Skocz do zawartości

Działalność gospodarcza - prawdopodobieństwo długoterminowego sukcesu.


Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdanie dot. ubezpieczeń zdrowotnych jest takie samo jak dot. banków.

Zauważcie-rząd opodatkowuje banki-to robi się krzyk, że banki przerzucą koszty na klientów. I tak się dzieje. A czemu? Ano temu, że NIE MA WOLNEGO RYNKU. Jest kilka dużych banków, które dzięki koncesjom/zezwoleniom rządowym nie dopuszczają konkurencji na rynek.

 

Nie ma konkurencji (prawdziwej-a nie że spotka się 10 prezesów największych banków internacjonalnych i że to niby jest konkurencja)-więc skoro jest ich mało mogą stworzyć nieformalną zmowę w celu nałożenia opłat na klientów-by zaszantażować rząd. Dlatego każdy przejaw konkurencji wobec banków (jak np. SKOKi) jest pożądany.

 

Podobnie gdy będzie PRAWDZIWA konkurencja między ubezpieczycielami zdrowotnymi, ceny pójdą w dół. Byłbym za stworzeniem państwowego funduszu gromadzącego środki na najpoważniejsze operacje, prosto z budżetu państwa. Fundusz po pierwsze nie zabierałby składek z wynagrodzeń, po drugie koszt obsługi byłby minimalny-bezpośrednie przelewy z budżetu, po trzecie żadnej armii urzędasów, a jedna-dwie osoby do przelewów, plus kilka do rozkminy jakie operacje i gdzie i za ile.

Oczywiście jeśli to będzie potrzebne-bo argumenty reda, że Singapurczyków stać na najpoważniejsze operacje za niską składkę, budzą optymizm.

 

Kicz anty-mylisz pojęcia-swobodny przepływ osób to Schengen, mumia do tego nie potrzebna, jak mówi WCzc. JKM-w XIX wieku nie było mumii, a ludzie swobodnie podróżowali bez paszportów.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwowa służba zdrowia, państwowi ubezpieczyciele są bez sensu. Gwarantują niejako z definicji niską jakość usług i marnotrawstwo pieniędzy. Widział kto kiedykolwiek państwową instytucję, żeby dobrze działała ? Nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kic-anty Szwajcaria nie należy do UE, za to weszli do strefy Schengen i mogą podróżować bez paszportu itd. Sama obecność w UE nie jest konieczna

 

@averrry No tak, ale sam widzisz że składka ubezpieczeniowa nie musi być wysoka, wystarczy uwolnić rynek i dopuścić prywatnych ubezpieczycieli, konkurujących na rynku, jak dla mnie Red wyczerpał temat, podając przykład Singapuru, tekst Rodericka T Longa, który podałem również jest warty uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, EnemyOfTheState napisał:

@kic-anty Szwajcaria nie należy do UE, za to weszli do strefy Schengen i mogą podróżować bez paszportu itd. Sama obecność w UE nie jest konieczna

 

@averrry No tak, ale sam widzisz że składka ubezpieczeniowa nie musi być wysoka, wystarczy uwolnić rynek i dopuścić prywatnych ubezpieczycieli, konkurujących na rynku, jak dla mnie Red wyczerpał temat, podając przykład Singapuru, tekst Rodericka T Longa, który podałem również jest warty uwagi

 

Oczywiście, że Szwajcaria nie należy do UE i jest w strefie Schengen, ale Szwajcaria jest bardzo bogatym krajem i Szwajcarzy nie jeżdżą za robotą do krajów unijnych, w przeciwieństwie do Polaków. Porównywanie Polski ze Szwajcarią jest co najmniej nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że w Singapurze koszty operacji (np. usunięcie wyrostka, korekcja laserowa wzroku, ale tyczy to się wszystkich najczęściej spotykanych zabiegów ) wraz z pobytem w szpitalu/ lekami/ wizytami kontrolnymi wynoszą około 50% tego tego co w Polsce koszt samego zabiegu. Jak podliczymy wszystkie dodatkowe koszta około operacyjne wychodzi na to, że w Singapurze koszt leczenia wynosi 1/3 tego co w Polsce.

 

Lekarze zarabiają lepiej, warunki szpitalne są na najwyższym światowym poziomie, służba zdrowia działa sprawnie i szybko. Za ułamek tego co płacimy u nas.

