Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Quo Vadis?

Kapelan Solidarności czyli polski Dr.Jeckyll & Mr. Hyde

Recommended Posts

Mowa w tym temacie o osobie, zmarłego 8 lat temu pana Henryka Jankowskiego. Przybliżmy tą postać:

Cytat

Henryk Jankowski (ur. 18 grudnia 1936 w Starogardzie Gdańskim, zm. 12 lipca 2010 w Gdańsku) – polski ksiądz katolicki, kanonik, Honorowy Prałat Domowy Jego Świątobliwości, kapelanSolidarności”, wieloletni proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku, odsunięty od sprawowania tej funkcji w 2004.

Był blisko związany z ruchem „Solidarności” oraz opozycją antykomunistyczną w PRL.

 

Chciałbym zwrócić uwagę na wstępie, że czasem prawda zaczyna się nieśmiało pokazywać dopiero po czyjejś śmierci.

Tak było w przypadku między innymi Jimmiego Savilla (o ile dobrze pisze, pana od BBC). Tak jest i w tym przypadku.

No dobrze ale mamy sobie księdza i to przecież nie byle jakiego i o cóż chodzić może?

I za co odsunięty od sprawowania funkcji proboszcza?

 

Cytat

Z relacji bohaterki „DF” wynika, że po samobójstwie Ewy – 16-latki, która zaszła w ciążę po tym, jak ją zgwałcił – ksiądz Jankowski został przeniesiony do parafii św. Brygidy, gdzie miał odbudować kościół po wojennych zniszczeniach.

Jakie to typowe a przecież tak podobno było kiedyś, problem rozwiązano -> przenieść do innej parafii. Logiczne.

 

Cytat

Gdy w latach 90. Lech Wałęsa odciął się od księdza, Jankowski wrócił do kościoła. Dostał też honorowy tytuł prałata. Lubił otaczać się luksusami, a jego plebanię często odwiedzali młodzi chłopcy. Niektórzy podawali gościom księdza alkohol.

&

Cytat

W 2004 roku ksiądz Krzysztof Czaja zeznał w prokuraturze: „Dużo osób zwracało mu na to uwagę, duchownych i świeckich. Ja także delikatnie poruszałem ten temat podczas luźnych rozmów przy obiedzie. Sygnalizowałem negatywne zachowanie Sławka i innych chłopców. Prałat bardzo się obruszał na te uwagi. Wiem, że chłopcy nocowali u prałata, on tłumaczył to tym, że źle się czuje w nocy. Przed Sławkiem było jeszcze kilku chłopców pozyskanych przez prałata spośród ministrantów, którzy także przychodzili na plebanię. Z wielkim niesmakiem odbierałem to, jak prałat witał się z nimi. Całował ich w usta”.

&

Cytat

Barbara Borowiecka – także twierdzi, że padła ofiarą molestowania. – Był jak bestia (...) Dopadł mnie, gdy szarpałam się z klamką. Dotykał piersi, powiedział, że pokaże mi, co to znaczy od tyłu. Wkładał ręce w majtki i próbował je zdjąć. Nie udało mu się (...) Byłam przerażona, nie rozumiałam, czego chce, co to znaczy od tyłu. A on mówił: Ja ci pokażę, jak się spuścić. Był obleśny. (...) Pamiętam, jak złapał mnie za buzię i próbował otworzyć usta – opowiadała.

&

Cytat

Reporterka przypomniała również, że podczas przeszukania na komputerach ks. Jankowskiego znaleziono ślady plików, które zostały skasowane dzień przed rewizją. Po analizach okazało się, że były to witryny pornograficzne i zdjęcia młodych mężcyzn. W 2004 roku śledztwa zostały umorzone.

 

Co ciekawe, o tym panu i o tym co się dzieje wokół niego wiedziała również Danuta Wałęsa, co jest zawarte w jej książce. W nagrodę za takie zachowanie po zawieszeniu owego księdza w sprawowaniu swych czynności, ponownie go odwieszono i mógł znów działać.

Cytat

W obecności kobiet i dorastających dzieci potrafił wypowiadać obleśne słowa. Byłam oburzona... Dlatego te wszystkie hece, jakie wyczyniał, mnie nie zaskoczyły i nie zgorszyły. Dziś nie chce do tego wracać, tym bardziej że Henryk Jankowski nie żyje" - napisała w swojej biografii "Marzenia i tajemnice" Danuta Wałęsa.

 

A powiązania na lini kościół - politycy nie są chyba niczym nowym:

Cytat
Instytut im. ks. Henryka Jankowskiego zainaugurował swoją działalność 1 marca 2007 roku. Wielka uroczystość odbyła się w auli Politechniki Warszawskiej. Prezesem instytutu został Mariusz Olchowik, były członek Młodzieży Wszechpolskiej. Instytut zarabiał na produktach sygnowanych wizerunkiem prałata Jankowskiego. Sprzedawał długopisy z jego wizerunkiem, wodę mineralną, wino. W planach była sieci telefonii komórkowej, stworzenie sieci klubokawiarni, nakręcenie filmu o życiu ks. Jankowskiego (reżyserem miał być Mel Gibson) oraz ufundowanie pomnika Henryka Jankowskiego. Instytut został zamknięty w 2008 r.
 

