Skocz do zawartości

Milion złotych w 30 sekund? Tak zarabia Zenek Martyniuk


Optimus Prime

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.eska.pl/bialystok/ile-zarabia-zenek-martyniuk-w-30-sekund-tyle-zgarnal-za-reklame-media-markt-20-07-2020-aa-4ufR-99xe-6Yqc.html

 

Muszę przyznać że zenek nieźle zarabia.

Ogólnie branża disco polo jest trudna do osiągnięcia dużych pieniędzy?

Chyba nie, Samo granie na weselach pozostawia wiele do życzenia tych kapelom co do ich "talentu". 

Czy wystarczy dobry montaż parę słów i z drogi na yt droga do dużej kasy jest prosta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Optimus Prime napisał:

Czy wystarczy dobry montaż parę słów i z drogi na yt droga do dużej kasy jest prosta? 

Tak. Zenek zdradza jak zarobić 5 mln w 15 minut. Banki go nienawidzą!!!!

Rzuć pracę już dziś!!! Zostań discopolowym jutuberem.

 

?

Gwiazdy k-popu też dobrze zarabiają, dużo lepiej od Zenka - a to przecież też takie disco polo tylko, że koreańskie.

Cytat

Big Hit Entertainment, the management label of hugely popular South Korean K-Pop group BTS, saw 49.7 billion won ($41.9 million) in half-year profits as its online concert and merchandise sales more than offset event cancellations during the COVID-19 pandemic

Tylko, ze tą gwiazdą trzeba najpierw zostać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo im większe gówno, tym ma większą popularność, przez co łatwiej na nim zarobić. 

 

Tu się Polska akurat niewiele różni od reszty świata. Można edukować, mieć bezpłatne szkolnictwo, 70%  z wyższym, a i tak większość woli się nażreć, najebać i posłuchać czegoś lekkiego. 

 

U nas może jedynie mniej "inteligencji", to trochę bardziej to widać. 

 

Wydaje mi się, że najbardziej "ambitne" czasy, to były lata 60-90. A potem syf zaczął się rozlewać po świecie. 

Edytowane przez maroon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maroon napisał:

Zasadniczo im większe gówno, tym ma większą popularność

 

O i to mi przypomniało dobry pastisz Tymańskiego z jego filmu "Polskie gówno".

Nie mogę słuchać wywiadów z nim itd jednak niektóre kawałki ma prosto w sedno tarczy. ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dużych to nie wiem, ale była łatwym tanim sposobem. Obecnie jest już cała masa zespołów, które zwietrzyły szansę na dobry pieniądz.

Widziałem słynnego Sławka z Chin na imprezie plenerowej, podkład muzyczny z playbacku czyli odpadają koszty muzyków. Po każdej piosence coś tam do publiczności mówił i raz mu puścili podkład zanim skończył mówić.:D Zdziwiło mnie bo do zespołu wsadził 2 synów ze swoimi paniami jako chórek. W zasadzie zbędni, ale kasa o podziału na kolejne 4 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały tytuł to jest klickbait, nie zarabia miliona w 30 sekund, bo to by oznaczało, że zarabia ponad siedem miliardów czyli jakieś 100 Sasinów na dobę.

 

Dostał tyle za udział w reklamie, skoro sieć uznała, że można mu tyle zapłacić i przełoży to się na wzrost sprzedaży to zapłaciła.

 

Wszystko spoko skoro jest tyle jego wizerunek wart, niech zarabia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już całkowicie kwestie artystyczne wykonywanej przez Zenona twórczości, to jednak jego fenomen upatrywałbym nieco pod innym kontem. Wszak nie każdy musi mieć jakiekolwiek ambicje artystyczne i może wygodnie zadomowić się w swojej niszy, gdzie zarabia jako rozrywkowy rzemieślnik, co nie powinno nikogo gorszyć, o ile swoją robotę robi solidnie.

 

Miałem kiedyś okazję być na weselu, gdzie Zenon wystąpił jako gwiazda wieczoru, a że było to w okresie, gdy jego postać coraz śmielej zadamawiała się w rodzimym mainstreamie, to nie można było tego występu odbierać jako koncertu wykonawcy ligi powiatowej disco polo, znanego wyłącznie dla wtajemniczonych wielbicieli tej muzyki, ale już jako koncert pełnokrwistego celebryty o ogólnokrajowej sławie.

