Skocz do zawartości

Kupowanie na aliexpress


Rekomendowane odpowiedzi

Czy są tutaj osoby, które regularnie kupują przez aliexpress? Jak to wszystko wygląda? Jak wybierać sprzedawcę, żeby nie dostać za przeproszeniem gówna w paczce? Czy zamawialiście np. buty i byliście z nich zadowoleni?

 

Pisać, ostrzegać, jak nie płacić, na co zwracać uwagę itd.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję czasami jakieś drobiazgi które są tańsze niż u nas lub coś czego u nas nie ma i nie zależy mi na czasie. Z reguły dobrze kupować u kogoś kto ma dużo sprzedanych pozycji i wiele pozytywnych komentarzy. Choć cena też ważna. Polecam też Gearbest lub Bangood też można kupić fajne towary w b dobrych cenach ale trzeba wyczaic ich system promocji poszukać na ich stronach lub w necie kodów zniżkowych. Ja wcześniej na Bangood kupiłem kilka dronow i drobnej elektroniki i ostatnio tel Xiaomi redmi note 8, 4/64 za 625zł Płaciłem kiedyś przelewami, później kartą, ostatnio kartą przez PayPal. Każdy sposób dobry. Tylko trzeba się liczyć, że można się nadziać na VAT. Dlatego droższe towary warto kupować z wysyłką priorytetową idą przez Europę i bez VAT. Ewentualnie można się ubezpieczyć od różnych spraw, ale nie ma sensu poza VAT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxMen podobno można też opłacać przez Przelewy24, to prawda? I z tego co wiem to dużo paczek idzie już z Europy. Stąd też krótszy czas wysyłki. Głównie interesuje mnie kupowanie butów sportowych. Właśnie przeglądam i ogarniam co i jak.

 

I czy nawet zwracając uwagę na opinie i tak dalej można trafić na repliki? Czy zawsze będzie to normalny towar? Cena niższa jedynie przez to, że omija pośredników, racja? No i idzie prosto od producenta.

Edytowane przez Młody Samiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sporo biżuterii zamawiałem przez ali. Już kiedyś pisałem. Oceniam po komentarzach i staram się tych lepszych sprzedawców dodawać do ulubionych. Nigdy nie miałem problemu z VAT, a jak problem wyjdzie to po prostu ci doślą info o dopłacie. Tak to chyba wygląda. Teraz się zaskoczyłem, bo w listopadzie kilka rzeczy zamówiłem i były już po niecałych dwóch tygodniach u mnie. 

 

Oczywiście leci u mnie drobnica, do maksymalnie 100 złotych jednorazowo. Jak tak popatrzę to jakość spoko. Zawsze jakiś prezent Chińczyk wrzuci, miły dodatek. Kilka razy nawet listy z podziękowaniami za zakup dostałem, to już w ogóle parodia. Zamawiałem komplet do szydełkowania to Chińczyk wrzucił dwa z info, że nie wiedział, który kolor to dał 2 ? 

 

Jak ci dojdzie coś spierdolonego to szybki spór ustawiasz, tam masz w opcjach konta. Dobrze to działa ogólnie. 

 

Mam zioma, co droższe zegarki zamawiał, drugi telefony, i zero problemów. Wszystko zależy, tak jak w Polsce. 

 

Poza tym na Allegro, jak tak patrzę to wiele produktów, jeżeli nie większość to kalka z ali, nawet zdjęcia identyczne. 

 

Powiem tak. Im dłuższy opis sprzedawcy, liczne komentarze, najlepiej międzynarodowe, sporo wystawionych produktów to można brać z minimalnym ryzykiem. Takie przynajmniej mam podejście. 

 

Ubrań nie polecam brać, bo chujnia z rozmiarami. 

 

Rozwija się u nich ten system i jest bardzo moim zdaniem przyjazny dla klienta. 

 

Płacisz normalnie w zł, z konta, online. Zero problemów i automat potwierdza. 

 

Edytowane przez mac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie to najlepiej znaleźć jakiegoś sprawdzonego użytkownika i ciągle od niego zamawiać. Mieć pewność, że u niego ten towar będzie okej. Ok, a teraz pytanie do osób, które zamawiają regularnie na większe sumy. Dopłacają? Biorą na kilka paczek, żeby tego uniknąć? Hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniknąć czego? 

Patrz na komentarze, a jak nie to nie. I tak masz ochronę kupującego, w razie bubla czy, uszkodzonego towaru to oddadzą kasę, albo wyślą nowy. 

Tak. Obsługuje przelewy24. 

Tak są już europejskie magazyny, dzięki czemu unikniesz podatków. 

Nie ma żadnych replik. To są podroby zwykle. 

