Skocz do zawartości

Czy warto mieć dłuższe włosy?


Wolverine1993

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nie ma jak pójść do fryzjera, a ostrzyc się na krótko maszynką nie chce bo z krótkimi włosami wyglądam chujowo, więc wpadłem na pomysł czy aby nie zachorować sobie dłuższych włosów. Oczywiście jak już otworzą salony fryzjerskie to pójdę żeby trochę te włosy podrownali.

Ostatnio znalazłem zdjęcie z dzieciństwa na którym właśnie miałem dłuższe włosy i uważam że wyglądalem dużo lepiej.

Tylko obawiam się troche że po każdej nocy będę miał na głowie chaos. Ktoś ma jakieś pomysły na fryzurę ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Qaikwow napisał:

Ważne żebyś sam się dobrze czuł.

Z tym czuciem się dobrze to problem jest taki, że wszystko co nowe z reguły powoduje dyskomfort ;) a jak już się przyzwyczaimy do jakiś rzeczy, to nagle okazuje się, że to lubimy, mimo że wcześniej kręciliśmy nosem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dłuższych zdecydowanie lepiej wyglądam. Idziesz do dobrego, drogiego fryzjera, żeby ci ustawił łeb pod zapuszczanie. Musisz wykluczyć szopę. Zanim znalazłem dobrego fryzjera to trochę czasu minęło niestety.

 

Ogólnie to większość jebie na odwal, coś maszynką, tył na krótko, boki powycinają chuj wie jak, a to nie o to zupełnie chodzi.

 

U siebie mam coś takiego.

 

Hairstyles+for+Long+Hair+Men+blonde+hair

 

Edytowane przez mac
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem chyba wszystkie możliwie długości włosów w ciagu ostatnich 25 lat ?. Włącznie z łbem ogolonymna zero i kudłami do pasa.

 

Jakieś 6-7 miesiecy temu zrobiłem z długich krótkie i to dopiero było wkurwienie. Po kazdej nocy pierdolnik na glowie i ukladanie.

Teraz już mam do ramion i jest ok. Planuję jeszcze przetestować takie coś 

Screen_Shot_2019_06_09_at_4.22.17_PM.0.p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, azagoth napisał:

Planuję jeszcze przetestować takie coś

A to też trzeba specyficzny typ włosów mieć, aby tak się układały. 20 lat miałem długie włosy i nie mogłem tak ściąć bo by się szopa robiła, ale też mi się podoba taki uczes, niby długie ale można elegancko ułożyć. 

 

4 miesiące temu ściąłem i podoba mi się jak można bawić się układaniem w różne fryzury, a jak się nie chce bawić to zostawiam i też jest spoko.

 

Trochę cierpię jak nie można teraz do fryzjera pójść, ale i tak mamy kwarantannę więc wywalone ;) tak na marginesie jak się to wszystko skończy to nie będzie można terminu dostać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radeq napisał:

Czym myłeś włosy i jakich odżywek używałeś?

Nigdy nad tym się jakoś nie spuszczałem, aby był szampon i odżywka, ale nie dla męskich włosów. Często podcinałem końcówki to robiło robotę + ogólnie miałem zdrowe i mocne włosy.

1 godzinę temu, somsiad napisał:

dodatkowo w lecie będzie gorąco.

Że co? Nigdy tak nie miałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Taboo napisał:

Nigdy nad tym się jakoś nie spuszczałem, aby był szampon i odżywka, ale nie dla męskich włosów. Często podcinałem końcówki to robiło robotę + ogólnie miałem zdrowe i mocne włosy.

Coś takiego testowałeś np? https://www.ezebra.pl/pl/menu/pielegnacja/pielegnacja-wlosow/maski-do-wlosow-1554.html?filter_producer=1395921449&filter_promotion=&filter_availability=

Ja używam zamiast szamponu odkąd zapuściłem włosy, a też mam gęste, zdrowe, mocne i do tego kręcące się jak są dłuższe, co zawsze mnie wkurwiało bo nigdy nie mogłem np na jakieś paście albo żelu sobie ogarnąć fryzu. 

 

No ale te odżywki sprawiają, że włosy są mięciutkie, do tego niektóre mają zajebisty zapach i od razu inaczej się układają. Dość często robię też tak, że układam włosy w tym kierunku w którym chcę, zakładam czapkę i po 15 minutach gotowy fryz beż żadnej pasty/żelów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 19:32, Wolverine1993 napisał:

Ktoś ma jakieś pomysły na fryzurę ?

Tak :) Po to, żeby chociaż zobaczyć jak się wygląda w długich włosach.

 

Zrób sobie taką fryzurę tak jak Jason z Metallicy, długo i cięte na łyso po bokach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, somsiad said:

Co kto lubi, jak dla mnie noszenie długich włosów to tylko dodawanie sobie kłopotów - więcej czasu i wysiłku trzeba poświęcic na ich pielęgnację dodatkowo w lecie będzie gorąco. Już chyba lepiej przejechać się po głowie maszynką i wyglądać jak debil :D

To mit. Znacznie więcej kłopotów sprawiają włosy 2-3 cm niż 20-30 cm.

Jeśli ktoś chce uniknąć jakichkolwiek czynności związanych z pielęgnacją to tylko zero lub bardzo króciutkie włosy. 

Nawiasem mówiąc to długie włosy są niemal równie bezobsługowe. Myjesz i czeszesz. Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@azagoth to chyba kwestia  bardzo indywidualna bo osobiście bym się nie zgodził. Jak wspomniałem wyżej miałem kiedyś włosy za ramiona więc miałem kilka etapów długości od czasu ich ścięcia noszę b krótkie włosy i nie wydaje mi się aby takie kilka cm były bardziej kłopotliwe, szczególnie kiedy boki nadal krótkie. W razie w można szybko je umyć i prędko wysuszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.