Skocz do zawartości

6 godzin na stawienie się w wojsku albo więzienie


Rekomendowane odpowiedzi

11 hours ago, Druid said:

Ale nie na Ukrainie, wszystko zaczęło się psuć od protestów społecznych w 2004 roku

 

Ależ nie. Powiedziałeś, że od 200 roku. ¯\_(ツ)_/¯

Wtedy jeszcze nawet Rusi nie było.

O to mi chodziło. Jak napisałeś 200, to można się domyślać, że 2000..2009 ale niekoniecznie. W sumie nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.o2.pl/informacje/operationsplan-deutschland-wchodzi-w-zycie-niemcy-szykuja-sie-do-wojny-6988800297986944a

 

Jak już Niemcy zaczynają się znowu zbroić to trzeba mieć na nich oko. Historia pokazuje, że Niemcy znają tylko jedno rozwiązanie na kryzysy gospodarcze u siebie. Chcą teraz prowadzić współpracę bundeswehry z innymi służbami oraz z przemysłem. Czy czegoś wam to nie przypomina? 

 

Po tylu "wpadkach" historycznych z ich strony to powinien być najbardziej pacyfistyczny kraj świata z odgórnym zakazem posiadania wojska.

Ich jedyną bronią powinna być możliwość listownej skargi.

 

Rosja też nie próżnuje, bo przestawili produkcję militarną na tryb 24h czyli pracują bez przerwy. Od 2022 roku zwiększyli produkcję samych czołgów o 560 procent. Mają potencjał produkcyjny na 2 miliony pocisków artyleryjskich rocznie podczas gdy w pierwszym roku wojny na Ukrainie cała europejska produkcja wyniosła jedynie 300 tysięcy sztuk. To taki skrót z poniższego artykułu.

 

https://www.o2.pl/informacje/wyscig-zbrojen-putina-planuje-osiagnac-swoj-cel-w-ciagu-3-4-lat-6989242914175936a

Edytowane przez Bezsenny_Idealista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bezsenny_Idealista napisał(a):

Po tylu "wpadkach" historycznych z ich strony to powinien być najbardziej pacyfistyczny kraj świata z odgórnym zakazem posiadania wojska.

Ich jedyną bronią powinna być możliwość listownej skargi.

To mogłoby zostać osiągnięte tylko wtedy, gdyby Niemcom zostały odebrane znacznie większe terytoria niż w naszej rzeczywistości.

Co gdyby Francji przyznano w ramach reperacji wojennych oprócz Alsacji i Lotaryngii po I wojnie światowej także Nadrenię i wysiedlono stamtąd Niemców? Po II wojnie światowej odebrano Szlezwik-Holsztyn i dano Duńczykom, a Czechosłowacji nadano zgodnie z ich życzeniami po wojnie sporą część Saksonii (mało ludzi o tym wie, ale były wysuwane takie żądania, ale Stalin to zlał i wziął stronę NRD)? Niemcy dalej byłyby dzisiaj znaczącym graczem, ale nie aż takim i to np. Francja stałaby od nich znacznie wyżej.

Ale tak się jakoś złożyło, że zawsze jak Niemcy miały stracić więcej terenu to zawsze litowali się nad nimi Amerykanie i Brytyjczycy. Aż chciałoby się zacytować klasyka: "Przypadek? Nie sądzę".

1 godzinę temu, Bezsenny_Idealista napisał(a):

Rosja też nie próżnuje, bo przestawili produkcję militarną na tryb 24h czyli pracują bez przerwy. Od 2022 roku zwiększyli produkcję samych czołgów o 560 procent. Mają potencjał produkcyjny na 2 miliony pocisków artyleryjskich rocznie podczas gdy w pierwszym roku wojny na Ukrainie cała europejska produkcja wyniosła jedynie 300 tysięcy sztuk. To taki skrót z poniższego artykułu.