 

Czyli wniosek z tego taki, że ponad 60% naszych składek jest marnowanych. Nawet więcej biorąc pod uwagę wyższą jakość usług tam. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politycy mumijni chwilami popadali w samozachwyt i chcieli budować mumię jako projekt konkurencyjny do USA. A fakty są takie-USA nabroiło na Bliskim Wschodzie, nie przyjmuje imigrantów socjalnych, którzy zaleją mumię. Czy nie ma lepszego sposobu na pstryczek w nos mumijnym fantastom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@red

ale to co opisuje kic-anty to też są środki publiczne z budżetu państwa bo taki system też tam istnieje (państwowe ubezpieczenia).

co to znaczy 50%? podaj konkretne kwoty. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że koszty leczenia to 1/3 tego co w Polsce a lekarze zarabiają lepiej. 

Skąd niby biorą się te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, averrry napisał:

ale to co opisuje kic-anty to też są środki publiczne z budżetu państwa bo taki system też tam istnieje (państwowe ubezpieczenia).

co to znaczy 50%? podaj konkretne kwoty. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że koszty leczenia to 1/3 tego co w Polsce a lekarze zarabiają lepiej. 

Skąd niby biorą się te pieniądze.

 

Biorą się z tego że u ich nie są marnowane. Pałac zusu w każdym mieście, 100 urzędników tam gdzie potrzeba 2, płacenie za sprzęt w ramach przetargu 600% tego co kosztuje normalnie w detalu w sklepie i mogę taką listę bardzo długa zrobić. W przychodni państwowej stado pracownic od wszystkiego recepcja/ kawka itp. Kilka pokoi zabiegowych i bieganie po całym ośrodku zdrowia gdzie można to zrobić w jednym i najczęściej sam lekarz to zrobi. 

 

Ok przykład Singapur: laserowa korekta wzroku (obu oczu) w przeliczeniu na pln. wraz z pobytem w szpitalu, lekarstwami, wizytami itp. Od 3500 do 5600 pln. 

 

Zabieg tą samą metodą w RP od 8400 do 10500 pln, sam zabieg bez kosztów pobytu w szpitalu, bez leków, bez wizyt kontrolnych. 

 

Jak działa polska służba zdrowia na przykładzie stomatologa.

 

Państwowa: 

 

- idziesz do recepcji (siedzą 3 panie - każdej pani utrzymanie kosztuje), rejestrujesz się

- dzień wizyty idziesz do gabinetu (stomatolog + pomoc dentystyczna) okazuje się , że potrzeba prześwietlenia zęba, skierowanie , kolejna recepcja , kolejne 3 panie i trzy wypłaty , czekasz tydzień - dwa lub sugestia, żebyś poszedł prywatnie i zrobił prześwietlenie za 30 pln, ale ok czekasz na państwowe (dochodzi kolejna osoba, która wykonuje prześwietlenie)

- w końcu zdobyłeś poszedłeś znów do stomatologa z prześwietleniem, zrobił ci zęba po najniższych kosztach materiałowych, przy chujowym znieczuleniu, gdzie trwałość będzie np. 2 lata,

- za dwa lata powtarza się zabawę

 

Żeby wyleczyć twego zęba w sposób chujowy trzeba było zatrudnić 9 osób na koszt podatnika. Utrzymać ogromną powierzchnię w ośrodku zdrowia kolejne koszty itp.

 

Prywatnie:

 

- idziesz do gabinetu, ilość pracowników sztuk dwie, stomatolog + pomoc dentystyczna, która robi jednocześnie za sekretarkę

- zostaniesz przyjęty od ręki lub umówiony na szybki termin

- prześwietlenie pani stomatolog zrobi ci na miejscu bez dodatkowej opłaty i dodatkowej obsługi wszak rentgen stomatologiczny kosztuje 4600 pln, a laptop 1200 więc każdy szanujący się prywatny gabinet go ma

- zostaniesz obsłużony szybko i profesjonalnie, stracisz mało czasu, a czas to pieniądz

- dostaniesz lepsze materiały, według własnego uznania

- plomba wytrzyma 8-10 lat, a nie dwa

 

I będzie to tańsze niż utrzymanie na tzw koszt podatnika 9 nierobów i gigantycznej infrastruktury. Szybciej, taniej, lepiej.

