Skocz do zawartości

Meprelon - czy ktoś z Państwa zna ten lek i może coś o nim powiedzieć?


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega dostał ten lek do stosowania, czy ktoś z Państwa wie coś więcej o nim, niż to jest podane oficjalnie?

 

Chodzi mi o to, czy ktoś biorąc go, słyszał od lekarza coś innego, niż jest to ogólnie podane, np. czy często szkodzi i jak szkodzi oraz temu podobne informacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść info od @H, ale tylko z interesującej ją zawodowo działki. GKS, czyli silny steryd zmniejszający stan zapalny. Stosowany też przy IBS. Pierdyliard skutków ubocznych, szczególnie o tle neurologicznym i psychiatrycznym. Zmiany nastroju od euforii do deprechy, drażliwość, bezsenność, napady szału, myśli samobójcze, reakcje psychotyczne etc. Ponoć te objawy jako skutki uboczne nie są wcale takie rzadkie. @H sugeruje koledze rozważenie w to miejsce maryśki medycznej zamiast fundowania sobie rozpierdolu organizmu. Lek ponoć masakra. 

Jak by co, to @H ma książkę z psychiatrii o tym - przypadki kliniczne j leczenie, bo to w sumie przypadłość na granicy gastroenterologii i psychiatrii, takie napędzające się koło stresu. To gdyby kolegę interesowało głębiej, to może coś poskanować. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jakichkolwiek odniesień do jakiejkolwiek wiedzy medycznej - a z informacji własnych, od 2 osób z rodziny które długotrwale brały wcześniejszy zamiennik czyli Metypred, na RZS.

O Metypredzie jest więcej informacji w necie, jak pisał @Rnext to lek-masakra. Skuteczny jak rzadko co, ale ma cenę...

 

Generalnie dobry i bardzo skuteczny lek na krótkotrwałe problemy - natomiast jak kiedyś powiedziała reumatolog, powyżej pół roku to już nie powinno się stosować, bo to bardziej na skutki a nie na przyczyny. Czyli w ostrych stanach RZS masz wybór - albo rano nie wstaniesz z łóżka jak nie będziesz stosował, albo przy regularnym stosowaniu funkcjonujesz i możesz się normalnie poruszać bez bólu, ale za kilka lat osłabi ścięgna i mięśnie, następnie kości. Nikomu nie życzę takiego wyboru.

 

Po 3 latach stosowania zerwanie ścięgna Achillesa, na prostej drodze.

Po pięciu, złamanie miednicy po upadku z krzesła na podłogę (diagnoza - nabyta osteoporoza).

Po ośmiu, wylew, szpital, drugi wylew, zawał i śmierć (68 lat). Korelacja - oficjalnie nie wiadomo.

 

Druga osoba - 3 lat Metypredu, renta inwalidzka z powodu niezdolności do pracy. Potem rok Metypredu, rok przerwy, zawał w wieku 55 lat. Korelacja - oficjalnie brak.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextDziękuję bardzo za info, nie ma co żeby Pani H stała i skanowała książkę, może podaj mi proszę tytuł jej i autora, to pewnie kolega sobie kupi, albo znajdzie w jakiejś bibliotece medycznej. No chyba że to dwie strony tekstu, to wtedy nawet zdjęcie można zrobić i sobie powiększy.

 

@Kespert Dzięki, to może skoro jak rozumiem, meprelon jest nowszym lekiem? to wyeliminowali trochę wad?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Marek Kotoński said:

to wyeliminowali trochę wad?

Może... według internetu, to są zamienniki z tą samą substancją czynną. To już pytanie do lekarza-praktyka, bo czasem naprawdę zamiennik zamiennikowi nierówny.

https://receptomat.pl/lek/xx/metypred

Quote

Inne leki, które zawierają metyloprednizolon w postaci tabletek to Meprelon i Medrol. Ta sama substancja czynna przeznaczona do iniekcji występuje w preparatach takich jak: Solu-Medrol, Depo-Medrol, Methylprednisolone Sopharma.

...

O dawkowaniu Metypredu zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci decyduje lekarz – jest to kwestia indywidualna, dlatego producent nie podaje sugestii dotyczących przyjmowania leku w ulotce informacyjnej.

Trzy razy zetknąłem się z lekiem, który nie miał oficjalnie "dawkowania" a jedynie "wyznaczniki". To już dość wyraźne wskazanie "powagi" danego preparatu.

Z tej trójcy, to metypred jest najpowszechniej używany.

Zwłaszcza warto poszukać więcej informacji po forach poświęconych RZS (reumatoidalne zapalenie stawów)... moja wiedza już może być nieaktualna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Dzięki. 

 

Książka o IBS, może i ja przeczytam, zdaniem niektórych po co czytać książki, skoro jak boli brzuszek to wystarczy zjeść bananka i wszystko gra :)

 

@maroon Dzięki, stosowałeś? Wiem po sobie, że jest tyle supli i cudownych substancji, że stestowanie każdej wymagałoby 300 lat zycia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński osobiście nie, ale moja jedna eks po terapii vilcacorą pozbyła się przewlekłego zapalenia nerek, z którym antybiotyki sobie poradzić nie mogły. Znajomy z kolei pozbył się reumatoidolnego zapalenia stawu kolanowego, gdzie lekarze wrożyli mu wózek inwalidzki. 

 

Wilcaccora Centrum ziołolecznictwa 

 Warszawska 71A, 05-092 Łomianki

 

Tam normalni lekarze przyjmują, badania trzeba robić itp. Było to ładnych parę lat temu, ale żadnej szarlatanerii nie było. Według mnie zawsze alternatyw warto próbować, o ile mają oparcie w histotrii, a nie są nowomodnym wymysłem marketingowym typu witamina lewoskrętna. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, @Marek Kotoński koniecznie spróbuj diety mięsnej(Carnivor), szczególnie na dobrej jakości wołowinie. Polecam Ci również obejrzeć jak Jordan Peterson opowiada o doświadczeniach związanych z tym sposobem odżywiania, a w szczególności o tym jak pozbył się pewnych dolegliwości. To jest o tyle ciekawe, że zainteresował się tym leczniczym odżywianiem poprzez córkę która miała mnóstwo problemów z trawieniem i skórą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.