Skocz do zawartości

Jod- cudowne panaceum


Grizzly

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia,

 

wklejam i zachęcam do zapoznania się z ciekawymi artykułami odnośnie Jodu...

 

Pierwszy napisany w luźnej formie co nie zmienia faktu, że treści jak najbardziej pożyteczne

http://innemedium.pl/wiadomosc/eliksir-madrosci

 

http://celfit.manifo.com/blog/jod-doskonale-panaceum

 

dla zainteresowanych domowym sposobem możemy sprawdzić jaki jest nasz poziom jodu w organizmie

 

Kupujemy w aptece "Płyn Lugola" ( 9 zł) na na zgięcie łokcia nakładamy jedna krople płynu i patrzymy jak szybko się wchłonie, u mnie plamka z ciemno brązowej zrobiła sie żółta w ok 30 min, więc poziom jest tragiczny;/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo ciekawy. Artykuły z podanych linków przeczytałem.

Czy jest wśród Nas osoba, która może wypowiedzieć się więcej na ten temat, tzn. jak sprawa wygląda w Polsce, czy jest dostępny płyn Lugola, jak wygląda kwestia testów, co z dziećmi?

@GluX wspominasz, że jest to dobry i tani suplement. Jesteś w stanie powiedzieć coś więcej?

Edytowane przez Miner
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak wczoraj kupiłem płyn Lugola (wodny bo jest jeszcze z gliceryną) w aptece za ok 9 zł, wczoraj wieczorem przyjąłem pierwsza dawkę czyli 3 krople na całą szklankę wody, lekki efekt gorąca jakby lekkie pobudzenie...

 

Co do testów to oprócz tego co napisałem z łokciem mozna pójść di zrobić badania tzn FT3, FT4 oraz TSh są hormony tarczycowe

 

Nie wiem jak wygląda sprawa z dziećmi jej dawkami trzeba by poszukać, ale jak przed rokiem 80 jod był w chlebie, mleku itd i nic nam nie było

 

 

 

Edytowane przez Grizzly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miner  ja jem sporo soli (jodowanej czy himalajskiej) więc tutaj jest moje źródło jodu - choć jego zawartość w soli himalajskiej jest zagadką ^^

 

Jod głównie jest potrzebny do tarczycy - czyli jak ktoś, ma mało energii, podwójny podbródek mimo niewielkiej nadwagi itp - to do rodzinnego i badamy tarczyce. (moje badania są ok)

Nie mniej, jak ktoś je mało warzyw i ubogą w sól dietę (jak to dzisiaj modne xD ) to ma duży czynnik tego, że mogą tam być problemy.

 

Taką ciekawostkę podam:

 

Pisze do mnie podopieczny - że go głowa boli, nie ma na nic ochoty, bolą go wszystkie mięśnie - ale grypa to nie jest.

Szybki wywiad

-ile wody pijesz dziennie

-3l

-jakiej

-cisowianka

-ok, ile soli dziennie dajesz

-nie no sól kompletnie wywaliłem z diety -wszędzie piszą że niezdrowa itp a ja chce być zdrowy

-idziesz teraz do kuchni i rozpuszczasz płaską łyżeczkę soli w wodzie i pijesz i tak, wiem jaki to ma smak. Od teraz nie schodzisz poniżej 5g soli dziennie

 

po 4 godzinach dziękuje, bo już się czuje znacznie lepiej - od teraz wie dobrze jak sól jest ważna :D

 

 

Sól jest nośnikiem energii i Ci wszyscy "PRO" przed zawodami wyglądają jak trupy - czekają na śmierć, spisują testament. Ci debile oraz ich trenerzy zapomnieli o najważniejszym! O soli oraz potasie.

Innych czynnikach jak kortyzol to już nie wspomnę. Jak to jest że nasi zawodnicy są w stanach agonalnych, a w USA wszyscy się cieszą, robią sobie żarty, ogólnie jest zabawnie itp? Kto wie, ten wie :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Glux" info odnośnie soli jodowanej i spożycia jodu

 

A jeśli ów lekarz twierdzi, że jodowana sól wystarcza i jod nie jest konieczny, należy zalecić mu zapoznanie się z wieloma doniesieniami naukowymi na ten temat, które pokazują, że jest inaczej

 

żeby dostarczyć odpowiednia dawkę z soli jodowanej musisz jej ok 10 g dziennie czy coś w stylu co się mija z celem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zainteresował fragment o ciężkiej do zbicia tkance tłuszczowej.

 

Nie kupujcie lugoli w aptece, bo pisali że może być to niedobre przez jakieś dodatki - lepiej kupić jod w tabletkach z kelpu, na allegro za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając zaufanie do naturalnych źródeł, po krótkim researchu, jednak zakupiłem Kelp firmy nature's Way (ponoć skuteczne, w przeciwieństwie np. do Swansona- lipnych) 
http://www.tajemnicezdrowia.com/?39,kelp-180-kapsulek

Edytowane przez Jednonogi Kapelusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje

https://www.znamlek.pl/plyn-lugola-22297.html

Skład:

jod 10 mg, jodek potasu 20 mg i woda destylowana

 

http://drlwilson.com/Articles/POL,KELP.htm a tutaj coś kelpie widzę zę same ochy i achy:-)

 

Nie wiem czy artykuł jest sponsorowany ale jeden cytat mnie zaciekawił...

 

Marka producenta jest bardzo ważna. Produkty niektórych są toksyczne i należy ich unikać. Polecane marki oferujące kelp w kapsułkach, granulkach czy proszku to Nature’s Way, Solaray, Country Life, Endomet, Now, Ecological Formulas, Vitamin Shoppe, Office Gudni Gudnason, Azure Farm, Solgar, Frontier Herbs oraz  Monterrey Bay Herb Company. Produkty innych producentów są toksyczne i mogą nie działać zgodnie
z oczekiwaniami.

Edytowane przez Grizzly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Endeg napisał:

Przyjedźcie nad Bałtyk, najlepiej od paździerza do marca w sezonie sztormowym. :)

 

Potwierdzam. Za dzieciaka byłem chorowity (w sensie przeziębień i innych ,,około tego''), notorycznie co roku albo częściej. Zacząłem jeździć z rodzinką nad nasze polskie morze i jak ręką odjął. Pasowałoby się znowu wybrać. 

 

Polecam. Przyjemne z pożytecznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.