Skocz do zawartości

Krótkie kłamstwa z kanistrowa


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

Pewien Pan z pewnego bloga, którego imienia nie będę wymawiał xD

 

Propaguje krótkie kłamstwa, najzabawniejsze jest to, że sam wie, iż to są kłamstwa. 

 

Co najwyżej @Marek Kotoński odrobinę się zdenerwuje, że uchylam rąbka tajemnicy jego finansów.

 

Posłużę się cytatem z owego Pana, specjalisty od cudzych zarobków ? .

 

 

"To od początku…

 

Według mnie mogło chodzić o „naciągnięcie” innych na datki – czyli coś co już znamy – wszakże te podane kwoty należy zmniejszyć, przecież Pan Kotoński wcześniej ani słowem o dokładnych kosztach nie wspominał – kosztach stałych rzędu 25.000 zł podczas gdy z dotacji jest zaledwie 12.000 zł. Do tego wydatki – minus 13.000 zł, dochodzą opłaty takie jak podatki, ZUS itp. Przy założeniu, że rocznie na samej sprzedaży produktów w „pdf” zarobił 50.000 zł, to rocznie dochodu nieopodatkowanego jest w granicach 35.000 zł." 

 

1 Tak oto z mojego wyjaśnienia forumowemu koledze dlaczego Marek nie zatrudnia płatnej moderacji powstała kolejna teoria spiskowa :D Tania sztuczka, przekręcanie. 

 

2 Panie Mateuszu miał Pan w pozwie i odpowiedzi na Pańskie wyjaśnienia opisane źródła dochodu Marka? I dalej Pan publicznie sieje ferment i podaje nieprawdę. 

 

Mała lekcja dla słabo doinformowanych: 

 

- w dokumentacji dostarczonej do sądu była sprzedaż ze sklepu podana?  ano była 9-10 k miesięcznie, w okresach zwykłych, nie promocyjnych ...

 

.....  więc 50 k rocznie z ebooków jest Pańskim wymysłem, który ma na celu to co zwykle zniszczyć czyjąś opinię i jednocześnie podeprzeć inne teorie. 

 

- były wspomniane przychody ze sprzedaży gadżetów związanych z marką, książek papierowych, zestawów promocyjnych, ile to wyjdzie 30 -35 k rocznie zysku ? były Panie Mateuszu wyszczególnione czy nie? ....

 

.........  a jakże były, i jeśli sąd poprosi otrzyma dokładne wyszczególnione dane

 

- do tego dochodzi około 15k ze strimów 

 

- dane z dotacji za rok poprzedni były podane 18k i to nie wszystkie, bo na belce nie ma Pan niskich kwot tylko topkę, teraz spadło do 12k co i tak wiele nie zmienia

 

Na szybko w zaokrągleniu

 

110k ebooki + 30k inne produkty i gadżety + 15k strimy + 18k dotacje na forum  = 173k PLN rocznie

 

@Marek Kotoński rozlicza się na podatku liniowym 19%, oczywiście dotacje czy wpłaty strim rozlicza na podatku od darowizn i rozlicza się je oddzielnie niż dochodowy jednakże stawka podatkowa jest zbliżona, więc nie będę się rozdrabniał i wszystko podliczę razem.

 

173k - składki ZUS i inne 18k rocznie = 155k 

 

Od kwoty 155k - 19% podatku = 125 + k  Tyle zostaje Markowi w kieszeni po zapłaceniu podatków i składek. Raczej jest to kwota zaniżona, ponieważ przed odliczeniem podatku od zysku odejmuje się jeszcze koszty prowadzenia działalności, ale nie chce mi się rozdrabniać.

 

Cały czas mówimy o pieniążkach, o których Pan panie Mateuszu wie, że Marek zarabia, pieniążkach związanych z publiczną działalnością, że tak to ujmę.

 

Może Pan to łatwo policzyć, większość tych danych jest dostępna publicznie.

 

 

Są jeszcze pieniążki, o których Pan nie wie i się nie dowie :D 

 

Są darowizny nie związane z forum, z tego co wiem wskoczyło w tym roku kilka razy po 5k i raz 10k, w poprzednich latach więcej.   Kolejne 30 - 40 k minus tax od darowizn. 

 

Są inne źródła przychodu niż działalność wydawnicza/ youtubowa/ forumowa, ale od tego wara trolle, nie wasz interes, info pozostanie w wąskim gronie zainteresowanych.

 

Są inwestycje, o których pojęcia nie macie i mieć nie będziecie. 

 

Ja tu pisze o rzeczach, o których ja wiem, niekoniecznie muszę wiedzieć wszystko, co Marek chce to pokaże, ja mu celowo Żurawia do skarbonki nie zapuszczam, sporo wiem, ponieważ czasem prosi o radę finansową/ inwestycyjną. 

 

I nawet jeśli Marek musi dołożyć te kilkanaście tysięcy do funkcjonowania forum, to w jego kieszeni i tak zostanie co miesiąc równowartość półrocznych zarobków przeciętnego użytkownika bloga kanistrowo xD   

 

Stawiam Panie Mateuszu złoto przeciwko orzechom, ba nawet przeciwko pustym orzechom, że gdyby podsumować waszą kanistrową wierchuszkę, to Pan, kolega kierowca, "psycholog" z Krakowa i inna drobnica razem nie przebijecie rocznego przychodu Marka. 

 

A rok pański 2020 i tak jest cienki bo mamy kryzys, jakbyście mieli pełen dostęp do danych finansowych za 2018 - 2019 ........  

 

 

Panie Mateuszu jakie zarobki Pan podał wysokiemu sądowi na rozprawie pojednawczej? I j ile % zarobków Marka Kotońskiego one stanowią? ?

 

 

Tak serio, dalej Pan podaje publicznie nieprawdę, mimo że sporo danych ma Pan w pozwie i odpowiedzi na swoje "wyjaśnienia". 

 

Niech Pan pamięta, kłamstwo ma krótkie nogi, w tym wypadku wyjątkowo krótkie bo będzie można je zweryfikować 17 go jeśli sąd sobie tego zażyczy :)  

 

W każdym razie dziękuję, za reaktywację kanistrowa i najnowszy wpis z mongolskimi wyliczeniami przychodów Marka, przyda się na rozprawie, żeby zobrazować jak działacie :)  

 

 

@Marek Kotoński przepraszam za szersze uchylenie kurtyny, ale dawno nie widziałem takiej kompromitacji "krytyków". 

 

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na uratowanie wielu ludziom zasobów, zdrowia, a kto wie czy być może i życia, nie jest to dużo. A także podzielenie się wiedzą, przeliczalną na znacznie większe wartości materialne.

1 hour ago, Mosze Red said:

dawno nie widziałem takiej kompromitacji "krytyków"

Nic tak nie boli pewnego rodzaju ludzi, jak świadomość, że ktoś ma od nich lepiej, bo po prostu - jest lepszym człowiekiem. "Polskie piekiełko" w całej swej okazałości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

nieważne ile się zarabia, ważne ile się wydaje

140162_59a9d5f6e4950.jpg?resize=width&ke

 

Złodziej jeden!!11!1! ? Kuuuurła, pinionżki ukrad! Do łopaty by poszedł, pracy ućciwej poszukaj, takiej nie za dobrze płatnej ? i nie za lekkiej.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.