Skocz do zawartości

Matki w służbie państwa.


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

@Orybazy No ale lekarze też są jakoś sprawdzani i bezpodstawnie zwolnień nie wystawiają? 

Kobiety w ciąży w moim otoczeniu co są na l4 to są z powodu np skracania się szyjki, a nie z powodu samej ciąży. 

No i sama ciężarna też jest sprawdzana, w wielu przypadkach trzeba udowodnić, że wypłata świadczenia się należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Lalka said:

No ale lekarze też są jakoś sprawdzani i bezpodstawnie zwolnień nie wystawiają? 

Jasne, tak jak ci, którzy wystawiali policjantom w czasie ich protestu zwanego psią grypą.

 

https://natemat.pl/254193,policjanci-biora-l4-masowy-protest-co-na-to-zus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lalka napisał:

@Orybazy Bo?

 

Nie kumam ludzi, którzy mają ból dupy o to, że ktoś siedzi na l4, albo, że bierze 500+ albo inne zasiłki. 

Jeśli zwolnienie lekarskie jest uzasadnione, to nie ma problemu. Bardzo nie lubię oszustów "idących na zwolnienie". W mojej robocie zawodnik, który zwykle ciężko choruje tuż przed świętami jest kandydatem do natychmiastowego odstrzału.

 

Rozdawnictwo zasiłków wszystkim zawsze żle się kończy. Było na 500+, a nie było na służbę zdrowia. Teraz za to zapłacimy wszyscy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Patton said:

Nawet nie będę mówił kogo mi to zdanie przypomniało.

Ale wtedy zniknęłoby większość problemów tego forum.

Do rozmnażania mieliby prawo tylko Chady i piękne kobiety. Wyliczałaby to sztuczna inteligencja po porodzie.

Reszta szczepionka która usuwa popęd oraz możliwość rozmnażania.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lalka napisał:

@Stefan Batory Gdzieś mi się obiło, że dla niepracujących ma być 400+, a dla pracujących 600+. ?

Nadciągająca hiperinflacja rozwiąże wszystkie problemy związane z zasiłkami. Ja nie neguję wspierania finansowego ludzi w naprawdę trudnej sytuacji, ale rozdawanie wszystkim jest chore. Ziomal ma np. 1500 + i jest majętnym człowiekiem. Tak samo jest z emeryturami dla uprzywilejowanych. Pracowałem kiedyś z facetem, który jak sam mówił, przepracował 15 lat i 5 dni i poszedł na emeryturę. I będzie dostawał emeryturę pół wieku. Pieniądze nie rosną na drzewach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Słowianin czyżby Twoją „biblią”

był Mein Kampf? Pragnę tylko zauważyć, że poprzez podobne podejście autora owej księgi, ludziom została zgotowana rzeź w ubiegłym wieku. Naprawdę - przemyśl swoje podejście do bliźniego. Aha - i kim Ty jesteś, by tak oceniać potencjalne prawo danym ludziom do rozmnażania? No kim?  

Edytowane przez Claudianne
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Słowianin To się nazywa eugenika. Społeczeństwo nie może składać się z najlepszych jednostek. Ktoś musi zamiatać ulicę, wystarczy usunąć socjal, a patola z głodu zacznie wzmacniać gospodarkę.

@Lalka Nie ma to jak balować za czyjś hajs. L4 wypłacane z podatków pracujących to zwykła grabierz. Socjalizm wjechał Ci za mocno. Jak to powinno wyglądać? Kobiety kupiłyby sobie prywatne ubezpieczenie, które pewnie kosztowałoby krocie gdyby obejmowało płatny urlop w przypadku ciąży, pracodawca ani społeczeństwo nie byłoby obciążone kosztami wakacji matki polki leżącej bębnem do góry. Ciąża to nie grypa, nie bierze się z powietrza. Nie masz pieniędzy=nie rozmnażasz się. Ale filozofia "dej, mnie się należy" zbyt mocno kwitnie w pustych głowach. Dlaczego mam Cię utrzymywać? Co mnie obchodzi Twój bombelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imiennik A podobno to kobiety sobie dopowiadają różne fakty i zaginają rzeczywistość na swoją korzyść. ? 

