Skocz do zawartości

Jaką masz osobowość wg Enneagramu? (ankieta+test)


Jestem:  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jestem:

    • 1w9 Idealistą (Perfekcjonista)
    • 1w2 adwokatem (Perfekcjonista)
    • 2w1 Służącym (Dawca)
      0
    • 2w3 Gospodarzem (Dawca)
      0
    • 3w2 Gwiazdą(Zdobywca)
      0
    • 3w4 Profesjonalistą (Zdobywca)
    • 4w3 Arystokratą (Indywidualista)
      0
    • 4w5 Włóczęgą (Indywidualista)
    • 5w4 Obrazobórcą (Obserwator)
    • 5w6 Rozwiązywaczem problemów (Obserwator)
      0
    • 6w5 Obrońcą(Lojalista)
      0
    • 6w7 Kumplem(Lojalista)
      0
    • 7w6 Komikiem(Entuzjasta)
    • 7w8 Realistą(Entuzjasta)
    • 8w7 Dysydentem (Szef)
    • 8w9 Niedźwiedziem (Szef)
      0
    • 9w8 Komfortowy (Mediator)
      0
    • 9w1 Marzycielem (Mediator)


Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj!

Jest już coś podobnego w kwestii MBTI, Postanowiłam zrobić w odniesieniu do Enneagramu. Ciekawi mnie jakie typy enneagramu tu przesiadują. i fajnie mieć te info w jednym miejscu :D 

Jeśli nie wiecie co to za typologia, polecam zapoznać się z tym tematem:

 

Link do testu: ------> https://www.idrlabs.com/pl/enneagramu/test.php By określić skrzydło, trzeba spojrzeć na diagramie jak procentowo przedstawiają się sąsiadujące typy przy bazowym ( np ja będąc 7 mam procentowo najwięcej z tego typu, a patrząc na moich sąsiadów 6 i 8 wychodzi mi więcej z 6 więc tym sposobem wytypowana jestem jako 7w6. Może byc tak, że mając np 80% z 7 i 60% z 6 mam też powiedzmy 70%  9 ...dalej należy typować się jako 7w6 - 9 zignorować. bo nie ma takiego typu jak 7w9 ;) 

 

 

Zapraszam również do dyskusji w tym temacie

Prosiłabym o nie robienie śmietnika personalnymi wycieczkami. Szanujmy się :) 

 

 

A jeszcze podsyłam stronkę poświęconą Enneagramowi. Na niej znajdziecie opisy poszczególnych typów:

https://enneagram.pl/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

Zmień, by było widać co za gagatek na co zagłosował w ankiecie, póki jeszcze możesz :D 

 

Ja 4w5 indywidualista/włóczęga/INFP - pasuje jak Ula - niestety.

 

(osobiście polecam dla chcących poznać bardziej siebie, podejść poważniej do tematu)

Czwórka ze skrzydłem pięć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.

W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Słynne Czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, SzatanKrieger said:

@Hippie

Zmień, by było widać co za gagatek na co zagłosował w ankiecie, póki jeszcze możesz :D 

 

Już zmieniłam. ;) 

@kali W MBTI typujesz się jako INFJ... nietypowe połączenie z enneagramowyą 3w4 ... Trójki zwykle są ekstrawertycznym typem. ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, kali said:

Tak, ale czwórka dodaje trójce introwertyzmu, czysta trójka jest ekstrawertyczna i 3w2.

Hmm, ciekawe. Nie spotkałam się z takim połączeniem jeszcze :) 

Choć czwórki też bywają ekstrawertyczne, szczególnie właśnie te 4w3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3w4 i 2 ?  Nie wiem :D 

Bo mam najwięcej z trójki i po równo z czwórki i dwójki :) 

 

9e63190ce9d8659fb63d98ccf8ad097e.png

Typ 3: Wykonawca-Człowiek sukcesu

Trójki cenią sukcesy i bycie najlepszym. Postępują zgodnie z motywującą ich potrzebą osiągnięć i bycia docenionym przez innych. Dążą do realizacji i cechuje ich niezwykła zdolność do przystosowania się w procesie osiągania swoich celów. W swojej najlepszej formie Trójki są zaangażowane i pracowite, wyróżniając się w wybranych przez siebie dążeniach i będąc postrzeganym przez innych jako wzór do naśladowania, który „ma to wszystko”. Z drugiej strony, słabiej ukształtowane Trójki mogą w swoim dążeniu do sukcesu być postrzegane jako osoby pozbawione zasad. Ogólnie rzecz biorąc, Trójki cechuje olbrzymia ambicja i pomysłowość. Mają wolę, energię i zapał do bycia najlepszymi w tym, czego się podejmują. Łatwo im również uwierzyć we własną zdolność do konsekwentnego dążenia i osiągnięcia sukcesu. Są realistami i potrafią się przystosować oraz wiedzą, jak postępować w skuteczny i gwarantujący korzystne wyniki sposób.

