Skocz do zawartości

Only4men, Wojownicy Maryi i kontrowersje wokół przysięgi mieczy.


Kespert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W niecodzienny sposób trafiłem na kontrowersje, które chyba jeszcze nie pokazały się w mediach głównego ścieku. Otóż kilka dni temu, odbyła się tak zwana "Przysięga Mieczy", czyli pasowanie nowych członków wspólnoty "Wojownicy Maryi". Zobaczmy więc jak to wyglądało (ze względu na kasowanie przez Youtuba, podaję link do zeszłorocznej edycji):

 

Dla niecierpliwych, przewińcie do 2:40.

 

Link do oficjalnej strony wspólnoty: http://www.only4men.pl/o-nas.html

Facebook: https://www.facebook.com/WMaryi/?_rdc=1&_rdr

 

Mamy tutaj wszystkie elementy tak "kochane" przez współczesnych zwolenników Sorosa, jak:

- wyłącznie męskie zgromadzenie

- miecz jako symbol (agresja)

- katolicyzm w skrajnych przejawach

Wprost niektóre komentarze mówią o "mowie nienawiści" i nawoływaniu do nowej krucjaty. A mimo to, nie spostrzegłem informacji na wykopie czy w szerszej przestrzeni publicznej.

 

1. Co sądzicie o tej inicjatywie?

2. Czy miałaby szansę na istnienie w oderwaniu od Kościoła Katolickiego?

3. Czy upublicznienie na świecie wizerunku polskich mężczyzn, święcących miecze w kościele, jest raczej pozytywne, czy negatywne dla Polski (unia vs imigranci)?

4. Jeśli jest na Forum Brat - członek tego zgromadzenia, może napisałby coś więcej?

 

PS: Ja osobiście ani nie jestem członkiem, ani nawet (ze względu na rozbieżności doktrynalne) potencjalnym sympatykiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kespert napisał:

wyłącznie męskie zgromadzenie 

Pod dyktando kobiety, dlaczego wojownicy Maryi a nie Jezusa?

Ja bym chętnie na krucjatę poszedł, ale z mieczem przy dzisiejszej technologii walki nie wiele zdziałam, a kobiety na tronie nie umieją podejmować decyzji i są emocjonalne, a więc skoro zakładamy że Maryja poszła z ciałem i dusza do nieba, to znaczy że nadal postępuje i żyję według procesów ludzkich-kobiecych :) .

Więc na wodza nie nadaję się nie hu hu :)

 

24 minuty temu, Kespert napisał:

Czy miałaby szansę na istnienie w oderwaniu od Kościoła Katolickiego?

Templariusze też próbowali :) .

Ostatni szef skończył na stosie :D .

 

24 minuty temu, Kespert napisał:

Czy upublicznienie na świecie wizerunku polskich mężczyzn, święcących miecze w kościele, jest raczej pozytywne, czy negatywne dla Polski (unia vs imigranci)

W ewentualnym konflikcie dużo więcej pożytecznego zrobili by kibole, których według wielu opinii ze świata kibicowskiego, mamy najlepszych w Europie, wystarczyłoby ich tylko solidnie wyposażyć w dobry sprzęt i wskazać wroga :) .

 

 

Edytowane przez The Motha
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wygląda to jak 1 komunia święta dla dorosłych albo reklama kościoła.

 

Oczywiście fajnie zmontowane, muzyka dodaje emocji, no może plus za ideę propagowania szlachetnego męstwa, ale co tak naprawdę to wszystko znaczy jeśli Maryja to wyimaginowana postać... jedna z wielu...

Nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, The Motha napisał:

dlaczego wojownicy Maryi a nie Jezusa?

To jest właśnie różnica doktrynalna, która nie pozwala mi sympatyzować z inicjatywą.

23 minuty temu, The Motha napisał:

kibole, ... wystarczyłoby ich tylko solidnie wyposażyć w dobry sprzęt

Czyli po koszulce czarnej i po mieczu naostrzonym, już by wystarczyło jako uzbrojenie.

19 minut temu, ntech napisał:

Przecież to tylko symbolika.

Bardzo rozsądna i wyważona odpowiedź, ale "ad hitlerum" argumenty już się pojawiają na forach - swastyka to też tylko symbol. Dla którego zabijano. Jak dla krzyża.

 

Dosypię garść komentarzy z Youtuba, pisownia oryginalna:

Cytat

 

Jak cudownie zobaczyć że są jeszcze prawdziwi mężczyźni. Szczęśliwe te kobiety które mają takich rycerzy przy boku.

   Niedowartościowanych bigotów... podnoszących w gorę miecz, skoro nic innego im się nie podnosi...Gratulacje...

