Skocz do zawartości

Psychopatia-pozwolenie na bycie sobą czy zmiana?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamieszczam to pytanie w świeżakowni pomimo tego ze jestem tu juz ponad rok, a  inne miejsca niezbyt pasują do tego tematu.

Więc w gruncie rzeczy dużo znaków na niebie i ziemi wskazuję na to, że jestem psychopatą(być może w tej chwili narażam się adminowi bo z oglądanych filmów orientuję się,że ten typ "osobowości" nie jest powszechnie lubiany.

 

Powodem napisania tego tematu jest to, że faktycznie wykazuję sporo cech psychopatycznych,natomiast bardziej zastanawia mnie fakt,że nie potrafie nawiązywać głębszych relacji między ludzkich, pomimo tego,że na początku znajomości jestem na pole position.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym wnioskujesz że jesteś psychopatą? Może masz tylko jakieś zaburzenia osobowości bo prawdziwy psychopata nie widział by w tym problemu i nie chciał by tego zmieniać. Psychopaci to są ludzie którzy uważają siebie za nadludzi i absolutnie nie mają oni wyrzutów sumienia i nie widzą tego że postępują źle.

 

Polecam zapoznać się z tą audycją są tam dokładnie opisane cechy charakteru jakimi kierują się psychopaci:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco ironicznie: w końcu to psychopaci rządzą światem.

Problem z psychologią polega na  tym,że nie można wierzyć we wszystko w 100%.

 

Co znaczy nie możesz nawiązywać głębszych relacji ? Nie chcesz świadomie, odrzuca Cię (podświadomie) czy może nie umiesz tak jak byś chciał ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OdważnyZdobywca psychopaci trzymają świat za mordę bo nie odczuwają empatii...

 

@Tramal trzeba się spotkać kiedyś i pogadać :) a tak ogólnie to na czym polega ten myk że nie potrafisz nawiązać relacji?

Może boisz się krzywdy, może zamknąłeś się w sobie, jak tak to dlaczego? może czujesz się gorszy od innych? pokombinuj ze sobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Assasyn napisał:

 

 

@Tramal trzeba się spotkać kiedyś i pogadać :) a tak ogólnie to na czym polega ten myk że nie potrafisz nawiązać relacji?

Może boisz się krzywdy, może zamknąłeś się w sobie, jak tak to dlaczego? może czujesz się gorszy od innych? pokombinuj ze sobą...

Moje relacje z innymi ludźmi są przeważnie zajebiście płytkie i bardziej nastawione na czerpanie profitów w różnej formie i do sporej liczby osób odczuwam taką dziwną niechęć/pogardę i moim zdaniem ludzie to widzą/czują.

 

7 godzin temu, OdważnyZdobywca napisał:

Nieco ironicznie: w końcu to psychopaci rządzą światem.

Problem z psychologią polega na  tym,że nie można wierzyć we wszystko w 100%.

 

Co znaczy nie możesz nawiązywać głębszych relacji ? Nie chcesz świadomie, odrzuca Cię (podświadomie) czy może nie umiesz tak jak byś chciał ?

 

 

jak powyżej dodatkowo, moje relacje nie wyglądają tak jak bym chciał

 

 

Napisałem to bo przestudiowałem swoje życie w ciągu paru dni i pare rzeczy mam od kiedy pamiętam.Mam tu na myśli:

notoryczne klamstwo,pasożytnictwo,zdarzało mi się znęcać psychicznie i fizycznie i sprawiało mi to przyjemność,brak empatii,nie potrafię planować swojego życia,potrzebuje silnych bodźców bo większość rzeczy mnie nudzi,zdarza mi się dość często przerzucać odpowiedzialność na innych

 

Te cechy powyżej są dominujące w moim życiu i są obecne od kiedy pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz świadomość, że coś jest nie halo, to już coś. Jakiś czas temu oglądałem program o psychopatach na BBC Earth, było o tym jak gość który pierwszy zbadał czym charakteryzują się mózgi psychopatów odkrył, że sam ma taki mózg. Normalnie taki sam jaki mają nawet seryjni mordercy :). Zdziwiło go to, ale jak sam pomyślał i popytał po rodzinie i ludzi, którzy go znają, faktycznie jest jakiś mało uczuciowy, oschły w relacjach, ma problemy z empatią itp. Ale nie jest też jakimś potworem. Zainspirowało go to do dalszych badań, jak się okazuje duży wpływ ma też wychowanie. Jeśli ktoś ma psychopatyczne predyspozycje genetyczne i do tego straszne dzieciństwo może zostać nawet brutalnym mordercą. Natomiast jeśli ma bardzo dobre wychowanie, może w miarę normalnie funkcjonować, będzie miał problemy w relacjach z ludźmi, będzie dość nieczuły, ale nie koniecznie jakiś bandziorem.