 

Tak samo jest z każdą usługą medyczną. Jeśli nie rozumiesz podstawowych mechanizmów rynkowych, to sorki kolego ale będziesz wiecznym lemingiem, który całe życie albo daje się rabować jeśli jest bogaty, albo pasożytuje na innych jeśli jest biedny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, AdrianoPeruggio napisał:

Politycy mumijni chwilami popadali w samozachwyt i chcieli budować mumię jako projekt konkurencyjny do USA. A fakty są takie-USA nabroiło na Bliskim Wschodzie, nie przyjmuje imigrantów socjalnych, którzy zaleją mumię. Czy nie ma lepszego sposobu na pstryczek w nos mumijnym fantastom?

 

Unia Europejska, mimo pewnych wad jest świetnym projektem, który przyniósł nam wiele dobrego. Tofajna sprawa,że można pracować w dowolnym kraju unijnym wykorzystując w pełni swoje kwalifikacje.

 

@averrry W jednym szpitalu w Austrii widziałem taką scenkę rodzajową. O godz 0650 przyszedł do robotyJEDEN lekarz- ortopeda (wiadomo- narty:) ). O godz 0700 rozpoczął obchód po oddziale, po jego zakończeniu poszedł do ambulatorium chirurgicznego, gdzie non stop ( z małą przerwą na śniadanie ) tyrał do 1400. Jak widziałem, lekarze w tym szpitalu nie mieli swoich gabinetów, tylko małe biurko z komputerem i papierami . Był jeden lekarz z wysoką pensją i sporo personelu pomocniczego z niską. Widziałem wysoką wydajność. Miałem okazję rozmawiać w Polsce z dwoma ordynatorami różnych oddziałów i zadać im pytanie- co by zrobili najpierw, gdyby to były ich prywatne szpitale. Odpowiedż była jednakowa- zaczęli by od zwolnienia połowy personelu. Czyli zwiększenia wydajności pracy.

Edytowane przez kic-anty
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kic-anty napisał:

Widziałem wysoką wydajność. Miałem okazję rozmawiać w Polsce z dwoma ordynatorami różnych oddziałów i zadać im pytanie- co by zrobili najpierw, gdyby to były ich prywatne szpitale. Odpowiedż była jednakowa- zaczęli by od zwolnienia połowy personelu. Czyli zwiększenia wydajności pracy.

 

Dokładnie tak, moja kuzynka jest pielęgniarką (wykształcenie, wyższe kierunkowe), pracowała 5 lat w państwowej placówce, gdzie pań pielęgniarek zatrudnionych było po 6 na jedną zmianę (a zmiany są trzy), +3 sprzątaczki na pełen etat. Później przeniosła się do prywatnej placówki, gdzie oddział z podobną liczbą łóżek potrzebował 2 pielęgniarki na zmianę i jedną sprzątaczkę na etacie.

Wyposażenie prywaciarza było lepsze, wszędzie czysto, kultura i wysoka jakość usług.

 

Wypłata dla pielęgniarki 80% wyższa niż na państwowej posadzie + kwartalna premia. Tyle, że nie ma czasu na kawusie i ploteczki, zapierdala się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enemy.....-ja pierdole......a o czym jest historia najnowsza?

 

",wystarczy spojrzeć w historie ta najnowsza i ta starsza tam jest większość odpowiedzi"

 

Jezu @kryss i @Assasyn czy wy serio nie widzicie że teza pt. "w Polsce jest chujowo, bo rozbiory i krzyżaki" to od 26 lat wymówka i odwracanie uwagi od ruchania nas na bieżąco. A po 1989 r. wyruchali nas wszyscy, kto tylko mógł, SB-cy, solidaruchy, postkomuchy, Kościół, Żydzi, Niemcy, Amerykanie, lista jest długa.

