Skocz do zawartości

Wyszedł Bolek z worka


Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Alaryk Zabójca napisał:

 

Dla mnie to niemal oczywiste - zemsta mlaskacza, dyskredytacja oponentów i próba wyniesienia jego i jego brata na piedestały jako tych, którzy obalili mur berliński.

Co przez ww. zdanie mam rozumieć? "Mlaskacz" (ktokolwiek to jest) sfabrykował te dokumenty? Jeśli masz uzasadnione przypuszczenie że dokumenty zostały sfabrykowane to powinieneś natychmiast powiadomić o tym odpowiednie instytucje (prokuratura, IPN).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że bolek był bolkiem, już dawno wiedziałem, dlatego, że przeżył lata 80-te.

I tyle...

Obrzydliwe, jest to, że używał aparatu państwowego, przeciwnko Polakom, za komuny, jak i po niej.

Nerwowy Antek dobrze podsumował, elyty tworzące 27 lat, rzeczywistość w PL.

Cytat

 

Antoni Macierewicz: Pseudoelita III RP budowała swoją karierę na kłamstwie

Nie będzie legendy Lecha Wałęsy. Z pewnością odejdzie on w przeszłość - tak jak na to zasłużył - stwierdził dziś wieczorem na antenie TVP Info Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej oraz szef resortu spraw wewnętrznych w gabinecie Jana Olszewskiego.

 Rozmowa dotyczyła dokumentów TW „Bolka” ujawnionych dziś przez Instytut Pamięci Narodowej oraz wydarzeń sprzed 24 lat, gdy obalono rząd, który zamierzał wprowadzić w życie lustrację.
“ Robotnicy pytali: dlaczego tak jest, że nadal po latach ich ciężkiej walki, trudu i wysiłku ci sami aparatczycy komunistyczni rządzą Polską? Bo tak dla wielu kształtowała się rzeczywistość ostatnich 24 lat. System niesprawiedliwości społecznej, który budowano był oparty na kłamstwie i fałszu, a jego fundamentem była między innymi zakłamana historia Lecha Wałęsy. Zamiast prawdziwych herosów Solidarności - takich jak Anna Walentynowicz - stworzono legendę ludzi, którzy się złamali i poszli na współpracę z komunistami

 

http://niezalezna.pl/76680-antoni-macierewicz-pseudoelita-iii-rp-budowala-swoja-kariere-na-klamstwie

Od siebie dodam jeszcze, filmik ,jak po rozprawie człowiek od wojownika o niepodległość bije reprtera.

A policja, patrzy wtedy na przysłowiowy, zegarek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że były teczki  = były haki.

 

Teczkami grano nie raz, można przyjąć z dużą dozą prawdopodobieństwa iż podczas rozmów okrągłego stołu używano tej wiedzy aby LW był bardziej spolegliwy.

 

I pojawia się pytanie jak bardzo był spolegliwy i ile przez tą spolegliwość straciliśmy jako organizm państwowy i naród?

 

Odpowiedź na to pytanie możemy uzyskać w najbliższych miesiącach. Wtedy będzie można stwierdzić czy zasługi przewyższają wyrządzone szkody.

 

W to że Kiszczak, Jaruzel i spółka nie grali tekami przy ustaleniach okrągłego stołu, zwyczajnie ie wierzę. Wiara w coś takiego byłaby oznaką bezkrytycznej naiwności.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alaryk Zabójca napisał:

Czytaj uważnie. Kilka postów temu napisałem, że jestem na 99% przekonany, że kwity są prawdziwe. Tylko moim zdaniem gówno tam jest. Młody facet chuja wiedział o tym co złe a co dobre, przyszedł oficer, zaproponował mu niezłą flotę za podpisanie paru druków, kontakty i sprzedanie paru niewiele wnoszących tematów o kolegach z pracy. Czyn godny potępienia - to nie ulega wątpliwości, bo sprzedawanie kolegów jest chujowym posunięciem. Ale uważam, że skala złych czynów, które popełnił przeciwko krajowi jest mniejsza niż skala dobrych, które popełnił 10 lat później (do czasu obalenia PRL).

To moja teoria - zobaczymy jak będzie kiedy wszystko zostanie elegancko upublicznione.

 1. Użyłeś sformułowania "zemsta mlaskacza". Co ono oznacza, tzn. na czym wg. Ciebie polegał wpływ "mlaskacza" na rozwój wydarzeń? Jeśli "mlaskacz" nie miał wpływu na rozwój wydarzeń to trudno mówić o jakiejkolwiek zemście.

