Skocz do zawartości

Leczenie ukraińca


MMorda

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia nie wiem, czy odnosicie podobne wrażenie, ale zaczyna mnie to wkurwiać.

Polak ściąga do pracy ukraińców, robi z nich parobków do pracy, ale co najgorsze jak coś jebnie to nagle okazuje się, że połowa nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, nie wiem jakim cudem, zaczyna się leczenie (czasem ratowanie życia) takiego obywatela i wszystko na koszt podatnika no bo kto za to zapłaci?

 

Absolutnie jak najbardziej życie ludzkie jest najważniejsze i trzeba ratować każdego, tylko dlaczego naszym kosztem?

Ten u którego pracował, jak zauważył, że jest coś słaby to pozbywa się go jak najszybciej i umywa ręce, ten który ściągnął go też ma w dupie co sie z nim dzieje ubezpieczenia nie opłacił taki ukrainiec trafia do szpitala i okazuje się, że ratują go na nasz koszt.

 

Ja się pytam, gdzie sprawiedliwość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiedliwości nie było, nie ma i nigdy nie będzie @MMorda ;) 
A rozdawnictwo budżetowe, żeby kupować głosy wyborców jest sprawiedliwe i uczciwe? Przecież z powietrza pieniądze w budżecie się nie biorą. Wszyscy płacimy na 500 plusy i inne tego typu akcje ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Unii każdemu "należy się" pomoc służb ratujących zdrowie i życie. Gdyby u nas fiknął obcokrajowiec mielibyśmy sankcje za niedopełnienie obowiązków wynikających z członkostwa we Wspólnocie. Żeby było śmiesznie Polak też nie musi mieć wcale ubezpieczenia, żeby wzięło go pogotowie. Jeśli nawet potem NFZ chce ściągnąć płatność, w Trybunale sprawa do wygrania bez problemu.

 

Tu są dwa problemy.

1. Polityka migracyjna naszego nierządu - moim zdaniem błędna. Może żeby zatrzymać część młodych, wystarczyłoby o tyle ile wydajemy na sprowadzanie obcokrajowców zwiększyć kwotę wolną od podatku - globalnie dla budżetu.

2. Służby ratunkowe - jednak jakieś standardy współczesne państwo powinno spełniać. Bezpłatne (nie darmowa, a bezpłatne) pogotowie to moim zdaniem standard. Dużo lepsze byłoby powiedzenie, że każdy Polak jest ubezpieczony niż tworzenie fikcji w postaci rejestracji bezrobotnych.

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, The Motha napisał:

Precz z Ukraińcami!!

Ja bym bardziej powiedział, że precz, z tymi, którzy nie nawidzą Polaków, albo nimi gardzą.

 

Jak nam zrobili w 39' zrobili wjazd na chatę, to wielu wyjechało do stanów.

Mi by było dość przykro, gdybym był jednym z nich i usłyszał, wtedy "precz z Polakami".

Chyba wypada dostrzec w obecnej sytuacji, trochę więcej odcieni szarości niż tylko czarny i biały.

Komuś mocno zależy, na tym, żebyśmy się z Ukraińcami nie dogadywali, to się kurwa na złość dogadajmy !!

Pracuje z pewną liczbą Ukraińców, wprawdzie jestem w IT i to jest powiedzmy jednak, jakaś tam intelektualna elita, i nie

zauważyłem żadnych krzywych jazd. Możliwe, że się po prostu pilnują, ale raczej wyglądają na normalnych ludzi.

Jak będziemy im chcieli dojebać, to się odwrócą plecami. Karma szybko do Ciebie wraca .. tylko po co to wszystko

to nie wiem...

 

12 minut temu, Piter_1982 napisał:

Polityka migracyjna naszego nierządu - moim zdaniem błędna. Może żeby zatrzymać część młodych, wystarczyłoby

Problem jest taki, że cała ta demokracja jest o kant dupy rozbić. Władza się zmienia co 4 lata. I każda tylko szuka

kolejnej marchewki, żeby w następnym rozdaniu kart dostać same asy. Żadne długoterminowe strategie, nie są możliwe.

Zeby coś naprawić, trzeba by przyjąć racjonalne plany, zacisnąć pasa i powywieszać zdrajców.  Nic takiego nie nastąpi.

Prędzej powywieszają sprawiedliwych za mówienie prawdy...

Edytowane przez StatusQuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, trop napisał:

Pierwsza i najważniejsza sprawa. Ukraińców nie powinno tutaj być!!!

 

25 minut temu, The Motha napisał:

Precz z Ukraińcami!!

1103 i 1722 odpowiedzi, wydawaloby sie, ze autorytety, a ja swiezak, a tu takie rzeczy leca, za ktore powinny leciec kary finansowe. Niby forum samcow, a wystarczy temat zagranicznych przybyszy i kompleksy leca az milo.

