Skocz do zawartości

Przepowiednie Nostradamusa


Martius777

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kespert napisał:

Są nadal alternatywne opcje. Woźnicki, Pelanowski i inni.

 

To bardzo ciekawe, po zapoznaniu się na ich temat, też mogą być kandydatami.

 

Lubię twoje uwagi, bo czasami dają dodatkowe spojrzenie. Polscy tłumacze byli wręcz pewni, ze to ON a tu podajesz jeszcze innych kandydatów.

 

Jedyne co możemy zrobić, obserwować wszystkich kandydatów, któryś z nich będzie TYM, o którym pisał Nostradamus.

 

Oprócz Zakonnika, który rozerwie jedność kościoła ma być jeszcze Chytry Lis, który wręcz pomoże w zdobycie władzy Generała Dyktatora - były lewicowy kleryk. Tutaj też zrobię osobny post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Martius777 napisał:

Oprócz Zakonnika, który rozerwie jedność kościoła ma być jeszcze Chytry Lis, który wręcz pomoże w zdobycie władzy Generała Dyktatora - były lewicowy kleryk. Tutaj też zrobię osobny post.

 

Że  niby Chytrym Lisem" może być Hołownia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yolo napisał:

 

 

Ktoś wie co się z nim dzieje? Dalej w podziemiu? 

 

 

 

 

Co do sytuacji osobistej to nie wiem, ale ciągle jego kazania są umieszczane na yt. Może nowe, może reuploady

21 minut temu, Conrad napisał:

Że  niby Chytrym Lisem" może być Hołownia ?

Chytry to nie od razu sprytny. A utorować komuś drogę nie znaczy, że to on mu zdobędzie władzę tylko np swoimi czynami(często wręcz głupimi lub szalonymi) stworzy do tego warunki.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Martius777 said:

któryś z nich będzie TYM, o którym pisał Nostradamus

Na szybko - dopiero w retrospekcji mamy pewność, o kogo chodziło. Do samego momentu zdarzenia, lista potencjalnych kandydatów jest zawsze otwarta.

Tak jak "Generałem" może zostać dowolna osoba, którą jego podwładni nazwą generałem (jaką szkołę wojskową miał generalissimus Stalin?), tak teoretycznie Zakonnikiem może zostać dowolny twórca nowego zakonu (a więc ktoś, kto wprowadzi schizmę). Nie musi być wcześniej klerykiem czy księdzem.

 

Myślę osobiście, że ma to związek z samą strukturą czasu i przepowiedni Nostradamusa - pewne wydarzenia kluczowe wydarzą się, niezależnie od tego kto je przeprowadzi. Stąd tak naprawdę jest bardzo mało nazwisk i dat w Centuriach... czas jest elastyczny. W tworzonych okolicznościach, istnieje wariantowość kto obsadzi/wykona dane wydarzenie - ale nie zmieni to samego wydarzenia. Wtedy masz rozwiązany dylemat: Nostradamus vs Boski plan vs wolna wola. Mamy wolną wolę - ktoś może zdecydować że nie zostanie Generałem... ale inny dobrowolnie wypełni miejsce; a zaistnienie tego wolnego miejsca to część "planu".

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Salius Ketman napisał:

Chytry to nie od razu sprytny. A utorować komuś drogę nie znaczy, że to on mu zdobędzie władzę tylko np swoimi czynami(często wręcz głupimi lub szalonymi) stworzy do tego warunki.

 

Zgadzam się z tym!

 

Godzinę temu, Kespert napisał:

Mamy wolną wolę - ktoś może zdecydować że nie zostanie Generałem... ale inny dobrowolnie wypełni miejsce; a zaistnienie tego wolnego miejsca to część "planu".

 

Dokładnie, sam to mówił, oto jego tekst:

 

Pamiętaj przyszły czytelniku, że czas trwania i przeznaczenia,
Zmienia się jak wszystko!
Część co tu napisane nie spełni się tylko,
Jeżeli postąpisz zgodnie z rozsądkiem i Wolą Wszechmogącego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Martius777 said:

Część co tu napisane nie spełni się tylko,
Jeżeli postąpisz zgodnie z rozsądkiem i Wolą Wszechmogącego!

Znowu zapytam, masz może odnośnik albo indeks oryginału?

Nostradamus już za życia musiał się opędzać od podlanej świętojebliwym sosem "inkwizycji", kwestionującej dar jasnowidzenia "przynależny aniołom i prorokom" u zwykłego lekarza. Tak samo sporo z pierwszych tłumaczy, poświęciło strony całe, by się od oskarżeń o "herezje" tudzież wizje dane od Szatana, obronić.

 

Tutaj podam ciekawostkę, najprawdopodobniej dwie pierwsze centurie nie są losowo przypisane, a celowo zostały umieszczone na początku.

 

CI.QI

Estant assis, de nuit secrette estude,
Seul, reposé sur la selle d'airain,
Flambe exigüe, sortant de solitude,
Fait proferer qui n'est a croire vain.
 
