Skocz do zawartości

Moja depresja.


raf888

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to sporo pomogło i dało do myślenia:

 

 

 

Takie sobie z tego zrobiłem "notatki" / moje przemyślenia - wklejam w stanie surowym, tak jak zapisałem na szybko w pamiętniku:

 

Cytat

Moja depresja wg teorii Jeffa Fostera to:
-Depresja to utrata zainteresowania. Utrata zainteresowania swoją rolą. Znak ze udaje kogos kim nie jestem, ze nie mam juz sily odgrywac tej roli. Moze chodzi o biznesmena i czlowieka sukcesu, moze o mieszkanie w Polsce, w moim miescie, a moze nawet o ubior? Czuje czasami ze troche udaje, faktycznie. Jak sobie wyobrazam siebie w mercedesie i marycanrce to troche mam wrazenie ze patrze na osobę, ktora się przebrala. Moze lepiej byloby w bluzie z kapturem na skuterze?
-depressed = deep rest. - nie sluchamy swojego wycienczenia. Moze po prostu powinienem przez 2 tygodnie np spac i NIE ROBIC N-I-C i nawet nie PRÓBOWAĆ robić czegokolwiek. tak TOTALNIE się poddać. w 100%. Zero czegokolwiek? Tylko jedzenie i spanie.
-A może depresję leczy się ZMIANĄ? Bo jednak 90% moich przeczuc/mysli to "WYPIERDALAJ STAD" i "WYPIERDALAJ NA FILIPNY".
Przeciez ja nigdy nie chcialem mieszkac tutaj, juz 4-5 lat temu, ja sie wręcz tego bałem. Zawsze chciałem ruszyć w wielki świat, wtedy czułem się wolny, nieograniczony.
-Mogę być UZALEŻNIONY od mojej historii. ZE MUSZE PRACOWAC, ze MUSZE byc bogatszy, MUSZE ZARABIAC, MUSZE wykorzystać tę szansę. Uzaleznnienie od pracy, od swojej historii, zarabiania pieniedzy i kreatywnosci w pewnym  sensie.

 

Oczywiście te przemyślenia mogą być błędne i prowadzić donikąd, może za tydzień poczynie zupełnie inne, ale może Ty będziesz miał inne. Najbardziej uderzyło mnie, że "depresja to utrata zainteresowania swoją rolą". Polecam obejrzeć ten filmik i więcej od tego gościa.

 

Generalnie może być tak, jak pisali tutaj chłopaki -te choroby, depresje, nerwice itd. mogą być zajebistym drogowskazem odnośnie tego co powinniśmy zrobić w życiu. Jakby podświadomość specjalnie nam dopierdalała, bo już nie może znaleźć innego sposobu na pokazanie, że nie tędy droga.

 

Edytowane przez Tamten Pan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.