Skocz do zawartości

Dobry dżipies potrzebuję. Pomóżcie.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić gps do samochodu. Chcę coś, co ma dobre mapy i się nie psuje. Ma mnie doprowadzić od punktu A do punktu B - bo ja mam fatalną pamięć przestrzenną. Budżet? Płacząc do 400PLN. No chyba że mnie przekonacie do szaleństwa :)

 

Ostatnio jechałem do małej wiochy i straciłem ponad godzinę, zero znaków, informacji, puste ulice - czułem się jak w horrorze. A gps by mi te problemy zlikwidował - opłaca się nawet jak raz w roku go użyję, moje nerwy i bezpieczeństwo są ważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek ale uzywanie mapy jest na prawde łatwe%-)tomtom mysle ze ci przypasi albo kup sobie imadło bedziesz miał telefon aparat gps w jednym i pierdyliard aplikacji%-)

ale i tak najlepszym gpsem jest

obraczka-slubna-zlota-4mm-z-cyrkonia-pro

zjedziesz nie w ta ulice co trzeba to nawet elektrowstrzasy sa%-)

Edytowane przez Pikaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kierowca dużo jeżdżący po Polsce:

- nie kupuj GPS bo do szkoda kasy tylko i wyłącznie

 

- jeśli nie masz zorientowania w terenie to najlepsze na to jest smartfon albo tablet i do tego nawigacja ściągnięta z marketu ja takich używam jak jestem gdzieś w mieście i nie znam ulic,     sprawdza się w 100%. Nawet nie musi być płatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) GPS + AutoMapa Polska (tj. bez reszty Europy, ważna 365 dni) + odblokowany system Windows (bez utraty gwarancji możesz wgrywać dowolne - if you know what I mean - oprogramowanie). 

 

http://allegro.pl/nawigacja-navroad-drive-automapa-pl-2gb-podkladka-i5792462935.html

 

2) GPS + dożywotni TomTom na 27 krajów. 

 

http://allegro.pl/tomtom-start-20m-cee-27-panstw-dozywotnie-mapy-kce-i5254278590.html

 

W obu przypadkach przysługuje 24 miesięczna gwarancja + niezbędne akcesoria w zestawie. 

 

 

O samym programach nie będę się rozwijał, bo to rzecz gustu (osobiście korzystam z dwóch powyższych), ale w Twoim przypadku, Marku, opcja nr 2 wygląda najkorzystniej.

Kupujesz, instalujesz w samochodzie i tyle. Raz na jakiś czas możesz za darmo zaktualizować. 

 

A propozycję @Don Salvatore również możesz rozważyć, o ile posiadasz smartfona. Wówczas zredukujesz koszty o ok. 50%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartfon + jedna z dziesiątek apek.

Zestaw smartfon + aplikacja GPS używam bodajże od 2005r. Wtedy miałem SPV3000 na windzie CE + Automapę.

Teraz mam szpiegoida-androida + Automapę + Here.

 

Smart + nawigacja w nim to podstawa dla mnie od lat, nie wyobrażam sobie jak można jej nie używać w 2015r. Swoją

drogą orientację przestrzenną mam b.dobrą. Przeprowadzony po Lublinie, wróciłem sobie sam drogą powrotną na

podstawie zapamiętanych charakterystycznych elementów otoczenia.

 

S.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, smartfonów nie cierpię, mam jeden z nawigacją i leżakuje w szufladzie :) Muszę mieć jedno urządzenie do tego - tablet itd jest mi niepotrzebny, bo do filmów czy netu mam laptopa, chcę mieć jedno urządzenie niewielkie, żeby mi się nie psuło i żeby były dożywotnio mapy. Takie coś może?

 

http://allegro.pl/tomtom-start-20m-cee-gps-gratis-krazki-i5530701956.html

 

 

Albo ten:

 

http://www.morele.net/nawigacja-gps-tomtom-start-25-m-dozywotnia-aktualizacja-map-1en5-030-00-703178/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, jeżeli chodzi o smartfony i tablety to też unikam ich. Są masakrycznie gówniane, byle "coś" i gubią zasięg. Do tego pożerają szybciej baterię niż Twoja żona Twoją wypłatę.

 

W sumie za te pieniądze to najlepsze rozwiązanie to jak pisał Fantomas, zwykła navi i do tego auto-mapa.

 

Jeżeli potrzebujesz jednak coś nowego, to nie ma znaczenia na chwilę obecną co weźmiesz. Wiele już ma możliwość podłączenia karty sim z internetem.

