Skocz do zawartości

Wybór nie zakaz- okiem księdza


Rekomendowane odpowiedzi

Podrzucam ciekawy materiał dotyczący protestów. Kieruję głównie do osób identyfikujacych się jako wierzące, ale popierających protesty. Kilka kobiet zabierało tutaj głos w taki właśnie sposób. 

 

Zaskoczył mnie porównaniem, które swietnie wpisuje się w narrację forum- alimenty.

 

Ps. Tak, wiem. Kościół zuuuo, pedofilia, kasa, itp itd. Nie ma potrzeby uświadamiać, można przejść do tematu.

Edytowane przez Yolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yolo, coś nie widać filmu...

 

Tworzenie wyjątków oznacza, że mogą być  tego dalsze konsekwencje, które mogą się już nie podobać, np. kiedy każdy zacznie krzyczeć ja ja, moje prawo. Już mężczyźni zaczynają kombinować skoro twoje ciało twoja sprawa to, dlaczego ja mam płacić za twoje wybory, w których nie mogłem uczestniczyć?

 

Czasami prawo wyboru może się stać uciskiem. Może być tak, że kobiety wywalczą sobie w końcu przeniesienie wyłącznie na siebie takiej odpowiedzialności.

Ciekawe czy wszystkie te katoliczki, które obecnie walczą o wolny wybór, choć jak same deklarują "tego by nie zrobiły", zachowają wierność względem deklarowanej ortodoksji, gdy przydarzy im się ciąża będąc słabą ekonomicznie a potencjalny ojciec na to ojcostwo nie wyrazi zgody i zripostuje „ to twój wybór”?

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yolo napisał:

Zaskoczył mnie porównaniem, które swietnie wpisuje się w narrację forum- alimenty.

I ma rację. Tyle, że w przykładzie, ktory on podał akurat WYBÓR byłby bardzo dobrą formą OBRONY alienowanych rodziców przed łożeniem na dziecko, którego ktoś mu zabrania widywać czyt. Nie płaci póki nie będzie mieć swobodnego dostępu sk dziecka. Dzisiaj za to zostanie ukarany. Ale to byłoby naprawde dobre rozwiązanie - bat na maDki alienatorki.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten ksiądz, co wybrał? ? Wszedł do pedofilskiej instytucji, która wpierdala się w politykę i pierdoli bzdury wiernym. Każde słowo księdza to hipokryzja według mnie. Sorry, ale nie mogę na fałszywe ryje patrzeć. Każdy ksiądz to dla mnie intelektualna kaleka, pożyteczny idiota. Niczego nie produkują. To mężczyźni? Ja pierdolę, aż niedobrze mi się robi.

Edytowane przez mac
  • Like 2
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yolo napisał:

 

 

Ps. Tak, wiem. Kościół zuuuo, pedofilia, kasa, itp itd. Nie ma potrzeby uświadamiać, można przejść do tematu.

Jakis rewolucjonista ? Szkoda mi czasu na indoktrynacje  .

7 minut temu, mac napisał:

A ten ksiądz, co wybrał? ? Wszedł do pedofilskiej instytucji, która wpierdala się w politykę i pierdoli bzdury wiernym.

Wszyscy caluja ich po rekach .Oni ta polityke tworza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mac napisał:

Kościół to tylko kolejna partia. Raj obiecują za hajs, wszystko się zgadza.

 

Kto da więcej.

Nie zgodzę się z Tobą. Dawanie hajsu na kościół nie jest obowiązkiem, chyba że masz na myśli finansowanie przez państwo, ale to już trochę bardziej skomplikowane. Natomiast datki są dobrowolne. I gdzie Biblia mówi że można się wkupić do nieba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiają bo za coś trzeba zapłacić za ogrzewanie, czy konserwację świątyń, do których ludzie chcą chodzić. Chcą chodzić, chcą wspierać, nie ma przymusu. Jedni dają na tace, inni dają w żyłe, co kto lubi. :) A to, że kościół ma niewiele wspólnego z Biblia, to już problem historyków, biblistów itp. Moim zdaniem zinstytucjonalizowane wiary chrześcijańskiej po prostu musiało mieć miejsce. Przecież wzięli się za to Rzymianie, a oni mieli do tego głowę. 

