Skocz do zawartości

Radiestezja


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Badaliście kiedyś różdżką cieki wodne i pola magnetyczne ? kiedyś ludzie nie mieli nowoczesnych przyrządów pomiarowych i musieli sobie radzić, człowiek nie ma tak wyrobionych instynktów jak np. wiele zwierząt jak np. koty, psy. Koty dokładnie wyczuwają pola magnetyczne, tak samo żyły wodne, na skrzyżowaniu żył wodnych życie gorzej się rozwija, gdzie najsilniej. Żył wodne na wskutek tarcia wody o skały i przeróżne warstwy ziemi wytwarzają ładunki elektryczne. wówczas dany teren może zostać zapromieniowany a co za tym idzie również rozwój roślin w tym obszarze będzie gorszy. Największe zapromieniowanie występuje w punktach przecięcia się żył. co jest najciekawsze w te punkty najczęściej uderzają pioruny. najciekawsze w tym wygląda badanie, do tego potrzebna jest różdżka zrobiona z gałęzi leszczyny lub wierzby, może być metal w kształcie widełek. W starożytnym Rzymie, legioniści budowali swoje osady , bazy poza obszarami zapromieniowanymi. Co sądzicie o radiestezji  ?

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega co szukał i inni mu szukali miejsca na studnie, mówi, że to ściema. Słyszałem od starszych, że ten, czy tamta to umieli szukać różdżką i wskazywali dobre miejsca na studnie.

 

Na ile się w życiu narobiłem łopatą, wiem, że woda jest wszędzie. Nie przyszłoby mi do głowy brać jakiegoś magika i mu płacić. Pomyślałbym, gdzie będzie więcej cieków i kopał, albo gdzie będzie dogodne miejsce i też kopał, tylko głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Śnieżnobiały napisał(a):

Kolega co szukał i inni mu szukali miejsca na studnie, mówi, że to ściema. Słyszałem od starszych, że ten, czy tamta to umieli szukać różdżką i wskazywali dobre miejsca na studnie.

Jeden rabin powie tak drugi tak. U mnie kopali x lat temu wiertnicą na ciężarówce, ciężki sprzęt itp. to… szukali różdżką. 
Niby naukowo to nie jest jednak udowodnione.


Jednakże polecam zrobić sobie taką różdżkę i przejść się po polu. No kurda ciągnie ją, a w jakieś podświadome ruchy to nie wierzę bo w pełni świadomie nie potrafiłbym tak jej przekręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zuckerfrei napisał(a):

że każda grota staje się wilgna. 

Jednak tamta jest lepsza, wystarczy delikatnie trzymać rękami a sama potrafi się unieść do góry na sam szczyt i w skazać tobie ciek wodny i okalający ciek pole magnetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zuckerfrei napisał(a):

a czy można wpierdolic się na minę? 

Możesz uwlec gniazdo rodzinne na złym polu magnetycznym, albo na skrzyżowaniu cieków wodnych, wówczas to twoja różdżka unosząca się do góry będzie twoim drogowskazem, że nie warto.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak kiedyś zastanawiałem się gdzie umieścić studnię na swojej działce to stary dziadek z wioski pokazał mi jak to się robi

Zgiął dwa druty spawalnicze, "powiesił" na kciukach lekko podtrzymując palcami wskazującymi i wyprostował ręce. Tam gdzie był ciek wodny "różdżki" zbliżały się do siebie i się krzyżowały. 

 

Nauczył mnie i wiem że to działa, przeszedłem działkę w szerz i wzdłuż i znalazłem odpowiednie miejsce, woda była na 20 metrach. Kilku chłopaków z budowy też próbowało ale chyba tylko jednemu się udało, nie wiem od czego to zależy. 

 

Nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu, magicznych różdżek itp. zwykły drut spawalniczy też działa.

Edytowane przez SuperMario
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2024 o 09:51, SuperMario napisał(a):

zwykły drut spawalniczy też działa.

Próbowałem tak sprawdzać na własną rękę, niestety nie umiem tego badać za pomocą różdżek.

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2023 o 17:43, zuckerfrei napisał(a):

Moja różdżka sprawia, że każda grota staje się wilgna. 

 

Panie, jak ktoś ma jednookiego węża w kieszeni, to groty stają otworem.

Bywają namaszczone wilgocią, a wystająca szyneczka sromowa smaczku dodaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.