 

a o czym ja kurwa pisze

 

a dlaczego to zrobili? BO MOGLI kto i jak mogl im tego zabronić, mieli ,ifrastrukture, bron,koneksje,sluzby,sady,prokuratury,psychiatryki,wojsko i cos co zawsze wystarczy aby zrobić co się chce KASE,KASE,KASE i mniejsza o pobudki z jakich to robili i robia,po prostu moga

 

Kraje zachodnie zatrzymały rozwój wolnego rynku w Polsce na początku lat 90-tych, obawiając się że nasza gospodarka będzie dla nich zbyt konkurencyjna. Taką teorię postawił Hans-Hermann Hoppe w książce "Demokracja. Bóg, który zawiódł". Niemiec z pochodzenia, bardzo ogarnięty i inteligenty człowiek, zwłaszcza jeśli idzie o ekonomię i politykę zagraniczną, polecam poczytać. 

 

i ja się z tym panem zgadzam

 

Na początku lat 90-tych Polska radziła sobie najlepiej ze wszystkich postsocjalistycznych krajów. Mazowiecki, Balcerowicz, Michnik i spółka zrobili jednak wszystko żeby to zniszczyć. Uwalono Ustawę Wilczka, obciążono polski przemysł, jednocześnie uprzywilejowując zachodni kapitał, mamy więc co mamy. Przez te 26 lat nasz kraj mógł się o wiele lepiej rozwinąć. Zapominacie, że wschodząca gospodarka to zawsze łakomy kąsek dla zagranicznych inwestorów. Nie trzeba przechodzić całe 200 lat rewolucji przemysłowej od początku jak kraje zachodnie, nie musimy przecież od podstaw budować kolei parowej, wynajdywać elektryczności i żarówki itd.

 

piszesz to o czym już wspominałem i mówisz ze nie mam racji:blink:

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kic-anty napisał:

Widział kto kiedykolwiek państwową instytucję, żeby dobrze działała ? Nie ma takiej możliwości.

skarbówka zus urzad pracy.maja sie swietnie i nigdy nie upadna co najwyzej przepoczwarzą.a to ze nie spełniają swoich funkcji to inna sprawa%-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kryss napisał:

Enemy.....-ja pierdole......a o czym jest historia najnowsza?

 

",wystarczy spojrzeć w historie ta najnowsza i ta starsza tam jest większość odpowiedzi"

 

Jezu @kryss i @Assasyn czy wy serio nie widzicie że teza pt. "w Polsce jest chujowo, bo rozbiory i krzyżaki" to od 26 lat wymówka i odwracanie uwagi od ruchania nas na bieżąco. A po 1989 r. wyruchali nas wszyscy, kto tylko mógł, SB-cy, solidaruchy, postkomuchy, Kościół, Żydzi, Niemcy, Amerykanie, lista jest długa.

 

a o czym ja kurwa pisze

 

a dlaczego to zrobili? BO MOGLI kto i jak mogl im tego zabronić, mieli ,ifrastrukture, bron,koneksje,sluzby,sady,prokuratury,psychiatryki,wojsko i cos co zawsze wystarczy aby zrobić co się chce KASE,KASE,KASE i mniejsza o pobudki z jakich to robili i robia,po prostu moga

 

Kraje zachodnie zatrzymały rozwój wolnego rynku w Polsce na początku lat 90-tych, obawiając się że nasza gospodarka będzie dla nich zbyt konkurencyjna. Taką teorię postawił Hans-Hermann Hoppe w książce "Demokracja. Bóg, który zawiódł". Niemiec z pochodzenia, bardzo ogarnięty i inteligenty człowiek, zwłaszcza jeśli idzie o ekonomię i politykę zagraniczną, polecam poczytać. 

 

i ja się z tym panem zgadzam

 

Na początku lat 90-tych Polska radziła sobie najlepiej ze wszystkich postsocjalistycznych krajów. Mazowiecki, Balcerowicz, Michnik i spółka zrobili jednak wszystko żeby to zniszczyć. Uwalono Ustawę Wilczka, obciążono polski przemysł, jednocześnie uprzywilejowując zachodni kapitał, mamy więc co mamy. Przez te 26 lat nasz kraj mógł się o wiele lepiej rozwinąć. Zapominacie, że wschodząca gospodarka to zawsze łakomy kąsek dla zagranicznych inwestorów. Nie trzeba przechodzić całe 200 lat rewolucji przemysłowej od początku jak kraje zachodnie, nie musimy przecież od podstaw budować kolei parowej, wynajdywać elektryczności i żarówki itd.