 2. Jak wytłumaczysz "dziwne" wydarzenia za prezydentury LW?

 3. Nadal mam pewne obawy związane z ostatnimi wydarzeniami, obawy te opisałem w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alaryk Zabójca napisał:

To co piszesz to niczym niepoparta spekulacja. Okrągły Stół to nie była rozmowa Rakowskiego i Wałęsy w cztery oczy, gdzie mogli sobie kupczyć i straszyć się nawzajem teczkami. Okrągły Stół to była cała silna ekipa opozycjonistów - Michnik, Kuroń, Mazowiecki i wiele innych mocnych nazwisk. Niby jak by się to miało odbyć? Wałęsa miałby spotkać się ze swoją ekipą i powiedzieć im: słuchajcie - robimy tak i tak, bo w przeciwnym razie powiedzą, że byłem T.W.? Myślisz, że ktoś by na to poszedł?

 

Jasne , że to spekulacja, ale prawdopodobna.

 

Wystarczyło w odpowiednim momencie gdy był impas, przypomnieć LW w kuluarach o teczce, żeby powiedział reszcie opozycjonistów "Panowie, tak nie może być, zróbmy kompromis" czy coś w tym rodzaju.  

W końcu był liderem, a jak nie można dojść do porozumienia zazwyczaj decyduje lider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Alaryk Zabójca napisał:

I sądzisz, że kilkudziesięciu najbardziej radykalnych opozycjonistów wśród których byli też tacy, którzy nie przepadali za LW - m.in. Kaczyńscy ot tak by na to przystało? Jakim cudem? Stenogramy obrad w całości są dostępne publicznie. Jeśli jesteś w stanie wykazać na ich podstawie, że do takiej sytuacji doszło - zapraszam.

 

A stenogramy rozmów zakulisowych masz?

 

Politykę robi się za kulisami, nie przed kamerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnej rzeczywistości, żaden stół nie mógłby istnieć.

Zaczynamy wybory od gmin a nawet miast, potem powiaty, itd.

Ten magiczny stolik, był tylko pod telewizję.

Chłopaki poustalali wszystko w magdalence.

No i dekomunizacja.

Teczki do wglądu, dla wszystkich od razu.

Każdy powiązany, z komuną, 10 lat zakazu pracy/współpracy w strukturach kraju.

To droga Czeska, jak obecnie wyglądają Czechy polecam pojechać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Alaryk Zabójca napisał:

Ale to nie ja spekuluję co do hipotetycznej wersji wydarzeń tylko ty, więc to ty wykaż które decyzje Okrągłego Stołu noszą twoim zdaniem znamiona targów teczkami.

 

Raczej stawiam hipotezę, nawet zbyt górnolotnie to ująłem, skłaniam się ku dość powszechnej opinii w tym względzie. Wyjaśnianiem tego zajmą się historycy, jak szczęście dopisze jeszcze za naszego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, red napisał:

 

Skoro proste i logiczne ukazanie twojej niespójności uważasz za obrzucanie się gnojem. Dajesz przykład hipotetyczny, który ponowie jest nielogiczny i nie spójny, po jego obaleniu dokonujesz przeniesienia na sytuacje realną, która odbywa się w innych warunkach i środowisku i tylko pozornie jest podobna. I stosujesz kolejną lewacką sztuczkę typu "ja z tego wyrosłem" z dołączeniem sugestii, że ja nie wyrosłem co w oczach czytelników ma pozycjonować cię jako bardziej wartościowego dyskutanta, co ma zaowocować dodaniem wagi twoim argumentom. Prymitywna sztuczka erystyczna.

W myśl powiedzenia: "Słuchej no gówniarzu, JA ci powiem jak było"

 

Wszystkie twoje argumenty zostały zrównane z ziemią, jesteś niespójny światopoglądowo, ten zbitek wymysłów, który prezentujesz jako argumenty, jest to właśnie medialna papka złożona z relatywizmu moralnego i przeświadczenia o własnej wyższości, bądź o niższości reszty społeczeństwa. 