Mnie nikt nie musi utrzymywać, sama sobie świetnie radzę. 

Ale jednak wciąż nie mam nic przeciwko, jeżeli kobieta pracuje i jest w ciąży, a ma powikłania i pójdzie na l4. 

Dużo kobiet w ciąży leży bębnem do góry przy podtrzymaniu ciąży- nie mam z tym problemu. 

Ale według Ciebie to co, homonto im dać jeszcze i zaorać? :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lalka napisał:

 

@Lalka Czytaj ze zrozumieniem.

7 godzin temu, Imiennik napisał:

Jak to powinno wyglądać? Kobiety kupiłyby sobie prywatne ubezpieczenie, które pewnie kosztowałoby krocie gdyby obejmowało płatny urlop w przypadku ciąży, pracodawca ani społeczeństwo nie byłoby obciążone kosztami wakacji matki polki leżącej bębnem do góry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Imiennik napisał:

@Słowianin To się nazywa eugenika. Społeczeństwo nie może składać się z najlepszych jednostek. Ktoś musi zamiatać ulicę, wystarczy usunąć socjal, a patola z głodu zacznie wzmacniać gospodarkę.

To tak prosto nie działa. Całkowite usunięcie socjalu= wzmocnienie nierówności społecznych. "Patola" nie będzie wzmacniać gospodarki, tylko tworzyć dzielnice nędzy jak w Ameryce Południowej. 

 

7 godzin temu, Imiennik napisał:

Nie ma to jak balować za czyjś hajs. L4 wypłacane z podatków pracujących to zwykła grabierz.

Nie masz pieniędzy=nie rozmnażasz się

L4 nieuczciwie uzyskane ("lewe" zwolnienie) jest grabieżą. Zwolnienie lekarskie uzasadnione medycznie jest należnym świadczeniem.

Trudno się zgodzić z twierdzeniem, że posiadanie dzieci powinno być domeną ludzi z pieniędzmi. Przy dobrze zorganizowanym społeczeństwie kasa nie jest problemem (darmowe i dostępne żłobki, przedszkola, szkoły itd.)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stefan Batory

Patolę trzeba ograniczyć prawnie, tępić patologiczne występki tzn. kradzieże, rozboje etc. Najlepiej karną pracą, by był z tego zysk, żadne pierdzenie w pryczę za podatki, won do kamieniołomu. 

 

Nie ma czegoś takiego jak DARMOWE przedszkola, szkoły, służba zdrowia. To wszystko wymaga pieniężny, sprzęt, wypłaty. Skąd one się biorą? Z podatków. Kto ich najwięcej płaci? Ludzie przedsiębiorczy, pracownicy. Dlaczego mam wspierać nieudolnych? Oni tylko ciągną w dół. Łącznie zabiera się ludziom zarabiającym na swój byt 83% podatków w Polsce. Na co? Na aparat państwowy i "dobrobyt" dla nierobów.

 

Porządny system prawny karający prawdziwych przestępców dotkliwymi karami i wolność gospodarcza to naturalne środowisko, wszystko inne jest narzucone, ograniczające wolność wyboru. Może mam jeszcze komuś nerkę i płuco pożyczyć, bo urodziłem się zdrowy, a ktoś nie? Moje ręce, moje owoce pracy.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Imiennik napisał:

Patolę trzeba ograniczyć prawnie, tępić patologiczne występki tzn. kradzieże, rozboje etc. Najlepiej karną pracą, by był z tego zysk, żadne pierdzenie w pryczę za podatki, won do kamieniołomu

Ale przecież takie OSOBY muszą mieć czas na autorefleksję, w celu nawrócenia, zmiany. 

Przemyśl sobie swój stosunek do tych OSÓB. 

Gdyż zapachniało to myślą z książek Fryderyka N. 

10 godzin temu, Imiennik napisał:

Dlaczego mam wspierać nieudolnych? Oni tylko ciągną w dół. Łącznie zabiera się ludziom zarabiającym na swój byt 83% podatków w Polsce. Na co? Na aparat państwowy i "dobrobyt" dla nierobów.

