Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Strusprawa1

Ewolucja religii, jej wpływ na seksualność i upadek kultury zachodniej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bracia. Ostatnio kupiłem książkę "Złota Gałąź" J. Frazera, która wyjaśnia ewolucję wierzeń ludzi na przestrzeni tysięcy-dziesiątek tysięcy lat. Ogólnie był on bardzo wybitnym antropologiem, na którym się powoływał m.in. nasz rodowity Bronisław Malinowski, który wywarł znaczny wpływ w wiedzę o prymitywnych kulturach. Żył w latach 1854-1941.

Jest w tej książce objaśnione, jakie mity sprawiły, że ludzie wierzą w to, co wierzą, czyli na przykład w Boga, zrodzonego z dziewicy, zmartwychwstałego po trzech dniach, nauczającego i tak dalej, i tak dalej (wszyscy to znamy).

Wyodrębnił on jednak coś bardziej ciekawszego.

Wyróżnił on trzy stadia poziomu ewolucyjnego, na które miały się składać wierzenia ludzi. Były to:

1. Magia - dzikość (skrajnie prymitywne ludy);

2. Religia - barbarzyństwo;

3. Nauka - cywilizacja (nowożytny typ);

Twierdził, że wraz z ewolucją kultury ludzkiej, ilość powyższych typów może się zwiększyć.

 

Więcej, link:

https://pl.wikipedia.org/wiki/James_George_Frazer

 

Jakkolwiek przedstawianie religii, jako wynik ewolucji ludzkiej według samych wiernych może wydawać się śmieszny, tak również, gdy podda się to analizie, to można zauważyć silne powiązanie. Historia kultur to historia ludzkości - Ludzie pierwotni bodajże jeszcze zanim zaczęli się stale osiadać, zaczęli mieć wierzenia. Przed "Magią" mieli zwierzęcy ateizm, który oznacza puste poddanie się instynktom. Kultura oznacza więc po części przeciwstawienie się naturalnym popędom. Część kultury - religia - otwarcie przeciwstawia się we wszystkim z naturalnych instynktów. "Nie uprawiaj seksu przed małżeństwem", "nie przeżeraj się", patriarchat, "nie zdradzaj" (i tak dalej) są jednymi z postulatów prawie wszystkich głównych religii.

Oznacza to, że są to bardzo ważne postulaty stanowiące o istnieniu danej kultury. W religii przedstawiane w formie przypowieści, oraz w "ogólnych prawdach", które są tematem bardziej tabu - czymś, co jest oczywiste dla ludu, ale także wiąże się z ostracyzmem, kiedy się o tym mówi.

 

Dlaczego seksualność ma takie zainteresowanie w religii?

Zygmunt Freud, żydowski psychoanalityk, który badał podświadomy umysł człowieka, zauważył, że wręcz religia powstała sama w sobie, aby zmienić instynkty seksualne u ludzi. Istnieje ścisła korelacja pomiędzy rozwojem kulturalnym, jak dana kultura jest rozwinięta, a ograniczeniem seksualności w ów kulturze. Mężczyźni, zamiast w wieku nastoletnim skupić się na nauce, budowaniu własnej pozycji społecznej, myślą o seksie, dziewczynach itd. Tu na ich miejscu (powinna) stoi kultura. W cywilizacji zachodniej, sprzed stu laty, kiedy biali ludzie niezaprzeczalnie rządzili światem, istniały szkoły koedukacyjne mające na celu oddzielenie chłopców i dziewczyn od siebie, odseparowanie.

Ta analiza ma bardziej podłoże naukowe, aczkolwiek należy pamiętać, że ewolucja kultury doszła do tego sama. Na zasadzie doboru naturalnego zwyciężył ten, który dotrwał do naszych czasów.

 

Po czym widać, że kultura upada?

