Skocz do zawartości

Czytnik ebooków - czy ktoś ma ?


Potężny

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podzielenie się informacjami nt czytnika ebooków jeśli ktoś korzysta. Bardzo chciał bym sobie takowy kupić ponieważ mam trochę książek w pdf-ach a i Kobietopedię bym wtedy zakupił. NIe lubie czytać na laptopie. Podobno ta technologia kartki papieru w czytnikach ebooków powoduje ze wzrok się tak nie męczy jak przy czytaniu z LCD, a to ważne dla mnie gdyż sporo czytam. Drugą sprawą jest, że fajnie jest jako mężczyźnie dążyć do minimalizmu i nie mieć masy książek a wszystko w jednym poręcznym urządzeniu (ważne przy przeprowadzkach). Proszę o podzielenie się informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kindle, i z góry mówię że 6 cali to jest GÓWNO. Po dłuższym czasie bolą oczy i palce zmuszone do ciągłego przewijania stron. Są 8 calowe, nie testowałem, ale mam na takie coś chrapkę. Niestety, mam skąpych czytelników i mnie nie stać :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kindle Paperwhite, bez reklam. Nie wiem, która edycja. Na Grouponie kupiłem rok temu chyba. Rewelacyjna rzecz. 

 

Wzrok się męczy, jednak po wielu godzinach dopiero. Mam ten z ekranem dotykowym. W nocy fajnie, dobre podświetlenie.

 

Szczerze, nigdy nie wrócę do zwykłej książki. Na jednym ładowaniu czytam 2-3 tygodnie :D 

 

Technologia niezawodna, pozytywnie zaskakuje. Książki elegancko posegregowane, czcionki sobie ustawiasz, rodzaj, wielkość, po rozdziałach skaczesz, jest notatnik z najważniejszymi cytatami. Akurat mam pracę z laptopa, często jeżdżę to tu, to tam, kogoś odwiedzę, np. mamusię. No to czytnik w małą kieszonkę pakuję, zero wagi :D 

 

Do tego bardzo dużo czytam. Bardzo, bardzo, bardzo dużo. 100 książek rocznie prawdopodobnie, być może nawet więcej. Wszystko, od ezoterytki, po horrory, sensacyjne, itp. Bez czytnika bym za chuja nie ogarnął :D Inwestycja bardzo dobra. Zapłaciłem 550 złotych, nie żałuję. Nie bierz etui, bo jest zbędne. Sam czytnik. W ogóle jest większa motywacja do czytania, poręczna rzecz, jedną ręką obsługujesz, lekki sprzęcik. Można się fajnie ułożyć przed snem. U mnie sesje czytania trwają, np. od 22-2:30 i mniej więcej o 1:30 już mam wzrok zmęczony, ale wcześniej jeszcze jebię cały dzień przed kompem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam coś takiego http://www.x-kom.pl/p/164054-czytnik-ebook-amazon-kindle-5-classic-bez-reklam.html -rewelacyjna sprawa.Wyświetlacz w żaden negatywny sposób nie reaguje na oczy,jest dużo możliwości edycji tekstu,bateria wytrzymuje spokojnie ponad dwa tygodnie,wbudowany słownik.Cała bibliotekę obsługuje programem darmowym programem Calibre.Program ma dużo opcji-można dodawać okładki,zmieniać trzcionki,kolory,formaty itp.Bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Kindla. Kupiłem go 4 lata temu i jest to jak dla mnie najgenialniejsze urządzenie dla miłośników książek od czasu wynalezienia ruchomej czcionki. ;) Technologia e-papieru nie męczy wzroku, sam czytnik ładuje się około raz na miesiąc, a do tego jest lekki i poręczny. Do tego jest wyśmienity w podróży, kiedy to możemy zabrać całą naszą bibliotekę ze sobą i nie musimy tachać dodatkowych kilogramów.    

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2016 o 23:41, mac napisał:

@Jacek, jednym słowem kupuj i nie pierdol. 

 

:lol:

Wybrałem http://czytio.pl/blog/index.php/test-czytnika-pocketbook-840-inkpad-czesc-1/ przekonała mnie wielkość ekranu 8 cali i większa rozdzielczość. Cena wyższa niż przy innych czytnikach, ale 80% ceny czytnika to właśnie wielkość ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam paperwhite 6 gen. i bardzo sobie chwalę. Nie ma żadnych reklam, wygoda czytania jest super, oczy nie pieką po dłuższym czytaniu, można sobie go ustawić w pozycji takiej jak mi odpowiada i ciągle wszystko dobrze widać, jest zarządzanie podświetleniem i kontrastem co też dużo daje. 

Jedyne co to cena mogłaby być trochę mniejsza bo to w rzeczywistości bardzo tani do wyprodukowania sprzęt jednak kindle zrobił wszystko profesjonalnie. Ja za swojego dałem około 400 złotych, nie żałuję zakupu, towarzyszy mi zawsze w drodze do pracy i z pracy co by nie tracić czasu na bezsensowne gapienie się w ekran telefonu z włączonym facebookiem :P. Ponadto cieszy mnie fakt, że wszystkie ważne dla mnie pozycje mogę mieć w jednym miejscu na wyciągnięcie ręki i nie muszę nosić ze sobą książek jak za czasów gimnazjum (cały plecak załadowany, jak się jakiejś książki nie miało to od razu pała do dzienniczka). Jednym słowem polecam, oczywiście nie musi to być Kindle, może być inna marka, jeśli zależy Ci tylko na czytaniu to spokojnie już za 200 kupisz nowy czytnik na gwarancji. Nie będzie się różnił funkcjonalnością, a będzie służył równie dobrze co te droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie czytam na nim książki Marka XD

Pocketbook Pb624, czyta się zajebiście formaty epub, doc, stricte przeznaczone do ebooka. Z pdfami też da radę ale trzeba ustawiać bo czasami czcionka za mała. Co do minusów: wolno wczytuje pdfy (te okładki w książkach Marka to przekleństwo :D ), czasami się tnie i zawiesza i trochę zamula.

Plusy? Wejdź sobie na chomikuj i ciesz się możliwością posiadania biblioteki i wiekszej niż w starożytnej Aleksandrii :D Serio ogólnie to fajna sprawa te czytniki, mało zajmują miejsca a masz tam w ciul książek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kindle którejś tam generacji wstecz (z klawiaturą), więc już ładnych parę lat. Fajna rzecz za granicą, bo ma Internet via 3G za free na całym świecie. Szału z korzystania z netu nie ma, ale się da. Natomiast do czytania książek znakomita sprawa. Ale... nie do każdego rodzaju książki. Wyświetlanie rysunków, diagramów, schematów, fotografii itp to porażka. Więc raczej sprzęt do czegoś "beletrystycznego".

Na ogromny plus - bateria wytrzymuje tygodniami. Mało go używam.

 

Obecnie głównym "czytnikiem" (bo nie tylko) jest iPad Air z retiną. Świetna synchronizacja książek z desktopem, chmurą, sklepem, łatwy dostęp do elektronicznych gazet, kapitalny wyświetlacz, powiększanie fragmentów, nastawienie na multimedialne książki (wodotryski typu światło i dźwięk) świetny system zakładek, możliwość robienia wyróżnień/podkreślen w tekście, łączenie fragmentów z notatkami dot. własnych przemyśleń. Dla mnie sprzęt nr 1, głównie jako składnik ekosystemu zbudowanego wokół "japka". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.