Skocz do zawartości

Atak na Charlie Hebdo - komentarze?


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj jak każdy słyszał do redakcji francuskiego pisma wbiło się kilku muzułmanów i zastrzeliło 11 osób, raniło 10 innych w odwecie za satyryczne obrazki wyśmiewające ich naród/wiarę. Ciekawi mnie co myślicie o tej sprawie, jak powinno zareagować państwo francuskie, jak powinny zareagować inne kraje europejskie? Temat zahacza też o nowo powstające państwo islamskie. Ciekawe są też reakcje niektórych Europejczyków, twierdzących że wydarzenie było "karą boską", oraz że to co spotkało ludzi pracujących w czasopiśmie było całkowicie zasłużone... Zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłbym taki pewien, czy zrobili to konkretnie islamiści w ich interesie - jak zabiją zamachowców, to będzie podejrzane, bo mogli być po praniu mózgu, szkoleniu narkotycznym gdzie zrobiono z nich zamachowców, albo po prostu nimi manipulowano i prowadzono ich do określonego celu. Trzeba zrozumieć że ktoś kto sprowadził miliony ludzi z obcej kultury, miał jakiś cel - może była nim wewnętrzna wojna na której wyrośnie fortuna albo cele polityczne. Przecież ci ludzie na szczycie nie wierzą w bujdy o multi kulti, to wszystko musieli dokładnie rozumieć (konflik i walka o dominację dwóch światów) a więc i może zaplanować jako wstęp do czegoś, może kolejnej wielkiej wojny? Rozruchów i wprowadzenia drakońskiego prawa jako reakcję na stworzony przez siebie konflikt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ich problem nie nasz.my musimy kebabów i cyganów pogonic ale durne polskie społeczeństwo chce byc modne

 

Tutaj się Putin wykazał, w Rosji (oprócz Czeczenii bodajże) muzułmanie radykalni mają zakaz wstępu, nie dostają socjalu tylko dlatego, że są imigrantami itd. Bardzo mądre podejście, chyba jedyny kraj w Europie który ma taka politykę imigracyjną. To jak postępują kraje zachodnie jest dla mnie nielogiczne, kiedy widać już co się dzieje jak za dużo ciapatych jest w kraju, jedynym właściwym wyjściem jest wysiedlenie ich poza granice. Czy tego nie robią bo się boją zamieszek, posądzenia o nietolerancyjność i straty stołka w rządzie, czy dlatego że ktoś nimi steruje już nie wiem.

 

Ja akurat raczej nie poddaję w wątpliwość tego, że zabijali w Paryżu muzułmanie (tak samo jak wydaje mi się niedorzeczna teoria o zaplanowaniu przez Amerykę WTC), wierzę że religia jest w stanie tak ludziom wyprać mózg żeby ich zmusić do zabijania. Zwłaszcza jak mantrujesz 5 razy dziennie, a nie tylko co niedzielę. Ja bym tego nie zrobił, Wy pewnie też nie, ale kultura islamska jest tak bardzo różna od naszej, że myślę trudno jest nam zrozumieć sposób myślenia terrorystów. Tam państwo jest podporządkowane religii, a dochodzi jeszcze przecież pranie mózgu zrobione w ISIS, czy gdzie tam indziej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje źródła podają, że to fake. Kolejna prowokacja.  ISIS to twór mosadu, podobnie jak al-quaida. Ale co do prania mózgu to się zgadza :)

 


Ja akurat raczej nie poddaję w wątpliwość tego, że zabijali w Paryżu muzułmanie (tak samo jak wydaje mi się niedorzeczna teoria o zaplanowaniu przez Amerykę WTC)

Niedorzeczna? W obliczu filmów oraz masy analiz to raczej wersja oficjalna jest niedorzeczna.

A w PL mamy demokrację i owsik jest takim wspaniałym facetem... ;)

 

To ich problem nie nasz.my musimy kebabów i cyganów pogonic ale durne polskie społeczeństwo chce byc modne

Cyganów ok, ale powiedz mi mi skąd ja wezmę świeże daktyle, pastę do zębów, mydło i kupę innych rzeczy. Takie rzeczy tylko od ciapatych. Poza tym dają rabaty lub gratisy, zapraszają na kawę lub małe co nieco, no i mają fajniutką córę. Moi ciapaci są ok.

Kebab mogą sobie zostawić. Nie jadam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje źródła podają, że to fake. Kolejna prowokacja.  ISIS to twór mosadu, podobnie jak al-quaida. Ale co do prania mózgu to się zgadza :)

 

Niedorzeczna? W obliczu filmów oraz masy analiz to raczej wersja oficjalna jest niedorzeczna.

A w PL mamy demokrację i owsik jest takim wspaniałym facetem... ;)

 

Cyganów ok, ale powiedz mi mi skąd ja wezmę świeże daktyle, pastę do zębów, mydło i kupę innych rzeczy. Takie rzeczy tylko od ciapatych. Poza tym dają rabaty lub gratisy, zapraszają na kawę lub małe co nieco, no i mają fajniutką córę. Moi ciapaci są ok.

