Skocz do zawartości

Przepowiednie Nostradamusa


Martius777

Rekomendowane odpowiedzi

@absolutarianin Tyle było darcia o polinach i warszawiwach, że aż czuję się oszukany, że ta teoria się nie zmaterializuje.

A tak poważnie: jakieś ziarnko prawdy może w tej teorii być. Dawno Stasia Michalkiewicza (autora ,,Studiów nad żydofilią" i sygnalisty w zakresie ustawy 447 ergo w mainstreamie antyszejmity) żadne pytanie tak nie rozsierdziło: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ będzie! Nic się nie martw, jest tylko pytanie na jakich zasadach i w jakich granicach aktualnie. Kto zostanie wysiedlony i gdzie, kto wywłaszczony, a kto będzie świetował hanukę.. Z ust mi wyjąłeś tego pana, polecam świetny wykład  - geopolityka ostatnich 40 lat dotycząca przyszłości tej strefy (zgniotu, lub... złotego interesu!):

 

 

Jak s.peres rozmawiał z moskalami, jak obambo usunął tarczę, jak żabojady zagarniały śródziemie i na co się dogadały ze szkopami, na co się szkopy dogadały z moskalami, to były wszystko pomiary, przymiarki i projekty, a teraz już widać plany są klepnięte, bo jedzie buldożer...

 

 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Martius777 napisał:

Tylko jest jeden problem, wieszcz opisał, że podczas misji wojskowej w Afganistanie poznał swoją żonę muzułmankę, przyjął potajemnie islam, że poznał.Mahdiego co w tym czasie działał w tajemnicy, po latach ta przyjaźń uratuje Polskę, ale opiszę to później. Przy okazji masz już wskazówkę, który to generał, wystarczy przejrzeć wszystkie życiorysy polskich żyjących generałów :) Tylko jeden generał ma "nostradamusowy życiorys" i już udziela wywiady.

Ma mieć swoje wojsko.

To ma być bardzo zagadkowa postać - muzułmanin, wielki polski patriota znający dobrze historię i wszystkie błędy kraju, co wszystko zrobi aby ocalić kraj nie brzydząc się mocnych decyzji czy zrywaniem sojuszy, przewrotami wojskowymi, wywaleniem posłów ujawniając ich zdrady czy ofiarowaniem księży jako jedyne ofiary za cenę wolności i pokoju, narzuceniem islamu aby Mahdi nie wszedł do Polski, przygotuje nową nieznaną światu broń (na wszelki wypadek nie napiszę czym jest) i dzięki niej obroni Polskę przed Niemcami (konflikt ma potrwać tylko 9 dni, piątego dnia Berlin przestanie istnieć),  lawirowaniem wśród państw. Będzie uwielbiany przez Polaków do czasu gdy nie wejdzie islam a oni nie będą rozumieć powagi sytuacji. Wytarguje ustępstwa od Mahdiego aby Polacy mogli wyznawać Jezusa Muzułmańskiego. W zamian aby nie dawać polskich wojsk Mahdiemu, aby nie ginęli zobowiąże się dawać żywność Mahdiemu i przyjąć 10 mln "Egipcjan"... Będzie ciągle szokować bogobojnych Polaków. 

Nostradamus eufeministycznie nazwał Polskę w czasach III wojny  - najsprytniejszą dziwką świata co ocaliła swoje życie - co bardzo szokuje.

 

A czy coś było o koronapierdolniku i pałowaniu krajów polityką klimatyczną "węgiel zły gaz dobry" ?

 

Niektóre wersy aż pięknie wyglądają na potencjalne najbliższe lata, pytanie, czy ktoś tego nie poprawia na bieżąco ?

 

Generałów przejrzałem, szczerze mówiąc nie widzę, aby któryś miał żonę z bliskiego wschodu.

 

Co do samych przepowiedni - czy uwzględniają próby zmian przyszłości, przez innych, którzy czytają centurie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, sargon said:

czy ktoś tego nie poprawia na bieżąco ?

Często się to zdarzało. Często pisano nowe na potrzeby chwili, podszywając się pod N. Psy-Op.

10 minutes ago, sargon said:

czy uwzględniają próby zmian przyszłości, przez innych, którzy czytają centurie ?

Wielkie pytanie, bo jeśli są słuszne - to gdzie wolna wola?

Są grupy (teoria spisku <on>), które centurie traktują jako plan do zrealizowania. O tych co usiłują im się przeciwstawić, wiadomo mniej (teoria spisku <off>).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jeszcze jakaś przepowiednia z Tęgoborzy, z książki z 1939.

 

W dwa lat dziesiątki nastaną te pory,
Gdy z nieba ogień wytryśnie.
Spełnią się wtedy pieśni Wernyhory,
Świat cały krwią się zachłyśnie…!

Polska powstanie ze świata pożogi.
Dwa orły padną, rozbite.
Lecz długo jeszcze los jej jest złowrogi,
Marzenia ciągle – niezbyte.

Gdy lat trzydzieści we łzach i rozterce
trwać będą cierpienia ludu,
Na koniec przyjdzie jedno wielkie serce
I samo dokona cudu.

Gdy czarny orzeł znak krzyża splugawi,
Skrzydła rozłoży złowieszcze,
Dwa padną kraje, których nikt nie zbawi,
Siła przed prawem jest jeszcze.

