Skocz do zawartości

Nie ważne co mówisz, ważne jak wyglądasz?


Nie ważne co mówisz, ważne jak wyglądasz?   

86 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wygląd>osobowość

    • Tak
      58
    • Nie
      28


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Cuba Libre napisał:

Kobiety chciały

Chcieć to sobie mogły. Decyzja zapadła. Brakowało nowych konsumentów po II WŚ.  To, że kolorowi i kobiety DOSTAŁY odpowiednie prawa, to była decyzja polityczna poprzedzona odpowiednią kampanią. 

 

7 godzin temu, Cuba Libre napisał:

A co to mężczyźni nie korzystają z operacji plastycznych

To również jest wylansowana moda. Zniewieścienie facetów, aby również byli uległymi klientami. Facet z reguły jest kiepskim klientem - jak nie musi to nie kupuje -chyba, ze jest tak zaprogramowany, ze musi rzeczami nabytymi poprawić sobie samoocenę. Zwróć uwagę, że od szkoły zaczynam wyścig - kto ładnie wygląda, kto ma jaki piórnik, przybory, komórkę. Napędzenia konsumpcji master level.

 

Dlatego tak bardzo próbuje się zrobić z samca - kobiecą formę klienta idealnego. Wąsy, brody, odpowiedni płyn do płukania, żel do włosów, gaz bojo..dezodorant, maszynka do depilacji waginy. Faceci sami z siebie tego by nie kupowali. Słabi ulegają presji i mamy modę na męski makijaż.

 

https://tv.pudelek.pl/video/Beauty-Boy-w-DDTVN-Makijaz-nie-powinien-byc-przypisany-do-jakiejkolwiek-plci-11711/4/

 

Tak się kończy feminizacja samców.

 

Obecnie kampania jest skierowana w dzieci - elektronika, kosmetyki, odzież. Oczywiście odpowiednia wylansowana w serialach, filmach, teledyskach etc.

 

7 godzin temu, Cuba Libre napisał:

Teraz kobieta może wyjść, trzasnąć drzwiami mężczyźnie przed nosem i powiedzieć mu, żeby się pieprzył,I to jest w tym wszystkim najpiękniejsze, nie wydawanie zarobionych pieniędzy. 

Problem jest taki, ze większość kobiet, owszem, może trzasnąć drzwiami, ale w większości przypadków przed nosem kota. 

 

7 godzin temu, Cuba Libre napisał:

Mężczyźni nie dostrzegają wnętrza.

O dziwo to mężczyźni są bardziej romantyczni, czuli niż kobiety. Zobacz na kompozytorów, malarzy.  Filozofia to przecież nic innego jak zaglądanie w głąb człowieka ( nie mylić z medyną). 

 

7 godzin temu, Cuba Libre napisał:

Zresztą sami mają "wewnętrzne braki", a wymagają kobiety inteligentnej, bogatej, i tak dalej.

Mają, ale nie zwalają winę na geny, czy płeć przeciwną tylko biorą się za siebie.  

 

7 godzin temu, Cuba Libre napisał:

Jak się szuka nie tam, gdzie trzeba, laski z jakimś przepitym, przepalonym głosem, na kasie w Tesco, z doklejonymi (źle) sztucznymi rzęsami i popalonymi końcówkami włosów, to sorry, nie kobiet wina.

Jak się szuka bad boy`owego bolca, to wybacz, nie facetów wina. 

 

7 godzin temu, Cuba Libre napisał:

i nadal narzekajcie na brak zainteresowań u kobiet, zamiast wyjść do ludzi i się pokazać. 

Nikt z oponentów nie ma z tym problemów. Opisujemy mechanizmy w tym aspekcie. Procesy zachodzące w danym środowisku w określonym czasie.

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Cuba Libre napisał:

 

Takie są w nas upodobania i tego się nie zmieni.

 

Niezupełnie, sprawdź sobie jak zmienia się kanon piękna na przestrzeni lat patrząc choćby na wybory miss.  

Jako osoba nieposiadająca telewizora mogłam trochę popłynąć w temacie ;D

Ale moja kolezanka kosmetolożka opowiadała ostatnio, że znaczna część klientek przychodzi ze zdjęciem jakiejś gwiazdy, mówiąc, ze chce wyglądać tak samo. Wiem, że w ofertach salonów są nawet wprowadzane nazwy zabiegów zawierajace nazwisko danej celebrytki. 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Perun82 napisał:

O dziwo to mężczyźni są bardziej romantyczni, czuli niż kobiety. Zobacz na kompozytorów, malarzy.  Filozofia to przecież nic innego jak zaglądanie w głąb człowieka ( nie mylić z medyną)

Ale w jaki sposób Ty to zbadałeś? Poziom wrażliwości u ludzi, i skąd wniosek, że mężczyźni są bardziej romantyczni?

I co ma do tego wszystkiego filozofia? Hę hę. Szczególnie prosiłabym o rozwinięcie kwestii filozofii. 

 

2 godziny temu, Chandler napisał:

Niezupełnie, sprawdź sobie jak zmienia się kanon piękna na przestrzeni lat patrząc choćby na wybory miss.  