 

piszesz to o czym już wspominałem i mówisz ze nie mam racji:blink:

 

 

 

To właśnie ty zrobiłeś taki "zabieg". Napisałem dlaczego Niemcy są bogatym krajem w kontekście reform Erharda, to odpisałeś że nie ma co porównywać RFN do Polski, bo inna historia. Tylko o czym ja innym napisałem jak nie o historii? Od roku 1948 tu już trochę czasu minęło. Potem Assasyn coś napisał o historii w dłuższym okresie. Odpisałem wam obu.

 

Co się stało to się nieodstanie. Polska powinna w końcu pójść właściwą drogą gospodarczą, lepiej późno niż wcale. Szkoda tylko, że się na to nie zanosi. Niestety taki mamy klimat (polityczny). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pikaczu napisał:

skarbówka zus urzad pracy.maja sie swietnie i nigdy nie upadna co najwyzej przepoczwarzą.a to ze nie spełniają swoich funkcji to inna sprawa%-)

 

Pikacz dostrzegam tu pewną ironię:). Te powyższe instytucje faktycznie nie mają szans, aby paść na ryja, ale działają fatalnie. Bym powiedział, że tragicznie żle. Wymagają gruntownych reform. Gdyby to ode mnie zależało, tobym je sprywatyzował. Kiedyś znajomy pokazywał mi bloki w Gdynii na ul. Świętojańskiej, które przed wojną należały do ZUS-u. To był pewny business- zarabiali na czynszach. Podczas budowy Gdynii rząd dał ZUS-owi najlepsze parcele w mieście, taki samograj businessowy. 

 

@EnemyOfTheState" Co się stało to się nieodstanie. Polska powinna w końcu pójść właściwą drogą gospodarczą, lepiej późno niż wcale. Szkoda tylko, że się na to nie zanosi. Niestety taki mamy klimat (polityczny). " 

Musi niestety powtórzyć się kryzys roku 1989, lub druga Grecja. PO miało 8 lat na zrobienie koniecznych reform, ale okazali się niestety kłamliwymi oportunistami, kapitalistycznymi w formie, ale socjalistycznymi w treści. PiS niestety mimo innej retoryki jest też przepełnione socjalizmem. Znikąd nadziei. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, EnemyOfTheState napisał:

Zostaje Petru .... taki żart sytuacyjny :D

 

Ten żart wcale nie jest śmieszny. Szkoda czasu, ja nie będę żył 300 lat. Polska- kraj paradoksów. Najlepszymi reformatorami ( w mojej ocenie ) byli starzy komuniści tow. Mieczysław Wilczek i jego szef tow. Mnietek Rakowski. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kic-anty napisał:

 

Ten żart wcale nie jest śmieszny. Szkoda czasu, ja nie będę żył 300 lat. Polska- kraj paradoksów. Najlepszymi reformatorami ( w mojej ocenie ) byli starzy komuniści tow. Mieczysław Wilczek i jego szef tow. Mnietek Rakowski. 

 

Z tym się w pełni zgadzam, Rakowski i Wilczek pomimo przynależności partyjnej do PZPR, byli OK. Z tego co mi wiadomo za Rakowskiego nie tylko przyjęto świetną Ustawę Wilczka, zniesiono kartki na żywność, ale także przyjęto ustawy komercjalizacji państwowych przedsiębiorstw, urynkowiono ceny, a nawet przyjęto ustawy kominowe nakładające na państwowe przedsiębiorstwa kary za nadmierne wynagrodzenia dla kadry. Praktycznie demontaż komunizmu w Polsce.

 

Swoją drogą Mieczysław Wilczek zmarł w wieku 82 lat przez rzekome samobójstwo, prokuratura z marszu uznała że nie ma podstaw do przeprowadzenia sekcji zwłok.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjście dla Polskiej gospodarki, tototalny kryzys ekonomiczny, badz w najgorszej wersji, wojna światowa...

 

Obecnie gdzie dług publiczny jest tak ogromny, ze kazde nowo narodzone dziecko ma juz kilkanascie złotych w kołysce, mało tego, cały wypracowany kapitał idzie na Zachód, prosty przykład;

 

Mamy sieć niemieckich marketów, francuskich i brytyjskich, te firmy zatrudniaja ludzi, płaca srednia krajowa przy wrecz poteznych zyskach, nie opodatkowanych!