Ceny oryginalnych rzeczy w Chinach (buty, ciuchy, zegarki) są praktycznie takie same jak, w Polsce, albo bardzo podobne. Więc jak znajdziesz coś oryginalnego za grosze to podejba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc przelew miałem na myśli Przelewy24 ale wygodniej kartą lub podpiąć pod PayPal. Odzieży ani butów nie kupowałem i nie wiem jakie chcesz kupić ale jeśli jakieś markowe to na podróby oczywiście można trafić, jest tam tego sporo. Choć głownie na tzw ukrytych aukcjach i tam możesz kupić podróby wszystkiego Zegarków, odzieży, butów, torebek itd itp 
Co do VAT-u to w tej chwili duże prawdopodobieństwo bo powstał nowy specjalny dla przesyłek z Chin urząd celny w Lublinie i mocno Vatują. Dlatego dobrze właśnie brać jeśli to możliwe z wysyłką w Europie lub w sklepach priorytety one jadą zbiorczo do Europy na jakiś magazyn i potem są rozsyłane do klientów. Ja tak zmawiałem drony czy tel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę uważać z zamawianiem podrobionych produktów takich jak np. obuwie w większych ilościach. Z dużym, żeby nie powiedzieć 100% prawdopodobieństwem taka przesyłka trafi na kontrolę celną. UC wezwie rzeczoznawcę danej marki i jeśli stwierdzi, że produkt jest podrabiany to będziesz odpowiadał za import podróbek. Niektóre firmy idą na ugodę i proponują zapłatę sporej kwoty odszkodowania, a towar UC kieruje do utylizacji. Jest sporo w sieci informacji od ludzi, którzy tak właśnie wtopili. Jak pogooglasz to znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały tips. Przesyłki nierejestrowane.

Można sobie raz na jakiś czas polecieć w wuja i twierdzić, że przesyłki się nie otrzymało. Trochę to zajmuje, ale masz towar i forsę.

 

Podobnie z jakością. Refundami Allie stoi. Nie miałem jeszcze chyba przypadku żebym nie otrzymał refundu w wysokości jakiej sobie zażyczyłem.

 

Tu kolejny tips.

Exif editor do obróbki zdjęć robionych pod przyszłe refundy. Datę zdjęcia zmienić łatwo, do ukrytych detali służy ten sprytny programik.

 

Ogólnie rzecz biorąc  Alliexpres to sztuka trójwymiarowego oszustwa.

Tu nie ma struktury poziomej ani pionowej wałków. Żeby wyjść na +- 0 czyli mieć i towar i forsę trzeba trochę się nakombinować.

Zysk przeciętny, ale jaka frajda :)

 

(Kupuję A i B, B będzie finansowane refundem z A przy założeniu, że nie potwierdzamy otrzymania B).

Można dodawać pozycje i je łączyć w rozmaite konfiguracje. Księgowość kreatywna to małe miki przy tym :P

 

Oczywiście można jeszcze pójść krok dalej, ale to już inna opowieść.

 

Aha. Warto pamiętać, że chciwość to zguba i znak rozpoznawczy frajerów. Wszystko z umiarem, gustem i wyczuciem. Chińczaki mają swoje algorytmy i może się zrobić dziwnie.

Edytowane przez wroński
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje od 4 lat, głownie drobne rzeczy, do kilkunastu zł. Czas dostawy zwykle 1 - 3 mies. Do tej pory tylko 2 przedmioty nie doszły. Za jeden zgłosiłem i dostałem zwrot kilku zł na konto. :D Drugi może jeszcze dostarczą.

Można płacić przelewem, teraz chyba też PayU, jeżeli dobrze pamiętam. Automatycznie przewalutowane środki. 

Adres dostawy polecam wpisać bez polskich znaków, żeby zaadresowali prawidłowo. Wcześniej było więcej darmowych dostaw.

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MaxMen napisał:

@wroński Wiem, że się różni bo to jeszcze gorzej, ktoś Ci wysyła w dobrej wierze towar a ty go ładujesz w wuja, warto tak dla drobnicy, dorobisz się na tym ? 

 

Nie, nie dorobię się. Podobnie jak nie dorobię się oszczędzając ani ciężko pracując. To bajki.

Ale mogę sobie ułatwić życie korzystając z luk w systemie z czego korzystam :P

 

 

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rusti napisał:

Radzę uważać z zamawianiem podrobionych produktów takich jak np. obuwie w większych ilościach. Z dużym, żeby nie powiedzieć 100% prawdopodobieństwem taka przesyłka trafi na kontrolę celną. UC wezwie rzeczoznawcę danej marki i jeśli stwierdzi, że produkt jest podrabiany to będziesz odpowiadał za import podróbek. Niektóre firmy idą na ugodę i proponują zapłatę sporej kwoty odszkodowania, a towar UC kieruje do utylizacji. Jest sporo w sieci informacji od ludzi, którzy tak właśnie wtopili. Jak pogooglasz to znajdziesz.

No ale zobacz, że przecież dużo osób tak robi. Faktycznie może być aż taka lipa? Chyba, że ta większość właśnie robi za pośrednika i podaje tylko dane kupującego dla Chińczyka. Kurde, sam nie wiem. Googluje temat i zabieram się za czytanie.

 

Do tych co przeglądają i kupują regularnie na alli:

Jak myślicie? Przy których produktach jest największa różnica cen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody Samiec Jak chcesz sobie zrobić biznes z handlu podjebami to jesteś po prostu hmm niemądry. W tej chwili powstał specjalnie nowy urząd celny do towarów z chin, wejście na Vat wysokie do tego jak kiedyś kapną, że zamawiasz podróbki to jeszcze bekniesz za to. Nie mówiąc, o tym, że służby monitorują OLX-y itp i co jakiś czas czyta się, że przymykają takich domorosłych handlarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.