Dlatego, że jesteśmy OSOBAMI.

Powinniśmy zawsze wspierać takie OSOBY, i im współczuć. 

 

Jeśli Ci się system nie podoba zawsze możesz stać się taką OSOBĄ-nierobem. 

Nie rozumiem o co ten ból dupy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JudgeMe napisał:

Ale przecież takie OSOBY muszą mieć czas na autorefleksję, w celu nawrócenia, zmiany. 

Głód skłania do bardzo szybkiej refleksji. Pieniądze nie biorą się znikąd.

 

Godzinę temu, JudgeMe napisał:

Dlatego, że jesteśmy OSOBAMI.

Powinniśmy zawsze wspierać takie OSOBY, i im współczuć. 

 

Jeśli Ci się system nie podoba zawsze możesz stać się taką OSOBĄ-nierobem. 

Ok, rzucam pracę, a Ty będziesz mnie utrzymywać, płacić rachunki etc.

W końcu jesteśmy OSOBAMI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Imiennik napisał:

@Stefan Batory

Patolę trzeba ograniczyć prawnie, tępić patologiczne występki tzn. kradzieże, rozboje etc. Najlepiej karną pracą, by był z tego zysk, żadne pierdzenie w pryczę za podatki, won do kamieniołomu. 

 

Nie ma czegoś takiego jak DARMOWE przedszkola, szkoły, służba zdrowia. To wszystko wymaga pieniężny, sprzęt, wypłaty. Skąd one się biorą? Z podatków. Kto ich najwięcej płaci? Ludzie przedsiębiorczy, pracownicy. Dlaczego mam wspierać nieudolnych? Oni tylko ciągną w dół. Łącznie zabiera się ludziom zarabiającym na swój byt 83% podatków w Polsce. Na co? Na aparat państwowy i "dobrobyt" dla nierobów.

 

Porządny system prawny karający prawdziwych przestępców dotkliwymi karami i wolność gospodarcza to naturalne środowisko, wszystko inne jest narzucone, ograniczające wolność wyboru. Może mam jeszcze komuś nerkę i płuco pożyczyć, bo urodziłem się zdrowy, a ktoś nie? Moje ręce, moje owoce pracy.

W czasach PRL  bardzo restrykcyjnie "ograniczano patologię prawnie", nawet karano śmiercią za malwersacje, i było mnóstwo "patologicznych występków". Dużo, dużo więcej niż obecnie. Wolę, żeby polityką penitencjarną kierowali specjaliści.

 

Darmowe przedszkola, szkoły służba zdrowia= finansowanie z budżetu państwa. Tak to należy rozumieć. Oznacza, to że zarówno oświata jak i opieka medyczna jest dostępna dla wszystkich potrzebujących. Zarówno w edukacji, jak i ochronie zdrowia cenzus majątkowy nie powinien mieć znaczenia, tak jak to zaczęło się dziać w Polsce. Mnie akurat stać, aby od lat korzystać z prywatnej służby zdrowia i posłać dziecko do bardzo dobrej, prywatnej szkoły, ale nie chcę żyć w kraju, w którym jest grupa uprzywilejowanych, mających pieniądze i cała reszta "nieudaczników". Np. znałem człowieka, który z urodzenia był "nieudacznikiem" i "patolą", tj wychował się w domu dziecka, ale dał radę zostać lekarzem dzięki "darmowej" oświacie. Pieniądze wydawane na  "darmową" oświatę są bardzo dobrą inwestycją, która jest opłacalna dla wszystkich.

 

Podobnie fakt urodzenia dziecka nie powinien powodem, dla którego ludzie są uznawani za nieudaczników i z powodów finansowych rozpada im się świat.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Stefan Batory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JudgeMe napisał:

Ja też rzucam. Hola, hola.  

Gospodarka stronk.

