Jump to content

Kącik KAOwca


Recommended Posts

Czasem trafiam na coś ciekawego w szeroko pojętej popkulturze. Seriale, książki, komiksy, gry, ciekawe dyskusje etc. Chciałem zebrać do kupy to, co prywatnie uważam za warte obejrzenia/przeczytania/przesłuchania/zagrania etc :)  W jednym temacie. Co prawda, w w dzisiejszych czasach KAO-wców już niet ;) , zastąpili ich ew. animatorzy, ale to tak uroczy termin był, tj. instruktor kulturalno - oświatowy, że zostanę tutaj z tą terminologią.

 

1) Serial "From" na HBO MAX. Może nie do końca odkrywczy (miasto, z którego nie da się wyjechać), ale lubię takie klimaty. Trochę podjeżdża Lostem z najlepszych czasów. Ciekawie napisany i zagrany. Tutaj każde dodatkowe słowo byłoby spoilerem, zostawię więc trailer, proponując samemu sprawdzić chociażby pilota :) Obecnie emitowany jest drugi sezon.

 

 

2. Candy Land. Jednak dla mnie bardziej thiller, niż horror, ale zrobiony w bardzo ciekawym stylu. Montażowo również.  Widać namacalnie tę obskurność i brud parkingu w Montanie, na którym pracuje kilka prostytutek damskich i jedna męska. Jeden z lepszych filmów gatunku z ubiegłego roku. Miłe zaskoczenie. Do obejrzenia w sieci.

 

 

3, Sukcesja na HBO MAX. O niej już pisałem. Jak to jest napisane. Jakie to ma dialogi. I znakomicie zagrane :)Posiadając jedną z najlepszych czołówek (i ścieżek dźwiękowych) ostatnich lat. Trudno zdefiniować gatunek. Dramat obyczajowy? "Gra o tron" na szczytach szczytów władzy medialnego magnata? Daję znaczek jakości. I zostawię dwa filmy. Wspominaną czołówkę i opis czym jest ten serial, autorstwa kanału "Bez Schematu".

 

 

 

4). Sceny z życia małżeńskiego, HBO Max (dużo dziś tego HBO ;)) Pierwowzór był Bergmana. To jest specyficzny miniserial. Jak dla mnie niedokończony. Ciekawe, czy (jeżeli go obejrzycie), to będziecie mieli podobne wrażenie. Do małżeństwa jednak nie zachęca do końca. Wręcz przeciwnie. Pokazując ludzi +- w moim wieku, z moim stażem. Szybki kurs redpilla dla mężczyzny, który zajmuje się głównie domem, a żona robi korpo - karierę? Ale czy ostatecznie udany? :) Obejrzeć warto.

 

 

5) I nie było już nikogo, BBC One. Najlepsza moim zdaniem adaptacja filmowa w historii kryminału Agathy Christie - "Dziesięciu murzynków" (tutaj w postaci dziesięciu żołnierzyków), jako miniserial. Trzymająca się materiału źródłowego, bardzo dobrze zagrana, biała ;) itd. No i Charles Dance - klasa sama w sobie. Do obejrzenia w sieci.

 

 

Chyba na początek wystarczy ;) Polecam. Każda z ww. pozycji dostaje prywatny znaczek jakości Obliterarora ;)

 • Like 7
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
45 minutes ago, vodkas85 said:

KAO, cóż to za nurt?


Jak otworzyłem temat, żeby się dowiedzieć, to myślałem że to będzie jakiś niszowy kącik miłośników "Kangurka KAO". 😅
 

 

Edited by Peter Quinn
 • Like 1
 • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
26 minut temu, Obliteraror napisał:

Bazuję na tym, co w miarę nowe ;) Ale prawda, TD sztosem jest. Głównie pierwszy sezon.

 

Sukcesja też sprzed pięciu lat, ale rozumiem. Pierwszy sztos, trzeci niewiele gorszy. Czekam na czwarty ;).

 

Polecam też pierwszy i drugi sezon ''Fargo''. Bardzo dobry.

Edited by Patryk
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz, Obliteraror napisał:

Właśnie leci obecnie ;) Juz ponad połowa wyemitowana.

W sumie dlatego przypomniałem Sukcesje, bo dla wielu to nieznany serial.

O, to nie wiedziałem, poczekam, aż wyjdzie cały sezon i się na raz chapnie :D.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pukając do drzwi - najnowszy film Shyamalana.

Lubię tego twórcę - może nie za całokształt, ale dobrze operuje niepokojem na ekranie i potrafi bawić się z widzem "Pukając" jest dobre. Zostawiam zwiastun i swoją polecajkę - o ile kogoś nie zrazi homo - para głównych bohaterów ;)

Ale ideolo propagandy tam wiele nie dostrzegłem.

 

 

 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Skończyła się "Sukcesja". Skończyła się moim zdaniem znakomicie. Zatem jeżeli ktoś nie widział, ma już całość do obejrzenia :)

Jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. 

 

I tak raz złamię raz zasadę tego tematu, którą sam zaproponowałem, tj. nowe albo w miarę nowe produkcje. Bowiem polecam stary już polski firm (z 1993 r.) w reżyserii Marka Piwowskiego, tj. Uprowadzenie Agaty. I tak, wiem doskonale że Piwowski był TW. Wiem też, na czyje polityczne zamówienie powstał ten film, mając uderzyć w marszałka Kerna. Ale jaką ten firm ma ścieżkę dźwiękową (nie tylko piękne piosenki Krajewskiego). Jakie one-linery ;)

 

No i jaką obsadę.

 

Jakże to złośliwy, doskonały komentarz do "wolnej, demokratycznej Polski po przełomie"...

 

Zostawię ulubioną piosenkę z filmu.

 

 

 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Ciężko obecnie w horrorach zrobić coś w pełni odkrywczego i zaskakującego. Czasem wystarczy bardzo dobra rzemieślnicza robota, która przez cały seans trzyma w napięciu i rosnącym niepokoju. Dobry film z gatunku. Fanom - polecam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 4.06.2023 o 22:47, Obliteraror napisał(a):

Zostawię ulubioną piosenkę z filmu.

 

Jak dla mnie to powinien być hymn tego Bantustanu :).

 

Dobrze wiedzieć że tekst nadal aktualny :).

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.