Skocz do zawartości

Powrót do przeszłości


Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, Lana07 said:

Czy powrót do wcześniejszego systemu, gdzie kobieta zajmowała się domem powinien wrócić?

 

Jeszcze czego!

 

Do roboty się brać a nie z pensji męża żyć. Kiedyś zajmowanie się domem to może i był wysiłek. Zajmowanie się domem dzisiaj to nie jest zajęcie. To wygodnictwo. Nie te czasy. Zmywarka, pralka z suszarką, iRobot, ogrzewanie podłogowe. Przecież to się leży na kanapie a AGD pracuje za człowieka.

 

I wy to nazywacie zajęciem na pełny etat? I tak, wielokrotnie zostawałem sam z dzieckiem w domu. Bajka. 

 

Tylko młodzi bracia, ktorym marzy się kobieta w domu bo boją się, że się puści na mieście, mogą chcieć takiego modelu. Oni się zgodzą robić za frajer. 

 

 

 

8 hours ago, Lana07 said:

 

 

 

8 hours ago, Lana07 said:

 

 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RealLife napisał:

 

Jeszcze czego!

 

Do roboty się brać a nie z pensji męża żyć. Kiedyś zajmowanie się domem to może i był wysiłek. Zajmowanie się domem dzisiaj to nie jest zajęcie. To wygodnictwo. Nie te czasy. Zmywarka, pralka z suszarką, iRobot, ogrzewanie podłogowe. Przecież to się leży na kanapie a AGD pracuje za człowieka.

 

I wy to nazywacie zajęciem na pełny etat? I tak, wielokrotnie zostawałem sam z dzieckiem w domu. Bajka. 

 

Tylko młodzi bracia, ktorym marzy się kobieta w domu bo boją się, że się puści na mieście, mogą chcieć takiego modelu. Oni się zgodzą robić za frajer. 

 

 

 

 

 

 

Ale o dziwo ten pomysł bardziej spodobał się panom a nie paniom w komentarzach :) w ogóle ucięło Ci polowe posta, nie wiem dlaczego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lana07 napisał:

Czy powrót do wcześniejszego systemu, gdzie kobieta zajmowała się domem powinien wrócić?

Przy okazji aranżowane małżeństwa i umowy przedmałżeńskie? 

 

Myślę że większość facetów by skończyła marnie, z jeszcze mniejszym potencjałem niż teraz. 

8 godzin temu, Lana07 napisał:

Czy może jednak dajmy kobietom szanse na rozwój i kariere? Mam nadzieje ze wybrałam dobry wątek :) 

Moim zdaniem taka szansa powinna  być dana każdemu człowiekowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmikowe gadające głowy z twittera pani Wilkosz.

A. Trivia/tryb przekupy:

1. Pierwsze, co mnie zaskoczyło, to biust pana Wilkosza. Druga rzecz to to, że rzeczony biust jest na wysokości pasa. Koleś ma 29 lat.... Styl wypowiedzi jako stary- maleńki, ale może tak reaguje na nagrywanie. 

2. Laska jak na 18 lat też wygląda staro. A raczej - jak stara cwaniara. Moje koleżanki z klasy maturalnej to były dziewczyny. To jest jakaś interesowna harpia. 

B:

Reszta to pudelkowe blablabla. 

Za to genialne są wypowiedzi pani (polecam też film o urządzaniu mieszkania), w którym pani już wypowiada się per "my". Kupiliśmy, wybraliśmy, mamy, nasze zakupy. Ach, te uroki wspólności majątkowej małżeńskiej. 

Stawiam dolary przeciwko orzechom (włoskim, a bardzo wysoko je cenię) że koleś zostanie walnięty w rogi. NIE MA BATA żeby laska, która wychodzi za mąż w wieku 18 lat za takiego kolesia nie zaczęła się oglądać za innymi. Babka (obiektywnie, nie jakaś szpetna) ma przed sobą kilkadziesiąt lat seksualnej aktywności.... i na pewno wytrwa w wierności ssąc cycuchy męża. My ass.   

 

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Casus Secundus napisał:

NIE MA BATA żeby laska, która wychodzi za mąż w wieku 18 lat za takiego kolesia nie zaczęła się oglądać za innymi. Babka (obiektywnie, nie jakaś szpetna) ma przed sobą kilkadziesiąt lat seksualnej aktywności.... i na pewno wytrwa w wierności ssąc cycuchy męża. My ass.   

Nie widze nic spektakularnego w męskich cyckach, ale to tylko ja :) w każdym razie ten chłop wyglada jak typowy cuck 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale laska nie wydaje się być golddiggerką. Zwykłe mieszkanie, urządzone po taniości w stylu ikea, suknia też w miarę tanio kupiona, welon używka i tak dalej i tak dalej. Laska ma konserwatywne poglądy może dlatego, jeśli jest to naprawdę spoko związek to zazdroszczę.

