Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie sytuacji


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Król Jarosław I napisał(a):

10-latka obciążyła matkę. Sąd skazał poznaniankę na 12 lat więzienia - o2 - Serce Internetu

 

Pomijając wszystko inne to czy u mężczyzny za coś takiego nie siada ćwiartka a nie 12?

A chcesz wyniki badań z którego kraju? 

Było to poddawane analizie, że za to samo przestępstwo wyroki dla mężczyzn są wyższe....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze:

 

,,Pewnie sobie zasłużył... Często to prowokatorzy.. albo pijani i agresywni”


Jeżeli dziecko nie było ofiarą to żadne służby nie mają prawa podstępem wydobywać z niego zeznań obciążających bliske osoby. Troje dzieci właśnie straciło matkę w najważniejszym momencie ich życia i w przyszłości winą będzie obciążona najstarsza, której zeznania obciążyły matkę. Prawo zezwala na odmowę zeznać w takich przypadku, ale skąd 10 latka mogła o tym wiedzieć?

 

Czy dziecko było świadome, że nie ma obowiązku odpowiadać na pytania obciążające matkę?
 

Jest trochę komentarzy rozsądnych ale te mi się najbardziej w oczy rzucają 🙂.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan III Wspaniały mi też się to dziwne wydaje z tymi zeznaniami.

 

Z drugiej strony mnie rozj@%%o - zaszlachtowała faceta jak kabana przed świętami, nie wezwała pomocy i zacierała ślady. Za takie coś."aż" 12 lat. 😲😲😲

 

Szkoda się dalej rozpisywać. 🤦‍♂️🤷‍♂️

19 minut temu, Jan III Wspaniały napisał(a):

Pewnie sobie zasłużył... Często to prowokatorzy.. albo pijani i agresywni

Wcale by mnie nie zdziwiło gdyby to napisała jedna uciekinierka z rezerwatu. Ta sama broniącą socjalu, itp. 

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie te komentarze. Oczywiście wiele kobiet to komentuje i to widać, ponieważ wiele z komentarzy utrzymywane jest w tonie: zasłużył sobie, to jego wina, pewnie był agresywny.

 

Rozumiem, że tę samą logikę będzie można zastosować w przypadku morderstwa Anastazjii w Grecji? Przecież to jej wina, zasłużyła sobie, a Polki są przecież najbardziej agresywnymi kobietami na Ziemi. 

 

Patriarchat w praktyce, odcinek 16765134063739230.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Krugerrand napisał(a):

Rozumiem, że tę samą logikę będzie można zastosować w przypadku morderstwa Anastazjii w Grecji? Przecież to jej wina, zasłużyła sobie, a Polki są przecież najbardziej agresywnymi kobietami na Ziemi. 

 

 

Często wyskakiwały mi na FB propozycje artykułów o tematyce Grecji i księcia z bangladeszu, nie wchodziłem w nie tylko zaglądałem do sekcji komentarzy FB. I o dziwo mnóstwo kobiet stawało w obronie jej chłopaka, a jej zachowanie potępiało. Nie powiem, byłem zaskoczony, bo ciężko było mi znaleźć kobiecy komentarz, który by ją usprawiedliwiał, a przejrzałem ich sporo. Rzadko spotykam się z brakiem solidarności jajników. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kiroviets napisał(a):

Z drugiej strony mnie rozj@%%o - zaszlachtowała faceta jak kabana przed świętami, nie wezwała pomocy i zacierała ślady. Za takie coś."aż" 12 lat. 😲😲😲

Pomijasz najważniejsze:

"Kobieta na oczach swoich małych dzieci zabiła partnera, a następnie wykorzystała je do pomocy przy przeniesieniu i umyciu jego ciała."

 

Dzieci będa miały zrytą psychę do końca życia. Pewnie będzie się nimi zajmować w więzieniu, bo przecież matka jest najważniejsza.

Edytowane przez BumTrarara
cudzysłów
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Król Jarosław I said:

za coś takiego nie siada ćwiartka a nie 12?

"Zwykłe" zabójstwo 8 do 25, albo dożywocie.

"Szczególne okrucieństwo" od 12 do 25 lub dożywocie.

"Usprawiedliwione okoliczności, w afekcie" rok do 10 lat.

 

Jeśli pani dostała 12, to i tak nie dali jej minimum (ani nie podciągnęli jako "podczas kłótni niechcący", co można było zrobić - dostałaby 4-6 lat). Natomiast osobiście uważam, że mężczyzna w tych okolicznościach mógłby liczyć na wyrok 15-18 lat... a "mendia" by wyły, ze to za mało. Trochę wygląda, jakby miała siedzieć, aż dzieci będą pełnoletnie i samodzielne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/14/2023 at 8:57 PM, DOHC said:

Ja już od dawna nie wierzę że system służy społeczeństwu.

Nikt nie upilnuje 100 tysięcy Policjantów - dlatego nawet oni mają problemy z PnB.

Natomiast 10 tysięcy sędziów upilnować łatwiej - szczególnie, że w apelacyjnych jest ich chyba poniżej 500.

Każdy hydraulik wie, gdzie blokuje się system kanalizacyjny...

On 7/14/2023 at 8:57 PM, DOHC said:

Morderstwo partnera bo chciał wyjść

Tak, to za to nie dostała "minimum" czy afektu. Jeśli fakt, że ofiara chciała wyjść, potwierdziło dziecko - to dziecko nie powinno przebywać z "madką" sam na sam, dopóki nie będzie w stanie fizycznie odeprzeć potencjalnego ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.