-Łamane jest tabu;

-Niski przyrost naturalny

-Rozwiązłość seksualna

-Inne kultury wchodzą w jej miejsce

-Degeneracja, brak tożsamości jednostki z daną grupą

(podobne przyczyny upadku miał starożytny Rzym, choć to temat na inną dyskusję)

 

Teraz trochę bezpośrednio o skutkach odrzuceniu kultury przez ludzi zachodu na podstawie grafik z filmu Stefana Molyneux'a "The uncomfortable truth about sex":

 

Wstawię osiem najważniejszych wykresów.

 

1. Liczba partnerów seksualnych wciągu życia(oś y), a wiek pierwszego stosunku (oś x). Czyli średnio jeśli kobieta rozpoczyna życie seksualne w wieku 14 lat, to w ciągu życia będzie mieć 13 partnerów seksualnych

NsFpmMY.png

 

2. Kobiety w wieku 30+ lat w stabilnym związku. Oś y oznacza procent kobiet, zaś oś x wiek rozpoczęcia aktywności seksualnej

ELBrRhi.png

 

3. Podobny wykres, tyle że oś x oznacza liczbę partnerów seksualnych z poza małżeństwa

87Yi9Ti.png

 

4. Niespodziewana ciąża (nieślubne, pozamałżeńskie) - oś x - wiek rozpoczęcia aktywności seksualnej, a oś y - prawdopodobieństwo nieplanowanej ciąży

WpFcRJH.png

 

5. To samo, tyle że oś y reprezentuje ilość partnerów seksualnych. (Virgin at Time of First Marriage - pierwszy raz jest po ślubie; Pre_martial sex with first husband - pierwszy raz ze swoim mężem)

rm5bTtp.png

 

6. Procent dzieci urodzonych od niezamężnych kobiet na zachodzie. (ewentualnie chodzi o Kanadę, choć to nie ma większego znaczenia)

EBbm3qA.png

 

7. Procent kobiet, które są szczęśliwe (oś y) i wiek rozpoczęcia aktywności seksualnej (oś x).

vMkfLLz.png

 

8. Prawdopodobieństwo, że kobieta zostanie samotną matką. Os y to procenty prawdopodobieństwa, a oś x - wiek rozpoczęcia aktywności seksualnej.

DZQopKq.png

 

 

Po tych statystykach widać, jak ważne jest ograniczenie aktywności seksualnej do czasu, aż płat czołowy w mózgu skończy się rozwijać (wiek około 20 lat). Jest to bardzo długi temat i bardzo wiele mógłbym pisać, choć mam nadzieję, że wypowiecie się co wam wiadomo na ten temat.

 

Jakie są wasze przemyślenia odnośnie tego? Jeśli się mylę, to gdzie? Czy zauważacie trafność tych statystyk na podstawie obserwacji kobiet w swoim życiu?

 • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przedstawione wykresy, o tym mówił Kamil Cebulski tutaj:

 

Edytowane przez koksownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Podobna zawartość

  • Przez MoszeKortuxy
   https://www.pch24.pl/feministki-z-czarnego-protestu-zapowiadaja-manifestacje-przed-siedziba-radia-maryja,59696,i.html
   Feministki będą robić zadymę pod Radiem Maryja Ciekawe co na to Ojciec Rydzyk
    
   „Urodzinowa chryja pod Radiem Maryja” – to hasło feministycznej manifestacji, która ma się odbyć 3 maja przed budynkiem katolickiej rozgłośni radiowej w Toruniu. Organizatorem protestu są środowiska zaangażowane w „Czarny Protest”.
    
   Przed budynkiem „Radia Maryja” w Toruniu, feministki zorganizowane w ramach tzw. „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet”, będą protestowały przeciwko działalności katolickiego radia. Oficjalnie manifestacja jest zaplanowana w związku z rocznicą urodzin założyciela rozgłośni – o. Tadeusza Rydzyka. Nie ma jednak wątpliwości, że feministki nie będą wyrażały swego poparcia dla redemptorysty, a ich celem jest wyśmianie zakonnika i działalności radia. „Przyjdź, zaskocz Ojca, chryjnij jego Radiu, pozdrów Rodzinę!” – czytamy w zapowiedzi manifestacji na Facebooku.
    