 

Przejrzałem jej instagrama i też na zdjęciach ona z chłopem, dobra oznaka. Kto wie może rzeczywiście relacja jest szczera, jeśli naprawdę jest mormonem to jestem wstanie uwierzyć.

 

 

Mądra babka, oklaski dla niej.

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Amperka napisał:

Dajcie spokój, żeby dorosły, poważny facet jakieś przeraźliwie nudne filmiki nagrywał z laską o ślubie i wspólnym życiu...

Chciał związku z 18tką, to ma i zajęcia godne takiego związku.

(Komentarz polityczny: Eh, ci Konfiarze. Jak nie sflaczały Dobromir, to taki tuz prawostronny)

Edytowane przez Casus Secundus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Casus Secundus Hahaha. Tak jest. Ja mam teraz trzydziechę i pamiętam jak spotykałam się wieku 21 lat z mężem (jest 15 lat starszy) i mu się żaliłam, że dostałam czwórkę i będę walczyć o piątkę, że zaznaczyłam na teście d, a powinno być b ... dzisiaj się do niego brechtam, że strasznie musiał być wyposzczony, skoro słuchał tego z takim zrozumieniem ;)

 

Ja się z nią zgadzam. Myślę podobnie, tylko ona mówi same oczywistości, a do tego wydaje się strasznie nuuuudna...

Pani nagrywa filmiki, obrabia je, prowadzi instagram, a mąż pewnie głodny chodzi.

Ogólnie zakładam, że jeżeli jestem szczęśliwa i zadowolona z życia, to po prostu cieszę się tym życiem i spędzam czas z mężem, a nie nagrywam filmiki przekonując wszystkich - jaka to ja nie jestem szczęśliwa, a inne baby to sobie życie marnują.

 

 

Edytowane przez Amperka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Amperka napisał:

tylko ona mówi same oczywistości

Oczywistości? Ty żyjesz na jakiś zadupiu, bez obrazy? To co ona gada jest w chuj rzadkie w tych czasach. Nigdy nie spotkałem laski o takich poglądach czy to w pracy czy na studiach czy na tinderach i podobnych. 

 

I wiesz są nawrócone 30 latki co skakały po kutasach i teraz szybko chcą mieć rodzinę, ale ona jest młoda i ładna i szczyt atrakcyjności jeszcze przed nią a ma takie poglądy. Rzadkie, bardzo.

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NoHope napisał:

Oczywistości? Ty żyjesz na jakiś zadupiu, bez obrazy? To co ona gada jest w chuj rzadkie w tych czasach. Nigdy nie spotkałem laski o takich poglądach czy to w pracy czy na studiach czy na tinderach i podobnych. 

Mieszkam na wiosce :D może to taki dziwny mental.

Dla mnie to jest oczywiste, że kobieta jest tą słabszą osobą w związku, potrzebuje wsparcia, w zamian daje zrozumienie, ciepło.

U mnie to przybiera już takie pokraczne formy, że muszę zawsze spać od ściany - bo jak wpadną Ruscy, to będzie można mnie obronić. W knajpie zawsze musi mój mąż siedzieć patrząc na drzwi - bo jak przyjdą Niemcy, to będzie mógł ich szybko odstrzelić :D

I mnóstwo innych takich ;)

Tylko w tym wszystkim nie lubię jak te konserwatywne dziewczyny to są takie natchnione boże krówki, jakby w nich w ogóle wigoru nie było. Takie przewidywalne...

Wątpię, że tam u nich fikołajki są zboczurkowate i namiętne. Oni, na tym filmiku są tacy do bólu poukładani.

Edytowane przez Amperka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Amperka napisał:

Mieszkam na wiosce  może to taki dziwny mental.

Dla mnie to jest oczywiste, że kobieta jest tą słabszą osobą w związku, potrzebuje wsparcia, w zamian daje zrozumienie, ciepło.

W miastach a zwłaszcza dużych jest całkiem inny mental, zwłaszcza w lewicującej warszawie. Mi na pierwszej randce laska potrafiła powiedzieć, że jest za aborcją i cytuje: "no jakbyśmy wpadli to chyba oczywiste że bym usunęła dziecko". Zamurowało mnie, dosłownie xD Mówiła to z takim luzem jakbyś gadali o pogodzie.

