Skocz do zawartości

Co jest z tymi ludźmi?


Rekomendowane odpowiedzi

14 minutes ago, lukasz11 said:

Kościół nikogo nie palił na stosach. Jeśli ktoś palił w ogóle to władze świeckie. Luter palił na stosach. Kościół nakładał tylko kary kanoniczne np. stanie w kościele z rękami w formie krzyża, noszenie worka pokutnego itp. Ale po co to wiedzieć? Lepiej klepać całe życie coś co w ogóle nie jest prawdą i uważać się za mądrego :-))

 

Dramat, kurwa… Dramat. 

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „MODL SIE I MNIE NIE WKURWIAJ!!!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lukasz11 napisał(a):

Kościół nikogo nie palił na stosach. Jeśli ktoś palił w ogóle to władze świeckie.

 

Władze świeckie de facto wykonywały wyroki śmierci, ale oskarżycielami i sędziami wydającym wyroki skazujące, byli najczęściej duchowni katoliccy. Tak więc takie pokrętne tłumaczenie, że Kościół ma rączki czyste, bo kat był na etacie u feudała, to nic innego jak sutenerstwo na logice.

 

7 godzin temu, lukasz11 napisał(a):

Luter palił na stosach.

 

O ile Luter publicznie nawoływał do mordowania anabaptystów, to jednak największy posłuch znalazł u Franciszka z Waldeck, który był... biskupem katolickim. I który zbrojnie stłumił komunę w Munsterze, zaś jej przywódców - a jakże inaczej - spalił na stosie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Throgg said:

 

Władze świeckie de facto wykonywały wyroki śmierci, ale oskarżycielami i sędziami wydającym wyroki skazujące, byli najczęściej duchowni katoliccy. Tak więc takie pokrętne tłumaczenie, że Kościół ma rączki czyste, bo kat był na etacie u feudała, to nic innego jak sutenerstwo na logice.

 

 

O ile Luter publicznie nawoływał do mordowania anabaptystów, to jednak największy posłuch znalazł u Franciszka z Waldeck, który był... biskupem katolickim. I który zbrojnie stłumił komunę w Munsterze, zaś jej przywódców - a jakże inaczej - spalił na stosie.

Luter tez byl ksiedzem katolickim kiedys. I co z tego? Rozbil pozniej jednosc kosciola i wszystko zaczelo sie sypac.

8 minutes ago, Throgg said:

 

Władze świeckie de facto wykonywały wyroki śmierci, ale oskarżycielami i sędziami wydającym wyroki skazujące, byli najczęściej duchowni katoliccy. Tak więc takie pokrętne tłumaczenie, że Kościół ma rączki czyste, bo kat był na etacie u feudała, to nic innego jak sutenerstwo na logice.

 

 

O ile Luter publicznie nawoływał do mordowania anabaptystów, to jednak największy posłuch znalazł u Franciszka z Waldeck, który był... biskupem katolickim. I który zbrojnie stłumił komunę w Munsterze, zaś jej przywódców - a jakże inaczej - spalił na stosie.

Mylisz calkowicie pojecia. W katolickich krajach nie bylo zadnego palenia na stosach. Byly oczywiscie kary smierci dla mordercow itp. i bardzo slusznie. Tego wymaga sprawiedliwosc spoleczna. Wladze swieckie mialy swoje sady i osadzaly bardzo slusznie. Np. za kradziez bylo obcinanie lap. A za naruszenie postu bylo wybicie zebow. Rowniez slusznie bo caly system spoleczny byl oparty na autorytecie kosciola i ewangeli wiec kazdy kto naruszal prawa kanoniczne godzil tez w interes panstwa posrednio. Kosciol mial swoje sady kanoniczne w zakresie spraw wiary i moralnosci ale nie sadzil nikogo np. za kradziez a jedna z najostrzejszych kar koscielnych bylo uwiezienie i podawanie malych racji jedzenia albo zakucie w dyby. Rozne byly kary ale zawsze byly w poczuciu milosierdzia wiec przestepcy zlapani na jakims pospolitym przestepstwie celowo obrazali uczucia religijne zeby tylko dostac sie pod wladze koscielne. Mogli wtedy liczyc na lagodne traktowanie. Wladze swieckie mialy duzo bardziej okrutne kary. 

18 minutes ago, lukasz11 said:

Luter tez byl ksiedzem katolickim kiedys. I co z tego? Rozbil pozniej jednosc kosciola i wszystko zaczelo sie sypac.

