Skocz do zawartości

Po HOOY zakładać multikonta?


SledgeHammer

Rekomendowane odpowiedzi

Multikonta...

 

Zasadniczo zgadzam się, jest to sposób używany przez zwyczajnych dupków albo przebiegłych trollów wywodzących się z anonimowych środowisk internetowych, wyłącznie dla zabawy (chorej zabawy). Jednak znam przypadek odmienny od wymienianych powyżej.

 

Mam znajomego, który na pewnych forach się udzielał tak jak każdy inny użytkownik. Do czasu, aż z zazdrości innych użytkowników zaczął być prowokowany do gównoburz, w które niestety się wciągał (wiem wiem, nie karm trolla, ale każdy człowiek w końcu pęknie). Długo się trzymał, używał sensownych argumentów, kiedy trzeba było słusznie krytykować, nie cackał się - krytykował, ale nie wyzywał. Prawda bolała, aż kolega przegrał w tych prowokacjach, admin dla świętego spokoju (i udobruchania cynicznych użytkowników którzy go udupili), wlepił mu bana, i fajnie. Fajnie? No nie powiedziałbym - nie zamknięli mu ust, zakładał multikonta dotąd, aż administracja (i użytkownicy) przyznają się że byli cwanymi mendami posuwającymi się nawet do otwartych oszczerstw, a na koniec zwalając wszystko na niego i wlepiając mu bana ku uciesze gawiedzi. Ot, internetowe kółko wzajemnej masturbacji. Dodam że forum jest społecznością niezależnych twórców gier, ale czy na pewno do końca niezależnych? Zamiast skonfrontować sensownymi argumentami nieprzychylną recenzję, to najlepiej się popłakać do adminów: łaaaa, dajcie mu bana bo on OBRAŻA mojom grem!1 Po kilku latach bana zniesiono mu, bo zauważyli, że wojna z multikontami nie ma sensu. Ale kolega miał już zszarganą opinię nawet wśród nowicjuszy, którzy na forum są od zaledwie paru dni i człowieka który był obsmarowywany zwyczajnie nie znają, toteż można im wcisnąć każdy kit. Jednak w końcu co niektórym jego przywrócenie do łaski znowu się nie spodobało i po serii kolejnych prowokacji dostał kolejnego bana "za nic". W końcu stwierdził że będzie dłubał grę, a forumowicze w tym czasie będą sobie wzajemnie tasować wirtualne fiuty w internetach.

 

Przez te całe akcje kolega zyskał u mnie przydomek "forumowy ninja" i w jednej z gier, w której umieściliśmy jego postać, był reprezentowany grafiką stereotypowego ninja :D Tych multikont miał ponad 200, prowadził dziennik w których była nazwa użytkownika, hasło, a nawet serwer proxy którego używał do logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest malo prawdopodobna mozliwosc ale jest, ze ktos stworzyl sobie na forum konto przez komputer zbanowanego brata bez jego wiedzy badz/i zapomnial pozniej poinformowac.
Obojetnie kto (znajomy/a w trakcie imprezy, ktos z rodziny itd) i obojetne dlaczego (ciekawosc, trolling). Szkoda jesli jakis "fair" brat w ten sposob zostal zbanowany ale takie sa warunki kozystania z forum. Wg mnie nie ma co krytykowac na szybko szczegolnie chlopakow z duza aktywnoscia i dobra opinia.

 

(Byla sytuacja czas temu, ze (chyba) zona jednego z braci z jego kompa, jego konta zaczela pisac "mile" komentarze :) do nas na forum. Takze zdaza sie)

 

AVATAR!

Długowłosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

 

Ja Marek przepraszam za zbanowanie Maca - zmyliło nas logowanie z wielu krajów w EU i proxy, ale sobie zrobiliśmy weryfikację szczegółową i jest wszystko ok. W nagrodę zlikwidowałem Macowi ostrzeżenie i podarowałem nagranie - jako powetowanie stresu i strat moralnych :> które poniósł w wyniku naszej zapalczywości. Tak więc Mac - przepraszam raz jeszcze za stres, ale kosimy równo trolli i czasem trafi się jeden uczciwy. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adrian napisał:

(...)Jest mało prawdopodobna możliwość ale jest, ze ktoś stworzył sobie na forum konto przez komputer zbanowanego brata bez jego wiedzy(...)