Przy czym mają budżet ZSRR z lat 80 na wojsko. Wiemy też jak to się ostatecznie skończyło. Mówiąc brutalnie: każdy rok wojny na Ukrainie to dla nas lepiej, bo zbliża ich to do zapaści. Niestety, po prawdopodobnej wygranie Trumpa w wyborach "nieoczekiwanie" zostanie przestawiona "wajcha" i nastanie pokój. Powiedzieć, że to dla nas "niepomyślny" obrót spraw to jakby nic nie powiedzieć... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/12/2024 at 7:23 PM, Brat Jan said:

Jest b. prosty sposób.

Kaczor z Dudą przy współudziale CIA robią przewrót.

W efekcie czego wyrzucają nas z NATO.

Jako kraj "niezależny" możemy ruszyć na pomoc ukrom...:)

 

Kiedyś w Hearts of Iron IV grałem z kolegą. On Polską, ja Węgrami. Wybraliśmy ścieżkę muzułmanów na modzie Modern Day. Kiedy udało się zmienić rząd parsknąłem takim śmiechem że nie mogłem oddechu złapać kiedy nazwy naszych krajów zmieniły się na Islamic State of Poland i Hungary Caliphate. Tydzień po zmianie rządu wyrzucono nas z NATO i UE xD Wtedy to już na prawdę nie wytrzymałem ze śmiechu.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Hubertius napisał(a):

To mogłoby zostać osiągnięte tylko wtedy, gdyby Niemcom zostały odebrane znacznie większe terytoria niż w naszej rzeczywistości.

Co gdyby Francji przyznano w ramach reperacji wojennych oprócz Alsacji i Lotaryngii po I wojnie światowej także Nadrenię i wysiedlono stamtąd Niemców? Po II wojnie światowej odebrano Szlezwik-Holsztyn i dano Duńczykom, a Czechosłowacji nadano zgodnie z ich życzeniami po wojnie sporą część Saksonii (mało ludzi o tym wie, ale były wysuwane takie żądania, ale Stalin to zlał i wziął stronę NRD)? Niemcy dalej byłyby dzisiaj znaczącym graczem, ale nie aż takim i to np. Francja stałaby od nich znacznie wyżej.

Ale tak się jakoś złożyło, że zawsze jak Niemcy miały stracić więcej terenu to zawsze litowali się nad nimi Amerykanie i Brytyjczycy. Aż chciałoby się zacytować klasyka: "Przypadek? Nie sądzę".

Niemcy przemysłem stoją, a całe ich zagłębie produkcyjne kraju jest u nich w jednym miejscu. Można zaznaczyć pas od Dortmundu przez Frankfurt nad Menem po Stutgart.To tam, w obrębie tych rejonów jest serce Niemieckiej gospodarki. Znajdziesz tam chociażby największą firmę chemiczną na świecie BASF w Ludwigshafen (przekształcone po części z dawnego IG Farben). No i przemysł ciężki. Gdyby pozbawić Niemcy tego regionu w tym momencie to reszta kraju na wschód będzie jak nasze głębokie Podlasie.

Jest ogromna różnica między Niemcami zachodnimi, a wschodnimi widoczna nawet dzisiaj. Wciąż zadziwiające jest, że mają za swoją stolicę Berlin. Nie jest to strategicznie dobra lokalizacja na stolicę, bo nawet w latach 40 Rosjanie mieli go jak na talerzu. Pierwsze duże miasto przy granicy.

Gdyby "wujek Adolf" trzymał całe dowództwo i siebie samego w głębi kraju to przebieg zdarzeń uległby zmianie. Idealnym miastem na stolicę u nich byłby Stuttgart lub Monachium. Oba blisko zaprzyjaźnionych Austrii i Szwajcarii i w terenie łagodnych gór.

15 godzin temu, Trevor napisał(a):

Tydzień po zmianie rządu wyrzucono nas z NATO i UE xD Wtedy to już na prawdę nie wytrzymałem ze śmiechu.

Wyobraziłem to sobie i sam parsknąłem śmiechem 🤣

 

Edytowane przez Bezsenny_Idealista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.