Edytowane przez sunhasntdie
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, StatusQuo napisał:

Komuś mocno zależy, na tym, żebyśmy się z Ukraińcami nie dogadywali,

Coś w tym jest. Choć osobiście przyznam, obserwując ich to nie jestem przekonany czy nie wsadzili by noża. Nie ufam im nie wiem czemu, może ja tylko takich spotykam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMorda Bo tacy są. W poprzednim miejscu pracy, na stanowiskach fizycznych, gdy wysyłało się ukraińców (było ich tam, i pewnie nadal jest, mnóstwo) do pomocy na sekcje, które miały więcej pracy i "zalegały", to Ci opierdalali się jak mogli, miałeś sytuacje gdzie 3-4 polaków zapierdalało, a Ci stali, obok i albo rozmawiali między sobą, albo "rżnęli głupa" do momentu, w którym się ich nie zjebało i nie pogoniło. Wracałeś za 10-20 minut a Ci znowu to samo - w szczególności Ci młodzi, do 30. Starsi, choć mniej "społeczni", to jednak odwalali swoje.

W obecnej firmie w sumie to samo, tyle że tu - o ironio - widać jak bardzo przełożeni idą im na rękę, a wręcz wchodzą w dupę. Potrzebujesz nagle wolnego, jesteś Polakiem? A no chuj, nie da rady. Jesteś upaińcem? "Na kiedy i na ile?".  Ogólnie z tego co zaobserwowałem, są straaaaasznie roszczeniowi, najlepiej opierdalać się przez 8 godzin, a kasa ma się zgadzać - niby niemożliwe, ale ta mentalność przebija Polski "januszyzm", który - tu trzeba zaznaczyć - to koniec końców procenty.

Nie asymilują się, trzymają się ciasno w swoimm gronie - jak ciapaci. O swoich przekonaniach "politycznych" mówią albo niechętnie, albo skrycie - jak ciapaci.

 

 

2 godziny temu, StatusQuo napisał:

Jak nam zrobili w 39' zrobili wjazd na chatę, to wielu wyjechało do stanów.

Mi by było dość przykro, gdybym był jednym z nich i usłyszał, wtedy "precz z Polakami".

Cóż, ciężko powiedzieć by Polacy wyżynali jak świnie, choć i świni nie robiło się takiej jatki, Jankesów. Nie słyszałem też by w Polsce się z tym obnoszono, stawiano pomniki i wynoszono na piedestały sprawców ludobójstwa.

 

Cytat

Chyba wypada dostrzec w obecnej sytuacji, trochę więcej odcieni szarości niż tylko czarny i biały.

Bynajmniej. Świat jest czarno biały, czy się tego chce czy nie, albo decyzje, czyny przynoszą plon (dobro, biel), albo szkody (zło, czerń). Szarość to wygodne usprawiedliwianie swoich decyzji, bądź bierności.

Nie ma "mniejszego" czy "większego" zła.

 

Cytat

Komuś mocno zależy, na tym, żebyśmy się z Ukraińcami nie dogadywali, to się kurwa na złość dogadajmy !!

Nie można się dogadywać z kimś, kto nie widzi w Tobie partnera - to raz. Dwa, upaińcy jedyny powód do "sojuszu" jaki widzą to "wspólna nienawiść do ruskich" - nie wiem jak dla innych, dla mnie to żaden powód i słaby fundament dla sojuszu, co najważniejsze niestabilny.

Cytat

Pracuje z pewną liczbą Ukraińców, wprawdzie jestem w IT i to jest powiedzmy jednak, jakaś tam intelektualna elita, i nie

zauważyłem żadnych krzywych jazd. Możliwe, że się po prostu pilnują, ale raczej wyglądają na normalnych ludzi.

Nie patrz na "kogo wyglądają" a jak się zachowują, co mówią. Mają mentalność "ruska" tj. będąc miłym, kulturalnym itd. nie dotrzesz do nich w ogóle, daj w ryj, podnieś głos - ergo, pokaż siłę, to będą słuchać, szanować itd.

Cytat

Jak będziemy im chcieli dojebać, to się odwrócą plecami. Karma szybko do Ciebie wraca .. tylko po co to wszystko

to nie wiem...

Teraz im idziemy na rękę, a Ci mają czelność wyskakiwać z roszczeniami, machać szabelką i strzelać buńczucznymi tekstami. Po co całe wsparcie? Pompujemy w nich zasoby i nic z tego nie mamy, a ciekawe jak bardzo zmieniliby podejście, gdyby nasi "politycy" mieli jaja, powiedzieli "sprawdzam" i zażądali prawa do ekshumacji ofiar ludobójstwa Wołyńskiego i klaryfikacji tejże zbrodni, albo koniec ze "wsparciem".

