Skocz do zawartości

Co się stało z Polkami odc 1687080685


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, La Eme said:

Ruchaliśmy chyba tą sama kobietę, tylko ja kończyłem na twarzy. Historia identyczna

 

Nie wnikajmy kto był po kim 😅 a co do Białorusinek, nie miałem przyjemności ale wielu facetów wyraża się o nich dobrze. No i w moim przypadku mają jeszcze jedną zaletę wśród dziewczyn ze wschodu, że gdybym przedstawił rodzicom to bez obaw że ojciec ją na widły nabije albo spali żywcem w odwecie za Wołyń 🤣 mam w domu ban na Ukrainki 😆, a i sam nie przepadam z racji poglądów na tematy historyczne, zwykłem żartować że przy takiej musiałbym spać z jednym okiem otwartym bo nie wiadomo jak ją rodzice i dziadkowie wychowali i czy mi w nocy łba nie odrąbie. Większość tych które spotkałem to i tak samotne mamusie, bądź laski z mega parciem na ślub i dzieci, a ja kłopotów staram się unikać.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Atanda napisał(a):

Białorusini są bardzo pozytywni. Bardziej stonowane niż ich południowo sąsiedzi. Rzekłbym bardziej sensowni.

 

Bo tereny obecnej Białorusi.

To w znacznej mierze dawne WKL.

Razem tworzyliśmy historyczną Rzeczpospolitą.

Ludzie bliscy nam mentalnie, kulturowo i genetycznie.

 

Za odwilży Baćkowej na Białorusi około 2016r.

Gdy zerkał na Zachód.

Pojawiło się nawet wiele nawiązań historycznych do tradycji Rzeczpospolitej.

Plakaty, parady w historycznych szlacheckich strojach.

Ale było, minęło.

Został mur i konflikt uchodźczy.

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Margrabia.von.Ansbach napisał(a):

Bo tereny obecnej Białorusi.

To w znacznej mierze dawne WKL.

Razem tworzyliśmy historyczną Rzeczpospolitą.

Ludzie bliscy nam mentalnie, kulturowo i genetycznie.

Jakaś połowa Ukrainy to ziemie dawnej I RP. Tyle, że czynnik narodowotwórczy zdecydowanie mocniej wybił się właśnie na Ukrainie, stąd te wszystkie powstania kozackie, Wołyń itd. Dlatego też relacje polsko-ukraińskie nie są tak serdeczne jak niektórzy starają się to przedstawiać. Z Białorusią nigdy nie mieliśmy takich przygód. Niemniej, białoruski autorytaryzm i nieumiejętność prowadzenia polityki zagranicznej przez naszych dygnitarzy doprowadził do tego, że nasze relacje z Białorusią są jakie są. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.