Skocz do zawartości

Euro 2016


Kosa

Rekomendowane odpowiedzi

Banderowcy chcieli oczywiście sprowokować swoim idolem dlatego przyniesli tego diabła na stadion...Postępni skurwiele, niech sobie jadą do siebie na pole...

 

 

upa_3.jpg

 

 

Co do samego meczu, zawodzi ogolnie Lewandowski, wiadomo że może byc zmeczony, ale to go nie usprawiedliwa, ogolnie podczas trzech meczów grajak dla mnie na średnim poziomie :)

Edytowane przez Assasyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przejdziemy fazę 1/8 to w ćwierćfinale nie trafimy na obrońców trofeum Hiszpanię, tylko na Chorwację lub jej rywala. Na razie szczęście nam sprzyja na turnieju. Jak to się mówiło drzewiej Francja - elegancja. :)

 

Za to Hiszpanie przegrywając z Chorwatami wpadli jak śliwka w kompot i będą mieć Włochów na rozkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mecz mi się nie podobał. Duuuże ryzyko. Po cichu spodziewałem się, że Nasi będą klepać (Lewandowski, Milik, Zieliński, Krychowiak, Kapustka, Mączyński, Błaszczykowski, Piszczek - oni to potrafią), prowokując ich do agresywnego ataku, błędu w ustawieniu, a wtedy bach ... długa za obrońców (Krychowiak to potrafi). A tu nie wyszło 4 podstawowych zawodników, oddaliśmy pole Ukraińcom i było gorąco.

 

Oczywiście od razu powiem, że wiem, że tak trzeba. Że nie da się mieć szans w takim turnieju grając gołą jedenastką. Że trzeba się po prostu po ludzku oszczędzać. Że wpuszczenie innych zawodników daje im poczucie prawdziwej przynależności do drużyny. Wiem, że zachowanie selekcjonera i zawodników było mądre. Koniec, końców za 10 lat nikt nie będzie pamiętał, że Ukraińcy powinni wygrać 3-1. Będzie jedynie wisieć zdjęcie polskiej reprezentacji nad łóżkami niektórych mężczyzn z adnotacją tak wygląda sukces. Ale co ja się nerwów najadłem ...

 

Szwajcarzy to fajny przeciwnik. Na poziomie Ukraińców, ale zdecydowanie bardziej skonsolidowani i ograni w dobrych klubach. Jestem ciekawy jak się ustawią na Polaków, bo ten ostatni mecz nieco zaburzył percepcję;) Teraz to będą emocje!

 

ps. trybuny jak trybuny, ale zawodnicy Ukrainy miło mnie zaskoczyli. Grali fair, nie szukali chamskich fauli. Normalna, twarda gra. A Ci ich skrzydłowi i ten młody ofensywny pomocnik ... fajny poziom.

Edytowane przez Miner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma się co spuszczać w stylu Maćka Iwańskiego i już zapraszać na ćwierćfinał, ale trzeba przyznać, że drabinka lepsza być nie mogła.

 

Co do trybun i Ukrów to przypuszczałem, że jakieś banderowskie ścierwo zawiśnie. No ale jak mają przyzwolenie na czczenie zbrodniarzy to nic się nie zrobi. Podobna sytuacja z lewusami, którzy wywieszają sierpy i młoty, che guevarę a UEFA udaje, że nic się nie dzieje. Sytuacja zmienia się gdy na trybunach zawiśnie krzyż celtycki albo tak jak w przypadku MTK Budapeszt flaga z datą 1888. Cyferki 88 debilom przeszkadzają, a symbole reżimów totalitarnych i zbrodniarze nie.

Edytowane przez Psycho
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kombinowanie raczej bym powiedział, że nasi rezerwowi są o poziom niżej od pierwszego składu. Módlmy się żeby żadnej kontuzji nie było bo sobie nie wyobrażam żeby Cionek czy Zieliński grali od pierwszych minut w meczach o dużą stawkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.

 

Z tym, że nie można tak mówić, że się nic nie zrobi. Myślę, że min. które trzeba zrobić, to wysłać choćby mail'a do UEFA z zawiadomieniem o prowokacjach, naruszeniu uczuć, itp. z żądaniem kary dla sprawców. Takie minimum, niech po tym zostanie ślad.

 

Co do drabinki, to jest super. Przy dobrych wiatrach nieutytułowana będzie mieć dużą szansę na medal. Jak to się dobrze ułoży to najlepsze drużyny wytłuką się przed finałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria to niewygodny rywal, mało znany z mało znanymi zawodnikami ale dobrze ograny i doświadczony...:) Cos jak FC Basel, pamietamy :)

W dodatku to 1/8 finału i obie drużyny będą walczyc na całego, osobiscie uważam że wygramy :) Potem prawdopodobnie Chorwacja, czyli dwie drużyny do ogrania..:) Musimy popracowac nad skutecznościa, bo az sie prosi zeby trafiali, Lewandowski wczoraj na poczatku, wczesniej MIlik z Niemcami i Irlandia Płn...