 

W chwili obecnej korzystam w domu z trzech laptopów, smartphona i tabletu, wszystkie łączą się ze światem zewnętrznym przez ten sam router, ergo każde moje urządzenie "idzie w świat" z tym samym IP.

 

Zakładam oczywiście, że tutejsza moderacja z pełną świadomością rozpoczęła zakrojoną na szeroka skalę akcję.

Na liście @Mosze Red znajduje się kilka hmmm.... prominentnych nicków. Nikt się nie bawi w domniemanie niewinności, ale z drugiej strony sytuacja z @mac przywraca mi wiarę w te działania.

Przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adolf napisał:

Miałem propozycje jeszcze za mylycji. Ale odmówiłem, bo ludzie wtedy pluli na ten mundur z powodów politycznych.

Wstąpiłem dla łatwego i większego hajsu, a później jakoś tak wyszło że chciałem służyć i chronić, co mi się czkawką odbiło.

Pamiętaj że wszędzie są ludzie i taborety.

 

Pamiętam, ale mam fatalne doświadczenia i tak jak zdaję sobie sprawę z tego, że policja szybko szufladkuje cywili, tak ja już chyba do końca życia się nie pozbędę negatywnego zdania na temat mundurowych.

 

Nie ważne. Czepiłem się szczegółu ;)

 

 

Edyta: Nie zwróciłem uwagi, na posta wyżej, gdzie zwróciłeś się do mnie złociutki. No cóż. Najwyraźniej na szacunek trzeba sobie zasłużyć.

Edytowane przez ZdzisławBeton
Nie wiem. Nie znam. Nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnemonic - zbanowaliśmy dużą ilość kont w oparciu o pewne kryteria, informacje uzyskaliśmy przy pomocy dostępnych dla moderacji i administracji narzędzi, każdy zbanowany może zgłosić reklamację. Wtedy dokonujemy dokładnej weryfikacji konta i użytkownika i jeśli ban okaże się niesłuszny jest przywracany.

 

Liczyliśmy się z pewnym marginesem błędu, że jakaś przypadkowa osoba może dostać bana, jeśli pojawia się błąd, naprawiamy go.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zaznaczam, że nie posiadałem nigdy innego konta na forum. Jeżeli moje posty do was nie trafiły to wątpię, aby cokolwiek trafiło w ramach zaufania. I tak już pewnie mam łatkę wielkiego trolla, no cóż trudno. Jestem całkowicie niewinny. Prosiłbym o podkreślenie mojej uczciwości wobec zebranych. Jestem niewinny w 100%. Wasze treści w tym temacie mnie zabolały. Przyznam szczerze. Jakby moja obecność i napisane dotychczas treści nic nie znaczyły. To daje po dupie strasznie, uwierzcie. Dziękuję za lekcję. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red

Nie domagam się wyjaśnień, wiem jak wygląda moderowanie forum od kuchni. Powiedzmy, że z grubsza rozumiem również motywację.

Tak jak mówiłem, sytuacja z @mac pokazuje, że lejecie napalm, ale pod ręką macie gaśnice.

 

@mac osobiście bardzo się cieszę, że sytuacja się wyjaśniła :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac przestań już płakać, zachowujesz się jak baba:P

Nie masz żadnej łatki trolla, pomyłki sie zdarzają.

Jest dobrze, wróciłeś;) - a to oznacza, że reklamacje są uwzględniane.

 

Jesteś krystalicznie uczciwy - podkreślone.

SH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mac napisał:

Witam ponownie. Zaznaczam, że nie posiadałem nigdy innego konta na forum. Jeżeli moje posty do was nie trafiły to wątpię, aby cokolwiek trafiło w ramach zaufania. I tak już pewnie mam łatkę wielkiego trolla, no cóż trudno. Jestem całkowicie niewinny. Prosiłbym o podkreślenie mojej uczciwości wobec zebranych. Jestem niewinny w 100%. Wasze treści w tym temacie mnie zabolały. Przyznam szczerze. Jakby moja obecność i napisane dotychczas treści nic nie znaczyły. To daje po dupie strasznie, uwierzcie. Dziękuję za lekcję. 