Lecz czarny orzeł wejdzie na rozstaje;
Gdy oczy na wschód obróci,
Krzyżackie szerząc swoje obyczaje,
Z złamanym skrzydłem powróci.

Krzyż splugawiony razem z młotem padnie.
Zaborcom nic nie zostanie.
Mazurska ziemia Polsce znów przypadnie,
A w Gdańsku port nasz powstanie.

 

**

W ciężkich zmaganiach z butą Teutona
Świat morzem krwi się zrumieni.
Gdy północ wschodem będzie zagrożona
W poczwórną jedność się zmieni.

Lew na zachodzie nikczemnie zdradzony
Przez swego wyzwoleńca
Złączon z kogutem dla lewka obrony
Na tron wprowadzi młodzieńca.

Złamana siła mącicieli świata
Tym razem będzie na wieki.
Rękę wyciągnie brat do swego brata,
Wróg w kraj odejdzie daleki.

U wschodu słońca młot będzie złamany.
Pożarem step jest objęty.
Gdy orzeł z młotem zajmą cudze łany
Nad rzeką w pień jest wycięty.

Bitna Białoruś, bujne Zaporoże,
Pod polskie dążą sztandary.
Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze
Wracając na szlak swój prastary.

Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy
To Europy bastiony,
A barbarzyńca aż po wieczne czasy
Do Azji ujdzie strwożony.

Warszawa środkiem ustali się świata,
Lecz Polski trzy są stolice.
Dalekie błota porzuci Azjata,
A smok odnowi swe lice.

Niedźwiedź upadnie po drugiej wyprawie.
Dunaj w przepychu znów tonie.
A kiedy pokój nastąpi w Warszawie,
Trzech królów napoi w nim konie.

Trzy rzeki świata dadzą trzy korony
Pomazańcowi z Krakowa,
Cztery na krańcach sojusznicze strony
Przysięgi złożą mu słowa.

Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie,
Trzy kraje razem z Rumunią.
Przy majestatu polskiego tronie
Wieczną połączą się unią.

A krymski Tatar, gdy dojdzie do rzeki,
Choć wiary swojej nie zmieni,
Polski potężnej uprosi opieki
I stanie się wierny tej ziemi.

Powstanie Polska od morza do morza.
Czekajcie na to pół wieku.
Chronić nas będzie zawsze Łaska Boża,
Więc cierp i módl się, człowieku.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sargon napisał:

A czy coś było o koronapierdolniku i pałowaniu krajów polityką klimatyczną "węgiel zły gaz dobry" ?

 

Niektóre wersy aż pięknie wyglądają na potencjalne najbliższe lata, pytanie, czy ktoś tego nie poprawia na bieżąco ?

 

Generałów przejrzałem, szczerze mówiąc nie widzę, aby któryś miał żonę z bliskiego wschodu.

 

Co do samych przepowiedni - czy uwzględniają próby zmian przyszłości, przez innych, którzy czytają centurie ?

 

1. Co do koronawirusa, mam chyba jeden coś o "wschodnim wietrze" i "zamykaniu się w klatkach", musiałbym poszukać i sprawdzić, faktem jest to, że polscy tłumacze jeszcze nie przetłumaczyli całej twórczości, cześć z nich jest od wielu lat niedostępna w trzynastej szafie w Watykanie, pod ręką mam jedynie taki, gdzie jedynie krótko wspomina tak:

 

Przed trzecią wojną Wielka Przestroga Stwórcy!

Ziemia będzie się trząść coraz częściej i mocniej,
Wybuchy śpiących wulkanów i kwaśne deszcze,
Wielkie huragany i oszalałe spiętrzone wody,
Raz mrożne raz ciepłe zimy, raz gorące raz chłodne lata,
Straszne choroby, powodzie, susza i głód - wszędzie zapach śmierci!

 

Zaś o władcach w XXI wieku pisał tak:

 

Dwudziesty będzie nazywany okresem dyktatur
Z lewa i sprawa będą przelewali krew wrogów i przyjaciół
Ich rządy będą przez niektórych chwalone
Dawne błędy narodów powrócą z jeszcze większą siłą
Gdy ich złe wybory okażą się dla nich zgubnymi i ostatnimi
Nigdy świat nie miał takich tyranów jak w dwudziestym pierwszym!

 

2. Cześć przepowiedni jest poprawiana po fakcie, np przed nadejściem Tuska tłumacze zostawiali oryginalną nazwę Bastran lub decydowali się na Kaszuba a jak pojawił się to wpisali jego imię bo stało się jasne, że to on. Co do Bastrana to wyjaśniam - Bastranowie to 
germańskie plemię należące do Wandalów, które we wczesnym średniowieczu zamieszkiwało 
tereny obecnych Kaszub.

 

Większość została niezmienna i trafna.

 

3. Co do generała, najpierw skup się na fakcie czy był w Afganistanie i był odpowiedzialny za kontyngent wojskowy, krok po kroku i trafisz. Później wstawię co mam na temat generała.

 

4. Co do zmiany przyszłości, co powiedział na ten temat, proszę:

 

Pamiętaj przyszły czytelniku,że czas trwania i przeznaczenia 
Zmienia się jak wszystko!
Część co tu napisane nie spełni się tylko
Jeżeli postąpisz zgodnie z rozsądkiem i Wolą Wszechmogącego!

 

Jeśli coś znajdę lub coś mi się przypomni to dopiszę

Edytowane przez Martius777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, xander99 napisał:

mówił coś że szczepienia spowodują ze wrócą choroby ktore juz dawno zniknęły.