Hiszpania-Włochy, Włosi mnie zaskakuja pozytywnie bo graja bardzo dobrze i Hiszpanom moga napsuć krwi, osobiscie stawiam na Italie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na Italię. Hiszpania to już nie ta guardiolowska, bezwględna tiki-taka, przy której odechciewa się przeciwnikom grać. Tak, Włosi znajdą na nich sposób.

 

A Chorwacja. Jak dla mnie ta drużyna jest bardzo niedoceniana, a to zespół z wieloma klasowymi zawodnikami (ot choćby L. Modrić - Real i I.Rakitić - Barcelona), nikt nie ma tak mocnego środka pola. Myślę, że strefa medalowa będzie dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZPN zaprosił Russela na trybunę oficjeli. Z jego dopingiem możemy wczołgać się na szczyt jak Grecja na portugalskim Euro 2004.

Piłkarze Hellady też nie wygrywali wtenczas nadzwyczaj przekonująco, ale puchar chwycili za uszy. Grecy przegrali przed turniejem w meczu towarzyskim z Polską jak my teraz z Holandią. U buków też można było wtedy jak i teraz paczuszkę kasy przytulić.

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turków i Albanów wywaliło z Euro :D

Ranking of third-placed teams

Pos Grp Team
Pld W D L GF GA GD Pts Qualification
1 B 23px-Flag_of_Slovakia.svg.png Slovakia 3 1 1 1 3 3 0 4 Advance to knockout phase
2 E 23px-Flag_of_Ireland.svg.png Republic of Ireland 3 1 1 1 2 4 −2 4
3 F 23px-Flag_of_Portugal.svg.png Portugal 3 0 3 0 4 4 0 3
4 C 23px-Flag_of_Northern_Ireland.svg.png Northern Ireland 3 1 0 2 2 2 0 3
5 D 23px-Flag_of_Turkey.svg.png Turkey 3 1 0 2 2 4 −2 3  
6 A 21px-Flag_of_Albania.svg.png Albania 3 1 0 2 1 3 −2 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego drzewka lepiej widać, że pierwsze cztery pary są dość lajtowe. W drugiej ósemce są: Francja, Anglia, Niemcy, Włochy, Hiszpania.

Jesteśmy w uprzywilejowanej pozycji. :lol: Tak jak Portugalia, Belgia czy inny czarny koń turnieju. Dopiero w finale pojawi się byczek.

 

Bracket

 
Round of 16   Quarter-finals   Semi-finals   Final
 
                           
 
25 June – Saint-Étienne                
 
 
16px-Flag_of_Switzerland.svg.png  Switzerland  
 
30 June – Marseille
 
23px-Flag_of_Poland.svg.png Poland    
 
Winner Match 37  
 
25 June – Lens
 
  Winner Match 39    
 
23px-Flag_of_Croatia.svg.png Croatia  
 
  6 July – Lyon
 
23px-Flag_of_Portugal.svg.png Portugal    
 
Winner Match 45  
 
25 June – Paris
 
  Winner Match 46    
 
23px-Flag_of_Wales_2.svg.png Wales  
 
1 July – Villeneuve-d'Ascq  
 
23px-Flag_of_Northern_Ireland.svg.png Northern Ireland    
 
Winner Match 38  
 
26 June – Toulouse
 
  Winner Match 42    
 
23px-Flag_of_Hungary.svg.png Hungary  
 
  10 July – Saint-Denis
 
23px-Flag_of_Belgium_%28civil%29.svg.png Belgium    
 
Winner Match 49  
 
26 June – Villeneuve-d'Ascq
 
  Winner Match 50  
 
23px-Flag_of_Germany.svg.png Germany  
 
2 July – Bordeaux  
 
23px-Flag_of_Slovakia.svg.png Slovakia    
 
Winner Match 41  
 
27 June – Saint-Denis
 
  Winner Match 43    
 
23px-Flag_of_Italy.svg.png Italy  
 
  7 July – Marseille
 
23px-Flag_of_Spain.svg.png Spain    
 
Winner Match 47  
 
26 June – Lyon
 
  Winner Match 48    
 
23px-Flag_of_France.svg.png France  
 
3 July – Saint-Denis  
 
23px-Flag_of_Ireland.svg.png Republic of Ireland    
 
Winner Match 40  
 
27 June – Nice
 
  Winner Match 44    
 
23px-Flag_of_England.svg.png England  
 
 
 
21px-Flag_of_Iceland.svg.png Iceland    
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria z Polską - wiadomo,

Chorwacja z Portugalią - daję 51 % szans Chorwatom. Będzie dobry, szybki i twardy mecz.

Walia vs. Irlandia Płn. - bezwzględnie Walia. Jak nie wygrają różnicą 2 bramek to się zdziwię.

Węgry vs. Belgia - bity faworyt to Belgia, ale mają cieniutkiego trenera ...

Niemcy vs. Słowacja - Ha, to będzie fajny meczyk:) Takie siłowanie. Mecz na 1-0.

Włochy vs. Hiszpania - stawiam na Włochów (1-0).

Francja vs. Irlandia - Francja musi to wygrać. Irlandia nie jest słabym zespołem, ale Francja z takim potencjałem powinna wygrać 2-0.