 

Jeżeli chcesz profesjonalną nawigację, taką na jaką ja się czaje, to musisz liczyć jakieś 1700-2000 złotych. W sumie za te pieniądze to tylko BECKER. Ale on śpiewa, rozmawia, tańczy, kawę parzy, gra na flecie  i coś tam jeszcze... (znaczy się multiprofesjonał dla zawodowych kierowców- wiesz wszystko na bieżąco. Włącznie z wolnymi miejscami na parkingach i cenami paliwa na poszczególnych stacjach podczas jazdy). Ale to już chyba parę niepotrzebnych gadżetów dla Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście od wielu, wielu lat mam SMARTGPS + AutoMapa.

Urządzenie jest tak wytrzymałe, że mróz jej nie straszny.

Leży caly czas w schowku, nawet w zimie.

To starsze urzadzenie i pewnie już nie dostępne ale

nie zamienie na żadne inne póki wyświetlacz nie padnie.

 

W urządzeniu odblokowałem sobie winde CE ale sam nie wiem po co.

Bez problemu łyka chomikowe aktualizacje map(cii).

 

W lato, gdy co tydzień jeździłem do Koszalina i z powrotem

używałem swojego K&M Drive + yanosik - pały nie straszne

a i o wypadkach wiedziałem kilka km wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, smartfonów nie cierpię, mam jeden z nawigacją i leżakuje w szufladzie :) Muszę mieć jedno urządzenie do tego - tablet itd jest mi niepotrzebny, bo do filmów czy netu mam laptopa, chcę mieć jedno urządzenie niewielkie, żeby mi się nie psuło i żeby były dożywotnio mapy. Takie coś może?

 

Haha podsumowując.

1.Masz już GPS.

2. Jest to jedno urządzenie

3. Jest niewielkie

4. Nie psuje się

5.Dożywotnie mapy są  i to darmowe

6. Wygląd prawie identyczny

...tylko ten jeden pieprzony szczegół :P

 

Smartfon ma lepszy wyświetlacz, lepszą baterie i zawsze jest przy tobie.

Na Androidzie programy lepiej działają niż na Win CE, sprawdzałem w trasie w święta tę sama mape na smartfonie i GPS i GPSowi wszystko się myliło (program NavRoad).

 

No, ale jeśli mam nie robić offtopa to.

Mam Modecom FreeWay 5" 4MX HD. Chyba standardowo odblokowany windows (nie wiem bo kolega wgrywał mape) wiec moge mieć kilka nawigacji na karcie.

Automapa jest dziwna, czasem nie wiadomo po co tyle funkcji i dlaczego prowadzi na około...

MapaMape miałem dawno i była średnia, wystarczała, ale musiałem jej pilnować - teraz jest płatna i ludzie narzekają.

TomTom był najlepszy, ale to było wieki temu.

Miałem też Nokie z mapami Here - super!

Aktualnie mapy google albo NavRoad -  bardzo przeciętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.01.2016 at 19:16, Marek Wolf napisał:

No dobra, mam smartfona nokia 500, są na to darmowe mapy?

 

Coś tam znajdziesz, ale nie dość, że się z tym umęczysz i prędzej czy później rzucisz w kąt, to jeszcze może Ci przysporzyć kłopotów, jeżeli Cię zawiedzie w akcji. 

 

Tak więc - bez kupna nawigacji się nie obędzie. A ta z Navitela jest równie dobra, jak wcześniej proponowane opcje, w dodatku 100 zł tańsza. 

 

Na Twoim miejscu brałbym.

 

 

Edytowane przez Fantomas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fantomas napisał:

 

Coś tam znajdziesz, ale nie dość, że się z tym umęczysz i prędzej czy później rzucisz w kąt, to jeszcze może Ci przysporzyć kłopotów, jeżeli Cię zawiedzie w akcji. 

 

Tak więc - bez kupna nawigacji się nie obędzie. A ta z Navitela jest równie dobra, jak wcześniej proponowane opcje, w dodatku 100 zł tańsza. 

 

Na Twoim miejscu brałbym.

 

 

 

Dokładnie o to mi chodzi, jak mam się szarpać z komórką, ściągać jaki dziadowski soft, to ja dziękuję. Mam hajs, kupuję i sprawa załatwiona. No to kupię tę ruską, jestem prawie przekonany.

 

10 minut temu, radeq napisał:

 

Jak często jej używałeś? 

 

 

Rzadko, bo nie miałem gdzie. Nie mam siły do walki z komóreczką malutką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.