CI.QII
La Verge en main, mise au milieu des Branches,
De l'Onde je moüille & le Limbe & le Pied,
En peur j'escris fremissant par les manches;
Splendeur Divine: le Divine prez s'assied.
*************************************
Sitting by Night in my secret Study
Alone, resting upon the Brazen Stool,
A slight flame breaking forth out of that solitude,
Makes me utter what is not in vain to believe.
 
With Rod in hand, set in the middle of the Branches,
With water I wet the Limb and the Foot,
In fear I writ, quaking in my sleeves,
Divine splendor! the Divine sitteth by.

 

Już tutaj pojawiają się setki interpretacji - z których większość zgadza się, że umieszczenie tych wierszy na początku nie było przypadkiem.

Moja interpretacja - N. wprost stara się powiedzieć, że nie jest świrem, ani prorokiem, ale użył dokładnie tych samych metod, których używano 1500 lat wcześniej w Delfach. Siedzisko z brązu, medytacja, ogień o kontrolowanych parametrach (narko-kadzidło?), Rod - pręt (faraonowie), woda (obmycie rytualne), dotknięty przez drgawki. Dostaje wizje "od bogów"/"w obecności bogów" (tłumaczenie!), w które warto wierzyć.

 

Za te wersy już, byli tacy co wprost oskarżali N. o czarną magię. A jednak pozostały. I z tego płynie dość silny wniosek o przekonaniu o własnej nieomylności Nostradamusa. Inaczej mówiąc, co pozwolono mu zobaczyć, wydarzy się. Podawanie warunków "co zrobić aby uniknąć" byłoby więc sprzeciwianiem się planom Boga. Natomiast przyznaje się że jego "słaby umysł" mógł nie dojrzeć wszystkiego tak, jak miał zobaczyć.

 

Na marginesie, już trzeci wiersz jest absolutnie losowy:

CI.QIII When the litter shall be overthrown by a gust of wind,
And faces shall be covered with Cloaks,
The Common-wealth shall be troubled with a new kind of men,
Then white and red shall judge amiss.

 

Twarze zakryte maskami... Wielka Brytania w problemach spowodowanych "nowym rodzajem ludzi"... Daje się dopasować do co najmniej kilku zaraz już przeszłych. 

 

Aha, <teoria spisku ON> Rod - antena, Branches - inne anteny/tłumiki pola EM, Water - poprawa kontaktu/przewodnictwa skóry, drgawki - efekty uboczne ze strony neuroimpulsów/układu nerwowego, brązowe siedzisko - ekran/przewód/uziemienie?, płomień (kadzidło?). 

Przepis na "wizje", który dziś jakby staje się ciut bardziej zrozumiały. <teoria spisku OFF>

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię różnego rodzaju proroctwa, przepowiednie itd. Był kiedyś taki kanał na yt gdzie gościu omawiał większość znanych przepowiedni i namiętnie wyczekiwałem kolejnego filmu.

Co do Nostradamusa to nie jestem przekonany do jego przepowiedni. Mam wrażenie że nic z tego się nie wydarzy. Coś tam pisaliście że PL ma się włączyć do konfliku i zająć Białoruś , jakiś łysy z brazzers Syberii miał zrobić bunt. I nic nie wynikło. 

Cały świat będzie płonął w wojnie a Francja czy Anglia będą się przyglądać i czekać na swoją kolej? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kespert napisał:

Znowu zapytam, masz może odnośnik albo indeks oryginału?

 

To co przytoczyłem pochodzi z Almanachu, w necie są skany z oryginałów. W wolnym czasie poszukam i spiszę.

 

Ponadto Nostradamus zostawił tak zwane listy.

 

Proszę - https://www.google.com/amp/s/nnka.wordpress.com/2014/07/05/nostradamus-przedmowa-do-henryka-secundus-szczesliwego/amp/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Martius777 said:

Proszę

Cytując:

Quote

...Ponieważ tak wszechpotężna jest Twoja wielkość i przyjaźń do ludzi oraz Twój pobożność wobec Boga, że tylko Ty jedyny godny jesteś tego by nosić imię najpotężniejszego króla chrześcijańskiego. Tylko Tobie należy przyznać najwyższy autorytet w sprawach religii...

No cóż, jakby napisał inaczej, miałby przerąbane, dosłownie a nie w przenośni. Za obrazę i podważanie majestatu nadanego z mocy bożej, groziło m.in. ćwiartowanie.

A ten list z 27 czerwca 1558r. jest w większości przekładów Centurii.

 

Generalnie topowi tłumacze N. starają się podawać odniesienia do "oryginałów" choćby w formie krótkiej, CIII.QLX - by każdy mógł sam przeczytać, że to o

Through all Asia shall be a great proscription,

Yea in Mysia, Lydia, and Pamphilia,

Blood shall be spilled by the debauchness

Of a young black man, full of felony.

