Skocz do zawartości

16-latka wpuściła nożownika przez okno


maroon

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Patryk napisał:

Tutaj niektórzy zbyt mocno odlecieli w tym Polskim romantyzmie xD. Utylizacja z kolei ludzi, którzy się komuś wydaje, że są szkodnikami to już w ogóle utopia na pełnej pompie. Ogólnie utopijne fantazje są niebezpieczne dla społeczeństwa z pewnych względów. Sugerują, że można stworzyć perfekcyjne społeczeństwo bez wad. Czyli ''skończyć projekt''. Niestety nic co ma związek z ludźmi nie może być  ''wykończone'', nic związane z ludźmi nie zostanie niezmienne. 

 

Karl Popper.

Romantyzm skończył się. Idealnego społeczeństwa nie ma. Ale....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vodkas85 napisał:

Romantyzm skończył się. Idealnego społeczeństwa nie ma. Ale....

Ale co?

 

Kara śmierci nie jest humanitarna, bo karamy także rodzine skazanego, zdarzają się pomyłki jak Komenda którego chciano także nabijać na pal, jak wykazałem wyżej kara śmierci także sprzyja wzrostowi morderstw. 
 

Oczywiscie wizje Polaków, którzy oglądają za dużo telewizji i snują romantyczne wizje zemsty sprawiają, że aż połowa z nich chciałaby jej przywrócenia xD. Przynajmniej wiadomo z kim ma się do czynienia, spytasz o techniczne i praktyczne aspekty jej wykonania albo dane chociażby, ze będzie lepiej dzięki tej karze to nagle brak argumentów. 
 

Jedyna osoba, która miałaby moralne prawo tej kary żądać zawsze juz dawno nie żyje :( Dopóki to się nie zmieni dopóty kara śmierci nie zostanie przywrócona.

 

 

4 minuty temu, Baca1980 napisał:

Na co czekasz? Do kuchni kobieto! - Memy.pl

Tak myślałem, mogłeś po prostu napisać, ze zwyczajnie głupoty pierdolisz xD. Bez argumentów to wiesz.

 

Najpierw gangbang, teraz małe nagie dziecko, na pewno wszystko z Tobą w porządku bracie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maroon napisał:

Kara śmierci całe wieki funkcjonowała. Cywilizacja się rozwijała, postęp dokonywał. 

 

A teraz co się dokonuje? 

 

Jaka kara będzie adekwatna dla księdza pedofila, co przykładowo zgwałcił 6-latka?

 

A dla pijaka za kółkiem, co zabił matkę i dwójkę dzieci? 

 

A dla nie pijaka, tylko takiego co zabił, bo "lubi zapierdalać"? 

 

Idź i nie grzesz więcej? :)

 

Bo według mnie jakaś okrutna i widowiskowa, a przynajmniej okrutna. 

 

Fajnie się teoretyzuje będąc po tęczowej stronie lustra, a prawda jest taka, że większość jednostek łamiących zasady współżycia społecznego jest niereformowalna. Czytaj: mają innych głęboko w doopie, bez względu na karę. 

 

Wolę z zasady być po tej tęczowej stronie lustra ale mam też 

 

To samo za przestępstwa skarbowe. 
Zatrudniasz na czarno? 
Masz lewe koszty?
Nawołujesz do przejścia do szarej sfery? 
Działasz w szarej sferze?
Pierdolisz demoralizujące farmazony?
Wywozisz śmieci do lasu?

Masz nielegalnie broń?

Palisz oponami i innymi śmieciami chociaż chate i samochód masz całkiem  bogato wyglądającą?
Nie nosisz maseczki w czasie pandemii ?



No to sąd i dobry prawnik który będzie nakłaniał do zmiany kary ze śmierci na coś mniej dotkliwego. Patolstwo trzeba tępić. Patolstwo gospodarcze nawet bardziej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baca1980 napisał:

Do rezerwatu ale już !

Czyli jak nie masz argumentów w dyskusji to wyzywasz oponenta od kobiet? Ciekawa strategia xD. Mam tylko nadzieje, że 1980 to nie Twój rok urodzenia, Boże dopomóż.

 

@Libertynchyba tez często tego doświadczał. 

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Patolstwo trzeba tępić. Patolstwo gospodarcze nawet bardziej.

Brawo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maroon napisał:

prawda jest taka, że większość jednostek łamiących zasady współżycia społecznego jest niereformowalna. Czytaj: mają innych głęboko w doopie, bez względu na karę. 

Wstaw proszę Cię dane na potwierdzenie Twojej opinii. Większość osób po odbyciu kary wraca na ścieżkę przestępczą?

7 minut temu, Libertyn napisał:

W sumie nawet na tym forum jest kilku kandydatów  na trupa w tym ujęciu

Takiej opinii mieć nie możesz, podatki to przecież zło wcielone, a w lasach masz i tak drzewa to co trochę śmieci przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Patryk napisał:

Wstaw proszę Cię dane na potwierdzenie Twojej opinii. Większość osób po odbyciu kary wraca na ścieżkę przestępczą?