 

Boże błogosław Polsce. Dzięki za dzielnych rycerzy. Bez Boga ani do proga. Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie!

 

Mt 5, 34-36 " A Ja wam powiadam: Wcale nie przysięgajcie, ani na niebo, bo jest tronem Bożym; ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp Jego; ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego Króla. Ani na swoją głowę nie przysięgaj, bo nie możesz nawet jednego włosa uczynić białym albo czarnym."

 

co za sekta a ludzie muzumanow sie boja to tych fanatykow trzeba sie bac sa blizej

 

a nie powinniśmy oddawać życia Bogu, Jezusowi? Przez Maryję oczywiście.

 

dlaczego nie wolacie do lekarza tylko do jego matki??? koniecem balwochwalstwa jest peiklo nawracajcie sie od kultu martwych ludzi Marii Budy Konfucjusza

 


 

"My nie będziemy z nimi walczyć. My ich zamilczymy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, The Motha napisał:

W ewentualnym konflikcie dużo więcej pożytecznego zrobili by kibole, których według wielu opinii ze świata kibicowskiego, mamy najlepszych w Europie, wystarczyłoby ich tylko solidnie wyposażyć w dobry sprzęt i wskazać wroga

Ci to prędzej zaczną gwałcić i rabować. Zresztą oddziały złożone z kibolskich bojówek jak pokazała wojna w byłej Jugosławii . Świetnie nadają się do pacyfikacji ludności cywilnej. Natomiast przed oddziałami regularnymi uciekali jak zające po polu:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Baca1980 napisał:

Zresztą oddziały złożone z kibolskich bojówek jak pokazała wojna w byłej Jugosławii .

Brytyjczycy natomiast z kiboli potrafili stworzyć świetne jednostki spadochronowe :) .

 

7 minut temu, Baca1980 napisał:

Ci to prędzej zaczną gwałcić i rabować.

Gwałty i rabunki są domeną całego wojska, nie tylko ich poszczególnych formacji czy oddziałów stworzonych z poszczególnych grup niezwiązanych wcześniej z armią, pod Monte Cassino gwałcili i zawodowi żołnierze USA i przylepy w postaci Berberów i Marokańczyków w armii Francuskiej.

 

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, The Motha napisał:

Brytyjczycy natomiast z kiboli potrafili stworzyć świetne jednostki spadochronowe

Bajka nie podparta faktami. Brytyjczycy rozprawili się z kibolami bezwzględnością policji oraz sądów. Wysokie kary więzienia oraz kolegia za same należenie do bojówki.

 

3 minuty temu, The Motha napisał:

Gwałty i rabunki są domeną całego wojska, nie tylko ich poszczególnych formacji czy oddziałów stworzonych z poszczególnych grup niezwiązanych wcześniej z wojskiem

Tylko że oddziały paramilitarne zazwyczaj przodują w tego rodzaju wyczynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baca1980 napisał:

Bajka nie podparta faktami. Brytyjczycy rozprawili się z kibolami bezwzględnością policji oraz sądów. Wysokie kary więzienia oraz kolegia za same należenie do bojówki.

Z którymi się rozprawili z tymi się rozprawili, bydło poszło w pasiaki, a najlepiej rokujący zostali wykorzystani, tak robią wszyscy, czy to w wojsku czy gdziekolwiek.

Kibole to nie tylko łyse karki z zasobem słów jak Neandertalczycy, ale to ludzie na wysokich stanowiskach, dobrze zarabiający i tak dalej, ocierałem się o środowisko kiboli także wiem co mówię.

 

7 minut temu, Baca1980 napisał:

Tylko że oddziały paramilitarne zazwyczaj przodują w tego rodzaju wyczynach.

A jakie to ma znaczenie kto przoduję jak robią to wszyscy?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, The Motha napisał:

Z którymi się rozprawili z tymi się rozprawili, bydło poszło w pasiaki, a najlepiej rokujący zostali wykorzystani, tak robią wszyscy, czy to w wojsku czy gdziekolwiek.

Kibole to nie tylko łyse karki z zasobem słów jak Neandertalczycy, ale to ludzie na wysokich stanowiskach, dobrze zarabiający i tak dalej, ocierałem się o środowisko kiboli także wiem co mówię.

Może i nie którzy by się nadawali. Tylko że urabianie takiego człowieka do konsystencji przewidzianej regulaminem jest bolesne i długotrwałe. Więc wojsko z automatu odrzuca takich ludzi aby nie robić sobie niepotrzebnie kłopotów. Na czas "W" może i są przydatni. Ale tylko i wyłącznie jako jednostki paramilitarne. Których głównym zadaniem jest terroryzowanie ludności cywilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co sądzicie o tej inicjatywie?