   „Kolektyw Manifa Toruńska i kolektyw Warszawski Strajk Kobiet, Ogólnopolski Strajk Kobiet, oraz Fundacja Nie Tylko Matka Polka postanowiły zatem, że Ojciec Dyrektor, obok oficjalnej imprezy urodzinowej, na swoje 73 urodziny (oraz niemalże 74-lecie istnienia, wliczając nienaganne życie płodowe) zasługuje też na małą niespodziankę” – piszą organizatorzy wydarzenia.
    
   Autorki wydarzenia w serwisie społecznościowym kpią z założyciela „Radia Maryja” i sugerują, że inicjatywy podejmowane przez o. Tadeusza Rydzyka są typową działalnością biznesową. „Wstąpił do seminarium, studiował teologię w Warszawie, otrzymał święcenia kapłańskie. Naturalną rzeczy koleją założył rodzinę, wybudował dom, posadził drzewo. Rozwinął firmę rodzinną (znaną jako Rodzina Radia Maryja), ustanowił fundację, dla zabicia czasu założył radio, telewizję, gazetę, szkołę, postawił skromny kościół” – czytamy w zapowiedzi protestu.
    
   Przypomnijmy, że środowiska związane z tzw. „Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet” nawoływały oraz brały udział w protestach przed kuriami biskupimi. Miało to miejsce w związku z poparciem Kościoła dla projektu „Zatrzymaj Aborcję”, który pozwoliłby na prawne ograniczenie liczby aborcji. Feministki podczas agresywnych protestów skandowały m.in.: „Słowa z ambony to zabobony”, „Kobieto szanuj się. Nie chodź do kościoła” oraz „Lekarzy nie misjonarzy”.
    
   „Bierzemy wieszak dla biskupa i idziemy ze słowem na niedzielę powiedzieć, co myślimy o urządzaniu nam życia i odbieraniu nam zdrowia, godności i wolności przez biskupów” – wzywała wówczas Marta Lempart, jedna z głównych organizatorek manifestacji.
  • Przez Strusprawa1
   Witam. Natknąłem się niedawno na interesujące dane pokazujące podobieństwa pomiędzy współczesnym "narodem wybranym", a Neandertańczykami. Istnieją także podobieństwa w charakterze i inteligencji. Neandertańczycy byli rdzennymi mieszkańcami Europy, którzy przybyli z Afryki dużo wcześniej (około 350-400 tysięcy lat temu) niż współcześni Homo Sapiens (jakieś 65 tysięcy lat temu, różne są szacunki). Gatunki te krzyżowały się między sobą, toteż 20-12 tysięcy lat temu występowała na terenach Europy epoka lodowcowa, która była mocnym testem wytrzymałości na jednostki (toteż, o ile dobrze pamiętam, Neandertańczycy nie dożyli bezpośrednio tego). Głębiej opisaną antropologię i pochodzenie gatunktów ludzi znalazłem w książce "Dlaczego zachód rządzi - na razie" Iana Morrisa. 
   Teza jest taka - Żydzi, wśród wszystkich ludzi współcześnie żyjących mają najwięcej genów Neandertańczyka, toteż dzielą najwięcej od nich cech. Kształt czaszki, krzywy nos, mocno abstrakcyjne myślenie, postawienie na introwertyzm. Neandertańczycy byli dużo wyżej rozwinięci niż homo sapiens. Tworzyli kulturę, odprawiali pogrzeby, potrafili rozpalić ogień.
   Także mieli odzież i wytwarzali biżuterię, ponieważ chłodne klimaty europejskie wymusiły to na nich. Trudna sytuacja pogodowa koreluje z inteligencją - ludy białych Europy i wschodni Azjaci mają średnie IQ powyżej 100 (Europejczycy przy granicy, ale uznajmy - efekt Flynna ciągle zachodzi). Żydzi mają średnie IQ na poziomie 115. Oczywiście niekoniecznie jest to związane z genami Neandertańskimi. Oczywiście jest korelacja pomiędzy procentem genów neardentańskich w grupie, a inteligencją danej grupy, toteż Żydzi mieli inną strategię reprodukcyjną przez ostatnie tysiące lat. Jak w żydowskiej kulturze - kładło się silny nacisk na rozmnażanie u wybitnych jednostek, tak też u katolików (przykładowo w Polsce), wybitne jednostki potrafiące czytać, nie rozmnażały się tak bardzo, ponieważ wybitne jednostki szły w duchowieństwo zazwyczaj, a panuje Kościele katolickim celibat. 
    