Resocjalizacja w Polsce to ponoć jest jak nauka latania łodzią podwodną. Wielu wraca bo nie ma wyboru. 

Teoretycznie powinno byc tak że x wychodzi i x ogarnia normalne życie. Tylko normalne życie go nie chce. Normalni ludzie trzymają się od takiego z dala. Jak szukają do pracy to bycie w więzieniu nie pomaga. Zostaje taki sam, z jakimiś kontaktami sprzed odsiadki. Często gęsto jest to środowisko przestępcze. 

Ale. Podobnie jest z dziećmi z rodzin patologicznych. 
Brajanek odebrany jest w wieku 8 lat. od rodziców pijaków. 
Jest w placówce. Bo sąd rzadko odbiera alkoholikom prawa rodzicielskie na stałe. Bardziej je zawiesza do poprawy. A ta czasem jest, czasem na chwilę, a czasem nie ma. 
Brajanek ma 18 lat. Już nie może być w placówce. Co mu pozostaje? 
Brajanek wraca do rodziców alkusów. 
By wytrzymać psychicznie zaczyna sam pić.
I mamy kolejnego alkusa. 

 

12 minut temu, Patryk napisał:

Takiej opinii mieć nie możesz, podatki to przecież zło wcielone, a w lasach masz i tak drzewa to co trochę śmieci przeszkadza?

Przeszkadza mi bardziej niz fiskus  traktujacy maca jak pinate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Libertyn napisał:

Teoretycznie powinno byc tak że x wychodzi i x ogarnia normalne życie.

Zabójcy po wyroku bardzo rzadko wracają na ścieżkę zbrodni. Oczywiście w systemie resocjalizacji jest dużo wad, kara śmierci tutaj niczego nie poprawi, jedynie pogorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maroon napisał:

 

Jaka kara będzie adekwatna dla księdza pedofila, co przykładowo zgwałcił 6-latka?

 

Kastracja i długi wyrok.

 

8 godzin temu, maroon napisał:

A dla pijaka za kółkiem, co zabił matkę i dwójkę dzieci? 

 

KS. Spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu czy narkotyków kwalifikuje się moim zdaniem pod najwyższy wymiar kary.

 

8 godzin temu, maroon napisał:

A dla nie pijaka, tylko takiego co zabił, bo "lubi zapierdalać"? 

Zmiana kwalifikacji czynu na zabójstwo z zamiarem ewentualnym, długoletni wyrok i dożywotnie pozbawienie uprawień do prowadzenia pojazdów.

 

Realnie najwyższy wymiar kary to przede wszystkim morderstwo z premedytacją (morderstwo I stopnia w systemie amerykańskim).

 

Poniżej np. są trzy ewidentne wyroki śmierci. Młodszym braciom polecam lekturę dot. wydarzeń w Kredyt Banku z 2001 r., bo mogą nie znać i pamiętać tej tragicznej sprawy.

 

https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/najkrwawszy-napad-na-bank-w-historii-polski-dokladnie-wiedzieli-ze-ida-zabic/e63f5ms

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

Młodszym braciom polecam lekturę

Starszym z kolei polecam:

https://pl.wikipedia.org/wiki/George_Junius_Stinney

Albo to:

https://dziennikbaltycki.pl/nizszy-wyrok-dla-ojca-anaid-ktory-chcial-pomscic-smierc-14latki/ar/10609246

 

Samosąd, który nie poszedł zbyt dobrze, czy dla takiego ojca, który BY zabił tego faceta również dajecie karę śmierci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Patryk napisał:

Wstaw proszę Cię dane na potwierdzenie Twojej opinii. Większość osób po odbyciu kary wraca na ścieżkę przestępczą?

Dane są..."Powrotność do przestępstwa  w latach 2009 – 2015" opracowane kilka lat temu przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

 

Mam b dużo do czynienia z osobami skazanymi. W większości są to sytuacje powrotu i kolejnych problemów.

U młodych to głupota, cwaniactwo. Z praktyki, młody typ, wydziarany dla dodania sobie powagi, dominowany przez starszą od niego partnerkę ( do tego stopnia,że przyjął jej nazwisko i kazała mu się przedstawiać innym imieniem ). Jazda bez uprawnień ( nigdy ich nie nabył), zatrzymany 2 czy 3 raz zanim przyczłapał do mnie. Nie przybił mu niezawisły pozbawienia wolności. Mija pół roku. Widzę go na skrzyżowaniu. Kieruje pojazdem. Macha mi cały happy.

11 minut temu, Patryk napisał:

Zabójcy po wyroku bardzo rzadko wracają na ścieżkę zbrodni.

Poważnie ? 

30 minut temu, Libertyn napisał:

Resocjalizacja w Polsce to ponoć jest jak nauka latania łodzią podwodną. Wielu wraca bo nie ma wyboru

https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/pomoc-spoleczna-dla-bylych-osadzonych.html

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror nie rozumiem jak można tak okrutne kary proponować. Nie masz skłonności sadystycznych czasem? 🤔

 

Ciekawe, że sojowa młodzież "dyskretnie" pominęła odpowiedź na niewygodne pytania. 