Co też łatwo zauważyć kiedy Alaryk Relatywizator zaczyna pisać 'Ty' z małej litery :>
Theory confirmed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gajewska-obawiam-sie-ze-po-raz-kolejny-ucierpi-wizerunek-polski/4g53pz

 

Powyższa wypowiedź przyprawiła mnie o napad weny, rezultat poniżej:

 

"Do lekarza? W dodatku "takiego" lekarza? W dupie mam konsekwencje, z małą krostką od razu do wenerologa, weź mnie nie rozśmieszaj. Ważne jest co ludzie powiedzą, a krostki i tak nikt nie widzi, a w razie czego można przypudrować. Wizerunek to podstawa a nie ten cały, jak Ty to nazywasz, syfilis!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, EnemyOfTheState napisał:

Plusy dodatnie Plusy ujemne, ten film Grzegorza Brauna dużo mówi o sprawie, zwłaszcza co na temat Wałęsy mają do powiedzenia jego dawni koledzy:

 

Tak, od 36:30 sceny bezcenne, które bardzo wiele wyjaśniają we współczesnej rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśniająco, na temat i dużo szerzej, jest książka ex-KGBisty, Anatolija Golicyna "Nowe kłamstwa w miejsce starych - komunistyczna strategia podstępu i dezinformacji" z 1984r (!!!).

Książka jest do znalezienia/pobrania za free a wydana za czasów ówczesnego wiceministra obr. nar. (Macierewicza) w 2007.

Polecam całość, a jeśli nie, to chociaż rozdział 25. "Faza finałowa".

 

@Alaryk Zabójca, może zwłaszcza Ciebie ta książka zainspiruje (sorry, ja zwracając się do kogoś piszę zaimki os. wielką literą. Stara szkoła, jeszcze sprzed czasów "(z)jebać wszystko i nasrać do środka")

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Alaryk Zabójca napisał:

Pudło (przecinek) Panie Brzytwa. (ciach)

Sławek, nie kłóć się. I tak prędzej czy później wyłapiesz bana.

 

A jak chcesz mieć te 2 miliony czytelników, to polecam poprawić również interpunkcję - patrz wyżej na czerwono.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pakiet dokumentów wchodzi na tapetę.

Kiszczak zza grobu ma równie duży wpływ jak wcześniej. Istne zombi.

 

Co do Wałka to także jego zachowanie w 1991r. - w obliczu puczu Janajewa i powtotu anceien regime'u u wschodnich sąsiadów - nie jest zaskoczeniem.

 

Tu można poczytać o spodstolnej Trzeciej Rzeszypospolitej ("Jakie życie taki zgon"), napisała to kobieta (!) :

 

http://3obieg.pl/nie-spiewa-sie-dla-kurwow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Alaryk Zabójca napisał:

Nie bardzo kumam dlaczego nazywasz mnie Sławkiem, ale jeśli sprawia ci to jakie takie zadowolenie to równie dobrze możesz mnie nazywać Zuzią.

 

Serio nie wiesz kim jest Sławek? Przecież to ostoja polskiej nauki.

 

Ponad 80 prac naukowych, książka z rekordem na skalę światową, 2 miliony czytelników!, na dodatek jedyny człowiek w Polsce, który ma przywilej jeździć unikatowym prototypem auta marki budzącej powszechne pożądanie.

 

Jego genialne acz kontrowersyjne teorie mają mnóstwo zwolenników jak i przeciwników, zdarza się iż jego dzieła są publicznie palone jak koran czy biblia w niektórych częściach świata.

 

Nie rozumiem jak można nie znać tak wielkiej osobowości świata nauki, żywej legendy.

 

Wiem, że zdarzają się ludzie, którzy nie wiedzą kto to Kopernik, Skłodowska, Wojtyła, ale pierwszy raz się stykam z osobą, która nie wie kim jest Sławek.

 

Czy aby na pewno jesteś prawdziwym Polakiem?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanowiło, dlaczego IPN nie wynajął najpierw grafologa, aby potwierdzić pismo Wałęsy .

Może chodzi o to , żeby skompromitować te wszystkie "autorytety", które teraz tak zaciekle bronią Wałęsy?

Jakby od razu była opinia grafologa, to mało kto by bronił BOLKA...

A tak - skompromitują się , jak za parę dni pójdzie info, że podpisy są autentyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, red napisał:

 

I będzie pretekst żeby ich prześwietlić ;)

KOD, PiSowi tez sie przydał w pewnym sensie...Ci co tak krzyczeli, wojowali, prowadzili tabuny ludu przeciw wladzy, sami wpadli w pułapku ububliczniajac swoje mordy, dzieki temu teraz wiadomo kogo bedzie można "zlikwidowac" i zweryfikowac, żeby jeszcze bardziej oczyscic państwo z POpapranców i innych sprzedawców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.