Skocz do zawartości

Zaśpiewajmy Bracia tak władzy chcącej wysłać nas na wojnę Ukraińską, że płuca trzeszczeć będą! :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Zaśpiewajmy Bracia tak władzy chcącej wysłać nas na wojnę Ukraińską, że płuca trzeszczeć będą! :)

Wybaczta że sam sobie komcia piszę, ale ta piosenka jest tak idealnie wpisująca się w to, co teraz się dzieje w Polsce, że nie wiem co by można jeszcze tu dodać.

 

Czy znowu będziemy robić za mesjasza narodów, i damy się wpieprzyć w cudze interesy?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat po wojnie na ulicach Warszawy popularny był pewien wierszyk:

 

Truman, Truman, spuść ta bania, bo to nie do wytrzymania. Jedna bomba atomowa i wrócimy znów do Lwowa. Choć zastaniem same zgliszcza, jednak ziemia to ojczysta. Druga mała, ale silna, i wrócimy też do Wilna;

 

1 godzinę temu, Marek Kotoński napisał(a):

Czy znowu będziemy robić za mesjasza narodów, i damy się wpieprzyć w cudze interesy?

Decyzje zapadają gdzie indziej. W Warszawie jedynie wykonuje się polecenia :P

 

Polscy politycy to kompletni idioci, którzy sprawiają pozory osób wykształconych, błyskotliwych. 

 

Warto posłuchać jak się zachowuje, jak się korzy pierwsza osoba w państwie.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek Kotoński napisał(a):

Czy znowu będziemy robić za mesjasza narodów, i damy się wpieprzyć w cudze interesy?

 

Myślę, że Polacy są bardziej świadomi niż jakiś czas temu choćby dlatego, że cała narracja wojenna związana z Ukrainą i utworzenie nowego frontu

na bliskim wschodzie ostatnio przyspieszyło i co rusz to nowe rewelacje dostajemy co sprawia, że w ludziach rośnie niepokój.

 

Dziwne ruchy polityków, loty do USA, Paryża, pożyczki na sprzęt, powoływania na ćwiczenia, wojsko na wschodniej flance i Polak zaczyna rozumieć, 

że to już nie przelewki tylko realne zagrożenie.

 

Niestety Polacy jak zwykle budzą się za pięć dwunasta gdzie tak naprawdę jedyny wpływ jaki mają to przekazywanie informacji, sprzeciw i publiczne

nawoływanie by rządzący się opamiętali.

 

Jednak czy nie jest już za późno? zapewne dawno decyzje zostały podjęte a teraz będą w najbliższych miesiącach realizowane.

Chce wierzyć, że informacja o odsyłaniu dekowników z Polski na Ukrainę to prawda, która da nam oddech i nadzieję, że jednak politycy do reszty nie

zwariowali i kalkulują potencjalne zyski, straty z tym związane bo nie oszukujmy się wojna nie wybiera ofiar tylko wszyscy równo będą ginąć.

 

Czas pokaże co się zadzieje, na pewno do czerwcowych wyborów rządzący w PL nie będą tak głupi by coś robić za plecami społeczeństwa, ale okres wakacyjny

to może być trudny czas i żebyśmy wtedy nie usłyszeli "A więc wojna, wszelkie sprawy schodzą na plan dalszy, całe nasze życie przestawiamy na inne tory,

wojna aż do zwycięstwa"😐

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ciągle wrzucam newsy na Plusujemy, chcąc nie chcąc dowiaduję się coraz więcej o tym, co się dzieje, jak nas chcą wepchnąć w wojnę. I to pięknie śpiewa śp. Pan Grzesiuk. A ja nie chcę, żeby masa młodych Polaków była bez nóg i rąk, czy z silną traumą psychiczną. Niech się młodzi ludzie rozwijają, zarabiają, tworzą coś fajnego co im i innym da korzyść. 

 

Bo prawie każda wojna jest taka, że na przemiał idą ludzie prostolinijni, dobrzy, wrażliwi, a cwańsi uciekną, załatwią zwolnienia itd. Najlepszych ludzi stracimy i może o to właśnie chodzi.

 

Uważam też że jeszcze mamy jakąś szansę małą na wyjście z tego obronną ręką. Mamy coś, co nienawidzi każdy, kto chce kogoś wykorzystać - informacje. Już nie tylko telewizja z kilkoma kanałami, a masa naprawdę fantastycznie prowadzonych kanałów, gdzie ludzie z dobrym głosem, inteligentni, mówią co się dzieje. Dlatego tyle wiemy o ruchach polityków, co robią, jak się podlizują, jakie to w większości - egoistyczne szuje, narcyzi.

 

Sami uciekną jak zawsze, a my do boju za Pana Boga! Ksiądz później poświęci balkoniki, sztuczne nogi i ręce, wózki inwalidzkie i tony czarnych worków na trupy.

 

Dlatego zapraszam na Plusujemy.pl, gdzie można pisać niemal wszystko, co nie łamie prawa. 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marek Kotoński napisał(a):

Sami uciekną jak zawsze, a my do boju za Pana Boga! Ksiądz później poświęci balkoniki, sztuczne nogi i ręce, wózki inwalidzkie i tony czarnych worków na trupy.

