Skocz do zawartości

Każdy inteligentny człowiek chce, żeby jego dzieci wyglądały jak on


wrotycz

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy inteligentny człowiek chce, żeby jego dzieci wyglądały jak on.

To słowa Muhammada Ali, który w prostych, żołnierskich słowach podsumowuje zachodni pęd do mieszania ras.

 

Wyraża w ten sposób naturalne dla organizmów powstałych w wyniku ewolucji, dążenie do powielania swoich genów.

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to rozwinąć. 

Jak w tym filmie:


1. Redpill/blackpill pokazuje, że rzeczywistość relacji partnerskich między ludźmi jest niczym więcej jak ciągnieciem ewolucji - przeskakiwaniem genów, które są zdolne do budowania ciała. Dobre ciała (wliczając w to inteligencję, która pozwala odnaleźć się człowiekowi w świecie) = dobre geny.

2. 6:53 - "Nic nie jest dla mężczyzny bardziej uświadamiające niż bycie odrzuconym. Dlaczego jest odrzucony? Matka natura - w przejawieniu się u kobiety - powiedziała: "Nie jesteś zły jako przyjaciel, ale twoje geny są bezwartościowe, aby przekazać je dalej".

I oczywiście co do tematu - kłania się "Samolubny Gen" Dawkinsa co do tego co powiedział Muhammad Ali. Zapewne umarł niezbyt szczęśliwy widząc, że jego wnuki są mieszane.

PS. Filmy na tym kanale są bardzo blackpillowe, więc jak nie macie rozbudowanego (powiedzmy) "srodowiska umysłowego by to udźwignąć", to nie polecam. 

Chciałem zrobić osobny wpis o tym kanale, ale porzuciłem to. Zbyt rozległy temat.

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BlacKnight napisał:

Moim zdaniem, zabrzmi to eugenicznie, inteligentni lub ładni lub to i to powinni przekazywać te geny.

Tak, tylko niestety nie zawsze ładni są inteligentni i inteligentni są ładni. Dodatkowo w ewolucji ludzkiej zaistniało to, o czym Roman Warszawski często mówi - w pewnym momencie historii rozwoju człowieka zwyciężyła kultura (kultury stale rywalizowały ze sobą w historii i dalej się to dzieje), która przyjęła monogamię - ponieważ wtedy ci mężczyźni w makroskali są bardziej produktywni i mniej szkodliwi. Jest większa stabilność społeczna. 
To w sumie ciekawa także rozprawa naukowa byłaby by opisać jak dokładnie i dlaczego inteligencja wyewoluowała w Europie i na Dalekim Wschodzie. Także patrząc na historię świata - liczyli się niemal wyłącznie Europejczycy i Daleki Wschód. Reszta to przybudówki. Ale dobra, rozjeżdża mi się temat. 

Tak jak pisałem - teoretycznie tak i prymitywna natura nastawiona jest na to co piszesz, ale w praktyce powstają ogromne problemy, ponieważ ludzie to nie tylko geny, ale także psychika, która wyewoluowała by się zaadoptować do relacji społecznych. 

 

Wielką szansę widzę w transhumanizmie, mimo że wielu nią straszy i się boi. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto, szczerze i zgodnie ze stanem rzeczywistym. 

 

Choć ja bym to ujął ściślej - mężczyzna chce.

U kobiet nie musi wcale tak być. 

 

Niemniej jednak nie jest możliwa utopia bezrasowego, szczęśliwego społeczeństwa. To jest wojna, w której jednym wolno być atawistami, a u drugich atawizmy ruguje się.

 

Wiecie, o co chodzi.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, zychu said:

U kobiet nie musi wcale tak być. 

 

W naturze jest.

Tyle, że kobiety cenią status a ten od raay nie zależy. Cenią sobie też modę, która tym bardziej, od rasy nie zależy.

Kobiety mają więcej zmiennych, także,  bezpośrednio, niezależnych od genów, które biorą pod uwagę przy wyborze. Bezpośrednio, bo pośrednio, wysoki status może być utożsamiany z grami, i częściowo to będzie prawda. Ale tylko częściowo.