Edytowane przez yummyboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, yummyboy said:

3w4 i 2 ?  Nie wiem

Albo czysta 3 ;) Po prostu Zdobywca ;) Przeczytaj sobie opis na enneagram.pl tych dwóch podtypów: gwiazdy i gospodarza. Jeśli uznasz, że masz cechy po równo z obu to możliwe, że jesteś po prostu jako 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dominika skup się na motywacjach i lękach. Opisałam to w pierwszym poście. 

Quote

Opisy typów eneagramowych:

Zacznijmy od krótkich opisów motywacji i lęków wg enneagraminstitute.com:

 

Typ 1 – Perfekcjonista
Podstawowy lęk: bycie zepsutym, złym, posiadanie wad
Podstawowe pragnienie: bycie dobrym, prawym, zrównoważonym
Kluczowa motywacja: chcą mieć rację, sięgać wysoko i wszystko poprawiać. Być spójnymi i konsekwentnymi w swoich ideach, uzasadniać i usprawiedliwiać swoje działania, być ponad krytyką i nie być przez nikogo oskarżanymi.

 

"Istnieje właściwa droga, pozwól mi ją pokazać"

 

Dąży do: właściwego sposobu postępowania, ulepszania siebie i innych
Unika: popełniania błędów
Skupiony na: „co jest właściwe, a co niewłaściwe?” Wewnętrzne standardy perfekcji.

 

Typ 2 – Dawca

Podstawowy lęk: bycie niechcianym, niewartym miłości
Podstawowe pragnienie: czuć się kochanym
Kluczowa motywacja: chcą być kochani, wyrażać swoje uczucia wobec innych, być potrzebni i doceniani, wywołać u innych reakcję i znaleźć wśród nich potwierdzenie opinii o samym sobie.


„Relacje są najważniejsze. Wspieram innych. Jeśli ci, których kocham, są szczęśliwi, ja też jestem.”


Dąży do: bycia docenianym, czucia się ważnym dla innych.
Unika: bycia postrzeganym jako domagający się nadmiernej uwagi.
Skupiony na: tym czego chcą inni, jak zyskać ich aprobatę.

 

Typ 3 –Zdobywca

Podstawowy lęk: bycie bezwartościowym
Podstawowe pragnienie: czuć się wartościowym i wartym uwagi
Kluczowa motywacja: chcą być doceniani, odróżniać się od innych, zdobywać atencję, być podziwiani i imponować innym.


„Świat lubi zwycięzców. Moja wartość zależy od tego, co osiągnę.”


Dąży do: osiągania sukcesów i bycia postrzeganymi jako ktoś, kto osiąga sukces. Ciężkiej pracy, przewodzenia i wygrywania.
Unika: porażek.
Skupiony na: zadaniach, celach, zdobywaniu uznania.

 

Typ 4 –Indywidualista

Podstawowy lęk: nieposiadanie tożsamości i wyjątkowości
Podstawowe pragnienie: odnalezienie siebie i swojej wyjątkowości (by wykreować tożsamość)
Kluczowa motywacja: chcą wyrażać siebie i swoją indywidualność, tworzyć i otaczać się pięknem, podtrzymywać określone nastroje i uczucia, wycofywać się w celu ochrony własnego obrazu przed sobą, troszczyć się o potrzeby emocjonalne zanim skupią się na czymkolwiek innym, przyciągnąć „wybawcę”.


„Uczucia i bycie autentycznym są najważniejsze.”


Dąży do: bycia kimś wyjątkowym podczas poszukiwania sensu życia.
Unika: bycia zwyczajnym.
Skupiony na: przeszłości, przyszłości, tym, czego brakuje, lub jest trudne do zdobycia.

 

Typ 5 –Obserwator

Podstawowy lęk: Bycie bezużytecznym, bezradnym lub niezdolnym do czegoś
Podstawowe pragnienie: Bycie zdolnym i kompetentnym
Kluczowa motywacja: chcą posiadać wiedzę, by zrozumieć otoczenie i zorientować się w sposobach ochrony siebie przed zagrożeniami z niego płynącymi.


„Umysł i myślenie to najważniejsze wartości. Mogę polegać tylko na sobie.”


Dąży do: wiedzy, zrozumienia, bycia samowystarczalnym.
Unika: nieposiadania odpowiedzi lub wyglądania na głupka.
Skupiony na: myśleniu, odcięciu się od emocji w celu obserwacji.

 

Typ 6 –Lojalista

Podstawowy lęk: bycie pozostawionym bez wsparcia i przewodnictwa
Podstawowe pragnienie: posiadać bezpieczeństwo i wsparcie
Kluczowa motywacja: chcą być bezpieczne i czuć wsparcie innych, czuć się pewnie oraz otrzymywać otuchę, testować nastawienie innych do siebie, walczyć z niepokojem i brakiem poczucia bezpieczeństwa.


„Mogą istnieć zagrożenia, które czają się za niepozornymi rzeczami.”