 

Było pytanie o koronawirusa nie o szczepionki.

 

Co do szczepionek, pisał, jest jedna, jak znajdę to wkleję. Nie będę pisać z głowy. Muszę w wolnym czasie odkurzyć pochowane zapiski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Martius777 napisał:

Zaś o władcach w XXI wieku pisał tak:

Dwudziesty będzie nazywany okresem dyktatur
Z lewa i sprawa będą przelewali krew wrogów i przyjaciół
Ich rządy będą przez niektórych chwalone
Dawne błędy narodów powrócą z jeszcze większą siłą
Gdy ich złe wybory okażą się dla nich zgubnymi i ostatnimi
Nigdy świat nie miał takich tyranów jak w dwudziestym pierwszym!

 

3. Co do generała, najpierw skup się na fakcie czy był w Afganistanie i był odpowiedzialny za kontyngent wojskowy, krok po kroku i trafisz. Później wstawię co mam na temat generała.

 

4. Co do zmiany przyszłości, co powiedział na ten temat, proszę:
Część co tu napisane nie spełni się tylko
Jeżeli postąpisz zgodnie z rozsądkiem i Wolą Wszechmogącego!

 

No tak, Justin Castro pierwszym dyktatorkiem

Jak u Platona - z demokracji w tyranię.

Dawne błędy narodów - czyli Niemcy znowu rozpalą w piecu, a Polacy znowu się podłożą. Brzmi zachęcająco.

 

Generałów czynnych jest niewielu, ich status cywilny ciężko znaleźć w prostym szukaniu, ale obstawiam tego co ma filmy o wojnie hybrydowej.

 

Zmiany przyszłości - cóż, może więc ktoś nie chciał mieć Berlina zrównanego z ziemią przez Islamopolaków, i już wszystko pozmieniał

A, jeszcze widzę wersy:

W końcu dwudziestego przed Bożym Ciałem,

Narodzi się biednemu Słowianinowi Trzeci Krak,

Potomek Wielkiego Królewskiego Rodu Jagiellonów.

Będzie największy z dwóch przed nim i dwóch po nim,

Niezwyciężony dowódca, wyzwoli kraj od wpływu muzułmanów.

Zostanie Królem Polski i dwunastu Narodów Europy – jako przyjaciel króla Henryka!

 

Po 500 latach kraj Jagiellonów powstanie z kolan.

Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa.

Razem z Francją w wielkim Przymierzu

Po III wojnie rządzić będą razem Europą.***

 

 

500 lat wstawania z kolan - mam nadzieję, że to nie oznacza 500 lat rządów PiSu xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sargon napisał:

Więc cierp i módl się, człowieku.

kwintesencja katolicyzmu

To ja podziękuje, nie chce Polski od morza do morza, na cholere nam Polska od morza do morza? Niech będzie tyle ziemi ile już jest i granice się nie zmieniają. Teraz mamy małą Polske i co? Istnieje tylko teoretycznie. Polska od morza do morza też będzie teoretyczna i będą nas doić podatkami i inflacją. Cierpienie nigdy nie przeminie, nie ważne jaka granica

A cierpią nich ci co chca, ja nie przychodziłem na ten świat, żeby cierpieć i "karmić" jakiegoś boga cierpieniem.

43 minuty temu, Martius777 napisał:

Straszne choroby, powodzie, susza i głód - wszędzie zapach śmierci!

no to pogrubione z covidem ma mało wspólnego, ale żart dobry, wybitny

Edytowane przez Zbychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sargon napisał:

Po 500 latach kraj Jagiellonów powstanie z kolan.

Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa.

Razem z Francją w wielkim Przymierzu

Po III wojnie rządzić będą razem Europą.***

 

 

500 lat wstawania z kolan - mam nadzieję, że to nie oznacza 500 lat rządów PiSu xD

 

Ha ha, rozbawiłeś mnie :) Spodobał mi ten humor :)

 

Bez znajomości innych centurii brzmi jak bzdura. Krótko wyjaśniam.

 

Po śmierci generała dyktatora ma wrócić królestwo do Polski, władza dla potomka Jagiellonów. Kiedy umarł ostatni z Jagiellonów na tronie?

 

Zygmunt II August (1520–1572)  

 

Dodaj 500 lat i jaki mamy rok?

 

Czy te 500 lat już nie brzmi głupio?

 

Nostradamus mówi w tej centurii o powrocie kraju Jagiellonów. Ich powrocie na tron.

 

Tak, wciąż żyją potomkowie Jagiellonów. Sprawdź.

 

Potem byli królowie elekcyjni, którzy aby utrzymać się przy władzy służyli szlachcie dając przywileje i obcym państwom. Ewidentnie Polska od tego czasu upadała, królowie elekcyjni mieli coraz mniej władzy i możliwości, Polska "nie podnosiła z kolan". Warto prześledzić wszystkie decyzje podjęte przez tych królów elekcyjnych aby zobaczyć co to był za upadek władzy.

 

:)

 

Co jest najlepsze?

 

Jagiellonowie wrócą na tron jedynie na dwa "etaty" - po 500 latach! Krak III i Sinobrody (jego syn), który straci władzę. Znowu pojawią się królowie elekcyjni! Polska niczego nie nauczy się. Pierwszy elekcyjny "nierozsądny zdrajca" trafi na krzesło elektryczne... a to już inny temat :) Co za ironia z tymi Jagiellonami!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Martius777 napisał:

Po śmierci generała dyktatora ma wrócić królestwo do Polski, władza dla potomka Jagiellonów. Kiedy umarł ostatni z Jagiellonów na tronie?

