Skocz do zawartości

Kolejność i sposób witania się z mieszaną grupą osób.


Brat Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Witając się (nie tylko przedstawiając się po raz 1) z grupą osób obojga płci za każdym razem propaguje się najpierw podać rękę kobiecie/kobietom.

Ale też spotykam, że z kobietą tylko kontakt wzrokowy i "cześć" bez podawania sobie dłoni.

Osobiście w mieszanej grupie lecę z ręką do każdego w kolejności od najbliżej stojącej mnie osoby.

Jak Wy to praktykujecie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Italian Stallion napisał:

 

Pytanie mam: jak oznaczyć w poście nick innego użytkownika?

 

 

7 godzin temu, red napisał:

 

Stawiasz znak @

 

a następnie zaczynasz pisać nick i otwiera się lista

 

 

Dzięki! Sam miałem o to zapytać.

 

Co do mnie, jeśli chodzi o witanie się w grupie, to robię tak: Podchodzę, witam się z pierwszym z brzegu mężczyzną i tak po kolei. Jeśli w środku trafi się kobieta, to mówię tylko cześć i nie podaję jej ręki. Kobieta przy przywitaniu powinna pierwsza wyciągnąć rękę. Jeśli to zrobi, to podaję jej rękę i dalej witam się z resztą mężczyzn.

 

Co mnie lekko denerwuje, to to, że niektórzy witają się byle jak. Już nie chodzi mi o to, że podają taką "sflaczałą" rękę, ale to, że robią to szybko, jakby to były jakieś wyścigi. Chwycą tę dłoń byle jak i często nawet na ułamek sekundy nie spojrzą w oczy tej drugiej osobie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2016 o 10:58, Brat Jan napisał:

Jak Wy to praktykujecie ?


Czy starsza czy młodsza, Nie podaję ręki kobiecie jeśli pierwsza jej nie wyciągnie. 
Jeśli starsza i wyższa jakimś stopniem to oczywiście podaję. 
Jeśli jest dla mnie nikim, to traktuje je nonszalancko. Czyli bardzo często:P Tak specjalnie, dla przekory. Np zamiast podać jej rękę, lub na jej gest wyciąganej ręki, Ja tylko klepne ją w ramie/pod bokiem, zawadiacko się uśmiechne/rzuce cześć. To zawsze jest dla niej coś innego, jakiś nowy pojawiający się bodziec wśród przeważnie nudnego białorycerskiego towarzystwa w którym stoi. 
Jeśli towarzystwo znajome, po kolei podchodzę do każdego męskiego i się witam. a kobiety jak wyżej.  Nie pajacuję kręcąc się w te i spowrotem by najpierw przywitać się z calineczkami.
Nieznajome towarzystwo: witam się najpierw z tymi, których znam; nieznajomi później, nawet jeśli stoją bliżej.

Edytowane przez The Saint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/5/2016 o 08:58, Brat Jan napisał:

Witając się (nie tylko przedstawiając się po raz 1) z grupą osób obojga płci za każdym razem propaguje się najpierw podać rękę kobiecie/kobietom.

Ale też spotykam, że z kobietą tylko kontakt wzrokowy i "cześć" bez podawania sobie dłoni.

Osobiście w mieszanej grupie lecę z ręką do każdego w kolejności od najbliżej stojącej mnie osoby.

Jak Wy to praktykujecie ?

 

Z innymi się nie witam. To inni witają się ze mną :D

 

A na poważnie.

 

Nie wiem gdzie się to propaguje. Mimo że jestem z rodziny usłużnej kobietom to nigdy nie witaliśmy się z kobietami w inny sposób niż na odległość.

Żadne podawanie rąk, buziaczki i inne g..

Czesto nawet w oczy nie spojrzę i potem rozmyślają co to za cham ze mnie.

Z facetami to po kolei jak leci, choć najczęściej gospodarz pierwszy ze względu na zaproszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się z całym towarzystwem. W rodzinie przytulam babki do siebie, szwagry tylko zrzymają usta. Generalnie jestem otwaty, to się kobietom podoba. Zawsze męski, krótki uścisk dłoni i kontakt wzrokowy. Wtedy można dużo wywnioskować.

 

Dzisiaj np., po robocie żegnałem się z chłopakami którzy pomagali, wiek ok.25 lat. I tak , jeden spojrzał jasno w oczy, uścisnął dłoń, drugi podał miętką łapę i nie spojrzał w oczy. A próbuje grać macho, ciuchy militarne, szkolenie survivalowe. Ale dla mnie to miętka faja, boi się pewnego siebie mężczyzny.

 

Panowie i młodsza brać, nie bójcie się podać łapy jak facet, krótki, mocny uścisk dłoni. Wtedy jesteście odbierani, i przede wszystkim krótki kontakt wzrokowy, to ważne!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Adolf napisał:

Witam się z całym towarzystwem. W rodzinie przytulam babki do siebie, szwagry tylko zrzymają usta. Generalnie jestem otwaty, to się kobietom podoba. Zawsze męski, krótki uścisk dłoni i kontakt wzrokowy. Wtedy można dużo wywnioskować.

 

Dzisiaj np., po robocie żegnałem się z chłopakami którzy pomagali, wiek ok.25 lat. I tak , jeden spojrzał jasno w oczy, uścisnął dłoń, drugi podał miętką łapę i nie spojrzał w oczy. A próbuje grać macho, ciuchy militarne, szkolenie survivalowe. Ale dla mnie to miętka faja, boi się pewnego siebie mężczyzny.

 

Panowie i młodsza brać, nie bójcie się podać łapy jak facet, krótki, mocny uścisk dłoni. Wtedy jesteście odbierani, i przede wszystkim krótki kontakt wzrokowy, to ważne!

Otóż to! Sam niejednokrotnie odnotowałem uciekanie wzrokiem przy podawaniu ręki. W sumie traktuję to właśnie jako przejaw braku szacunku wobec mojej osoby albo tchórzostwo. To samo tyczy się dyskusji. Jak ktoś wodzi oczami na prawo i lewo to automatycznie nie odbieram takiej osoby poważnie.

 

Krótki uścisk dłoni z wymianą spojrzeń to podstawa w męskich relacjach. W kobiecych również, ale w mniejszym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś mnie mega wkurwił, jak stałem w jakimś mieszanym towarzystwie i podszedł jakiś mój znajomy ( już nawet nie pamiętam kto to był ) i wyciągam rękę do niego jak cżłowiek , a ten mnie olewa i z kurwa wielką nonszalancją oznajmia " najpierw panie " ...

No to pomyślałem chu,,, ci w d... , następnym razem powiem to na głos... :)

Ja się witam najczęściej od prawej do lewej, czy tam na odwrót... czy to facet czy baba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.