 

BTW skoro muzyczny wątek, to przypomniałeś mi o tym:

 

 

i:

 

 

Wrócił żołnierz z wojny
Nie chce z dziećmi gadać
Na pytania żony
Też nie odpowiada
 
Dzieci się dziwują
Że urwane palce
Matka im tłumaczy
Palce przegrał w walce
 
Wrócił żołnierz z wojny
Order ma przypięty
Nadzwyczaj spokojny
Raczej wniebowzięty
 
Jasio nie rozumie
Czemu siostra płacze
Patrzy w głowie dziura
Wsadził w nią wiatraczek
 
Chciałaby Dorotka
Żeby to na niby
Ale to naprawdę
Tata jest nieżywy
 
Wrócił żołnierz z wojny
Order ma przypięty
Nadzwyczaj spokojny
Raczej wniebowzięty
 
Poszedł walczyć dzielnie
Odłożywszy kielnię
Rodzinie wmawiają
Że bohatera mają
 
Żołnierz mówią świnie
Za ojczyznę ginie
Śmieją się kutasy
Zginął dla ich kasy
 
Wrócił żołnierz z wojny
Order ma przypięty
Nadzwyczaj spokojny
Raczej wniebowzięty
 
Matka się wkurwiła
Order wywaliła
Podarła papiery
Na chuj bohatery
 
Dzieci moje dzieci
Nabrać się nie dajcie
A chujów co rządzą
Z dala omijajcie
 
Wrócił żołnierz z wojny
Order wyjebany
Wieko już zamknięte
Frajer wyruchany
Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Marek Kotoński napisał(a):

Bo prawie każda wojna jest taka, że na przemiał idą ludzie prostolinijni, dobrzy, wrażliwi, a cwańsi uciekną, załatwią zwolnienia itd. Najlepszych ludzi stracimy i może o to właśnie chodzi.

Dla nich jesteśmy tylko zasobem ludzkim. 

Człowiek jedzie na weekend i ciągle się zastanawiam czy to będzie mój ostatni weekend. Nie wiem czy czujecie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy to naród bezinteresowny.

Psim obowiązkiem Amerykanów i reszty krajów bogatego zachodu jest zapewnić nam bezpieczeństwo, michę, pracę i najlepiej przychylić nam nieba (+ stworzyć polskie marki). Jeśli Rosjanie nas zaatakują to będzie ich wina. Wszak nie musimy bronić kraju, bo to nie nasz kraj, nie nasze rodziny, nie nasza ziemia. A jak w nowej edycji PRL-u coś się złego stanie, to pocieszny się, że na tym zgniłym zachodzie (do którego miliony Polaków wyjeżdżało) mają gorzej!

 

Tak jak pisałem wcześniej. Nie chcemy służyć w polskiej armii? Będziemy w rosyjskiej. :)

Cena wolności jest bardzo droga, szczególnie gdy upada dotychczas panujący hegemon, który dawał wiele swobody.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

A jak w nowej edycji PRL-u coś się złego stanie,

 

6 minut temu, Strusprawa1 napisał(a):

Nie chcemy służyć w polskiej armii? Będziemy w rosyjskiej.

Coś mi się tu nie spina ;)

 

Pójdźmy tą narracją (chociaż dla mnie to dosyć intelektualnie, wybacz, bolesne :) )

O ile pamiętam, w PRL obywatele którzy trafili do wojska, służyli w LWP, nie armii radzieckiej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Obliteraror napisał(a):

 

Coś mi się tu nie spina ;)

 

Pójdźmy tą narracją (chociaż dla mnie to dosyć intelektualnie, wybacz, bolesne :) )

O ile pamiętam, w PRL obywatele którzy trafili do wojska, służyli w LWP, nie armii radzieckiej xD

No tak jak wojska Kadyrowa służą w wojsku czeczeńskim. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROMAN DMOWSKI (testament)
sł.muz. wyk. Lech Makowiecki

Jestem dumnym Polakiem,
Polskie mam obowiązki...
Siłę daje mi Naród,
Wiedzę – Historia Polski...

Swój czy obcy nikczemnik
Już nie będzie mną gardził...
Powstajemy dziś kolan,
Zjednoczeni i hardzi...

Na salonach elity
Boją się własnych marzeń...
My Odwagę i Mądrość
Wzniesiem ponad ołtarze...

Dość już naszej bierności,
Świętowania dni klęski!
Bóg, Ojczyzna i Honor
Wiodą nas ku zwycięstwu!

Ref: Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie
I każdy Moskal, każdy Prusak już to wie!
Naród się zbudził, stanął karnie niczym wojsko...
Jestem Polakiem! I'm Polish! Je suis Polonais!

Nie rzucim ziemi, gdzie wciąż słychać mowę swojską...
Ojczyzny, która wzrosła z naszej krwi i łez...
Historię swoją będziem pisać znów po polsku...
Jestem Polakiem! I'm Polish! Je suis Polonais!

Pseudointeligencja
Co swój kraj zaprzedaje...
Ci „esteci” bez smaku,
„Patrioci” na wynajem...

Kosmopolici butni
I bezwstydni frustraci...
Naród właśnie was przejrzał
I z nawiazką odpłaci...

Ten, kto kocha prawdziwie
Umie też nienawidzić,
Marazm swój przezwycięży,
Wiarołomstwem się brzydzi...

Wołam dziś do pokoleń:
Usłysz moje orędzie!
Nie pytaj: jaka Polska?
Lecz czy w ogóle będzie...

Ref.: Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.