 

Zygmunt II August (1520–1572)  

 

Dodaj 500 lat i jaki mamy rok?

 

Czy te 500 lat już nie brzmi głupio?

 

Jagiellonowie wrócą na tron jedynie na dwa "etaty" - po 500 latach! Krak III i Sinobrody (jego syn), który straci władzę. Znowu pojawią się królowie elekcyjni! Polska niczego nie nauczy się. Pierwszy elekcyjny "nierozsądny zdrajca" trafi na krzesło elektryczne... a to już inny temat :) Co za ironia z tymi Jagiellonami!

 

A, 2072, to jak się postaram to dożyję xD

Spoko, od komuny, przez demokrację, dyktaturę wojskową i monarchię.

Jak tak będzie, to poczuję się jak jakiś 100 latek urodzony w czasach Świętego Przymierza.

Czyli generał może być millenialsem albo zoomerem.

 

W sumie, śniło mi się kiedyś, że jestem dowódcą garnizonu okupacyjnego Kremla, także - jakby co dostaniecie chłopaki zniżki na ruską wachę B)

 

Oczywiście jakbym np, był takim Niemcem a Ahnenerbe , to bym zrobił wszystko, żeby odczytać takie przepowiednie i coś pozmieniać, ale jak wiadomo Niemcy są najbardziej pragmatycznymi szaleńcami na Ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sargon napisał:

Oczywiście jakbym np, był takim Niemcem a Ahnenerbe , to bym zrobił wszystko, żeby odczytać takie przepowiednie i coś pozmieniać, ale jak wiadomo Niemcy są najbardziej pragmatycznymi szaleńcami na Ziemi.

 

Na jednym forum jeden tlumacz opisał fakt, że Napoleon, Hitler, Mussolini, Hitler, Lenin, Stalin, Mao i wielu innych bardzo interesowali się przepowiedniami Nostradamusa, mieli swoich jasnowidzów którzy naginali przepowiednie do swoich potrzeb :)

 

Dlatego tlumacze na zagranicznych forach najpierw pokazują skany oryginalnych zapisków a potem własne tlumaczenia :)

 

Ne jestem tłumaczem, jedynie przekazuję już gotowe tlumaczenia dokonane przez polskich badaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skopiować wypowiedź @Martius777 tutaj:

29 minutes ago, Martius777 said:

Nostradamus mówił, że Polska po wojnie nawróci Chiny i świat islamu na chrześcijaństwo, potem resztę narodów co jest zbieżne  z wizją Faustyny. Faustyna i Nostradamus opisali przelot pewnej planety i ostatniego papieża,  o dziwo bardzo podobnie. Polecam Dzienniczek Faustyny, już jedna jej wizja spełniła się. Koniec offtopu. 

Czemu to jest ważne, pomimo iż dopiero nastąpi po II WŚ?

Bo mowa jest o nawróceniu na chrześcijaństwo. I ostatnim papieżu katolików.

Wniosek: mowa jest o powrocie do chrześcijaństwa, a nie powrocie do katolicyzmu. I chociaż "generał" zginie za "zdradę wiary", przyszłe pokolenia go (częściowo) zrehabilitują!

 

Z tej samej układanki, ale z innej strony. W wersji Jezusa Muzułmańskiego, hasłem przewodnim które się pojawi jako jedno z pierwszych, będzie "każdy chrześcijanin wrogiem katolicyzmu".

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martius777 nostradamus był wierzący. Nie chce mi się wierzyć że po 3 wojnie światowej bedzie tak ze beda czipy i dochód podstawowy. Nie po to Bóg człowieka stworzył zeby ten siedzial na dupie i nic nie robil bo to jemu zie.ia została poddana i ma z nią zrobić porządek. Mówił ten nostradamus o prezbiegunowieniu ziemi cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, xander99 napisał:

Mówił ten nostradamus o prezbiegunowieniu ziemi cos?

 

Tak, wkleję teksty na ten temat i zawołam ciebie :) Wolałbym najpierw coś o generale, potem o tym kim jest Mahdi, kalendarium wojny i wtedy o przebiegunowaniu aby było chronologicznie , bo jest na końcu i kończy wojnę :)

 

Nie jest łatwo szybko wyciągać te wersy bo mam rozproszone po plikach, które zbierałem latami. Niektóre muszę przepisać. Proszę o cierpliwość. Postaram się jak najwięcej umieścić w tym tygodniu bo mam więcej czasu.

 

W dniu 14.03.2022 o 17:18, Kespert napisał:

Bo mowa jest o nawróceniu na chrześcijaństwo. I ostatnim papieżu katolików.

Wniosek: mowa jest o powrocie do chrześcijaństwa, a nie powrocie do katolicyzmu. I chociaż "generał" zginie za "zdradę wiary", przyszłe pokolenia go (częściowo) zrehabilitują!

 

Tak, Nostradamus właśnie pisał o tym i ponadto rzekł, że Pismo Święte będzie zrewidowane i dodadzą usunięte księgi, które usunięto na rozkaz papieży czy niektórych synodów. Te księgi są w Watykanie, w trzynastej szafie.

 

Katolicyzm przestanie istnieć. Ma być powrót do korzeni pierwszych chrześcijan! Zlikwidują zakony, instytucję kapłaństwa, na koniec papiestwo. 