Dąży do: posiadania pewności.
Unika: wątpliwości poprzez poszukiwanie aprobaty, kwestionowanie lub konfrontację.
Skupiony na: sprzecznych dowodach, wewnętrznym kwestionowaniu, ukrytych intencjach.

 

Typ 7 –Entuzjasta

Podstawowy lęk: bycie uwięzionym, odczuwanie cierpienia
Podstawowe pragnienie: bycie usatysfakcjonowanym, zaspokajanie swoich potrzeb
Kluczowa motywacja: chcą utrzymać wolność i szczęście, unikać przegapienia wartościowych doświadczeń, być ciągle podekscytowanymi i zajętymi, unikać cierpienia.


„Życie to przyjęcie. Odkryj je w całości.” 

Hippie jako 7 : "Życie jest piękne, dlatego chcę z niego czerpać jak najwięcej! :) " :D:D:D 


Dąży do: bycia szczęśliwym, planowania zabawy, posiadania swojego wkładu w rzeczywistość.
Unika: bólu i cierpienia.
Skupiony na: najlepszych możliwych przypadkach, przyjemnych planach, możliwościach.

 

Typ 8 –Szef

Podstawowy lęk: bycie krzywdzonym lub kontrolowanym przez innych
Podstawowe pragnienie: chronić siebie (kontrolować własny los i przeznaczenie)
Kluczowa motywacja: chcą być samowystarczalne, udowadniać swoją siłę, opierać się słabościom, być ważnymi w swoim świecie, dominować nad otoczeniem i utrzymywać kontrolę nad własnym losem.


„Musisz być silnym, by przeżyć.”
Dąży do: bycia samowystarczalnym i silnym, wywierania wpływu na świat.
Unika: bycia słabym, łatwym do zranienia, zdanym na łaskę innych.
Skupiony na: sile i kontroli. Wszystko albo nic.

 

Typ 9 –Mediator

Podstawowy lęk: doświadczenie straty lub odizolowania
Podstawowe pragnienie: posiadać wewnętrzną stabilność i „spokój ducha”
Kluczowa motywacja: chcą dążyć do harmonii w swoim otoczeniu, unikać konfliktów i napięć, utrzymać rzeczy takimi, jakie są, odrzucać cokolwiek, co by je uraziło lub wytrąciło z równowagi.


„Wszystko się rozwiąże. Każdy punkt widzenia ma swoją wartość.”
Dąży do: utrzymywania pokoju, jednoczenia się z innymi.
Unika: konfliktów.
Skupiony na: cudzym punkcie widzenia.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakbyśmy jeszcze opisali czy nam się zgadzają lęki u mnie cholera tak, bo to by nam ukazało czy eneegram działa.

 

Typ 4 –Indywidualista

Podstawowy lęk: nieposiadanie tożsamości i wyjątkowości
Podstawowe pragnienie: odnalezienie siebie i swojej wyjątkowości (by wykreować tożsamość)
Kluczowa motywacja: chcą wyrażać siebie i swoją indywidualność, tworzyć i otaczać się pięknem, podtrzymywać określone nastroje i uczucia, wycofywać się w celu ochrony własnego obrazu przed sobą, troszczyć się o potrzeby emocjonalne zanim skupią się na czymkolwiek innym, przyciągnąć „wybawcę”.

 

Ja trochę to odbieram jakby podróż w celu odkrycia siebie na nowo, wykreowania czegoś, czy odnalezienia się a może wszystko w jednym. 

Inne "4" jestem ciekaw waszych odczuć, byłbym wdzięczny za jakieś wasze komentarze w tym względzie.

I czy też macie odczucie jakby wam zabrano tożsamość i próbujecie poskładać się do kupy?

 

Tutaj najwyżej krótko coś opiszcie bo temat o eneegramie już jest. No i zachęcam inne typy do dzielenia się waszymi odczuciami względem waszych lęków.

 

Pozdro.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie dzięki, skupiłam się na tym, poczytałam dokładnie i jednak się utożsamiam. Jak najbardziej 3. Choć mocno indentyfikuję się również z typem 1. W teście tez wyszło od razu po 3 najwiecej % typ 1. Nie wiem jak to odbierać, niby nie łączy się kiedy nie sąsiadują ze sobą. 
 

@SzatanKrieger  u mnie lęki akurat zgadzają się najmniej. Za to kluczowa motywacja trafia w punkt. Jeśli chodzi o lęki bardziej bym się skłaniała ku 9. Strata i odizolowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Dominika said:

@Hippie dzięki, skupiłam się na tym, poczytałam dokładnie i jednak się utożsamiam. Jak najbardziej 3. Choć mocno indentyfikuję się również z typem 1. W teście tez wyszło od razu po 3 najwiecej % typ 1. Nie wiem jak to odbierać, niby nie łączy się kiedy nie sąsiadują ze sobą. 
 

Z sąsiadujących typów koło 3 czyli 4 i 2 ile Ci wyszło i gdzie jest więcej? tam gdzie więcej to będzie Twoje skrzydło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.