Jako osoba nieposiadająca telewizora mogłam trochę popłynąć w temacie ;D

Zasadnicze pożądane cechy u kobiet nie uległy zmianie.  Teraz są większe możliwości, zarówno wybielanie zębów, botoks, usta,  piersi, pośladki, laminowanie włosów.

Kiedyś tego nie było, teraz wszystko się rozwija, dlatego jest tyle klienteli.  Zasadniczo poprawia się to samo, co niegdyś poprawiało się innymi sposobami. Doklejało się sztuczne rzęsy, dziś się je robi u kosmetyczki. Kiedyś używano szminek, konturówek, teraz wstrzykuje się kwas hialuronowy.  Wypychało się cycki, dziś aplikuje się tam sylikon.

Że tak rzeknę - normalka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cuba Libre

Ja też twierdzę, że są bardziej wrażliwi na piękno. Dokładnie w tym kontekście co @Perun82. Kultura jest zasadniczo męska. Nauki przyrodnicze, które są piękne również. My badamy naturę, opisujemy, dążymy do doskonałości w różnych kreacjach, czy to maszyn, czy ideii, filozofii. U kobiet występuje to rzadko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony zaproponuję rozejrzeć się po pokoju, wyjrzeć przez okno, przespacerować się. Na koniec pomyśleć o czymkolwiek, co jest dziełem człowieka i jest piękne. Po czym, zabrać kartkę i napisać ile z tych rzeczy jest dziełem kobiet, a ile mężczyzn. Dzieło jako wytwór umysłu, a nie jak panie robią przy taśmie pralki lub samochody. Do dzieła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie spokój z gadaniem do ściany. Wy się produkujecie, a do niej i tak nie docierają Wasze argumenty, bo są LOGICZNE. Wielokrotnie było mówione, że w ten sposób niczego się kobiecie nie da przekazać, więc tylko tracicie czas. Nie dotrze, po prostu NIE. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz napisane. Bierz do ręki katalog dzieł sztuki i odhaczaj dzieła kobiet. To samo zrób z architekturą, literaturą, czymkolwiek, co wymaga wrażliwości na piękno. Oczywiście, to będzie bezsensowne, bo wynik jest znany. Też uważam, że dalsze bicie piany nie ma sensu. Over and out. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Perun82 napisał:
14 godzin temu, Cuba Libre napisał:

Ale w jaki sposób Ty to zbadałeś? Poziom wrażliwości u ludzi, i skąd wniosek, że mężczyźni są bardziej romantyczni?

Proponuje odwiedzić muzea, kupić płyty z klasykami.

To nic nie da. To trzeba być ślepym i nie czuć, (a dla kogo oni to wszystko robią, tracą głowy i prześcigają się jeden przez drugiego?), że wystarczy tu i teraz, w około się rozejrzeć, że Mężczyźni są Bardziej Czuli, Wrażliwsi i Romantyczni.

 

 

To takie oczywiste, nie bardzo rozumiem, po co twierdzić, że jest inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Status_6 napisał:

Przecież masz napisane. Bierz do ręki katalog dzieł sztuki i odhaczaj dzieła kobiet. To samo zrób z architekturą, literaturą, czymkolwiek, co wymaga wrażliwości na piękno. Oczywiście, to będzie bezsensowne, bo wynik jest znany. Też uważam, że dalsze bicie piany nie ma sensu. Over and out. 

Przecież nie o to pytam.

Pytam o ich definicję wrażliwości. 

Pytam czemu uważają, że istnieje pomiędzy tymi zjawiskami jakakolwiek zależność. 

Po jaką cholerę mam przeglądać katalogi, skoro dla mnie to, co napisali nie brzmi przekonująco, gdyż nie jest wystarczająco uzasadnione póki co. 

Zatem po co te kąśliwe uwagi, że do mnie coś nie dociera? 

10 godzin temu, Jerzy napisał:

Panowie, dajcie spokój z gadaniem do ściany. Wy się produkujecie, a do niej i tak nie docierają Wasze argumenty, bo są LOGICZNE. Wielokrotnie było mówione, że w ten sposób niczego się kobiecie nie da przekazać, więc tylko tracicie czas. Nie dotrze, po prostu NIE.  

Tak się składa, że logika, jest jedną z dziedzin moich zainteresowań, więc jeżeli chcesz obwiniać kogoś za brak logiki w rozumowaniu, to może na końcu kolego, kiedy panowie przedstawią swoje argumenty, a ja się do nich jakoś odniosę, bo na razie są to tylko ich wymysły wyssane z palca. 

Zatem wypraszam sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger.

Wrażliwość na piękno, to zdolność do odczuwania piękna, czyli czerpanie satysfakcji z tworzenia dzieła, a także z samego odbioru dzieła. Jako, że twórca musi najpierw w swym mózgu stworzyć zamysł, abstrakcję, to siłą rzeczy jego zdolności do odczuwania piękna muszą być wyższe, niż odbiorcy. Skoro 98% kultury jest męskie, należy uznać wyższość mężczyzn we wrażliwości na piękno. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.