 

Ale o tym to później napiszę :)

Edytowane przez Martius777
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, Martius777 said:

dodadzą usunięte księgi

I o to chodzi. Każdy z apostołów zostawił po sobie spuściznę, zapiski, własne albo uczniów. Uwolnienie tej wiedzy, zniszczy podstawy katolicyzmu, bo musi to zrobić.

Natomiast nie dawałbym tego zupełnie na końcu. Któraś z centurii mówi o "generale", że go "przyszłe pokolenia zrehabilitują/uniewinnią". To ważna wskazówka odnośnie jego motywacji. Moja interpretacja, to generał który doskonale zdaje sobie sprawę z aktualnego stanu KRK/chrześcijaństwa, na dokładkę wie kim był w tej wersji Mahomet, i stąd - generał w swych oczach będzie fanatykiem, męczennikiem za prawdziwą wiarę - to pozwala zrozumieć jego decyzje, zwłaszcza te przeciwne wszystkim.

To też eliminuje z krótkiej listy bodajże wszystkie osoby, aktualnie posiadające stopień generała WP.

Stąd wniosek, że generałem nazwą ludzie kogoś, za kim pójdą, i nie jest mowa o wojskowych. Tak samo Mahdi - to będzie przywódca samoistny, i nie da się przewidzieć o kim mowa.

Bardziej generalnie, wydaje mi się że Nostradamus zapisał swe centurie tak, by nigdy nie dało się zapobiec żadnemu z wydarzeń.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert Bardzo lubię twoje uwagi bo dajesz nowe spojrzenie na twórczość Nostradamusa. Badacze wpadają w tak zwaną pułapkę "słusznych teorii" , że skoro większość tłumaczy tak widzi to tak musi być. Niekoniecznie.

 

W dniu 21.03.2022 o 16:53, Kespert napisał:

Któraś z centurii mówi o "generale", że go "przyszłe pokolenia zrehabilitują/uniewinnią". To ważna wskazówka odnośnie jego motywacji. Moja interpretacja, to generał który doskonale zdaje sobie sprawę z aktualnego stanu KRK/chrześcijaństwa, na dokładkę wie kim był w tej wersji Mahomet, i stąd - generał w swych oczach będzie fanatykiem, męczennikiem za prawdziwą wiarę - to pozwala zrozumieć jego decyzje, zwłaszcza te przeciwne wszystkim.

 

Dokładnie tak!

 

W tym tygodniu wkleję na temat generała, bo mam nadzieję, że znajdziesz coś w nich czego badacze na to już są ślepi. Jeśli wałkujesz dany tekst to po czasie nie widzisz niuansów. Ważna jest mądra krytyka, świeże spojrzenie i podważanie "założeń o ile są po temu konkretne powody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/2

 

Przepisałem/skopiowałem to co mam na temat generała dyktatora.

 

Ciężko ustalić jaka będzie kolejność. Może ktoś spróbuje ułożyć z tego mniej więcej przypuszczalną kolejność.

 

Centurie w 1/2 głównie opisują wydarzenia przed pojawieniem się generała. Później wkleję jeszcze drugą część aby nie robić zbyt długiej ściany tekstu.

 

Potem napiszę co tłumacze mówią na temat tych centurii.

 

Spiski i intrygi dawnych bohaterów,
Przyczyną zamętu i niepewności,
Nad Wisłą dojdzie do wielkich zmian,
I podniesiony sztandar wolności upadnie,
Władzę zdobędzie ten, któremu zawierzyli,
Okaże się sprytniejszym niż jego poprzednik.

 

Partia krasomówczego Bastrana długo będzie rządzić.
I tymi na lewym i tymi na prawym brzegu Wisły.
Jego niespodziewane odejście przyczyni się do zamętu.
Partie czerwonych i błękitnych wkrótce obejmą władzę,
Kryzys i Nowe Prześladowania ułatwią słowa Zakonnika!
Jeszcze większy podział doprowadzi kraj na krawędź katastrofy!

 

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,
nastąpi podział na tych od zakonnika i tych pierwszego kardynała.
Dwa miasta nad Wisłą w śmiertelnym uścisku inaczej rozumianej wiary!

 

W końcu ósmej słaby generał odda władzę związkowi,
Będą mu to mieli za złe jego zwolennicy,
Od nieprzyjaciół nie zazna spokoju i litości,
Drugi który po nim przyjdzie póżniej zrobi z niego bohatera,
Ci którzy myśleli ,że na zawsze zwycięzyli,
Zobaczą jak się pomylili, doprowadzając Polaków do wielkiej złości!

 

Dwóch z jednej krwi zawiążą w Warszawie,
nierozsądny układ i z tymi z lewa i z tymi z prawa,
W czasie ich rządów głupi z mądrym doprowadzą ich do upadku.
Po marnym losie pierwszych taki sam los spotka drugich!

 

Na wpół uśpieni i obezwładnieni,
trutką podaną przez wysłanników Brata,
pochowani szybko przez jego namiestników,
zatrują nad Wisłą i kościół swój i naród!

 

Nad Wisłą walka dwóch przywódców
zamieni się w walkę dwóch kleryków
Były lewy doprowadzi do zguby prawego,
Potem powódź i krew wyniosą Generała!