 

W rzeczywistości byłem świadkiem dość kuriozalnego performensu, w którym to weteran sceny z kilkudziesięcioletnim stażem, uraczył gości konferansjerką na poziomie apelu klas V szkół podstawowych, odśpiewał swoje największe hity przy asyście DJ, którego jedyną aktywnością było włączenie przycisku ,,play" dla grającego w tel playbacku, zaś swoje spektakularne show budował w oparciu o 2 (słownie: DWA) ruchy sceniczne, które przy dozie pewnej kreatywności można by było zastosować przynajmniej w dwóch konfiguracjach, ale i tak były wykonywane wyłącznie w jednej. Przy czym po pół godzinie zmył się ze sceny. To był też mój pierwszy koncert w okolicznościach weselnych, więc nie jestem do końca pewny, czy prośba publiczności o bisy w takich warunkach jest niestosowna, aczkolwiek Zenek, który już się więcej na scenie nie pojawił, wzbogacił mnie o tę wiedzę, że na weselnych koncertach bisów się nie gra i chuj.

 

Szczerze zrobiło mi się żal wodzireja, który dalej kontynuował prowadzenie przerwanej na pół godziny imprezy, bo profesjonalizmem przebijał gwiazdę wieczoru o kilka poziomów, ale gażę za swoją robotę pewnie zgarną kilkanaście razy mniejszą.

 

No i o ile rozumiem, że dla chałupniczego gatunku jaki jest disco polo, to charakterystyczne robienie wszystkiego na odpierdol i poza granicami dobrego smaku, w pewien sposób definiuje ten gatunek i decyduje o jego takiej ludowej przaśności, tak zdawało mi się, że wybicie na salony z tego pierdolnika zobowiązuje przynajmniej do bycia solidnym rzemieślnikiem.

 

No nie rozumiem, nie pojmuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Throgg napisał:

odśpiewał swoje największe hity przy asyście DJ, którego jedyną aktywnością było włączenie przycisku ,,play" dla grającego w tel playbacku

Kilka postów wyżej pisałem o "słynnym Sławku", tym który obrażał KULT. ( nie tym z Cz. :D)

Podkład również mieli z płytki.

Łatwa, szybka i nie mała kasa bo nie trzeba się dzielić z muzykami.

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2020 o 10:43, Mosze Red napisał:

Cały tytuł to jest klickbait, nie zarabia miliona w 30 sekund, bo to by oznaczało, że zarabia ponad siedem miliardów czyli jakieś 100 Sasinów na dobę.

 

Dostał tyle za udział w reklamie, skoro sieć uznała, że można mu tyle zapłacić i przełoży to się na wzrost sprzedaży to zapłaciła.

 

Wszystko spoko skoro jest tyle jego wizerunek wart, niech zarabia.  

Zarobił nie na reklamie a nie że zarabia. Po alkoholu czytaliśmy ten tytuł?

Edycja

No dobra to ja źle zrozumiałem ?

Edycja 2.

Nie dobrze przeczytałem. Tytuł mówi 

Ile zarabia Zenek Martyniuk w 30 sekund? Tyle zgarnął za reklamę Media Markt. 

Zgarną za jedną reklamę

Więc nie clicbajt. 

 

Swoją drogą nie wiem kto mu wybiera lalunie do klipów ale ma gust ;)

 

Ta z długimi włosami fajniutka. 

Ta blondyna też niczego sobie ;)

Edytowane przez Optimus Prime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Optimus Prime napisał:

Zarobił nie na reklamie a nie że zarabia. Po alkoholu czytaliśmy ten tytuł? 

 

Tytuł artykułu "Ile zarabia Zenek Martyniuk w 30 sekund? Tyle zgarną za reklamę .....  " to jest sugestia, że tyle zarabia cały czas. 

 

Specjalnie robi się takie tytuły żeby ludzie klikali, dlatego to się nazywa clickbait.

 

Normalny i uczciwy tytuł wyglądał by tak "Zenek Martyniuk otrzymał milion złotych za reklamę ...". 

 

Jest różnica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.