Mylisz calkowicie pojecia. W katolickich krajach nie bylo zadnego palenia na stosach. Byly oczywiscie kary smierci dla mordercow itp. i bardzo slusznie. Tego wymaga sprawiedliwosc spoleczna. Wladze swieckie mialy swoje sady i osadzaly bardzo slusznie. Np. za kradziez bylo obcinanie lap. A za naruszenie postu bylo wybicie zebow. Rowniez slusznie bo caly system spoleczny byl oparty na autorytecie kosciola i ewangeli wiec kazdy kto naruszal prawa kanoniczne godzil tez w interes panstwa posrednio. Kosciol mial swoje sady kanoniczne w zakresie spraw wiary i moralnosci ale nie sadzil nikogo np. za kradziez a jedna z najostrzejszych kar koscielnych bylo uwiezienie i podawanie malych racji jedzenia albo zakucie w dyby. Rozne byly kary ale zawsze byly w poczuciu milosierdzia wiec przestepcy zlapani na jakims pospolitym przestepstwie celowo obrazali uczucia religijne zeby tylko dostac sie pod wladze koscielne. Mogli wtedy liczyc na lagodne traktowanie. Wladze swieckie mialy duzo bardziej okrutne kary. 

Po drugie co to za okreslenie ze Kosciol mial czyste raczki albo nie mial. Nie wiem czemu odbierasz kosciolowi prawa osadzania. Co w tym zlego ze Kosciol zabieral zdanie w sprawach calej spolecznosci jako autorytet? Nie rozumiem co Ci w tym przeszkadza? Ty nie masz prawa oceniac nikogo bo za cienki jestes ale Swiety Kosciol sredniowieczny oparty na nieomylnosci Chrystusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lukasz11 napisał(a):

Kosciol mial swoje sady kanoniczne w zakresie spraw wiary i moralnosci ale nie sadzil nikogo np. za kradziez

 

Ale za herezje już tak. I o ile w ramach podziału władzy kościelnej i świeckiej, duchowni katoliccy nie mogli legalnie wykonać kary śmierci na poddanym władcy świeckiego, to jednak mogli (i co najczęściej robili), domagać się od niego, aby ten taką karę wykonał w ramach swojego imperium.To oczywiście otwierało spore pole do nadużyć, gdzie oskarżenia o herezję mieszały się z rozgrywkami politycznymi i prywatnymi interesami, więc często bywało też tak, że zarówno duchowni, jak i władze świeckie grały do jednej bramki.

 

Niemniej jednak, ja się przypierdoliłem do stwierdzenia, że Kościół nikogo nie palił na stosach, co można też odczytać jako pewien skrót myślowy, że nie był instytucją opresyjną, prześladowczą, czy też zamordystyczną.

 

Był, tyle że w białych rękawiczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Throgg said:

 

Ale za herezje już tak. I o ile w ramach podziału władzy kościelnej i świeckiej, duchowni katoliccy nie mogli legalnie wykonać kary śmierci na poddanym władcy świeckiego, to jednak mogli (i co najczęściej robili), domagać się od niego, aby ten taką karę wykonał w ramach swojego imperium.To oczywiście otwierało spore pole do nadużyć, gdzie oskarżenia o herezję mieszały się z rozgrywkami politycznymi i prywatnymi interesami, więc często bywało też tak, że zarówno duchowni, jak i władze świeckie grały do jednej bramki.

 

Niemniej jednak, ja się przypierdoliłem do stwierdzenia, że Kościół nikogo nie palił na stosach, co można też odczytać jako pewien skrót myślowy, że nie był instytucją opresyjną, prześladowczą, czy też zamordystyczną.

 

Był, tyle że w białych rękawiczkach.

Mozesz sobie w to wierzyc i nawet umrzec z ta swoja wiara. Kto Ci broni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sentyment społeczeństwa polskiego jest w dość mocnym kryzysie stąd bierze się ta ogólna frustracja. Polak kopany całe życie w dupe przez władze i organy państwowe które są po to by utrudniać i zabierać pieniądze. 

 

Każdy dzisiaj ma smartfon, odpala widzi fajne fury, wycieczki drogie, super jedzenie po czym wyłącza telefon i myśli jestem w dupie. 

Żyjemy w czasach gdzie fajnie jest za szybką rodzi to odosobnienie, wzrost niezadowolenia, frustracje, nienawiść, depresje i inne choroby psychiczne.

Ludzie są po prostu wkurwieni na całokształt tej brutalnej polskiej rzeczywistości sami nie doznali miłości i empatii i napierdalaja w innych a Internet to świetne miejsce żeby się na kimś wyżyć.