 

2 godziny temu, Stefan Batory napisał:

W czasach PRL

No i tutaj się rozmijamy. PRL nie jest dobrym przykładem. Państwo ma tworzyć dobre warunki dla obywateli, w tym prawo. Zobaczmy jaka jest różnica między Polską, a niektórymi stanami Ameryki: w Polsce włamywacz wchodzi Ci do domu, uderzysz go patelnią, to płacisz odszkodowanie bandycie. W Teksasie za odstrzelenie chwasta szeryf Ci pogratuluje, u nas wyrok i chuj, wszystko do góry nogami.

 

2 godziny temu, Stefan Batory napisał:

Darmowe przedszkola, szkoły służba zdrowia= finansowanie z budżetu państwa. Tak to należy rozumieć.

A budżet państwa bierze się z powietrza? Nie, wszyscy tam dokładają. Dlaczego mam płacić za edukację dzieci ludzi nieodpowiedzialnych? Mało jest studentów, którzy pracują by mieć na naukę? Dla chcącego nic trudnego, ale lepiej wyjść z założenia, że "się należy".

 

2 godziny temu, Stefan Batory napisał:

Zarówno w edukacji, jak i ochronie zdrowia cenzus majątkowy nie powinien mieć znaczenia, tak jak to zaczęło się dziać w Polsce.

Jednak ma, nic nie jest za darmo. Jak już pisałem, pieniądze nie biorą się z powietrza. 

 

Sam również nie korzystam z NFZ oprócz L4 raz na ruski rok, gdy mnie coś rozłoży, a płacić muszę cały rok. Wolałbym rozliczać się za wizytę ;)

2 godziny temu, Stefan Batory napisał:

Podobnie fakt urodzenia dziecka nie powinien powodem, dla którego ludzie są uznawani za nieudaczników i z powodów finansowych rozpada im się świat.

Jeśli ktoś leci na socjalu, a rozmnaża się na potęgę, to jak najbardziej jest nieudacznikiem, a do tego pasożytem i zwykłym złodziejem. Świat im się przez głupotę rozwala, posiadanie dzieci nie jest obowiązkiem, to poważna, życiową decyzja. 

 

 

Redystrybucja środków to zwykła kradzież zakryta terminami tj. podatki, świadczenia socjalne etc. To jest zwyczajnie niemoralne. U nas w Polsce buduje się dobrobyt od wielu lat, państwo rabuje 83% pieniędzy ludziom utrzymującym się samodzielnie. Te pieniądze idą na utrzymanie biurokracji, urzędników, polityków wymyślających coraz to głupsze i utrudniające życie ustawy, nierobów na socjalu którym nie opłaca się pracować, lepiej nogi rozłożyć i państwo da. 

 

Brzydzi mnie to na samą myśl, większość myśli tylko co do ryja włożyć, zero ambicji. Dla mnie jest obojętne czy zdechną z głodu, czy się ogarną, w każdym przypadku odniesiemy korzyść. 

 

Jak Wam tak bardzo szkoda biednych nierobów, to po obcięciu socjalu moglibyście kupować im mieszkania, opłacać rachunki, edukację, opiekę medyczną, robić zakupy. 

 

Dupokracja (jakbyście mieli wybór) to tyrania większości, a większość mądrością nie grzeszy. Przypominam, że gdy trzech dresów napadnie Was gdy jesteście w pojedynkę to też demokracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Imiennik napisał:

Mało jest studentów, którzy pracują by mieć na naukę?

Właśnie to mnie dziwi. Widzę, że mnóstwo ludzi uczęszcza na takie "studia", w których aby uzyskać zaliczenie, to trzeba przede wszystkim zapłacić czesne i nie trzeba się uczyć, uzyskując nic nie warte "dyplomy". Ja byłem w czasach póżnego Jaruzelskiego na bezpłatnych studiach, gdzie dostawałem też stypendium, miałem darmowe (bezpłatne) podręczniki. Aby się tam dostać, to musiałem zdać bardzo trudny egzamin wstępny z matematyki i fizyki, do którego się przygotowywałem przez dwa lata. Status finansowy wtedy był bez znaczenia. Liczyło się tylko to co ma się w głowie, a nie kasa. System edukacji był nastawiony na promowanie zdolnych, pracowitych i odsiewanie głąbów. I był sprawiedliwy. Państwo zainwestowało sporo pieniędzy w moją edukację, ale sporo też na tym zarobiło, bo przecież dzięki dobremu wykształceniu miałem dobre dochody (po to się idzie na studia) i płaciłem i nadal płacę wysokie podatki. 