 

Źródeł wklejać nie będę, jest tego mnóstwo wystarczy wpisać w google.

Nie wiem co mnie bardziej brzydzi, ten człowiek, czy Ci którzy wiedzieli i przymykali na to oczy.

Rzygać się chce.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Marek Kotoński napisał:

coraz więcej prawdy wychodzi o "zbawcach Polski"

Czytałem wywiad z tym człowiekiem, chyba jakoś po jego przejściu na emeryturę i stwierdził, że on nie ma sobie nic do zarzucenia.

Ładnie się chłopaki z SB i ich znajomki bawili/bawią, tylko nazwy partii inne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinni takich legalnie odstrzeliwać. Ewentualnie władza w rękach ludu, i na taczkach wywieźć do ciupy. 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat

Wierzycie w to, że Wałęsa nie wiedział o "zamiłowaniach" swojego przyjaciela? Wierzycie, że "Wyborcza" dopiero teraz się dowiedziała? Że dzisiejsi "topowi" dziennikarze "nie wiedzieli"? 1f642.png🙂
Ewidentnie w postkomuszym i pseudosolidarnościowym środowisku była zmowa milczenia, ciche przyzwolenie na dewiacje prałata. A bardzo wielu z tych, którzy dziś publicznie wyrażają oburzenie, wielu prominentnych przedstawicieli "elit" III RP i obecnych "elit" IV RP "w budowie" ma na sumieniu ofiary prałata. Bo zamykali oczy i zatykali uszy. Dziś krzyczą tylko dlatego, by odwrócić od siebie uwagę i zagłuszyć resztki sumienia..

Post z FB pana Kukiza, oczywiście, że wszyscy wiedzieli tak jak w przypadku tego zwyrodnialca i rodziny królewskiej o którym wspominał @Marek Kotoński w jakiejś audycji.

Najlepsze w tym wszystkim jest racjonalizowanie sobie tego co ten człowiek robił przez wiernych i tu powinienem dać cudzysłów, bo są ludzie, którzy się utożsamiają z Kościołem ale takiej ochydy nie tolerują.

I się od niej odcinają, zdecydowanie. A są tacy "wierni" co by dali chyba przy odpowiednim praniu mózgu zgwałcić swoje dzieci w pokoju obok i stwierdzić, że ksiądz to tylko człowiek.

No ta.. ale co tu dyskutować, jak to już nie wiara tylko zaślepienie owieczek idących w przepaść.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja czekam aż KODomici będą konsekwentni i wywołają do tablicy Wałęsę, który przecież wiedział jak się prowadzi Jankowski, utrzymywał stosunki towarzyskie z "Prałatem". Podobno też Adamowicz był ministrantem u niego...

Ciekawym jest jednak, że gdy chodzi o pedofila z kręgów kulturalnych czy politycznych lewicowych to jest cisza... Fakty są takie, że Jankowski się już nie obroni, bo nie żyje. Ja jego materacem nie byłem, wszystko znam z tego, co ktoś powie, napisze, tak zapewne jak i każdy z nas. Jak Wybiórcza zajmie się w końcu pedofilią wśród "swoich", to uwierzę, że są rzetelni i sieką równo... :). Na razie akcja z Jankowskim jest dla Wybiórczej bardzo wygodna. Może pora, żeby jakieś prawicowe medium ruszyło z kopyta i postawiło do pionu "kilku" celebrytów i nie tylko? Kiedyś ktoś zapowiadał opublikowanie listy prominentnych polityków/aktorów/ludzi telewizji, którzy korzystają z usług męskich prostytutek w Wa-wie, nie do końca "letnich". Niestety zostało to uciszone. Jak jechać to po całości.

Edited by Cagliostro
literówka

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Cagliostro napisał:

gdy chodzi o pedofila z kręgów kulturalnych czy politycznych lewicowych to jest cisza..

Do czasu aż zemrze, wtedy po kilku latach bagienko wypływa i się okazuje. Było już kilku takich, co za życia ludzie się z nimi trzymali, wiedząc co oni robią.

Tak sie im po prostu opłacało, uśmiech, przybijać piateczki i wspólne sączenie drinków.

Patrzcie, to jest najlepsze:

Cytat

Msza o 15 ma się zacząć od odmawiania koronki. Pytam kolejną osobę, która zmierza do kościoła, czy czytała rewelacje "Wyborczej”: że ksiądz Jankowski w latach 1968-1970 miał molestować – bardzo brutalnie – dziewczynki.