Anglia vs. Islandia - i tu jest ciekawie. Tak w sumie to jeszcze nikt tej Islandii tak do końca nie rozgryzł. Anglicy to zespół młody i niedoświadczony. Im dłużej będzie się utrzymywał bezbramkowy remis tym większe szanse Islandii:)

Edytowane przez Miner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Assasyn napisał:

 Potem prawdopodobnie Chorwacja, czyli dwie drużyny do ogrania..:)

Lekceważenie Chorwacji może skończyć się bardzo źle. Niestety, ale będąc obiektywnym, to drużyna silniejsza niż Polska. W każdej formacji znakomici piłkarze, a linia pomocy najsilniejsza na Euro. A przecież nie bez przyczyny mówi się "pokaż mi swoją pomoc, a powiem ci jaką masz drużynę". Po tym co Portugalia pokazała w fazie pucharowej, daje im małe szanse na awans do ćwierćfinału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, oglądnąłem sobie skrót meczu Portugalii z Węgrami.

 

Tak co do Portugalii .... Jedno mnie zasmuca. Lubię styl i poziom gry C. Ronaldo. Prywatnie ponoć super gość. Uchodzi na lidera drużyn, w których gra. Ale facet nie ma do tego charakteru. Lidera zespołu można poznać po tym, że inni grają lepiej niż normalnie. Wpływ takiej osoby na innych to podniesienie ich poziomu - myślę, że taka osoba dodaje innym pewności (tak grał Zinedine Zidane).

 

C. Ronaldo działa odwrotnie. Przy nim inni czują się winni. To widać, że chłop nie radzi sobie z agresją. Piłka nie sprawia mu przyjemności. Jest jedynie drogą do innego celu. To go napędza, ale z drugiej strony spala innych. A piłka to sport drużynowy.

 

Świetny gracz, ale z takim charakterem nigdy nic wielkiego Portugalia nie ugra.

 

No a Węgrzy? Kupa szczęścia. Z Belgią będzie im baaardzo trudno o dobry wynik.

 

34 minuty temu, verde napisał:

Lekceważenie Chorwacji może skończyć się bardzo źle. Niestety, ale będąc obiektywnym, to drużyna silniejsza niż Polska. W każdej formacji znakomici piłkarze, a linia pomocy najsilniejsza na Euro. A przecież nie bez przyczyny mówi się "pokaż mi swoją pomoc, a powiem ci jaką masz drużynę". Po tym co Portugalia pokazała w fazie pucharowej, daje im małe szanse na awans do ćwierćfinału.

Oj tak. Chorwaci linię pomocy mają z najwyższej półki. Mimo, że mamy Krychowiaka, to jednak przy ich potencjale to się możemy schować. Bardzo często siłę widać po klubach, w których grają zawodnicy, no i nawet tego nie próbuję porównywać :)  A już widziałem dzisiaj nagłówek pt. "Autostrada do finału".

 

A co do samej Szwajcarii to trzeba przyznać, że mają świetnych bocznych obrońców - dwa dobrej klasy latawce (Coś jak nasz Piszczek, ale razy 2). To jest ich silna broń:)

Edytowane przez Miner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, verde napisał:

Lekceważenie Chorwacji może skończyć się bardzo źle. Niestety, ale będąc obiektywnym, to drużyna silniejsza niż Polska. W każdej formacji znakomici piłkarze, a linia pomocy najsilniejsza na Euro. A przecież nie bez przyczyny mówi się "pokaż mi swoją pomoc, a powiem ci jaką masz drużynę". Po tym co Portugalia pokazała w fazie pucharowej, daje im małe szanse na awans do ćwierćfinału.

Sugerowalem sie tym ze kazdy z kazdym może wygrać, nikt nie pisze o lekcewarzeniu :) Nie ma teraz slabych druzyn, popatrz na taka Walie? jest jeszcze Słowacja, Islandia która moim zdaniem poradzi sobie z Anglikami...

Co do Chorwatów, zgadza się, mysle ze w obecnej dyspozycji sa w stanie ograc Portugalie...która nie błyszczy za bardzo...Maja świetna linie pomocy, bardzo dobrze zorganizowana...

Chorwacja w kazdej dziedzinie sportów zespołowych prowadzi gre twarda, agresywną tak jak i w piłce nożnej...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden przypadek, karny, czerwona kartka i koniec. Z drugiej strony "gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka..." i tak można sobie gdybać o piłce nożnej, rozprawiać przez kolejne cztery dekady o zwycięskim remisie na Wembley. Trzeba się cieszyć sobotnimi emocjami które oczywiście zakończą się pozytywnie:), a później znowu rozprawiać o tym jakiego przeciwnika przyniesie los:) Tyle wróżenia z fusów bo pamiętam doskonale choćby euro2004 gdzie Czesi grali fantastyczną piłkę, najlepszą wtedy ale Grecji nie przeskoczyli. Albo euro 2008 gdzie Chorwaci wygrali naszą grupę z 9 punktami i popłynęli z Turkami, jakby wszystko było takie proste to nic tylko ładować się do bukmachera i obstawiać "pewniaki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.