 

W wielkiej udręce partia Bastrana rządzić będzie długo,
Polska stanie się areną trzech,a później dwóch rywali,
Nienawiść wielu przyprawi o zgubę i śmierć,
Po znużeniu władzę w kraju obejmie Chytry Lis

 

Oblubieniec Germanii pokrętny Bastran,
Nielubiany przez kler i jego zwolenników,
Dobrze przysłuży się chimerycznym Polakom,
Po sześciu docenią gdy nadejdzie czas cierpień!

 

U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Polski zakonnik  i jego stary wyznawca,
zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
Niby silny przywódca, po utracie bliskich,
zostanie przez nich zdradzony i poniżony,
wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona."

 

Po wielkiej burzy wielkie opamiętanie
Nastąpi przełom i zmiana władzy
Kościół Jezusa nie osiągnie celu
Bo przepych i bogactwo będą mu przeszkodą

 

Nowe prawo po wielkim wzburzeniu
Będzie biczem dla starego kościoła
Biskup z Krakowa ogłosi secesję
Co będzie początkiem jego odnowienia

 

Wyznawcy Chrystusa będą wrogami
Za sprawą zakonnika żądnego sławy
Prawda i kłamstwo będą wymieszane
Tak, że nikt nie pojmie co jest ich różnicą

 

Wielka Radość po zwycięstwie starszego i zakonnika,
Strach i Groza w oczach rządzących i ich oponentów,
Nowa Koalicja dotychczasowych; stronników i nieprzyjaciół,
Zagarnie nad Wisłą władzę nie daną im przez Boga i Naród!

 

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!

 

Wielka Arka z Krakowa,
Przyczyną odnowy swojego narodu!
Zakonnik z pokrętną duszą,
Rozerwie jedność osieroconego Kościoła!

 

Bastran, Uwodziciel, Głupiec i Chytry Lis,
to polska droga do władzy okrutnego Dyktatora.
Z jednej strony siła wojska i wielkie zdobycze,
a z drugiej prześladowania z rąk najemnych szahidów!

 

W XXI przed trzecią,
Kiedy nad Wisłą wyjdą na jaw wielkie przewinienia,
Kapłani i opaci będą wieszani i mordowani,
Kościoły zaś bezczeszczone, plądrowane i niszczone,
Zaś wypluwana przez nich Mamona nie uśmierzy;
biedy, płaczu i powszechnej złości Ludu Maryi!

 

Polska stanie się areną trzech, a później dwóch rywali,
Polak Polakowi i Krzyż Krzyżowi,
nigdy nie były sobie tak wrogie-
nawet wtedy, kiedy ich ziemie dzielili obcy!

 

W dwudziestym pierwszym w kraju królowej Maryi,
Bogaty Kościół nie powstrzyma buntów,
A zachłanny zakonnik skończy tak, jak jego zwolennik!
Resztę zniszczeń dokonają: Chytry Lis i General Dyktator!

 

Chwalony, a zapomniany Generał żelazną pięścią obejmie władzę!
Osłabiony, wykrwawiony naród otworzy z radością SWOJE PODWOJE!
W czasie misji tajemnie zmieni wiarę początkowo starannie ukrywaną.
Później za przyczyną Talibanu, kościoły burzone, duchowni prześladowani,
Obrazy i Krzyże zrzucane i podpalane na cześć i chwałę ISLAMU!
Jak za Piasta kraj cały zmieni wiarę, ale POZORNIE NIE W DUCHU!

 

Przed trzecią tak jak w szesnastym,
Władza,pycha i mamona rozbiją jedność Kościoła,
Pomimo starań Arki niewielu przejrzy na oczy,
że czyny i słowa się nawzajem rozmijają.
Nie wiara i modlitwy prowadzą do Boga, a prawo Mojżesza-
o czym najlepiej wie Szatan wróg Boskich przykazań.

Wśród wielu Polaków uzyska duże poparcie,
Do czasu kiedy jego słowa okażą się złudzeniem,
Później ci sami Polacy nazwą go starym Głupcem,
W 21 po krótkim czasie spotka go śmierć i zapomnienie.

 

W kraju nad Wisłą wąsaty wygra po raz drugi wybory,
W końcu kadencji dojdzie do wielkiej ruchawki motłochu,
Z poparciem przyszłego dyktatora na krótko obroni on władzę,
Niedługo potem on i krzyże będą spalone ognistym światłem półksiężyca

Generał prowokator na usługach Mahdiego,
W czasie misji tajemnie zmieni wiarę początkowo starannie ukrywaną.
Chwalony a zapomniany, żelazną pięścią obejmie władzę!
Osłabiony, wykrwawiony naród otworzy z radością SWOJE PODWOJE!

Żołdactwo Generała splugawi klasztor i święty obraz!
Najwyższy z arcypasterzy zamordowany!
Ołtarz w Świątyni Opatrzności we krwi męczennika.
Okrutny Dyktator na tle flagi czerwonego półksiężyca;
Ogłasza zwycięstwo nowej wiary: Allaha i Mahometa!

 

Omen:69 [Proroctwo;69]

O słowiański narodzie Maryi!
Gdy szatan zapanuje nad twoimi umysłami -
to krew z jednej krwi poleje się strumieniami,
Bowiem dwa sobie przeciwne plemiona i te starsze i młodsze -
spotkają się w morderczym uścisku wrogości../.

Bo gdy nad Wisłą Bachus rozpali w nich ogień nienawiści -
Syn stanie się wrogiem ojca, a córka swej matki -
zaś brat zabójcą brata, a siostra zabójczynią siostry,...