Mężczyźni biorą pod uwagę głównie geny. Wygląd, czyli geny, figurę, czyli geny i zdrowie.

Kulturowo, społecznie, obie płcie, szukają osób podobnych do siebie, inaczej się nie dogadują. Nieprzypadkowo ludzie się dobierają w swoich kręgach, czy to społecznych, czy zainteresowań. To jest szukanie podobieństw a nie różnić. To jest coś przeciwnego do "różnorodności".

O tym też mówił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, Strusprawa1 said:

Jak w tym filmie:

 

Fajnie, tylko pieprzy o czadach jak o prawdzie objawionej. Sęk w tym, że bycie ładnym nie daje ci pewności wychowania potomstwa ani przekazani do dalej. Są jeszcze inne czynniki, które do niedawna kobiety brały pod uwagę. Dziś, dzięki modzie, i  państwu, tego nie robią.

To jest takie spłycenie jak feministyczny mit o patriarchacie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Sky said:

Bardzo polecam dokument

 

Filozoficznie, i techniczne, to pieszym eugenikiem był Martin Luder, zwany Lutrem. To on przeznaczył rasy podludzi do eliminacji - Słowian, Serbów i innych, a także Żydów, choć tych nie wiem w sumie za co.

Jakoś tak się składa,  Wszystkie parszywe ideologie powstały w Niemczech.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wrotycz napisał:

 

Filozoficznie, i techniczne, to pieszym eugenikiem był Martin Luder, zwany Lutrem. To on przeznaczył rasy podludzi do eliminacji - Słowian, Serbów i innych, a także Żydów, choć tych nie wiem w sumie za co.

Jakoś tak się składa,  Wszystkie parszywe ideologie powstały w Niemczech.

 

I jako jeden z pierwszych , a może pierwszy ? wykorzystał druk, aby masowo propagować swoje idee - 95 tez. Dał podwaliny dla propagandy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Sky said:

jako jeden z pierwszych , a może pierwszy ? wykorzystał druk, aby masowo propagować swoje idee - 95 tez. Dał podwaliny dla propagandy.

 

Na taką skalę jako pierwszy.

Tyle, że to nie on tylko jego mocodawcy. On, mnich, bez grosza przy duszy, nie mógłby sobie pozwolić na wydrukowanie garści ulotek.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, mimo że akurat w tej dziedzinie moje poglądy są jak najbardziej zgodne z poglądami Pana Cassiusa Claya, to nie jest on dla mnie autorytetem aby wypowiadać się publiczne na takie tematy. Natomiast Pan Cassius Clay jest dla mnie autorytetem w dziedzinie prawego prostego i lewego haka na wątrobę i na takie tematy chętnie go wysłucham. Apeluję o rozsądek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Jakoś tak się składa,  Wszystkie parszywe ideologie powstały w Niemczech.

 

 

Aż strach pomyśleć co sie stanie, gdy ktoś dostrzeże pewnego niedocenionego naukowca z Berlina ( tego, któremu zawdzięczamy m.in termin "flepiarz").🤔🤣

 

" Ein chad, ein szczęka, ein schwartzqtange".😎

Edytowane przez Kiroviets
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WolfSkin

https://www.aletheia.com.pl/tytul/115/kultura-krytyki

Autor trochę zafiksowany na żydkach, ale praca merytorycznie wartościowa. Między innymi stara się wyjaśnić, dlaczego białych Europejczyków tak łatwo urobić na czarną pałę.

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zychu napisał:

Autor trochę zafiksowany na żydkach, ale praca merytorycznie wartościowa. Między innymi stara się wyjaśnić, dlaczego białych Europejczyków tak łatwo urobić na czarną pałę.

Spojler: bo kultury zachodnie mają w tendencji być indywidualistyczne. 
Też czy to jest w pełni prawda historycznie? Sam natknąłem się (przeczytałem połowę) na pewne wyraźne czerwone flagi w tej książce.