2. Czy miałaby szansę na istnienie w oderwaniu od Kościoła Katolickiego?

3. Czy upublicznienie na świecie wizerunku polskich mężczyzn, święcących miecze w kościele, jest raczej pozytywne, czy negatywne dla Polski (unia vs imigranci)?

4. Jeśli jest na Forum Brat - członek tego zgromadzenia, może napisałby coś więcej?

 

Ad. 1) Jestem człowiekiem wierzącym. Inicjatywa jest jak dla mnie obojętna, trochę nie moje klimaty aczkolwiek nie uważam żeby było tutaj coś złego lub nienawistnego.

Ad. 2) Nie sądzę. Korporacja nie lubi konkurencji.

Ad. 3) Uważam, że taki obrazek puszczony w świecie jest pożyteczny (szczególnie jeżeli jest pokazywany potencjalnym nachodźcom ze wschodu).

Ad. 4) Znam jednego kolesia, który pojechał sobie kiedyś na takie wydarzenie w charakterze widza. Mówił, że robi wrażenie w sensie jakkolwiek by to nie zabrzmiało "show".

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baca1980 napisał:

Tylko że urabianie takiego człowieka do konsystencji przewidzianej regulaminem jest bolesne i długotrwałe

Bolesne i długotrwałe dla kogo?

Wykorzystanie umiejętności takiego gościa nie musi być użyte jedynie w kwestii walki zbrojnej, wojsko ma różne struktury.

3 minuty temu, Baca1980 napisał:

Ale tylko i wyłącznie jako jednostki paramilitarne. Których głównym zadaniem jest terroryzowanie ludności cywilnej.

Głównym zadaniem jednostek paramilitarnych jest skuteczność w działaniu, a że zdarzają się takie sytuacje jak opisałeś, nikt tego nie kwestionuję, tak jak nikt nie kwestionuję tego że zawodowi żołnierze gwałcą na wojnach, o czym Ci wspominałem :) .

Skuteczność jest podstawą, tak np było z Waffen SS, które formalnie nie należało do Wehrmachtu ale osiągało znacznie lepsze wyniki, szczególnie jeśli chodzi o początek wojny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, The Motha napisał:

Bolesne i długotrwałe dla kogo?

Dla kadry i rekruta:).

3 minuty temu, The Motha napisał:

Wykorzystanie umiejętności takiego gościa nie musi być użyte jedynie w kwestii walki zbrojnej, wojsko ma różne struktury.

W sumie racja zawsze może zostać kucharzem albo kierowcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baca1980 napisał:

Dla kadry i rekruta:).

Ale mówisz o wykształconych osobach czy stereotypowych kibolach?

 

2 minuty temu, Baca1980 napisał:

W sumie racja zawsze może zostać kucharzem albo kierowcą. 

Widać że z wojskiem to Ty wiele wspólnego nie miałeś, skoro tak widzisz temat :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, The Motha napisał:

Ale mówisz o wykształconych osobach czy stereotypowych kibolach?

Nie ma znaczenie bo i tak coś mają trochę z "deklem".

 

1 minutę temu, The Motha napisał:

Widać że z wojskiem to Ty wiele wspólnego nie miałeś, skoro tak widzisz temat :D

Tak oczywiście :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baca1980 napisał:

Nie ma znaczenie bo i tak coś mają trochę z "deklem".

 

Czyli ogólnie nie masz argumentów i pieprzysz trzy po trzy? :) .

 

3 minuty temu, Baca1980 napisał:

Tak oczywiście :).

Oczywiście, jak nie masz pojęcia na jakiś temat, to się nie wypowiadaj i nie sprowadzaj tematu do poziomu rynsztoka :) .

Tyle odemnie, dziękuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, The Motha napisał:

Czyli ogólnie nie masz argumentów i pieprzysz trzy po trzy? :) .

Sam się kiedyś bawiłem w chuligankę. Fakt dawno temu początek XXI w . Więc środowisko było jakie było. Czy coś się w nim zmieniło?. Wspominasz o wykształceniu. Tylko co ono znaczy w dzisiejszych czasach? Licencjat czy magistra to pewnie można zrobić korespondencyjnie będąc w więzieniu.

 

8 minut temu, The Motha napisał:

Oczywiście, jak nie masz pojęcia na jakiś temat, to się nie wypowiadaj i nie sprowadzaj tematu do poziomu rynsztoka :) .

Tyle odemnie, dziękuje :D

Czy 12 miesięczny okres służby zasadniczej jest wystarczającym według Ciebie atutem.

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.