Ale przed tym za udziałem Gryfona i Atlantów -
wszech władza partii i kościoła ulegnie załamaniu,
Zaś świątynie Chrystusa będą plądrowane i niszczone. -
bo stanie się to skutkiem ułudnych rządów sprawiedliwych...
Najpierw więc zostanie rozbudzona Wielka Radość żarliwych-,
a później nastanie u nich żałość i Wielki Smutek spolegliwych../.
Aż wreszcie kryzys pieniądza na krótko wyniesie do władzy-
po raz drugi wąsatego i jego licznych zwolenników zdrady../.
Po nim w wyniku haniebnego buntu i zamachu -
sprzymierzony z nimi generał osiągnie cel utajniony...
Przed trzecią wojną już jako władca nowego Lechistanu,
I niezłomny wyznawca zwycięskiego islamu../.
Stanie się z czasem wiernym zwolennikiem Wielkiego Talibanu,
I orędownikiem jego okrutnego i mściwego przywódcy.../.
W końcu kraj swój przemieni z pomocą szahidów i ich dowódcy,
W sprzymierzone królestwo proroka Mahometa i jego turbanów....
Taki więc oto będzie skutek i początek budowy,
                                 ...Jego Wielkiej Potęgi, Chwały i Odnowy!

 

Bogaty i pyszny zakonnik solą w oku biskupa Rzymu,
Gdy go przywoła do siebie wznieci nad Wisłą wielki zamęt!
Wierny mu lud obwoła go świętym i prorokiem!
Cierpienie i śmierć starego kościoła, po trzeciej wojnie,
będzie odrodzeniem i początkiem jedności nowego.
Ten kto chciał być pierwszym zginie w wiecznej niełasce!

 

To co Wielkiemu Słowianinowi się nie udało
To jego mierny mały brat dokończy
Nie siłą a słowem przekonywania
Małe Kraje Wschodu zrobią z nim konfederację

 

Biedna i Bogobojna ziemia upadłych Jagiellonów,
Powstanie po pierwszej za przyczyną jej Komendanta i Maryi,
Z początku słaba po drugiej będzie podnóżkiem Niedźwiedzia,
Ich Wielka Arka, Wielki Związek i Wielki Król to początek sukcesów!

 

Przed nastaniem epoki Tyranów,
Muzułmańska szarańcza ruszy przez wyspy Śródmorza-
na kraje:Hellady, Panonii, Italii i Aquilonu,
Po pierwszej fali przyjdzie druga zbrojna-
Ta trzecia z dalekiej i bliskiej Azji zaleje skłócony kraj Sarmatów,
Po czym wszystkie narody Gryfona zamkną się w swoich klatkach../.

 

Na szesnaście przed wielką wojną,
Młody, który wygra ustąpi niszczony chorobą raka,
Później zaś Słowo Arcypasterza wyzwoli złe demony,
Które na wschód od Sali wywołają ogromne wzburzenie,
W końcu ten, który przegrał, powróci na tron -
Na krótko przed zasadniczymi zmianami....

 

Bonus:

 

Ten, który odszedł powróci,
A jego miłosne podboje;
Staną, się Wielkim Skandalem,
Kiedy Ci z nad wzburzonego Dniepru,
Dowiedzą się o tym,
Że ich przywódczyni to nałożnica Piasta!

 

 

Edytowane przez Martius777
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh

 

Mam takie wnioski po lekturze:

 

- nie mieszać się w spory religijne czy polityczne

 

- być jak najbardziej neutralnym jak to możliwe

 

- wykonywać polecenia generała dyktatora bo w ten sposób pomożemy ratować kraj przed inwazją 500 milionowej (!!!) armii Mahdiego!

 

- przyjąć islam (na papierze, chrześcijaństwo zachować w duchu), będzie możliwość wyznawania "muzułmańskiego" Jezusa, Polska będzie wyjątkiem w krajach arabskich na prośbę generała dyktatora

 

- protip - w razie groźby utraty życia czy złamania islamskich przepisów, o których nie miałeś pojęcia mówisz trzy razy szahadę i twoje przewinienia są zerowane bo od tej chwili masz nowe konto - skuteczne tak w 90% o ile nie natrafisz na degenerata

 

- nauczyć się kilku słów po arabsku i zapoznać się z podstawowymi zwyczajami typu aby nie jeść lewą ręką itp.

 

- ograniczyć swoje oczekiwania, poprzestać na tym co jest najbardziej potrzebne do życia

 

- kupić porządny sprzęt agd typu pralka, piec na lata bo będzie deficyt wielu rzeczy

 

- spisać dobre przepisy na dania z ziemniaków, ryżu czy makaronu - ciekawostka -  dzienne minimum żywienia to ziemniak z masłem/tłuszczem wedle naukowców

 

- wyprowadzić się z Kołobrzegu, Opola, Szczecina (będzie wyspą) i pasu nadmorskiego - w tym z Trójmiasta czy Elbląga

 

- pomyśleć o małym schronie z zapasem na 3 dni podczas przebiegunowania Ziemi, może być np łazienka w bloku, zamknąć się w niej i po prostu przeczekać bo dużo ludzi na widok tego co będzie się działo (wielka planeta na niebie, poruszające się gwiazdy na niebie, trzęsienia, trzydniowa ciemność, słabsza grawitacja) dostanie zawału serca, obejrzysz potem spokojnie na filmach co się działo, najważniejszy będzie spokój i nieruszanie się z miejsca

 

- zrobić zapasy chociaż na kilka dni i mieć na wypadek w swojej kuchni

 

- zmienić zawód na bardziej potrzebny w czasach niedoborów, infuencerki zdechną z głodu

 

- zachować spokój i jeszcze raz spokój i spokój

Edytowane przez Martius777
  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Martius777 said:

Mam takie wnioski po lekturze

Rozumiem, że Polska będzie jednym z lepszych miejsc? Z tego, co przytoczyłeś, to ma być tu wojna domowa i ogólna rozpierducha jak mało kiedy. Będą jakieś lepsze? 