 

Należy też zwrócić uwagę na to co @tmr napisał, bo on w odróżnieniu od młodzieży nie jest teoretykiem i jak widać przestępczość nie dość, że jest bezpośrednio powiązana z patologią, to jeszcze dominująca jest recydywa.

 

Tęczowa młodzież bardzo chujowy świat by chciała stworzyć - pełny socjalistycznej miłości i braterstwa, a to niestety tak nie działa. 

 

Reasumując kary za wiele przestępstw są nieadekwatne. Adekwatność powinna dotyczyć możliwości wyeliminowania jednostki patologicznej ze społeczeństwa na stałe. I nie na koszt podatnika. A więc np. obozy pracy przymusowej też dla mniejszych zbrodzieniów. Ajajaj. 😁

 

I wuj mnie obchodzi, że ktoś miał ciężkie dzieciństwo, czy dobrym chłopcem był. 

 

Zdejmowanie z ludzi konieczności ponoszenia konsekwencji swoich wyborów prowadzi do zbydlęcenia i to widać. 

 

1 hour ago, zychu said:

Maroon na przywódcę!

 

 

Nie da rady. Byłbym sprawiedliwym, lecz bardzo okrutnym dyktatorem. Helikoptery nie nadążały by latać. No i pracować kurła by trzeba było, a nie wieczne wakacje na socjalu. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Patryk napisał:

Samosąd, który nie poszedł zbyt dobrze, czy dla takiego ojca, który BY zabił tego faceta również dajecie karę śmierci?

A odróżniasz Ty karę za premedytację od afektu? ;) Obronę konieczną w to jakoś jeszcze wkręć xD

 

I nie wiem, co przykład tego dzieciaka ma mi powiedzieć. To była KS w innej rzeczywistości za proces poszlakowy. Mam to rozumieć, że większość czarnych w obecnych amerykańskich więzieniach siedzi za niewinność?

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Libertyn said:

No. Chciałeś mi dać  podparcie czy kontre, bo nie wiem. 

 

Przeczytaj. Ze zrozumieniem. 

 

Primo to w praktyce nie funkcjonuje. 

 

Secundo, nie dość że popełniłeś przestępstwo, to jeszcze później ci się należy. Na koszt podatnika of coz. Osobiście nie wierzę w resocjalizację. Nie mówiąc o braku ekonomicznego uzasadnienia. 

 

Osoby zwolnione z zakładów karnych mogą ubiegać się o przyznanie świadczenia pieniężnego (m.in. zasiłku stałego, okresowego, celowego) lub o świadczenia niepieniężne, m.in.: pomoc rzeczową, poradnictwo specjalistyczne, interwencję kryzysową, schronienie, posiłek, niezbędne ubranie, pomoc w uzyskaniu zatrudnienia, składki na ubezpieczenie zdrowotne, pobyt i usługi w domu pomocy społecznej, mieszkanie chronione, pomoc w uzyskaniu odpowiednich warunków mieszkaniowych

1 minute ago, Obliteraror said:

. Mam to rozumieć, że większość czarnych w obecnych amerykańskich więzieniach siedzi za niewinność?

 

TAK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Obliteraror napisał:

co przykład tego dzieciaka ma mi powiedzieć.

A co ma mi powiedzieć przykład chłopów z banku?  Tez dokładnie nie wiem co próbujesz udowodnić albo chociaż jakie jest Twoje stanowisko w sprawie kary śmierci? Kwestia kto zasługuje to mocno filozoficzne pytanie. Kwestia realności wprowadzenia tej kary w Polsce to inny temat, który łatwo rozłożyć. 
 

Wiara, ze po wprowadzeniu kary śmierci nie będzie pomyłek jak Komenda to zwykle kolejne utopijne fantazje prawaków.

Edytowane przez Patryk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Patryk napisał:

A co ma mi powiedzieć przykład chłopów z banku?

Nie rozumiem. Cała trójka powinna być powieszona dwie dekady temu. Czego tu nie rozumiesz? To miał być przykład na przestępstwo ewidentnie kwalifikujące się pod KS. Z ustaleniem sprawców i procesem nie będącym procesem poszlakowym (jak Komenda). I tyle.

 

Po to jest KS. A raczej po to powinna być. Wielkiej filozofii tu nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Obliteraror said:

Czasem się udaje ;)

 

 

 

Czasem. Nie przeczę. I teraz wchodzi humanizm cały na biało i mówi "jak raz się udało, to drugi też". A statystyki co innego. 

 

Są kategorie, w których nawet nie powinno się podejmować próby resocjalizacji. Bo szkoda czasu i pieniędzy. Bo moralnie byłoby to niewłaściwe. 

 

Skoro do wszystkiego stosujemy miarkę ekonomiczną, to czemu tu nagle humanistyczną? Łot, hydrozagadka. 

 

Anyway cały czas wracamy do kwestii zdejmowania odpowiedzialności za własne czyny. 

2 minutes ago, zychu said:

Maroon na zesłanie!

 

Może być. Jak będzie wódka, koks, palmy i młode dupeczki, to ja bardzo chętnie się od świata odizoluję. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.