 

Osobiście polecam po prostu wizytę u psychiatry. Bo raz, że może po prostu nadinterpretujesz, może to też być jakiś zespół Aspergera, osobowość schizoidalna lub jeszcze coś innego. A dwa, z tego co mi wiadomo już nie do końca jest tak, że psychopatii nie da się leczyć. Znaczny może wyleczyć całkowicie się nie da. Ale nauczyć się kontroli, żeby nie krzywdzić innych ludzi już jest możliwe. Chociażby terapia poznawczo-behawioralna i farmakoterapia przynoszą pewne rezultaty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym z nas są cechy psychopaty. Nie panikuj.

 

Po prostu mylisz psychopatię z socjopatią.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjopatia

 

To, że udaje ci się kogoś zainteresować na początku relacji, znaczy, że prawdopodobnie jesteś socjopatą wysoko funkcjonującym.

 

Jakiś TEST:

http://www.psychologiawygladu.pl/2016/05/test-czy-jestes-socjopata.html

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z nawiązywaniem relacji i wiele cech które wskazują na to iż mogę być osobowością psychopatyczną. Pochodzisz z normalnej rodziny czy z rodziny w której występował problem alkoholizmu bądź innej dysfunkcji? Jeśli tak to kituj do psychiatry. DDA/DDD wszystko możesz przepracować i ogarnąć, a wiedza którą masz dzięki Markowi i braciom z forum bardzo ci się w życiu przyda. Pierdolić matrix, tu chodzi o twoje życie i radość z samorealizacji. Czołem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja nie mam potrzeb nawiązywania bliskich relacji z ludźmi, więc jestem psychopatą, socjopatą itd. ? Nie dajmy się wciągać w jakieś ramy normalności, co jest tylko koncepcją. Większość ludzi to neurotycy, więc powinni być chorzy i leczeni, ale jest to uznane za norme, bo jest ich tak wielu. :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, vodkas85 napisał:

Mam podobny problem z nawiązywaniem relacji i wiele cech które wskazują na to iż mogę być osobowością psychopatyczną. Pochodzisz z normalnej rodziny czy z rodziny w której występował problem alkoholizmu bądź innej dysfunkcji? Jeśli tak to kituj do psychiatry. DDA/DDD wszystko możesz przepracować i ogarnąć, a wiedza którą masz dzięki Markowi i braciom z forum bardzo ci się w życiu przyda. Pierdolić matrix, tu chodzi o twoje życie i radość z samorealizacji. Czołem

Alkoholizmu nie bylo, natomiast bylo dość dużo agresji psychicznej pod różną postacią i brak wsparcia poza dachem nad glowa i jedzeniem

Edytowane przez Tramal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko możesz przepracować. Sam nie dasz rady. Medytacja, książki, ezoteryka. To Ci w niczym nie pomoże, możesz przez to stracić kilka lat z życia. Musisz to przepracować, aby naprawdę zająć się sobą. Idź do psychologa bądź psychiatry tylko ogarniętego (sprawdzaj opinie w sieci). Prawdopodobnie zasugeruje Ci grupę wsparcia dla DDD. Nic ci nie sugeruję, nie znam cię i może to być inna sprawa. Ale jeśli się zdecydujesz iść po pomoc, to nie odkładaj tego tylko działaj. Jeśli czujesz się jak byś jechał przez przez autostradę z zaciągniętym ręcznym, to musisz działać. Bo lata lecą a im będziesz starszy tym będzie coraz gorzej. Świadomość tego, że jest coś nie tak to już duży progres.  Jeśli chcesz to zmienić działaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że są przynajmniej 3 sposoby diagnozowania psychopatii.

1.Medyczny- osoba myśląca 100% logicznie, brak emocji i empatii.

2.Psychologiczny cech: patologiczne kłamstwo, manipulacja, brak empatii, sztuczne emocje, wampiryzm pieniężny (kobiety 100%), chęć władzy i nieosiągalne marzenia.
3.Skala psychopatii (najbardziej zbliżone do psychopatów filmowych)
Na początku psychopatie diagnozowano 1, ale gdy ktoś na pogrzebie mówił " Po co oni go opłakują jak wierzą w Boga". Więc powstała 3, ale teraz w miarę to sprowadzono i w psychologi najlepsza jest 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2017 o 20:54, Tramal napisał:

Więc w gruncie rzeczy dużo znaków na niebie i ziemi wskazuję na to, że jestem psychopatą(być może w tej chwili narażam się adminowi bo z oglądanych filmów orientuję się,że ten typ "osobowości" nie jest powszechnie lubiany.

 

Jakie zachowania psychopatyczne wykazujesz ?

 

Czemu uważasz, że masz taki typ osobowości ?

 

Rozwiń nie co temat ;)

 

Ja np. jestem lekko nerwowy, czasami potrafię się mocno wkurwić o byle pierdołę, jednak szybko mi przechodzi, i co ważne, nie wyładowuje tej złości na rzeczach/ludziach, tylko tłamszę w sobie, co oczywiście również jest mocno szkodliwe dla mnie. Pracuję nad tym i jestem na dobrej drodze.

 

Nie martw się, mamy takie porąbane czasy, że każdy człowiek boryka się z jakimiś problemami i reaguje na nie w różny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.