 

Ten pracownik po "zrobieniu" ósemki bądz dziesiatki, idzie na zakupy, gdzie idzie? A do zagranicznego sklepu, czyli zwraca zarobione pieniadze, dodajmy do tego fakt ze niemiecki market nie płaci nic, tak wiec mamy raj dla obcego kapitału...

 

Jak to sie stalo? Poprzez zainstalowanie swoich ludzi u wladzy, łapowki, korupcja i wizja ciepłej posadki w Brukseli (Tusk)...Propaganda medialna i tak dalej...

 

Tak więc idac żydowska mysla techniczna, czyli przejeciu całego kapitalu, mozesz z takim krajem zrobic wszystko, to tak jak Twoje pieniadze w 100% ma ktos inny, jestes zdany na łaske i nie swojego Pana...

 

Na takiej zasadzie zostaly przejete rzady Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec przez żydowsko-bankietskie banki rodziny Rotshild, państwa te potrzebowaly pozyczek na nowe wojny, systematycznie sie zadłuzajac u banksterów, powoli byli przejmowani, dlatego majac łape na zadluzonym państwie, mozna robic rozne eksperymenty, czyli, islamizacja, degeneracja moralna, lewactwo itd

 

Stalin to wiedzial, dlatego zablokowal Plan Marshalla wzgledem Polski aby ta nie trafila w łapu Panow zza oceanu, w dodatku u siebie wyglodzil miliony ludzi w ZSRR, doprowadzil do zapasci, tylko dlatego aby nie uzaleznic ZSRR od amerykanskiego kapitalu...

 

Niestety, co nie udalo sie w 45' udalo sie w 91' gdy do wladzy rzucili Jelcyna...

Zydowscy mafiozi; Mogilewicz, Chodorkowsky, Berezutki doili ten kraj bezlitosnie, nastal Putin i sielanka sie skonczyła...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tymi pieniędzmi "uciekającymi" za granicę to jest mit. Jak Polak kupi coś w niemieckim sklepie, to Niemiec trzyma polską walutę, którą potem wyda na polskie towary. Niekoniecznie bezpośrednio, ale złotówki będą sobie tak krążyć po rynku aż w końcu wrócą do nas. Na tych zagranicznych firmach płacących niższe podatki przeciętny Polak akurat zyskuje jako konsument przez dostęp do tańszych towarów. Problemem natomiast jest nierówność w traktowaniu przedsiębiorców. I tak nasze krajowe firmy są zbyt obciążone podatkami i innymi regulacjami, przez co nie są konkurencyjne dla firm zagranicznych. I tu jest pies pogrzebany. Ponownie odwołam się do kazusu epidemii: leczmy chorych, zamiast zarażać zdrowych w imię równości.

Edytowane przez EnemyOfTheState
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Assasyn napisał:

Jedyne wyjście dla Polskiej gospodarki, tototalny kryzys ekonomiczny, badz w najgorszej wersji, wojna światowa...

 

Obecnie gdzie dług publiczny jest tak ogromny, ze kazde nowo narodzone dziecko ma juz kilkanascie złotych w kołysce, mało tego, cały wypracowany kapitał idzie na Zachód, prosty przykład;

 

Nie Assasyn, najlepszym wyjściem dla Polski jest mądra dyktatura lub silny system prezydencki na okres 15 - 20 lat. Tyle, że w polskiej polityce nie ma nikogo kto by się nadawał do tego żeby to wszystko posprzątać.

Dwadzieścia lat przy mądrej władzy to jest naprawdę okres gdzie z kraju typu polska da się zrobić liczącą się gospodarkę, podnieść poziom życia szarego kowalskiego i wskoczyć politycznie i militarnie na pozycję mocarstwa regionalnego, czytaj przejąć rolę Niemiec w regionie.

 

A o lepszy moment niż trzeszcząca w szwach UE jak teraz, naprawdę trudno. Tyle że trzeba nam ludzi z prawdziwego zdarzenia. Kaczyński by się nadał, ale się nie nadaje z jednej prostej przyczyny, jest ekonomicznie upośledzony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.