 

Społeczeństwa bogate są bardziej zadowolone z życia a u nas wiemy jak jest od lat to samo. 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Throgg said:

duchowni katoliccy nie mogli legalnie wykonać kary śmierci na poddanym władcy świeckiego, to jednak mogli (i co najczęściej robili), domagać się od niego, aby ten taką karę wykonał w ramach swojego imperium

Aż prosi się, by przypomnieć pewien cytat z ewangelii:

Quote

 

Na to arcykapłan rozdarł swoje szaty i rzekł: "Bluźnierstwo wypowiedział! Po co nam jeszcze świadkowie!? Oto właśnie słyszeliście bluźnierstwo!!! Jaki jest wasz wyrok?" A oni odpowiadając orzekli: "Winien jest śmierci".

...

Skoro świt wszyscy arcykapłani i starsi ludu podjęli uchwałę przeciw Jezusowi, aby na śmierć Go wydać. Związali Go zaraz, wyprowadzili i wydali namiestnikowi Piłatowi.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zadając sobie to samo pytanie co @Jan III Wspaniały

Co trzeba mieć we łbie żeby tworzyć takie treści? ja rozumiem że nie każdy jest wierzący itd

Ale największy rak to zobaczcie sobie komentarze, to jest młodzież przyszłość tego narodu ..... ci młodzi nadają sie do zsyłki na Gułag bo ich kurwa nie ma kto wychowywać.

Najlepsze jest to że 90% komentujących zapewne urodziło się po 2005 roku i nie mają pojęcia o czym oni pierdolą "bo moda jest taka".

 

Serio chyba już potrzebny jest jakiś koniec świata bo chciał bym skomentować to ale nie potrafię 

Szkoda że nikt nie szkaluje masonów i lewaków, całego hollywood które jest siedziskiem gówna i zła i tego typu rzeczy.

A zobaczycie jakie będzie wycie lewactwa jak Mel Gibson wypuści swój nowy film.

 

 

 

Z resztą o czy ja mówię, wszystko urodzone po powiedzmy 2000 roku wychowane bez wartości, jakiegoś celu tylko kult własnego ja i konsumpcja, 

Staram się nie chodzić po galreiach handlowych (bo to skupiska tych tworów) bo jak widzę tych "młodych" i ich słucham to serio utylizował bym. Laski to nawet gorzej się zachowują niż te chłopaki.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Holandii. Zarobiłem jakieś ~40k PLN. Już mam ochotę stąd wyjeżdżać. Zachowanie ludzi to jest tragedia. Idąc ulicą w Holandii nikt na mnie uwagi nie zwracał a tu mijając się z kimś mam wrażenie że jestem pilnie obserwowany. Jak w jakimś więzieniu. Zachowania nawet jak próbujesz się kompletnie odciąć od wszystkiego to ludzie Cie próbują w syf wrzucić. Zaczynam planować kolejny wyjazd a jestem tu dopiero 3 dzień xD

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bassfreak napisał(a):

Co trzeba mieć we łbie żeby tworzyć takie treści? ja rozumiem że nie każdy jest wierzący itd

Szkalowanie papieża to nasz sport narodowy. Moim zdaniem to dobrze że ludzie wręcz śmieją się z tych babilońskich religii. Kościół i cała ta otoczka służy tylko do sterowania bydłem, wbijania poczucia winy i sprzedawania pośmiertnych ubezpieczeń. Polecam książkę "Bóg Urojony" Richarda Dawkinsa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Imiennik napisał(a):

Szkalowanie papieża to nasz sport narodowy. Moim zdaniem to dobrze że ludzie wręcz śmieją się z tych babilońskich religii. Kościół i cała ta otoczka służy tylko do sterowania bydłem, wbijania poczucia winy i sprzedawania pośmiertnych ubezpieczeń. Polecam książkę "Bóg Urojony" Richarda Dawkinsa.

Tak tak a różal poleca biblię szatana aby otworzyć oczy wierzącym XDDD i wyciera sobie mordę bo jest dobry dla piesków i udziela się charytatywnie :D ładna maska.

 

Masz dzisiaj na świecie "efekty" odejścia "od ciemnoty i zabobonu" :) a będzie coraz gorzej.

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bassfreak napisał(a):

wyciera sobie mordę bo jest dobry dla piesków i udziela się charytatywnie :D ładna maska.

Obiektywnie patrząc robi lepszą robotę niż większość katolików, dla mnie to może polecać nawet książkę telefoniczną.

 

Godzinę temu, bassfreak napisał(a):

Masz dzisiaj na świecie "efekty" odejścia "od ciemnoty i zabobonu"

To nie stąd się bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.