   Tak więc mimo wszystko - dawno żyjący w Europie Neandertańczycy wyginęli, ale geny po nich pozostały. Wszystko wskazuje na to, że najwięcej po nich mają Żydzi, potem Azjaci, biali Europejczycy, a Afrykańczycy ze środkowej Afryki nie mają genów tych wcale. 
    
    

    

    

    

    

    
   Wstawiłem kilka screenów na ten temat. Niestety wymagany angielski. 
    
    
    
  • Przez MoszeKortuxy
   W czasie 20:18 Krzysztof Karoń mówi o największej wadzie chrześcijaństwa, która spaczyła ludziom wizję rzeczywistości  Polecam zobaczyć  
    
  • Przez MoszeKortuxy
   http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/a/adam-nergal-darski-spiewa-piosenke-na-dzien-kobiet-wymachujac-penisem-obrazil-uczucia-religijne-artysta-znow-budzi-kontrowersje,12991460/
    
   Negal na Dzień kobiet śpiewa wymachując penisem do, którego przytwierdzony jest Jezus Chrystus. Co o tym sądzicie? Jak dla mnie to mocno przesadził mimo, że nie jestem chrześcijaninem.

    
   Adam "Nergal" Darski, wokalista zespołu metalowego Behemoth po raz kolejny wzbudza kontrowersje. Tym razem burzę wywołał opublikowany na facebookowym fanpage'u artysty film, w którym ten - z okazji Dnia Kobiet - śpiewa piosenkę, wymachując przy tym... penisem, do którego przytwierdzony jest Jezus Chrystus.
    
   Nagranie wywołało spore kontrowersje wśród komentujących i podzieliło internautów. Niektórzy byli rozbawieni - inni przeciwnie. Jeden z internautów stwierdził, m.in. (pisownia oryginalna): - Więcej szacunku do drugiego człowieka! To co zrobiłeś jest żenujące. Nikt nie ma prawa szydzić z jakichkolwiek uczuć religijnych! Usuń ten film, inaczej będziesz miał duże problemy!
    

   Na ten wpis odpowiedział Nergal (pisownia oryginalna): "Jeśli to obraza Twoje uczucia religijne ... to pracuj nad sobą, żeby nic ich nie obrażało. Twój fundament tzw moralny jest najwyraźniej bardzo kruchy skoro zabawny filmik budzi w Tobie takie negatywne emocje. Praca nad sobą, terapia, zmiana wiary... bo może ta jest po prostu do d***(-red.)? Jest wiele możliwości. A poza tym penis to symbol miłości... jezus rzekomo tez. Wiec skąd to oburzenie koledzy katole-patrioci-PISowcy? Hm? Poza tym polecam skupić się na GENIALNYM wykonie wokalnym a nie na jakichś pierdołach. No i dobrego dnia kobiet". 

   Adam Nergal Darski już w przeszłości miał problemy, w związku z rzekomą obrazą uczuć religijnych. Wówczas chodziło o podarcie Biblii. - To jest księga kłamstw, p... to g..., p... tę hipokryzję - powiedział muzyk podczas występu z 2007 roku, rwąc kartki, które następnie rozrzucił wśród publiczności. 

   Zachowaniem i słowami Darskiego dotknięty poczuł się Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami oraz kilku posłów PiS. Działacz i politycy - jak sami przyznawali - na koncercie nie byli. Obejrzeli jednak umieszczone w internecie nagranie i złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. 

   Muzyk został jednak w tej sprawie prawomocnie uniewinniony. 

    
    
 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×