 

I czy wiadomo coś o Włochach? Bo Absolutarianin się tam ewakuował i ciekawe czy nie wpadł z deszczu pod rynnę :D

 

11 minutes ago, Martius777 said:

- zmienić zawód na bardziej potrzebny w czasach niedoborów, infuencerki zdechną z głodu

No jak będzie przebiegunowanie (takie prawdziwe, zgodne z definicją), to właściwie nie będzie czego zbierać i to będzie świat a'la Mad Max w najlepszym wypadku. I o całym IT, transporcie i dobrodziejstwach cywilizacji można będzie zapomnieć. Plus promieniowanie, którego w łazience raczej się nie przetrwa. A nawet jeśli, to co pić? Napromieniowaną wodę? Perspektywy takie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, manygguh napisał:

czy wiadomo coś o Włochach? Bo Absolutarianin się tam ewakuował i ciekawe czy nie wpadł z deszczu pod rynnę :D

 

Tereny Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii i Bałkanów będą wyludnione. Wyginie kilka narodów, w tym Bułgarzy - ani jeden Bułgar nie przeżyje.

 

Co do Włoch - wielka pustynia, środek będzie przepołowiony przez tsunami, wiele miast przestanie istnieć - Nostradamus napisał tak okropne przepowiednie na temat Włoch, że mam dreszcze podczas ich czytania. Ostrożnie podam ci jak najmniej "drastyczne" opisy. Rzym będzie stolicą Talibanu. Po wojnie Włochy będą włączone do Francji.

 

Wielki Mediolan przez rok oblężony ,
Wyda ostatniego ducha gdy wielki płomień,
Zabierze wszystko do środka ziemi
Po wielkiej wojnie rosnąć tam będzie wysoka trawa!

 

Od Monaco aż po Sycylię,
Całe wybrzeże wyludnione.
Opustoszałe miasta,miasteczka i inne sadyby,
Niewierni jednak ich nie splądrują jak nie rozgrabią.

 

Serca zimne jak lód,okrutne,czarne i twarde jak kamień,
Przyniosą łzy,płacz,,okrzyki strachu i rozdzierające wrzaski.
Krwawa jatka,wielki głó,znikąd litości,
Leman i co większe wyspy wokół Genui wzięte!

 

Lud puszczony samopas plądruje Italię i Hiszpanię,
Tymczasem ląd grecki zaścielają trupy i ludzie w agonii.
Ich prawa pogwałcone przez głupotę wołającą o pomstę do nieba,
Wszelkie rozstaje spływają ich krwią.

 

Od Wysp Sycylii do Tarentu,Pizy i Mediolanu,
Wszędzie słychać głos muzzeina i modły muzułmanów,
Romania,Kampania i Kalabria szykują nowych niewolników,
Zrzucane ze świątyń krzyże chrześcijaństwa dopełniają grozy

 

Wielki atak powietrznej TRĄBY wywołał niespotykane Trzęsienie!
Sztuczna szatańska siła Talibanu uzyskała tu pierwsze odkrycie!,
I to co Stare i to co Nowe w większości zniszczone do ziemi,
Wieczne miasto uniosło się-jak gdyby z modlitwą do Boga!
Koloseum i Forum przeszło do historii odwiecznego zapomnienia,
ISLAMADABAD!- w rękach Mahometan-Namiestnik Jezusa zabity obok Rubikonu!

 

Przed Straszliwą zemstą Talibów i przekleństwem Antychrysta,
Wielki Namiestnik Chrystusa w przebraniu niewiasty opuszcza mury miasta,
Po trupach kardynałów i wiernych kościoła przemierza drogami martwego miasta,
Petrus Romanus niechciany a wybrany mocno zawierzał Wielbłądowi,
Śmierć znajduję przy wzniesieniu wielkiego krzyża od kul i zatrutych strzał Talibów,
Ostatnia Arka Starego kościoła zrodzi za Wolą Pana nowe przymierze i nową siedzibę

 

To już nie jest najazd
Śmierć ludziom, zwierzętom i roślinom!
Pozostawiona pustynia jest szczęściem trzeciego!
Mahdi osobiście prowadzi wojnę bez litości i opamiętania!

O! stara Hellado wpadłaś w łapy Antychrysta,
Marny twój los, wyspy spalone na popiół,
Ateny, Pireus i Saloniki zrównane ogniem z nieba,
Czarnemu nie wystarczy zwycięstwo,
Wszędzie słychać wołanie o szybką śmierć,
Zbiorowe samobójstwa będą historią Greków!

Kraj Bułgarów zostanie przejechany,
Czarny nie zostawi w nim żadnego żywego,
Dumny naród Borysa zginie do ostatniego,
Po trzeciej będzie targiem dla Turków i Polaków.

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.