- Czytałam – wzrusza ramionami. – I niby dlaczego wtedy rodzice nie interweniowali?

Zastanawiam się głośno, czy nie jest wstrząśnięta relacją w "GW”. - Mógł zgrzeszyć, ale był tylko człowiekiem – mówi. – Dla mnie to porządny ksiądz i zdania o nim nie zmienię.

Przysłuchuje nam się inna kobieta: - Toż to same kłamstwa i oszczerstwa! Atak na naszego księdza. Kto czyta "Wyborczą"? Może niech sami opiszą swoje kochanki i kochanków i swoim życiem erotycznym się zajmą – mówi zła. – Dla mnie Jankowski był zawsze wspaniałym, niepowtarzalnym księdzem.

Co jest nie tak z tymi ludźmi?

https://opinie.wp.pl/odwiedzilismy-kosciol-sw-brygidy-wielu-parafian-broni-ks-jankowskiego-6324005933446785a

A tu poniżej link do jakiegoś artu, gdzie to trochę szerzej opisane:

https://natemat.pl/256731,pralat-jankowski-molestowal-dzieci-dlaczego-kosciol-na-to-pozwalal

Edited by Quo Vadis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż - jaki "pasterz" takie "owieczki". 

 

Im społeczeństwo jest dalej od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 6.12.2018 o 19:54, Quo Vadis? napisał:

Co jest nie tak z tymi ludźmi?

Właściwie przeprowadzona indoktrynacja.

Zobacz, jakie jest pierwsze (a więc domyślnie - NAJWAŻNIEJSZE) przykazanie? 🙂

 

A skoro ksionc to taki "namaszczony przez boga" (trzeba "mieć powołanie", więc nie ma tak, że "każdy z ulicy"), no to oczywka, że o ksioncu tylko dobrze, albo wcale, bo to taki "prawie bóg".

Podobne analogie można zauważyć w wielu miejscach. Od partii/poglądów politycznych, przez kult jednostki, antyszczepów/chemtrailowców/płaskoziemców, a na "kultowych" gównianych przedmiotach kończąc.

 

Pokaż palcem ajfoniarzowi, że kupił odtwórczy sprzęt przepłacony 3-krotnie, a wydrapie Ci oczy (wersja hard) lub będzie toczył jałowe dysputy, jaki to ciemny biedak jesteś (wersja soft).

Pokaż palcem ziembitom, że zapierdalają jak stado lemingów za ruchającym ich biznesmenem, to wjazd na chatę Ci zrobią.

 

Itd, itd.

 

To dość proste mechanizmy psychologiczne, na których opiera się mnóstwo organizacji - od korporacji religijnych, po korporacje komercyjne żerujące na budowanych emocjach.

 

Z jednej strony - trzeba to rozumieć. "Tak już jest". Z drugiej - we mnie odzywa się naiwna ludzka przyzwoitość i walczę z otwierającym się w kieszeni nożem na takie akcje.

Cóż - skoro kościół kat. to korporacja, to ja poproszę, żeby wzorem młodszych korporacji pokazali swój CSR i program naprawczy wyjścia z kryzysu 🙂

Wraz z audytem jego skutków.

Niby są najstarsi, ale wiele od młodszych mogliby się nauczyć. Nie wszystko da się osiągnąć wmyśl zasady "za duzi by upaść"...

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobna analogia, jak w sprawie siatki pedofili z Dworca Centralnego. Pamiętam dobrze tę sprawę (jakoś to było w 2002 r.). Nawet Urban nie zdecydował się wówczas podać nazwiska "znanego reżysera", mimo że było o tym bardzo głośno "na mieście". Zasłona medialna była i jest nad wyraz szczelna.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj jest podsumowanie naszej historii stawiania na piedestały ludzi skompromitowanych. Swoją drogą ilu jeszcze takich Jankowskich, Bolków i innych ukształtowało współczesną Polskę.

http://kontrowersje.net/kapu_sb_i_pedofil_naj_atwiej_krytykowa_a_co_ty_dobrego_zrobi_e_dla_ludzi

 

6 hours ago, Obliteraror said:

Podobna analogia, jak w sprawie siatki pedofili z Dworca Centralnego. Pamiętam dobrze tę sprawę (jakoś to było w 2002 r.). Nawet Urban nie zdecydował się wówczas podać nazwiska "znanego reżysera", mimo że było o tym bardzo głośno "na mieście". Zasłona medialna była i jest nad wyraz szczelna.

Ta sprawa przyschła. Podobno wśród klientów byli celebryci, dziennikarze i politycy. Widocznie ktoś uznał, że lepiej mieć na nich kwity, bo wtedy można zmusić ich do podejmowania korzystnych dla właściciela kwitów decyzji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Kleofas napisał:

wśród klientów byli celebryci, dziennikarze i politycy

Przypomina mi to pizzagate. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.