Skocz do zawartości

Zaorski kontra Graf


Mmario

Rekomendowane odpowiedzi

Natrafiłem ostatnio w necie na debatę

 

 

Generalnie bardziej kupił mnie Zaorski, i tak się zastanawiam czy to kwestia prezencji i pewności siebie, czy merytoryczna.

 

Jak lubiłem Grafa, tak teraz widzę, go jako sprzedawcę, który zarzuca innym że sprzedają 🙂

 

Swoją drogą mamy tu Chada (Zaorski ma 45 lat) kontra normika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślałeś kiedyś o Grafie jako o sobie która się coś tam zna to tylko świadczy o Twojej wiedzy, czy tam nie-wiedzy. 

Zaorski na wiedzę i umiejętności o czym świadczą jego wyniki na giełdzie. Niestety, ale w tym środowisku mamy ogrom dyletantow, typu trader21, graf itp. Nie potrafią oni zarabiać na rynku a sprzedają marzenia jak to robić naiwniakom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem od początku wątpliwości do trader i grafa. Podobnie jak mam do Phila. Generalnie widzę analogię do nieruchomości. 

Ci którzy umia robić na tym hajs nie sprzedają szkoleń tylko robią hajs... 

Natomiast orzechowski, Woźniczka czy Albrecht to sprzedawcy szkoleń. Poznalem gościa który obraca dużymi kwotami i zna tych pajaców bo go zapraszali na prelekcje... Komedia jacy krętacze i bajkopisarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graf mi zawsze nie pasował.

 

Zaorskiego na początku miałem, za przemądrzałego. Teraz kiedy go trochę więcej oglądam to zaczynam rozumieć z czego to wynika.

 

Trader21 no niestety, zauroczyłem się nim w pewnym momencie. Kupiłem jego książkę, nie żałuję. Zawiera sporo wiedzy o różnych instrumentach. Natomiast nie wie praktycznie nic o spekulacji i zarabianiu na rynkach więc o tym nie uczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Mmario said:

Generalnie bardziej kupił mnie Zaorski,

Tyle, że jest to podejście godne czasów idiokracji, gdzie jakąkolwiek debatę traktuje się jak teleturniej telewizyjny rangi "tańca na wzwodzie".

Nie o to chodzi. Szukaj w takich starciach co najwyżej inspiracji, braków we własnym postrzeganiu itp. Nie ma rozwiązań typu "zrób to i to a na pewno osiągniesz to i to". Oczywiście z wyjątkiem rozwiązań typu kula w łeb.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jedna debatę Mentzen vs Zaorski i Rafał pierdolił takie głupoty, że aż dziennikarz przestał być bezstronny a ja wyłączyłem po 25minutach (a cała trwała ponad godzinę).

 

Mówię tylko o tej debacie i to nie obejrzanej (z winy Zaorskiego) do końca co do reszty się nie wypowiadam.

 

A jak się ktoś nie chce uczyć to są mu potrzebni ludzie mówiący co ma robić.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nich ma wady, żaden z nich nie powinien być dla nikogo "guru", dla mnie osobiście najwięcej wartości wniósł trader21, po prostu najwięcej się można od niego nauczyć jak funkcjonuje rynek ogólnie, a nie tylko jeden jego sektor. Rafał to hazardzista, tylko i wyłącznie, zwykły spekulant, co sam często podkreśla. Co nie oznacza że jest gorszy, po prostu jest Rafałem :) 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gixer napisał:

Poznalem gościa który obraca dużymi kwotami i zna tych pajaców bo go zapraszali na prelekcje...

Którzy dokładnie? 

 

 

Dla mnie (z darmowych materiałów) Konieczny to jedyne co widziałem wartego uwagi (jeśli chodzi o trafne diagnozowanie przeszłości i patrzenie w przyszłość), oraz (właśnie darmowe) jeśli chodzi o krypto. 

Zaorski dopiero niedawno się zaczął wybijać (np na YT), jak zaczął wchodzić w konflikty i zarobił niezły hajs na shortach (a robi to ponad 20 lat - też różnie można podchodzić). Ma niezwykłą wiedzę historyczną (i wpływie na siebie różnych wydarzeń które już się zdarzyły). 

Co jakiś czas jest YouTuber w tym środowisku (niszy/rozwoju osobistego) który się wybija, za kilka(naście) miesiecy cichnie. 

Trader21 - też nie jest to czysty zawodnik, można znaleźć w internecie czym manipulował (nie wiem czy to prawda, według mnie oskarżenia brzmią prawdopodobnie). Nie rozumie kompletnie krypto, ale jest całkiem niezły w tradycyjnych rynkach (a o rynkach światowych tj. ich wpływie na siebie, to już wie bardzo dużo). 