 

 

 

JESTEŚ UCZCIWY w kwestii wiarygodności, i nikt Ci tu nie daje żadnej łatki. Ale zrozum nas - mamy czarno na białym że piszesz z kilkunastu krajów i z proxy które używał inny 100% troll, więc dostałeś bana, dokonaliśmy weryfikacji i wszystko gra. 

 

Co do postów, trolle idealnie umieją udawać normalnych ludzi, posty niewiele znaczą. Np. Sławek u siebie na blogu kreuje się człowieka wielkiej łagodności i luzu, a poza tą łatką wiadomo co wyrabia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac, ze swej strony przepraszam za twój stres i niedogodności, których doznałeś.

 

Poruszamy się w granicach dostępnych opcji i pomyłki mogą się zdarzyć, szczególnie przy tak gigantycznej akcji jaka miała miejsce przez ostatni tydzień.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

 

Ja Marek przepraszam za zbanowanie Maca - zmyliło nas logowanie z wielu krajów w EU i proxy, ale sobie zrobiliśmy weryfikację szczegółową i jest wszystko ok. W nagrodę zlikwidowałem Macowi ostrzeżenie i podarowałem nagranie - jako powetowanie stresu i strat moralnych :> które poniósł w wyniku naszej zapalczywości. Tak więc Mac - przepraszam raz jeszcze za stres, ale kosimy równo trolli i czasem trafi się jeden uczciwy. 

 

Przejrzałem listę zbanowanych i nie pasował mi kompletnie do niej użytkownik mac - IMHO, sądząc po wpisach, Brat z krwi i kości. Cieszę się, że sprawa została wyjaśniona i jednocześnie ponawiam postulat o wprowadzenie dodatkowego systemu weryfikacji dla aktywnych na forum userów. Sprawdzanie po IP czy proxy nie prowadzi do żadnych konkretnych ustaleń. Ja rozumiem, że gdzie drwa rąbią tam i wióry lecą, ale - pomijając już naszą specyficzną moralność, na którą się często powołujemy - jesteśmy wciąż zbyt małą społecznością by w oparciu o jakieś poszlaki eliminować z niej równie wartościowe jednostki. 

To forum ma moim zdaniem przed sobą wielką przyszłość - nie będzie przesadą jeśli powiem, że odkryto za jego sprawą nową metodę terapeutyczną. :) Nie spierdolmy tego bezzasadnymi podejrzeniami. 

 

2 godziny temu, mac napisał:

Witam ponownie. Zaznaczam, że nie posiadałem nigdy innego konta na forum. Jeżeli moje posty do was nie trafiły to wątpię, aby cokolwiek trafiło w ramach zaufania. I tak już pewnie mam łatkę wielkiego trolla, no cóż trudno. Jestem całkowicie niewinny. Prosiłbym o podkreślenie mojej uczciwości wobec zebranych. Jestem niewinny w 100%. Wasze treści w tym temacie mnie zabolały. Przyznam szczerze. Jakby moja obecność i napisane dotychczas treści nic nie znaczyły. To daje po dupie strasznie, uwierzcie. Dziękuję za lekcję. 

 

 

 

Z mojej strony masz mac i zawsze miałeś pełne zaufanie. Z treści i, przede wszystkim, stylu wypowiedzi można wyczytać więcej niż z paru przypadkowo złożonych w podobny ciąg cyferek. Pisz dalej na forum chłopie - w końcu moderatorzy zachowali się jak należy przepraszając za błąd czego nie uświadczysz gdzie indziej. To też przejaw prostych, męskich reguł gry, bez których forum stanie się kolejną netową wydmuszką. 

BTW: zamierzałem nie angażować się w życie loży między detoksem a ,,terapią'', ale uznałem, że temat maca tego wymaga.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.