Skocz do zawartości

The Mandalorian - serial Star Wars, naprawdę warto


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam drugi sezon The Mandalorian Disneya i jestem zaskoczony, ostatnia "woke" trylogia Star Wars w kinach dla mnie byłą żenująca. No może pierwsza część z Solo jeszcze była ciekawa, ale kolejne i potraktowanie Hamila jako starego zgreda, latającej w kosmosie Lei, masakra. Oczywiście też główna bohaterka, super silna kobieta bez skazy, bez treningu niszczącej złych jednym kiwnięciem palcem, śmiechu warte, zapomniałem nawet jak się nazywa. Wystarczyło oprzeć się na postaci Ripley z Obcego, to była kobieca, silna baba, którą wszyscy lubili, umiała walczyć, ale była kobietą i wszyscy lubili tą serię.

 

Natomiast Mandalorian to odejście od bzdur ostatniej trylogii i muszę stwierdzić, że jeżeli ktokolwiek lubił stare Gwiezdne Wojny to się nie zawiedzie, niezła fabuła, dobry klimat i efekty. Nawet jest tam postać takiej silnej kobity, walczy w UFC i nawet to im się udało, właśnie ciut przypomina Ripley, jest autentyczna, nie przerysowana. Jak już chcą robić "silne" kobiety to niech to się przynajmniej trzyma kupy. Chciałbym Wam polecić ten serial, niestety w Polsce raczej trzeba się postarać aby go zdobyć, jak za starych czasów na serwisie np: hej ho i butelka rumu...

 

 

 

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zajebisty, drugi jest dla mnie żenujący XD Te dwie przygody które do tej pory przeżył były mocno sztuczne, z postaci w tle robi się na siłę debili, gość drugoplanowy w pierwszym odcinku ma cały czas perfekcyjna modna fryzurę pomimo przebywania na krańcu świata na pustyni i walki. Targetem jest najmłodsza publiczność, gimnazjum albo liceum, w pierwszym sezonie tego nie odczułem. Ale i tak obejrzę wszystko :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny, dużo poczucia humoru, bardzo lekki w odbiorze. Zupełny odjazd jakościowy w stosunku do sfeminizowanych i totalnie debilnych nowych części. Ryłem ze śmiechu na odcinku drugim drugiego sezonu. Jak mały Yoda wpierdalał jajeczka z ukrycia ? Albo wygląd pająków, te ich ryjce. No po prostu beka w świetnym stylu wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slusa

Zgadzam się, że laluś był śmieszny, ale potwór był naprawdę dobry, nie chcę pisać spojlerów. Porównując mandalorian do tej ostatniej trylogii to niebo a ziemia. To prawda, że są niedociągnięcia i słabsi aktorzy, ale oglądając coraz więcej wątków LPG na netfliksie w serialach i generalnie głupot to mimo wszystko jak na produkcji w tym świecie klaunów hollywood Mandalorian wypada całkiem nieźle.

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slusa napisał:

Pierwszy zajebisty, drugi jest dla mnie żenujący XD Te dwie przygody które do tej pory przeżył były mocno sztuczne, z postaci w tle robi się na siłę debili, gość drugoplanowy w pierwszym odcinku ma cały czas perfekcyjna modna fryzurę pomimo przebywania na krańcu świata na pustyni i walki.

Fakt, zupełnie gość do roli nie pasował. Powinni dać aktora mocno zmęczonego życiem, który ledwie uszedł z masakry, coś w tym stylu. Sztuczna wdzięczność. Koleś szeryf ruchacz z idealnym fryzem na pustyni ? Poza tym wszystko spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dziś trzeci odcinek, dla mnie daje radę, naprawdę dziś wystarczy mi że nie ma LPG, historia trzyma się całości, nie ma feministek i jestem happy.

 

Druga sprawa na netfliks o dziwo był ostatnio serial animowany 3 części o Transformersach, Wojna o Cybertron, o dziwo jak na ten serwis całkiem niezły. Natomiast trzeba lubić te stare klimaty pierwszych transformersów, ja mam sentyment do filmu z 1985 r z Unicronem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Mosze Red said:

Potwierdzam pierwszy sezon jest naprawdę dobry.  Mam nadzieję, że drugi też taki będzie.

 

Drugi jest jeszcze lepszy przynajmniej po 3 odcinkach. Bardzo cieszy zmiana tempa narracji na spokojniejszą przez co można poznać choć trochę postacie które pojawiają się na ekranie. Jest buildup do każdej sceny akcji, i każda ma sens. Postać Mandalorianina świetna. Zdecydowanie wysoka jakość serialu. Niebo a ziemia w porównaniu do filmów wydanych w ostatniej dekadzie (tępych i głupich). 

18 hours ago, mac said:

Jak mały Yoda wpierdalał jajeczka z ukrycia ? Albo wygląd pająków, te ich ryjce. No po prostu beka w świetnym stylu wow.

 

W trzecim odcinku świetnie grają na tym dalej :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale bardzo chciałbym wreszcie obejrzeć coś z uniwersum SW.

Gdzie szturmowcy wreszcie byliby skutecznymi żołnierzami.

Zgodnie z kanonem budzącymi grozę i przerażenie, skutecznymi.

Bo odkąd pamiętam zasadniczo robią wyłącznie za ruchome tarcze strzelnicze.

 

A Mandalorian na tle trzech ostatnich SWJ GenderWars Self_Made_FemiJedi_Strong_Independent_Woman.

To taki klejnocik na stercie cygańskiego gruzu.

 

Tylko ci nieporadni szturmowcy ?

 

 

 

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To co odwalili w dzisiejszym odcinku to naprawdę mistrzostwo, tak to jest jak za markę biorą się goście co lubią to uniwersów. Panowie tylko bez spojlerów! Nawet kobiety są tu nieźle przedstawione, żadne "zamknij się" do facetów jak w nowej trylogii przez jakąś długoszyjną admirał, bliżej im do Ripley z obcego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam Szanowni, podbijam temat bo aktualnie leci Boba Fett i po pięciu odcinkach nawet mi się podoba. Co prawda gorszy od Mandalorian bo Boba jest trochę miękki, a ci goście z cyberpunka są żenujący, ale ogólnie i tak lepsze niż ostatnia trylogia. Dla mnie mogą kręcić te seriale bez końca. Ostatni piąty odcinek był mega, szkoda że niewiele tam było Fett-a :D  Nie jest jednak źle, ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Obejrzałem Obi Wan, 3 odcinki, podbijam mandalorian, bo nie warto nawet osobnego tematu robić.

Nie wiem czy to zmęczenie świata czy materiału ale scenariusz jest po prostu nudny, nie jest to wina aktorów, ale nawet Vader nie robi roboty. Jest teraz gównoburza jakoby pewna aktorka ze względu na swój kolor skóry dołowała serial. Szczerze serial jako całość jest bez wyrazu, daleko mu do mandalorian, ba Boba Fett był dla mnie o wiele ciekawszy. Naprawdę szkoda. Dobrze że będzie niedługo kolejny sezon Better Call Saul i For All Mankind bo nie miałbym co oglądać. Strasznie wynudziłem się na tych 3 odcinkach.

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.