Skocz do zawartości

Auto na wyprawy w dzicz i do miasta


radeq

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jakiegoś większego auta, gdzie mogę spakować sporo rzeczy, najlepiej jeszcze rower i w razie potrzeby rozłożyć materac i w nim spać, a jednocześnie żeby miał na tyle małe spalanie, żeby nadawał się na krótkie odcinki na co dzień (dwóch aut nie kupie). Tylne siedzenia oczywiście wyciągnięte. 

 

Na chwilę obecna najbardziej chyba pasuje toyota yaris verso. Macie jakieś typy do 10k?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować poszukać Skody Octavii 1,9 TDI 4x4 Kombi albo Passata B5 (B5FL) tez 1,9 TDI może trafi się 4Motoin. Jednak aby trafić coś ładnego potrzeba będzie moim zdaniem kolo 12 klocków. Więcej miejsca od Yaris Verso, lepsze osiągi o 4x4 nie wspomnę, porównywalne koszty spalani i utrzymania.

 

Z Japończyków Avensis I 1,8 benzyna Kombi (nie 2,0 z bezpośrednim wtryskiem) Kombi, trwałym bezawaryjny i blachy nie lecą. Do dychy koło 2002 roku się trafi spokojnie ładną i zadbaną.

 

Yaris Verso moim zdaniem zbyt mały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharan, Alhambra, Galaxy.

https://www.google.pl/search?q=sharan+camper&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwibyojLx43TAhUKXCwKHbCcBXAQ_AUICCgB&biw=1366&bih=636

 

Jak krótkie odcinki to benz + gaz.

Z tym, że nie mają składanych siedzeń ale łatwy demontaż.

Jak się uprzesz to da się znaleźć z dołączanym tyłem, ale chyba tylko w trakcie uślizgu przodu?

 

@radeq Ty uważasz Yaris za "większe auto"?

A to sorki, moja propozycja to za duże.

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharana i pokrewnych braci w wersji polift i ładnym stanie za 10 klocków ciężko będzie trafić. 2 litrowa benzyna z gazem to muł przy takim aucie, 2,8 to problematyczny (awaryjny motor z opinii jakie słyszałem). Zostaje tylko 1,9 tdi w zupełności wystarcza i spalanie będzie na poziomie Twojej corsy tyle, że ON. Jednak trafić ładny egzemplarz będzie ciężko i na pewno nie wśród najtańszych ofert. Te samochody mają lawetową przeszłość, służyły za muły robocze do ciągnięcia przyczep najczęściej (czasy sprzed via tolla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharan i kuzyni w 1.9tdi za 10 tysięcy? Nie to żebym krakał, ale to będzie totalny złom z przebiegiem ponad pół miliona kilometrów. Pytanie ile trzeba będzie tam wsadzać pieniędzy? Z tego co wiem, benzyna z gazem jest tańsza w naprawie, a jak w tym walnie turbo czy coś innego? 

 

Bardzo ryzykowna sprawa.

 

Ja bym proponował brzydkiego, ale nie kradzieżowego i niezłego jeśli chodzi o naprawy matrixa: https://allegro.pl/hyundai-matrix-18195?postcode_enabled=0&order=pd

 

Brzydki, ale można coś wyrwać w gazie - a w środku też idzie się przekimać i wrzucić rower z tego co widzę. No i mniejsze szanse że większość czasu spędzi w warsztacie, chociaż za tę cenę to rosyjska ruletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto chwile poczekać i dołożyć do tej kwoty, aby wycieczki kończyły się na własnych kołach..., a wyprawy nie były wyprawami do mechaników.

Pewnie nie jesteś fanem takich aut ale wg. mnie spełnia twoje oczekiwania i za 10 tysi można nie zły znależć tylko 1,9 ekonomiczny .była też wersja z napędem 4x4

 

Znalezione obrazy dla zapytania citroen jumper 1995 grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kryss napisał:

Może warto chwile poczekać i dołożyć do tej kwoty, aby wycieczki kończyły się na własnych kołach..., a wyprawy nie były wyprawami do mechaników.

 

Idąc tym tokiem, to można cisnąć do 100k ;)

 

Matrixa już wcześniej wrzuciłem na listę, od  razu z forum mi się skojarzyło. 

Jeszcze dacia logan i multipla mi chodzi po głowie :D:D

 

Odnośnie dieselów, jest sens brać, gdy przez 95% czasu robię średnio trasy po 2-4km na jedno uruchomienie? 

 

@Brat Jan Na dachu  będzie kajak, myślałem właśnie żeby z tyłu ewentualnie dać rower gdy już będę na konkretnej miejscówce, a na dłuższe trasy rozłożyć rower i do środka. 

Edytowane przez radeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota robi dobre samochody, masz też Corollę Verso. Ja bym szukał benzyny z LPG lub czystej i założył LPG. 

 

Polecam stronę autocentum pe el masz opinie użytkowników, duża pomoc przy wyborze silnika itd. Co do wersji 4x4 prędzej jakiś SUV ale to większe wydatki - spalanie, opony itd.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeqJeżeli dłużej planujesz użytkować to weź pod uwagę ceny części nowych lub dostępność używek.

 

Oraz najważniejsze to dobrze zbadać stan tech. danego egzemplarza, żeby pomimo ogólnie dobrej marki nie trafić na zajeżdżoną skarbonkę lub składanego z 2.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Galaxy.

Mega duzo miejsca. W miare malo paliwozerny a jak cos to nadmuchasz w srodku dwuosobowy materac i da sie na luzaku przespac.

Kiedys kumpel chyba praktykowal T4 tam mozna bylo chyba materac pod samochodem nadmuchac i spac centralnie poda autem wiec na glowe nie padalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem toyotę verso, śmieszny z wyglądu i malutki samochodzik.

 

Space star był swego czasu słynny w środowisku ludzi, którzy zarabiali na "dzwonach" - miał ultra drogie części typu reflektor, błotniki itd., oczywiście ubezpieczyciel płacił za nowe, używki pewnie dużo tańsze. Ale na pewno dobre auto, tylko że za dychę będzie trochę staroć i nie znasz dnia ani godziny.

 

Bardzo mi się podobał wczoraj na parkingu suzuki S4, napęd na cztery koła, pojemny, no ale bardzo drogi. Jest chyba jego odpowiednik identyczny u fiata.

 

Bardzo ciekawy wóz, nic nie wiem jednak o jego awaryjności: https://allegro.pl/suzuki-liana-18402?order=dd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.