 

Cytat

 

Problem jest taki, że cała ta demokracja jest o kant dupy rozbić. Władza się zmienia co 4 lata. I każda tylko szuka

kolejnej marchewki, żeby w następnym rozdaniu kart dostać same asy. Żadne długoterminowe strategie, nie są możliwe.

Zeby coś naprawić, trzeba by przyjąć racjonalne plany, zacisnąć pasa i powywieszać zdrajców.  Nic takiego nie nastąpi.

Prędzej powywieszają sprawiedliwych za mówienie prawdy...

Zgoda w 100%.

 

 

Przy okazji ;) 

 

 

Edytowane przez lxdead
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MMorda napisał:

Absolutnie jak najbardziej życie ludzkie jest najważniejsze i trzeba ratować każdego, tylko dlaczego naszym kosztem?

Zadaję sobie to pytanie bardzo często, łożąc na publiczną służbę zdrowia. W kontekście wszystkich, którzy z niej korzystają za moje pieniądze, niestety wyłączając mnie. Niezależnie od narodowości. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, StatusQuo napisał:

Komuś mocno zależy, na tym, żebyśmy się z Ukraińcami nie dogadywali, to się kurwa na złość dogadajmy !!

Przecież wiadomo komu zależy ;) wystarczy TV Sputnik pooglądać ;) I tak patrząc na wypowiedzi to przekaz trafia do odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GurneyHalleck A czego wyznacznikiem jest TV Sputnik, ba jakakolwiek stacja TV? Każda ma swój proletariat i sponsora na których produkuje odpowiednią propagandę. TVN - proniemiecki, TVP teraz proamerykańso-żydowsko-upainski, sputnik - ruski. Jeden chuj, lepiej obejrzeć kilka różnych materiałów na necie, porównać je i wyciągnąć fakty.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lxdead zadałeś pytanie i natychmiast sobie odpowiedziałeś. I ja się z Tobą zgadzam.
Natomiast z materiałami na necie też byłbym ostrożny, rzadko można spotkać merytoryczny i wyważony materiał, choć film Irytującego Historyka zalinkowany u góry jest właśnie taki.

 

Jeśli chodzi o leczenie Ukraińców to podlegają oni takim samym prawom jak każdy inny cudzoziemiec w Polsce. Za leczenie się płaci, wyjątkiem są sytuacje ratowania życia.
Z tego co się orientuję to nie mają oni specjalnych przywilejów w tym zakresie, więc jak dla mnie temat jest z d .....

Jeśli cudzoziemiec legalnie pracuje w PL to jest ubezpieczony i jako taki korzysta ze służby zdrowia.

O co krzyk ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GurneyHalleck prosze w takim razie jak to jest z tymi ubezpieczeniami http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,22962803,szpitale-wydaja-krocie-na-leczenie-nieubezpieczonych-cudzoziemcow.html?disableRedirects=true

 

Temat założony dlatego, że w moim mieście i okolicy to już któryś przypadek z rzędu, nagle okazuje się że był bez ubepieczenia i szpital leczy na swój koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMorda ale w tym artykule jest napisane - nie leczy a ratuje życie. To są ludzie z wypadków i nagłych zachorowań.
Tak samo my byliśmy i jesteśmy traktowani w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii ...

I problemem chyba jest ściągalność ewentualnych kosztów od osób nieubezpieczonych ... Ukraińców, Białorusinów, i wszystkich innych cudzoziemców ...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest jeszcze to że przyjeżdżają do nas pracować a nie potrafią niekiedy nawet mówić po Polsku i dogadaj tu się potem z takim.

Nie powiem niektórzy są nawet spoko sympatyczni ale mi się i tak nie podoba że tyle ich tu sprowadzamy po znajdą się i banderowcy w śród nich.Tylko czekać aż zaczną jakieś zamachy robić albo zaczną robić rozróby.Zauważyłem też że odkąd się pojawili zaczyna być coraz większy brud na ulicach szkło z butelek papierki i tym podobne rzeczy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rubikon napisał:

A najgorsze jest jeszcze to że przyjeżdżają do nas pracować a nie potrafią niekiedy nawet mówić po Polsku i dogadaj tu się potem z takim.

To jest bardzo irytujące, ale cóż - rozwijamy się jako kraj i doświadczamy teraz po prostu tego, czego doświadczają rozwinięte kraje. Wszędzie, gdzie przyjeżdża prosta siła robocza mają taki problem i nie jest to chyba do końca kwestia narodowości. 

