówił.

 

Z moich znajomych, tylko jeden się wk..., kilka dni po brexicie, i powiedział dość, będzie się zmywać z Anglii.

Reszta ludzi, bierze to na miękko. Tak jak inne nacje, z którymi się spotykam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żabojady już zapowiedzieli, że pozwolą UK zostawić kontrole graniczne w Calais, tak więc padł argument przeciwników wyjścia

 

Dodatkowo Francja zgadza się na ograniczenia w przepływie ludności EU -> UK jednocześnie pozostawiając UK dostęp do wspólnego rynku

 

I to wszystko wbrew Makreli grzmiącej, że nie będzie negocjacji bez uruchomienia przez UK procedury wyjścia 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, toreador napisał:

Żabojady już zapowiedzieli, że pozwolą UK zostawić kontrole graniczne w Calais, tak więc padł argument przeciwników wyjścia

 

Dodatkowo Francja zgadza się na ograniczenia w przepływie ludności EU -> UK jednocześnie pozostawiając UK dostęp do wspólnego rynku

 

I to wszystko wbrew Makreli grzmiącej, że nie będzie negocjacji bez uruchomienia przez UK procedury wyjścia 

 

 

Pieknie, czyli co? Frexit coraz bliżej?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Assasyn napisał:

Pieknie, czyli co? Frexit coraz bliżej?;)

 

przy obecnym rządzie nie przejdzie

ale powoli szala tendencji wyborczych przechyla się na prawo

więc jak nic się nie zmieni w UE to możliwe, że kiedyś tak

ale to są długie procesy (zmiana tendencji wyborców, opinia społeczna mówiąca głośno o referendum, wybory gdzie zwolennicy referendum maja większość, decyzja o referendum itd.)

narazie wszyscy obserwują UK, jak ułożą sobie życie po UE

dlatego Makreli na rękę porażka UK, żeby wybić z głowy taki pomysł innym krajom

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makrela sie w trombe moze cmoknac i co najwyzej polaczkom palcem pomachac a polaczki wyrobia 300%normy i dopłaca na ratowanie uni%-)

ekonomicznie jakos ich ukarze?angole jej rzuca kasa z usmiechem jak angielskie nastolatki penami z jadacego samochodu.ewentualnie makrela nic nie dostanie.i co zrobi?własnie nic

angole od dawna planują ucieczke z ue.bo tak w zasadzie sa powiazani z euro.ajak euro idzie wpizdu na glebe to funt tak samo.po uwolnieniu sie z ue wauta podskoczy.płaca poleci do góry.ile tam chca miec najmniej za 2 lata?9f jako minimalna?%-)ekonomicznie anglia jak i geograficznie jest wyspą wiec w zasadzie wszystko w dupie maja%-)

a polactwo bydlactwo niech sie rajcuje ze od wrzesnia bedzie 12brutto jako minimalna i ze maja 500plus.niech lepiej wypierdalaja do pracy za 1/4minimalnej w europie i niech zapierdalaja o połowe wiecej chuja z tego majac%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pikaczu napisał:

Makrela sie w trombe moze cmoknac i co najwyzej polaczkom palcem pomachac a polaczki wyrobia 300%normy i dopłaca na ratowanie uni%-)

ekonomicznie jakos ich ukarze?angole jej rzuca kasa z usmiechem jak angielskie nastolatki penami z jadacego samochodu.ewentualnie makrela nic nie dostanie.i co zrobi?własnie nic

angole od dawna planują ucieczke z ue.bo tak w zasadzie sa powiazani z euro.ajak euro idzie wpizdu na glebe to funt tak samo.po uwolnieniu sie z ue wauta podskoczy.płaca poleci do góry.ile tam chca miec najmniej za 2 lata?9f jako minimalna?%-)ekonomicznie anglia jak i geograficznie jest wyspą wiec w zasadzie wszystko w dupie maja%-)

a polactwo bydlactwo niech sie rajcuje ze od wrzesnia bedzie 12brutto jako minimalna i ze maja 500plus.niech lepiej wypierdalaja do pracy za 1/4minimalnej w europie i niech zapierdalaja o połowe wiecej chuja z tego majac%-)

Anglicy zawsze mieli mocna klase polityczną, i tak kombinuja ze zawsze wychodza na swoje, to sie nazywa polityka, a Polacy nie sa samodzielni i zawsze licza na kogos, a ten ktoś za darmo nawet w pysk nie da...:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nawet nie chodzi o mocna klase polityczna.sa angolami.anglia rzadzą angole.angole sa dla angoli i cyrk ma sie krecić.a to czy maja ciapaków u siebie czy nie to im to ryba.czy ciepaki siedza na benefitach?im to ryba.to czy całe miasta sa na benefitach im to ryba.bo jest kasa.gospodarka jest ustawiona że niema zastojów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Assasyn napisał:

Anglicy zawsze mieli mocna klase polityczną, i tak kombinuja ze zawsze wychodza na swoje, to sie nazywa polityka, a Polacy nie sa samodzielni i zawsze licza na kogos, a ten ktoś za darmo nawet w pysk nie da...:)

Oni mają JOWy, i słuchają swoich wyborców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.