Skocz do zawartości

Witajcie Bracia


Waginator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

krótko o mnie - jestem studentem medycyny, interesuję się zagadnieniami psychiatrii, psychologii społecznej i seksuologii i chciałbym się też tym zawodowo zajmować o ile zobaczę u siebie predyspozycje do tego. Moim marzeniem jest posiąść całą wiedzę o psychice człowieka, móc poznać motywacje ludzi do różnych działań i przewidywać ich zachowania. Powoli rozszerzam swoją wiedzę, ale jak to z wiedzą jest, im bardziej się w coś zagłębiasz tym bardziej zdajesz sobie sprawę jak niewiele jeszcze wiesz i jak wiele pułapek na ciebie czeka. Czytam to forum od jakiegoś czasu i stwierdziłem, że może mi dać największą szansę na rozwój i poznanie prawdy o człowieku spośród ofert dostępnych na rynku. Mam też nadzieję, że uda mi się podzielić z Wami częścią swojej wiedzy, raczej teoretycznej niż praktycznej.

 

Pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitał!

Moment w którym wiesz, że nic nie wiesz jest tak naprawdę otwarciem na świat, ponieważ nie dajesz się zamknąć w szkatułce słów i znaczeń. Panta rhei!

Szukanie odpowiedzi na pytania jest jak najbardziej ok, pod warunkiem, że sam ten proces daje Tobie satysfakcje i radość. Pułapką w takim działaniu jest przywiązywanie się emocjonalne do rozmaitych modeli, koncepcji, schematów i konstruktów, bo oznacza betonowanie procesu naukowego rozumianego nie jako właściwy proces odkrywania (discovery!) a proces budowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Twój nick bardziej sugeruje ginekologię niż psychiatrię.

 

Hah, tak, to pamiątka po przezwisku jakie otrzymałem w latach szkolnych ze względu na swoją bezpruderyjność i brak ogarnięcia, że niektórych rzeczy się nie mówi w towarzystwie. Jednak wpływ społeczny mnie już nieco naprostował w tym względzie.

 

@Brzytwa

 

Jest to jedna z niewielu rzeczy, która daje mi nie tylko przyjemność, ale też dreszczyk emocji przy odkrywaniu kolejnych tajemnic. To jak bycie w połowie dobrego kryminału, czekasz w napięciu co będzie za chwilę. Gorszy problem, który odrobinę mnie martwi to co będzie, gdy dotrwam do końca kryminału. Myślę jednak, że jest to niekończąca się opowieść, ponieważ tak naprawdę nie można stworzyć jednolitego schematu dla wszystkich ludzi. Inaczej przebiegają procesy u faceta, inaczej u kobiety, inaczej w wieku 20 lat, a inaczej 35, różnie zareaguje osoba o wysokiej samoocenie od tej z niską. Powiązań i zależności jest tak dużo, że ciężko się zamknąć w jakimś schemacie i ta nauka nigdy nie przestanie zaskakiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Waginator napisał:

Gorszy problem, który odrobinę mnie martwi to co będzie, gdy dotrwam do końca kryminału. Umrzesz :> Myślę jednak, że jest to niekończąca się opowieść, ponieważ tak naprawdę nie można stworzyć jednolitego schematu dla wszystkich ludzi. Dokładnie. I najlepsze, że możesz ten proces obserwacji, analizy i treningu stosować nie tylko w stosunku do swoich pacjentów, ale przede wszystkim do siebie w myśl starego powiedzenia - 'Lekarzu, lecz się sam!'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2016 at 17:29, Oświecony napisał:

To może słyszałeś o książce "Seksuologia społeczna" pod redakcją Kazimierza Imielińskiego? Póki co, jeszcze jej nie czytałem, ale skoro się interesujesz takimi zagadnieniami, to może się przyda.

 

Nie słyszałem, ale widzę, że jest w bibliotece to sobie wypożyczę na wakacje. Dzięki :) Szkoda tylko, że jest dość stara przez co niektóre informacje mogą być nieaktualne albo trącić konserwatyzmem, ale niestety ta dziedzina nie ma zbyt wielu aktualnych pozycji w języku polskim. Od siebie polecam książkę "Psychologia miłości" Bogdana Wojciszke, wyjaśnia działanie niektórych schematów opisywanych tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.