Graf ma z kolei braki wiedzy, co nie znaczy że nadal nie da się wyłuskać coś ciekawego od niego (oczywiście za darmo, bo za te płatne webinary jest konkretnie jechany, moim zdaniem słusznie). 

 

Edycja:

Widzę, że mamy z niektórymi braćmi podobne zdanie. Piona!  

 

Edytowane przez OdważnyZdobywca
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, slusa said:

Każdy z nich ma wady, żaden z nich nie powinien być dla nikogo "guru", dla mnie osobiście najwięcej wartości wniósł trader21, po prostu najwięcej się można od niego nauczyć jak funkcjonuje rynek ogólnie, a nie tylko jeden jego sektor. Rafał to hazardzista, tylko i wyłącznie, zwykły spekulant, co sam często podkreśla. Co nie oznacza że jest gorszy, po prostu jest Rafałem :) 

Farmazoniasz21 czy tam trader21 od 10 lat przewiduje wielki krach na giełdzie, którego nie widać. Ludzie kupili dostepy płatne do jego ruchów, gdzie na podstawie tych danych stracili pieniądze czyli zapakowal się w chinskie spółki i rosyjskie typu Gazprom. To co on mówi brzmi fajnie i logicznie dlatego wydaje Ci się on mądry. Problem jest w tym, że to nie działa.

 

Rynek tak nie działa prosto, nie zrobisz dużych pieniędzy opierając się na farmazonach. Jak ktoś chce zarobić to musi mieć jaja i widzieć więcej niż reszta ludzi na rynku. To ostatnio zrobił Rafal.

 

Wejście na rynek akcji czy krypto to zawsze jest hazard. Giełda nie raz szła do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie Zaorskiego z Grafem nie ma specjalnie sensu, bo to ludzie którzy mają zupełnie inne grupy docelowe. Zaorski to celebryta-hazardzista, który oczywiście dużo potrafi, ale moim zdaniem wyrządza ogromne szkody rzeszom 20-latków, którzy chcą być tacy jak on, a 90-95% z nich wtopi pieniądze - takie są realia gry na lewarze. Targetem Grafa są ludzie którzy już coś mają. Miał parę dobrych prognoz, parę złych, często  robi z siebie debila podając konkretne daty typu "dolar za 6 zł do końca 2021" czy jakoś tak albo obrażając zainwestowanych w krypto, ale wygląda to na świadomą prowokację żeby zdobyć rozgłos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaorski lubi robić show i wkręcać naiwnych.

Nowe info o pozycji na wzrosty za ok. 331 mln zł gimbaza łyka jak młode pelikany. Pod spodem w komentarzu przyznaje, że zainwestował ok 8 mln zł, na lewarze. W kontrakty na WIG20, BTC, i inne indeksy. 331 mln to wartość pozycji, a nie zainwestowany kapitał ani też możliwe zyski. Śmieje się ze swoich obserwujących, że nie są zbyt dobrzy z matmy. 

 

Moje pozycje obecnie (rozgrywane na żywo na zoom, link w opisie) 150btc #long 19mln, #nasdaq #long 205mln #dax #long 63mln, wig20 #futures 1222szt kontraktów +44mln RAZEM: +331 mln pozycja. Trzymam prawdopodobnie do rozliczenia czerwcowego kontraktów jeśli nic się nie pozmienia
 
A jaki tu kapitał zaangazowany sumarycznie ? w BTC 2 mln zl w wig20 2mln i na dax i nasdaq tez pewnie z 2mln bo tam dzwignia x100 . Czyli razem zaangazowales z 8 mln gotówki . To takie all in znowu nie jest przy Twoim portfelu :)
 
QAg_MPnR_normal.jpg Rafał Zaorski @rafal_zaorski W odpowiedzi do @olkoip
no dokładnie ale czytając inne komentarze widze że z niektórzy spali na lekcjach matmy XD
Edytowane przez Morfeusz
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie napisał nigdzie, że zainwestował 300 baniek tylko, że ma pozycje na 300 baniek. Jak ktoś nie widzi różnicy między wielkością depozytu, a wielkością pozycji to można się z niego śmiać i co najwyżej poradzić mu żeby na rynek nie wchodził.

 

Trzeba też jasno powiedzieć, że gość umie nakręcać atmosferę. Zamiast napisać ile procent zrobił, to pisze ile kasy bo lepiej się sprzedaje.

Edytowane przez FraterPerdurabo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.