2 godziny temu, Imiennik napisał:

Nie, wszyscy tam dokładają. Dlaczego mam płacić za edukację dzieci ludzi nieodpowiedzialnych? 

To, że ktoś ma mniej pieniędzy niż ja, to wcale nie oznacza, że jest nieodpowiedzialny. Wszyscy powinni mieć równe szanse.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przypomniało mi się coś w temacie. Znam kanał tego gościa

 

 

to jego laska, przewijam jakiś tam ich stream (kilka h więc nie oglądałam całego), ona była w ciąży. I nagle ogłaszają, że urodziła, a ja takie coooo kuuuuwaa już?? W ogóle nie było widać by przytyła, praktycznie bez zmiany wyglądu poza brzuchem ciążowym (widać było na filmie jak pojechali na plażę). Nie wiem czy pomaga im rodzina, raczej nie bo nie mieszkają w swoich ojczystych krajach. Nie narzekają, że dzieci to straszny trud, mówią że to cel życia. Dodam, że gościu od 10 lat nie pracuje (utrzymuje się prawdopodobnie z wynajmowania mieszkania, może miał spadek, teraz wpada trochę kaski podczas streamów), są mięsożercami (jedzą kuwa... surowe mięsa!).

 

Dlaczego się pytam?!

 

 

DLACZEGO ONI MOGĄ A INNI NIE, TYLKO W WIĘKSZOŚCI ZMĘCZENI, SKŁÓCENI I NARZEKAJĄCY, A PO PARU LATACH JESZCZE PO ROZWODZIE. ? Nie chcę gównianego świata tylko żeby były takie pary jak ci na filmie, z tak ustawionym życiem (i tłuszczem w normie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bruxa napisał:

DLACZEGO ONI MOGĄ A INNI NIE, TYLKO W WIĘKSZOŚCI ZMĘCZENI, SKŁÓCENI I NARZEKAJĄCY, A PO PARU LATACH JESZCZE PO ROZWODZIE. ?

Nie wiem. Aż tak bardzo nie interesuje mnie cudze życie, żeby rozkminiać. 

2 godziny temu, Bruxa napisał:

nagle ogłaszają, że urodziła, a ja takie coooo kuuuuwaa już?? W ogó

Kogo to kurwa tak naprawdę obchodzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Bruxa said:

DLACZEGO ONI MOGĄ A INNI NIE, TYLKO W WIĘKSZOŚCI ZMĘCZENI, SKŁÓCENI I NARZEKAJĄCY, A PO PARU LATACH JESZCZE PO ROZWODZIE. ? Nie chcę gównianego świata tylko żeby były takie pary jak ci na filmie, z tak ustawionym życiem (i tłuszczem w normie).

Bo to jest skutek tzw. małżeństwa/wyboru z rozwagi.

Jakby się dobierali jak natura chciała czyli on z SMV fizycznym wyższym od niej to by było jak na filmiku.

Znam pary przeciętna laska i mega przystojny gościu trwające od gimnazjum/liceum. Teraz mający pod 30 i dzieci. Ona wie że wyżej nie ustrzeli, on wie że ona nie podskoczy bo na jej miejsce będzie stado innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2020 o 10:52, Imiennik napisał:

@Słowianin To się nazywa eugenika. Społeczeństwo nie może składać się z najlepszych jednostek. Ktoś musi zamiatać ulicę, wystarczy usunąć socjal, a patola z głodu zacznie wzmacniać gospodarkę.

XD

Powinien być wtedy przymus zatrudniania.

Masa osób nie może znaleźć pracy. Bo po prostu pracodawca ich nie chce.

To się tyczy choćby osób z autyzmem, byłych więźniów, osób z deformacjami, oparzeniami twarzy, upośledzeniem lekkim itd.

 

Ta patola z głodu może też zająć się dilerką i kradzieżą

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.