Skocz do zawartości

Co robić na kwarantannie??


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki,

 

Dopadło mnie... Sanepid dał mi 10-dniową kwarantannę. Oczywiście nie jestem szczepiony. Czuję się w miarę dobrze, jedynie od czasu do czasu kaszel, brak smaku i węchu, chociaż smak, wydaje mi się, już wraca. Temperatura w normie.

 

Pytanie, jak w tytule, jak sobie radziliście na kwarantannie (jeśli ktoś był oczywiście) ??

Poza tym, iść na szczepienie po kwarantannie??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chyba, że przepisy jasno mówią, że na kwarantannę idzie osoba chora i nie można ot tak sobie umieszczać na podstawie podejrzenia o zarażenie się?

 

Otrzymałeś nakaz kwarantanny pisemnie?

 

Masz przykład walki z bezprawną kwarantanną nakładaną na uczniów.

 

https://adammazurek.blogspot.com/2021/10/jak-bronic-sie-przed-kwarantanna-w.html?fbclid=IwAR27c437yg8u_0RQk8mVgASh0qiIvUxWnmZyWjg4Z40SGigitpaB5xU6iig&m=1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem pisemnego nakazu, tylko pani z sanepidu zadzwoniła, że nakłada na mnie obowiązek kwarantanny, dokładnie tak, jak jest to przedstawione w pismach z linku. Osobiście nikt u mnie osobiście nie potwierdził kowida jakimiś badaniami/testami. Kwarantanna na podstawie podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, AT91SAM7S256 napisał:

Najgorsze, to nagła utrata kontaktu z rzeczywistością.Taki zjazd z godziny na godzinę. Jakby nie wiedziała, gdzie jest, kim ja jestem, nie potrafiła się wysłowić, chodzić... Zabrali ją do szpitala.

Do tego kaszel.

Czyli trzeba uwazac z tym covidem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antyrefleks no to zdrowia Mamie 

 

Co do pytania - ja w takich sytuacjach (odcięcia od rzeczywistości) wstaję rano, zaczynam swoją rutyną (ćwiczenia, oddech, krótkie czytanie) i w tym czasie tworzę też listę rzeczy, które chcę zrobić - przeczytać coś, nauczyć się, obejrzeć etc. Później odpalam apkę, która dzięki mi dzień na 45 minut "pracy" i kilkanaście minut przerwy. I tak do końca dnia. Zazwyczaj jedna z tych rzeczy jest dłuższa (np. nauka) i ją kontynuuję po wykonaniu reszty.

 

PS. nie sprawdza się przy grach online. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 10:57, AT91SAM7S256 napisał:

Cześć chłopaki,

 

Dopadło mnie... Sanepid dał mi 10-dniową kwarantannę. Oczywiście nie jestem szczepiony. Czuję się w miarę dobrze, jedynie od czasu do czasu kaszel, brak smaku i węchu, chociaż smak, wydaje mi się, już wraca. Temperatura w normie.

 

Pytanie, jak w tytule, jak sobie radziliście na kwarantannie (jeśli ktoś był oczywiście) ??

Poza tym, iść na szczepienie po kwarantannie??

 

Pozdrawiam

Jak miałem angine w lata 80 to też nie miałem węchu , smaku do tego gorączka i tak blisko 10 dni . Światła był piękny pomimo socjalizmu za oknem,  jak 10 latek wiedziałem bardzo dobrze co mam robić

 

Ktoś kiedyś pisał że cywilizacja się cofa .... i chyba miał racje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Staś napisał:

Jak miałem angine w lata 80 to też nie miałem węchu , smaku do tego gorączka i tak blisko 10 dni . Światła był piękny pomimo socjalizmu za oknem,  jak 10 latek wiedziałem bardzo dobrze co mam robić

 

Ktoś kiedyś pisał że cywilizacja się cofa .... i chyba miał racje.

 

No rzeczywiście rzeczywiście, przecież to wszystko angina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.