 

Idę ostatnio przez centrum a tam wywieszony rysunek łechtaczki z piorunem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi coś doradzić. Ja jestem z Lubelskiego, tam jest jeszcze dość konserwatywnie, chociaż kobiety są twarde i robotne. To żadne trusie bawiące jedno dziecko i nieradzące sobie. Jak patrzyłam na moją mamę i ciotki, to są to maszyny z charakterem. Imieniny to 5 ciast, 2 zupy, 3 dnia główne, jeszcze wszyscy pijani wujkowie odwiezieni i zatańczyły jeszcze na koniec. Kobiety z krwi i kości. Dlatego takie pląsające pańcie to nie mój klimat, chociaż poglądowo jest mi ta dziewczyna bliska.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę tylko dodać, że nacisk na posiadanie jak największej ilości potomstwa to domena ludzi skrajnie głupich. Co z tego, że w PL byłoby 100mln ludzi, jak większość żyłaby w ubóstwie i biedzie, albo w kiepskich warunkach lokalowych czy środowiskowych. To rodzi patologie, biedę i chaos społeczny, większy jest współczynnik popełnianych przestępstw. Nie rozumiem wmawiania tego, aby posiadać potomstwo dla jakiejś idei ,, wyższego celu". Państwu chodzi o to, żeby było jak najwięcej niewolników. Nie jestem w stanie odpowiedzieć jak facet zarabiający mało czy średnio ma utrzymać kobietę oraz 2,3 dzieci? Przecież to nawet małpa policzy, że jest to bardzo ciężkie a standard życia jest wtedy na bardzo niskim poziomie. Im większy standard życia ludzi, tym większe zadowolenie w społeczeństwie, a to wiąże się z wieloma innymi pozytywnymi czynnikami jak chociażby wzrost jak chociażby spadek przestępczości, większa wolność wyboru czy korzystniejsze prawo obywatela. Zamiast koncentrować się na płodzeniu i podbijaniu cyferek, władza powinna skupić się na szczęściu jednostki, bo wiele zadowolonych jednostek tworzy właśnie spójne, zgodne, solidarne ze sobą społeczeństwo. Każdy chyba kraj z dużym współczynnikiem dzietności miewa ogromne problemy (większość Afryki, Brazylia, Indie itp). Tam gdzie do głosu dochodzą nasze prymitywne instynkty, tam często pojawiają się problemy. A władza ma to w dupie, bo raz dziennie coś zjedzą ze śmietnika, a ciuchy będą prali w brudnej rzece, to ich nie obchodzi. Być może są to skrajne przypadki, ale tak widzę często ludzi, którzy nagminnie promują posiadanie potomstwa, głównie po to, żeby dzietność wzrosła. 

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MarkoBe napisał:

Nie jestem w stanie odpowiedzieć jak facet zarabiający mało czy średnio ma utrzymać kobietę oraz 2,3 dzieci? Przecież to nawet małpa policzy, że jest to bardzo ciężkie a standard życia jest wtedy na bardzo niskim poziomie.

Mnie to średnio interesuje bo sam zarabiam tyle, że bez problemu mógłbym utrzymać kobietę i dwójkę dzieci i jeszcze pewnie kilka tysi zostało na koncie oszczędnościowym. A biedę i ubóstwo to wywołają ludzie którzy nie będą mieli dzieci bo spowodują zapaść demograficzną o czym pisałem tutaj:

 

 

Jeśli bozia da i będę miał dzieci to i tak nie widzę przyszłości w tym kraju bo nie chce skazywać dzieci na właśnie biedę i ubóstwo, jak ZUSy, srusy walną.

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska się zwija. 

Bodajże w 2050 ma nas być około 20 milionów. 

 

Brak zachęt dla imigrantow którzy już teraz ratują gospodarkę,

kobiety nie rodzą bo kariera bo siano.. 

jak spadną z karuzeli w wieku ok. 30 lat to ile urodzą? dwójkę? 

Wystarczy ledwie na zastąpienie generacyjne. 

 

Tak jak piszecie powyżej, jak to pierdyknie (zus) to zostanie wpierdalanie trawy jak w Korei Północnej. 

 

W PiSdu z ich pińcet plusami. 

To plus alimenty powoduje tylko powrót bab na karuzele. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, PyrMen napisał:

Brak zachęt dla imigrantow którzy już teraz ratują gospodarkę,

kobiety nie rodzą bo kariera bo siano.. 

jak spadną z karuzeli w wieku ok. 30 lat to ile urodzą? dwójkę? 

Wystarczy ledwie na zastąpienie generacyjne. 

Żeby uratować polską demografię to teraz potrzebowałbyś żeby polacy mieli po 3-4 dzieci. Tak naprawdę gdyby ludzie nie byli tu aż tak egoistyczni i głupi to może dałoby się jakoś uratować ten kraj. Sprowadzić kilka milionów ukraińców i białorusinów, których trzeba by było spolszczyć, zacząć robić dzieci i tak dalej. Tylko nasze pokolenie musiałoby się poświęcić i zacząć ciężko pracować zwyczajnie oraz zrezygnować z emerytury i zusu i jednocześnie ten ZUS/emeryturę opłacać obecnym starszym ludziom. Nie widzę tego.