4 minuty temu, thyr napisał:

Ale tez nic o tym nie mowi a to juz pole do owocnej interpretacji , nieprawdaz ?

"Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!

Edytowane przez Johnny_B
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ust księdza katolickiego, czyli osoby kompletnie niezwiązanej z tematyką forum, padają słowa o alienacji rodzicielskiej w przypadku ojców.

Jest też głośne zastanawianie się nad granicami wolności i kwestią alimentów, do których płacenia są zmuszani ojcowie odcięci od swoich dzieci.

Padają pytania, które bardzo rzadko słychać w przestrzeni publicznej, fakt wart odnotowania nawet dla niezwiązanych zupełnie z religią czy kościołem. 

 

Mimo próśb o darowanie sobie powtarzających się w każdym temacie zahaczającym o kościół zarzutów, znowu to samo.

 

Jak głodne psy którym rzucono kość. Niewiele trzeba by z normalnie wypowiadających się na codzień facetów, nagle zaczęły wychodzić przekrzykujące się przekupki.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Johnny_B napisał:

rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!

No tak ale on z tego nie mial profitow wiec mu nie zalezalo .Podaj mi jakis przyklad gdy ktos mu placil za cuda a on go za to zwyzywal .

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, thyr napisał:

No tak ale on z tego nie mial profitow wiec mu nie zalezalo .Podaj mi jakis przyklad gdy ktos mu placil za cuda on go za to zwyzywal .

O ile wiem, nie ma wzmianki o tym, że ktoś mu płacił za cuda. Jeśli nikt nie płacił (lub nic o tym nie ma w Biblii) to tym bardziej nie ma wzmianki, że zwyzywał za płacenie (którego nie było)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prawo do samostanowienia jest ograniczone dobrem drugiego człowieka" Czyli jak mój sąsiad będzie umierał przez chorą nerkę to mogą mnie legalnie zwinąć bez pytania i mi ją wyciąć żeby ratować sąsiada? 

 

Płód będąc zabijany cierpi? Nie, nie jest to prawdą. Płód nabywa zdolność odczuwania pod koniec II, bądź na początku III trymestru. Polskie prawo dopuszcza aborcje w przypadku wad płodu do około 22-24 tygodnia, więc cierpienie jest raczej niemożliwe.

 

Aborcja eugeniczna. Termin nieistniejący, używany w celach manipulacyjnych.

 

W 20 tygodniu poród żywego dziecka? W tej chwili jest to co najwyżej marginalnym ewenementem, nie czymś co występuje powszechnie, jak to wybrzmiało z filmiku.

Aborcja z wyboru najczęściej jest dopuszczana do 12 tygodnia. 20 i powyżej to marginalne przypadki typ. wady letalne, zagrożenie życia matki, bądź dopuszczalność w prawie Holandii, USA, UK i chyba Chin, tak powszechnie to sobie aborcja do 20 tygodnia nie występuje.

 

Moja prywatna opinia jest taka, że 10-12 tydzień jest legalny, potem tylko wady letalne bądź zagrożenie życia matki.

 

Też zachęcam do refleksji. 

 

Z całym szacunkiem, ale ksiądz niech wraca do kościoła i nie pierdoli. Filmik zgłosiłam z powodu naciągania faktów i jawnej manipulacji.

 

Co do alimentów. Nie wiem ile mężczyzn ma z ich powodu problemy psychiczne i zdrowotne. Zapewne nie da się tego porównać do niechcianej ciąży, depresji po porodowej i ogromnej listy skutków ciąży, ale na pewno nie każdy ojciec powinien te alimenty płacić, a na pewno nie przy rodzicielskiej alienacji.

 

Nie szanuję księży mieszających się w politykę. Niech sobie głosi, że dobry katolik nigdy by życia nie usunął i inne tego typu rzeczy, ale jak już zaczyna manipulować faktami i widownią to jestem na nie.

Edytowane przez melody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.