 

Kultura żydowska jest o tyle dziwna i inna, że zawsze w historii podpinała się pod inne. Myślałem o tym dzisiaj i patrząc na rolę Żydów w Polsce w XVII i XVIII wieku, to chyba Polska upadłaby jeszcze wcześniej bez nich - zastąpili rzemieślników i handlarzy, bo chłopi i szlachta (jedyne stany polskie) nie nadawały się do tego i byłaby pustka. 

Tak, nie byłem wzywany do tablicy, a się odezwałem, ehhh

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrotycz napisał:

prostych, żołnierskich słowach podsumowuje zachodni pęd do mieszania ras.

Dzisiaj to by było niepoprawne politycznie, gdyby to jeszcze wypowiadał się jeszcze w ten sposób publicznie biały heteroseksualny mężczyzna, wierzący Katolik, który dodatkowo jest kimś sławnym, celebrytą, mienstrim by go chyba wraz z Julkami i lewoskrętnymi zjadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłbym, że to dość rozległy temat. Z danymi genami startujesz, jeden gość jest przegrywem i incelem na starcie z wyglądu itp. Drugi jest wygrywem i ma łatwiejsze życie.

Ale co z tym zrobisz samemu?

Nie jesteśmy robotami, będąc incelem można się ogarnąć i stworzyć zdrowe relacje i potomstwo. Czy to z góry oznacza, że twoje geny były słabe? Wątpię, że sama genetyka ma wpływ na wszystko. Obrazek Zuckerberga stojącego obok koszykarza jest dość płytki, bo przedstawia jedynie wycinek z życia obojga.

Tak jak flepiarz lub normik może się ogarnąć na tyle, aby być atrakcyjny, tak i chad może zjebać sobie życie uzależnieniami czy postępowaniem w inny, nieracjonalny sposób i swoich genów nie przekazać. Które w takim razie były silne, a które słabe?

Blackpill jest dobry w obnażaniu prawdziwych instynktów. Ale największą jego wadą jest fakt, że treści prezentowane w ten sposób sprawiają wrażenie z góry narzuconych. Genetyka nie ta? Jesteś przegrywem, nie masz co nawet próbować. A wielu gości się łapię w tą, pewnego rodzaju pułapkę, tak jak Analconda to zrobił swojego czasu.

Zamiast genów równie dobrze można tam podstawić układ gwiazd czy swój horoskop.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, WolfSkin said:

Panowie i Panie, Pan Cassius Clay, (...) nie jest on dla mnie autorytetem aby wypowiadać się publiczne na takie tematy.

 

A pan Niedzielski czy Morawiecki jest autorytetem? Jeden jest ekonomistą na stanowisku ministra zdrowia, a drugi historykiem na stanowisku bankiera, noblista finansów i premiera.

Takie same, w sensie analogiczne do Ali'ego, mają akredytacje.

 

On, Ali, się wypowiada jako szary człowiek, który wyraża powszechny wśród zwierząt pogląd, że chcą żeby ich potomstwo było do nich a nie do onych podobne. Pogląd ten, zupełnie nieprzypadkowo, zgadza się z poglądem ewolucjonistów i jest sprzeczny z propagowaną w mediach wizją świata. To (na filmie) jest wywiad w BBC, i pan redaktor tam mówi jak i czego należy społeczeństwo uczyć - co to jest jest jak nie propaganda i tresura?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Strusprawa1 said:

patrząc na rolę Żydów w Polsce w XVII i XVIII wieku, to chyba Polska upadłaby jeszcze wcześniej bez nich - zastąpili rzemieślników i handlarzy, bo chłopi i szlachta (jedyne stany polskie) nie nadawały się do tego i byłaby pustka. 

 

Jak to się nie nadawali? A to ciekawe, że po upadku rzeczpospolitej szlacheckiej się nadawali. W pozytywizmie dawali radę, potem dawali radę, przedtem, przed przyjściem żydów dawali radę a w trakcie nie dawali?

Żydzi mieli przywilej handlu, nadany im przez króla i szlachtę, nie dlatego że byli lepsi ale dlatego, że nie mieli praw politycznych i nie stanowili żadnego zagrożenia dla szlachty.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.