Skocz do zawartości

Dieta mięsna według ostatnich badań wydłuża życie


Rekomendowane odpowiedzi

No kto by pomyślał, badanie z 2022r:

 

Int J Gen Med. 2022; 15: 1833–1851.
Published online 2022 Feb 22. doi: 10.2147/IJGM.S333004
PMCID: PMC8881926
PMID: 35228814

Total Meat Intake is Associated with Life Expectancy: A Cross-Sectional Data Analysis of 175 Contemporary Populations

 

Background

The association between a plant-based diet (vegetarianism) and extended life span is increasingly criticised since it may be based on the lack of representative data and insufficient removal of confounders such as lifestyles.

 

Results

Worldwide, bivariate correlation analyses revealed that meat intake is positively correlated with life expectancies. This relationship remained significant when influences of caloric intake, urbanization, obesity, education and carbohydrate crops were statistically controlled. Stepwise linear regression selected meat intake, not carbohydrate crops, as one of the significant predictors of life expectancy. In contrast, carbohydrate crops showed weak and negative correlation with life expectancy.

 

 

Podsumowując jest pozytywna korelacja między jedzeniem mięsa a długością życia, czyli żyje się dłużej. Porównano w badaniu dietę z mięsem z dieta wegetariańską.

Od siebie dodam że od roku jestem na diecie 70% mięsa wołowego, reszta to płatki owsiane i jakieś dodatki, czasem owoce, ale podstawa to mięso wysokiej jakości grassfed. Czuję ogromną różnicę w samopoczuciu i ogólnym zdrowiu, oczywiście odstawienie słodyczy miało też ogromną rolę.

Pragnę podkreślić że mieso mięsu nie równe i trzeba bardzo uważać, bo mięso najłatwiej wzbogacić syfem nakłuwanej solanki itd co nie tylko zwiększa wagę ale i cenę, a nie wiadomo jaki tam jest syf w tej solance aby łatwo nie wypływała z mięsa.

 

Polecam szukanie chodowli które tylko mięsem się zajmują ale nie w skali przemysłowej, to nie muszą być steki, ja płacę za wysokiej jakości mięso oko 52 zł na kg, wołowina grass fed, zrazowa itd, żadne steki bo bym zbankrutwał, gość dowozi chłodnią w wawie raz na miesiąc.

Sam kiedyś testowałem dietę wegetariańską na swoją chorobę i dieta bardzo mi zaszkodziła, może innym pomaga, dla mnie to była kompletna pomyłka, nie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionując badania, dodam, że jedna publikacja oczywiście sprawy nie rozstrzyga. Na tym polega nauka, że ludzie publikują różne rzeczy i próbują różne rzeczy udowadniać.

 

Ale jeszcze dodam, co pamiętam że wspomnień Perechodnika, że w czasie wojny Żydzi zaobserwowali, że do przeżycia w dobrym stanie konieczne są tłuszcze zwierzęce, masło i słonina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co na to David Sinclair, który jest ekspertem od życia długo, ale preferuje wegetarianizm (o ile pamiętam)

 

W dniu 20.06.2023 o 06:19, spacemarine napisał(a):

Polecam szukanie chodowli które tylko mięsem się zajmują ale nie w skali przemysłowej, to nie muszą być steki, ja płacę za wysokiej jakości mięso oko 52 zł na kg, wołowina grass fed, zrazowa itd, żadne steki bo bym zbankrutwał, gość dowozi chłodnią w wawie raz na miesiąc.

Sam kiedyś testowałem dietę wegetariańską na swoją chorobę i dieta bardzo mi zaszkodziła, może innym pomaga, dla mnie to była kompletna pomyłka, nie polecam!

<ekhm>
2 tygodnie temu wymyśliłem taką pewną aplikację, jestem w trakcie projektowania jej. 
...
I nie żebyś tutaj przypadkiem napisał o tej niszy. :D Zapewne przydałyby się kontakty z Kołodziejczakiem (tym od agrounii)

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham mięsko i kocham wsadzać swoje mięsko w drugie mięsko.

 

Dzisiaj na śniadanie zjadłem 10 jaj 300 ryżu, potem na obiad 2 steki wołowe i 200 ryżu, na kolacje 300 kury i 200 ryżu, duża paczka chipsów, i paczka pestek słonecznika, do tego cygaro, joint i dwa piwa belgijskie.

 

Każdy wege w realu to anemik na jakimś polu, albo fizycznym, albo psychicznym.

 

Mięso wzmaga agresję, tak potrzebną by dominować innych ludzi i cipki.

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.