 

Polacy to jest dziwny naród bo najpierw przyczyniamy się do tragedii a później jak już sprawa jest przegrana to dzielnie walczymy i romantycznie umieramy. Takie Niemcy to kot który zawsze spada na cztery łapy, polacy lubią być po prostu przegrani. Te kultywowanie wiecznych porażek, męczeństwo i tak dalej to jest chory element polskiej kultury.

 

Roczniki 80 i 90 miały naprawdę szansę naprostować polskę i sprowadzić ją na tory rozwoju, ale daliśmy niemiłosiernie dupy, jestem strasznie rozczarowany sobą i moimi rówieśnikami.

 

Nadzieja tylko w młodych, że się ogarną, dzieci to zawsze była przyszłość.

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Amperka napisał:

Dajcie spokój, żeby dorosły, poważny facet jakieś przeraźliwie nudne filmiki nagrywał z laską o ślubie i wspólnym życiu...

 

On to zrobił dla niej raczej nie dla siebie. Wbiłem na ich (jej) kanał i babka tworzy filmiki, ma ich ze 20. Po prostu poświęcił się, bo wiedział że to dla niej ważne. 

Przynajmniej ja sam bym tak zrobił i jak zrobił Twój jeszcze wtedy, niedoszły ale przyszły mąż @Amperka wysłuchując historie, że dostałaś laczka z gramatyki.

 

Ogólnie fajnie niech im się wiedzie ale ja jestem chyba już zbrukany i spaczony. Jednak mimo wszystko to młode dziewczyny powinny wychodzić za mąż, one mają w sobie tą łagodność, idealizm. Im starsza babka, tym bardziej Draculę przypomina.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lana07 napisał:

Problem w tym, ze w dzisiejszych realiach nie jest mozliwe utrzymanie się z jednej wypłaty meza jak proponuje ta Pani :)

 

Jakaś mała grupa mężczyzn w Polsce jest w stanie to zrobić natomiast zdecydowana większość zarabia poniżej średniej krajowej

, więc z czego mają utrzymać rodzinę?

Kolejna sprawa żeby stworzyć miejsce pracy dla kobiety to mężczyznom wpierw trzeba zabrać i dochodzimy do clue programu

gdzie stworzono system obciążający i zabierający mężczyznom a dający kobietom.

Rolę mężczyzn przejęło państwo dlatego kobiety nie szanują mężczyzn bo wszystko maja dawane pod nos.

Cały system socjalny i opiekuńczy stworzył najlepsze warunki do życia kobietom kosztem mężczyzn.

W dawnych czasach mężczyzna potrafił utrzymać wielodzietną rodzinę i seniorów rodu bo nie było emerytur, socjalu, zapomóg.

Do tego były inne zasady a płcie wypełniały swoje role.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzysz na dzień wolności podatkowej to wtedy zrozumiesz dlaczego z jednej pensji jest ciężko utrzymać rodzinę. A jaka płeć dominuje w zawodach związanych z biurokracją? Jest tak jak @Iceman84PL mówi.

 

Generalnie zasady gry się nie zmieniły bo faceci dalej utrzymują kobiety, tylko, że robimy to pośrednio płacąc podatki i utrzymujemy obce baby. Młodzi pracują na starych tylko że teraz taki ja opłaca emeryturę jakimś obcym dziadkom a nie swoim rodzicom. Dlatego państwo to jest jedno wielkie oszustwo dające fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

 

Popatrzcie sobie w jakich zawodach dominują kobiety i co by się stało jakby wprowadzić libertariańską koncepcję minimalnego państwa :) Nawet w korpo są tworzone sztuczne posady dla kobiet w postaci na przykład HR.

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Casus Secundus napisał:

Stawiam dolary przeciwko orzechom (włoskim, a bardzo wysoko je cenię) że koleś zostanie walnięty w rogi. NIE MA BATA żeby laska, która wychodzi za mąż w wieku 18 lat za takiego kolesia nie zaczęła się oglądać za innymi.

Czy ja wiem? W sumie nie znam nikogo aż tak ortodoksyjnie religijnego, by w dzisiejszej rzeczywistości być świadkiem małżeństw osiemnastolatki, ale jeżeli "zapał ideologiczny" się utrzyma po obu stronach, to w teorii są szanse.

 

Coś z tym facetem wizualnie jest nie tak, swoją drogą? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

Coś z tym facetem wizualnie jest nie tak, swoją drogą? :) 

 

Nic, ale on jest 4/10 a laska jest 6-7/10. Takie pary u ludzi powodują właśnie podejrzenia, że laska leci na kasę i tak dalej. Większość par jakie widziałem jest zlooksmatchowana albo facet ma wyższe SMV niż kobieta. Kilka razy w życiu, jak chodziłem po klubach to widziałem pary gdzie laska jest dużo ładniejsza od typa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.