 

Swoją drogą, zabawa z losowanie centurii/wiersza, czasem daje równie zaskakujące wyniki jak otwieranie Biblii na oścież ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kespert napisał:

 

Swoją drogą, zabawa z losowanie centurii/wiersza, czasem daje równie zaskakujące wyniki jak otwieranie Biblii na oścież ;)

 

No właśnie - zielony język, którym to jest spisane, daje szerokie pole do popisu znajomości wielowarstwowej i wielokulturowej symboliki od antyku po średniowiecze, do tego klucze i zabawy językowe - no jest zamieszanie i jest co interpretować, i o co się kłócić.

Niestety wiele jest tłumaczeń ze skrzywieniem w jakąś stronę, no i jest to naprawdę dla pasjonatów siedzących na złocie i bitcoinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdumiewa mnie zbieżność pism Nostradamusa z tekstami uznanymi za Apokryfy Starego Testamentu przez KK.

Fascynuje mnie księga Henocha oraz sposób pokazania w niej natury grzechu oraz roli prawa - nieznajomość Prawa Bożego nie zwalnia z jego przestrzegania.

Szokuje mnie wręcz to, że w Naszej Polskiej tradycji jakimś cudem znajduje się wiele nakazów tego prawa i Polacy wykonuję je nieświadomie, chociażby kłanianie się Obrazowi Boga, który nie został uczyniony ludzką ręką tj. sobie nawzajem podczas powitania.
Całowanie swoich sióstr w rękę przez braci, a braci w czoło przez siostry.

Intryguje mnie historia Józefa Egipskiego i pięknej Asenet, która kojarzy mi się z Obrazem Jasnogórskim. (Wrzucam link do obrazu w sukience od Narodu Polskiego wykonanej po Bitwie Warszawskiej - Cudzie nad Wisłą)
Obraz Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej w sukience wdzięczności Narodu Polskiego W124 (kubaradewocjonalia.pl)

Tak na marginesie wiele w tym mądrości na temat naszej natury oraz natury kobiet.
Jeśli przyjmiemy, że teksty te jednak w oryginale powstały przed Jezusem to również Jego nauki nabierają nowego znaczenia, bo okazuje się, że jednak miały potwierdzenie w Pismach, które nowa kasta kapłanów 2 plemion Izraela po niewoli babilońskiej arbitralnie odrzuciła.

A wszystkie księgi zapisane przez Henocha, chętnie bym poznał.

Tu zamieszczam link do pobrania i zachęcam Braci do przeczytania, myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.
Rubinkiewicz Ryszard - Apokryfy Starego Testamentu - Pobierz pdf z Docer.pl

Edytowane przez Strzała w tarczy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wątek ucichł, a ja rozmyślam wciąż nad generałem dyktatorem.

 

Wyłania się z tego obraz człowieka, który nie tylko zna polską tradycję, kulturę i historię, ale umie ją właściwe interpretować.

Wie, że kultura zachodu ukradkiem wsącza w nas truciznę, natomiast wszelkie jawne zagrożenia tylko nas konsolidują i umacniają, stąd zapewne decyzją o przymusowej islamizacji Narodu.

Paradoksalnie według mnie nasze wojny z Turcją i Moskwą dały nam bardzo wiele pożytku.

 

Dodatkowo okoliczności powinny bardzo sprzyjać obudzeniu się Polskości, bo przesiaknięte zachodem metropolie mają ulec zniszczeniu w wyniku powodzi.

Przez intensywną islamizację pewnie jeszcze bardziej się wyludnią.

W dodatku całe społeczeństwo będzie musiało wspólnie i intensywnie pracować co też jednoczy.

Co więcej z powodu ciężkich warunków Polacy będą musieli prościej i zapewne bardzo podobnie jeść, co też powinno wpłynąć na podobną biochemię organizmów i łatwiejsze zrozumienie siebie nawzajem, a więc wzrost empatii.

Przychodzi mi do głowy bardzo korzystne odżywianie społeczeństwa:

-tzn. pogardzanymi podrobami,

-jajkami,

-wywarami z kości,

-ziemniakami,

-kapustą kiszoną razem z jabłkami,

-definitywne wywalenie z naszego jadłospisu: wieprzowiny, pszenicy oraz wszelkich psiankowatych.

 

Mam też hipotezę co do tego jaką historię z Pisma Świętego (łącznie z apokryfami) faktycznie przedstawia obraz z Jasnej Góry oraz czemu sprowadzi nam tu akurat Egipcjan.

 

Cholera, jak byłem młodym gówniarzem to fascynowałem się anime Naruto, była tam postać Itachiego, który był dla swojej osady kimś kim generał dyktator powinien być dla Polski.

Tylko, że dla dobra ogółu lepiej nie pokazywać takich skomplikowanych wzorców moralnych.

Dla większości ludzi lepszy jest wzorzec prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.