 

Znam całkiem pokaźną grupę Polaków - tynkarzy i brukarzy pracujących w Niemczech - większość ich oraz ich kolegów nie mówi po Niemiecku. I teraz wyobraź sobie, że oni to samo mówią o tych Polakach. Rozumiem, że jesteś obiektywny i się z nimi zgadzasz (tzn. z Niemcami narzekającymi na Polaków nie umiejących ani słowa po niemiecku)?

 

12 minut temu, Rubikon napisał:

Zauważyłem też że odkąd się pojawili zaczyna być coraz większy brud na ulicach szkło z butelek papierki i tym podobne rzeczy.  

A ja zauważyłem, że podobnie jak duża część Polaków w UK podczas pierwszej - drugie fali emigracji po 2004 roku (teraz nie wiem więc się nie wypowiem) wśród nich jest sporo ludzi solidnie zapierdalających na siebie i rodziny. Moja sprzątaczka Ukrainka zasuwa za dwie Polki i sprząta znacznie dokładniej. 

 

Tak jak mówię - nic w tych Ukraińcach niestandardowego nie widzę, zachowują się podobnie jak my na emigracji. Oczywiście, wszelkim manifestom politycznym jestem stanowczo przeciwny i uważam, że coś takiego nie powinno być tolerowane. W ogóle uważam, że jeśli ktoś gdzieś imigruje, to powinien uszanować panujące w tym kraju zwyczaje, a nie się rozpychać łokciami i tego samego bym oczekiwał od ludzi przyjeżdżających do nas. Co wiąże się też z nauką języka kraju, w którym się pracuje i ma zamiar zostać jakiś czas. Nie wyobrażam sobie jechać pracować np. do Francji i nie nauczyć się kompletnie tego języka. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 23:24, StatusQuo napisał:

Ja bym bardziej powiedział, że precz, z tymi, którzy nie nawidzą Polaków, albo nimi gardzą.

Tego pisać nie musiałem, nie mniej jednak Ukraińcy są w tym zestawieniu wiodącą nacją, która ciągle ma chrapkę na nasze ziemie, nawet teraz, kiedy militarnie i gospodarczo leżą i kwiczą, strach pomyśleć co by się działo jakby byli silni militarnie.

To że Polsce każą się bratać z Ukrainą, to rozkaz Wujka Sama, raz żeby wkurwić Ruskich, a dwa dlatego Ukraińcy, bo to grupa która nas nie lubi, ma z nami zaszłości historyczne, a jak będzie ich tutaj dużo, to można swobodnie pociągać za sznureczki i stworzyć silną grupę interesu, opartą właśnie na ich stosunku do nas i łatwo to wykorzystać do spowodowania burdelu, wystarczy dać im prawa wyborcze jak wspomniał @Tomko

W dniu 18.04.2019 o 23:24, StatusQuo napisał:

Komuś mocno zależy, na tym, żebyśmy się z Ukraińcami nie dogadywali, to się kurwa na złość dogadajmy !!

Ukraińcom tez na tym zależy, dlatego to oni są w tej stawce, a nie np Białorusini, którzy też tutaj przyjeżdżają, ale są pracowici, grzeczni i w przeciwieństwie do ukrów nie roszczeniowi.

Zauważyłeś że miałbym gdzieś coś przeciwko Białorusinom? nie, bo znam ich i wiem jacy są, znam też Ukraińców, to roszczeniowe, agresywne plemię, które może z Tobą całą noc wódkę pić, a rano dostaniesz nóż w plecy.

 

W dniu 18.04.2019 o 23:26, sunhasntdie napisał:

1103 i 1722 odpowiedzi, wydawaloby sie, ze autorytety, a ja swiezak, a tu takie rzeczy leca, za ktore powinny leciec kary finansowe. Niby forum samcow, a wystarczy temat zagranicznych przybyszy i kompleksy leca az milo.

To nie kompleksy, ale zdrowy rozsądek stary.

 

Osobiście jestem bardzo niechętny tej nacji, z tego względu że mam z nią zaszłości historyczne, zrobili czystki w mojej rodzinie w czasie wojny, znam opowieści mojego dziadka, babci i innych osób na ich temat, tak więc wiem na co ich stać, a propaganda medialna która każe mi się z nimi bratać, to plucie mi w twarz i moim przodkom.

A co do kar finansowych, znalazłem starsze posty z tego forum na temat Ukraińców, i jak spojrzysz na datę warnów i banów z tego dnia, nikt nie został ukarany, a jednak posty były zdecydowanie bardziej nie poprawnie polityczne niż moje, ciekawe co? :)

 

 

 

W dniu 19.04.2019 o 12:08, GurneyHalleck napisał:

Przecież wiadomo komu zależy ;) wystarczy TV Sputnik pooglądać

Sputnik to ''ruska'' tuba propagandowa, czytam ją dla poprawy humoru :) .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.