Kebab mogą sobie zostawić. Nie jadam :)

 

Nie mówię o zaprzestaniu wymiany handlowej z bliskim wschodem, wiadomo benzyna itd. To się opłaca obu stronom, ale duża mniejszość arabska/romska w danym kraju jest zagrożeniem dla większości. Link do źródeł? Chętnie się czegoś dowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslmy, kto i co zyska na zbrodni z Francji:
1. Stany – a) poparcie dla swoich wojen na Bliskim Wschodzie
B) zastraszenie Francuzow (ktorzych coraz wiekszy procent zadal wystapienia z NATO i z UE=referundum w tej sprawie)
2. Francja - odlozenie w czasie dysmisji Hollande’a (facet siedzial juz na goracym krzesle, jedna noga poza palacem prezydenckim
3. Bruksela: konsolidacja mieszkancow UE (narastajace wciaz nastroje antyunijne zastepuje „jednosc przeciwko islamowi” czyli wspolnemu wrogowi). 
4. Izrael – oslabienie widokow na uznanie Palestyny przez ONZ jako niepodleglego panstwa. 
5. caly Zachod: odwrocenie uwagi od kryzysu gospodarczego, mozliwosc zaostrzenia kontroli i ograniczenia wolnosci obywatelskich (niby dla walki z ekstremizmem), co sie moze przydac dla tlumienia zamieszek, kiedy kryzys bedzie szedl pelna para. Przerabialismy juz cos w ten desen po WTC. Co stracili zachodni politycy: nic. 
Co zyskali islamisci? NIC. Co stracili: duzo, ich ojczyzny beda dalej toczone wojnami, ich zony i dzieci szykanowane na emigracji. 
Ergo: czy zamach (precyzyjny, profesjonalny) przeprowadza ten, kto ma z tego korzysci, czy ten, kto traci? To nie byla robota jakis idiotow , tylko bardzo precyzyjna akcja. Przemyslana w kazdym szczegole. Ktos, kto ja organizowal, doskonale wiedzial, jakie beda konsekwencje. 
Pomyslmy o sobie! W jaka kolejna wojne o  dolara chca nas wciagnac? co chca zatuszowac przed nami? „Islamisci” to tylko przykrywka. Wydarzenia najblizszych miesiecy pokaza, do czego zachodni politycy wykorzastaja zbrodnie francuzka. Patrzmy im na rece i nie tracmy zdrowego rozsadku! 
Zmach nie mógł byc przygotoany prze maniaków z blokowiska. Kobieta, ktróa ich widziała i słyszała , twierdziłą na wizji, że "mówili doskonale po francusku". 

Byle szajby nie pilnuja się do tego stopnia przy wykonywaniu takiej roboty.
Może za wiele filmów oglądam, ale akcja taka jest po prostu modelowa i książkowa, zwłaszcxa z z calościa podtekstów. Taka moja opinia na ten temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslmy, kto i co zyska na zbrodni z Francji:

1. Stany – a) poparcie dla swoich wojen na Bliskim Wschodzie

B) zastraszenie Francuzow (ktorzych coraz wiekszy procent zadal wystapienia z NATO i z UE=referundum w tej sprawie)

2. Francja - odlozenie w czasie dysmisji Hollande’a (facet siedzial juz na goracym krzesle, jedna noga poza palacem prezydenckim

3. Bruksela: konsolidacja mieszkancow UE (narastajace wciaz nastroje antyunijne zastepuje „jednosc przeciwko islamowi” czyli wspolnemu wrogowi). 

4. Izrael – oslabienie widokow na uznanie Palestyny przez ONZ jako niepodleglego panstwa. 

5. caly Zachod: odwrocenie uwagi od kryzysu gospodarczego, mozliwosc zaostrzenia kontroli i ograniczenia wolnosci obywatelskich (niby dla walki z ekstremizmem), co sie moze przydac dla tlumienia zamieszek, kiedy kryzys bedzie szedl pelna para. Przerabialismy juz cos w ten desen po WTC. Co stracili zachodni politycy: nic. 

Co zyskali islamisci? NIC. Co stracili: duzo, ich ojczyzny beda dalej toczone wojnami, ich zony i dzieci szykanowane na emigracji. 

Ergo: czy zamach (precyzyjny, profesjonalny) przeprowadza ten, kto ma z tego korzysci, czy ten, kto traci? To nie byla robota jakis idiotow , tylko bardzo precyzyjna akcja. Przemyslana w kazdym szczegole. Ktos, kto ja organizowal, doskonale wiedzial, jakie beda konsekwencje. 

Pomyslmy o sobie! W jaka kolejna wojne o  dolara chca nas wciagnac? co chca zatuszowac przed nami? „Islamisci” to tylko przykrywka. Wydarzenia najblizszych miesiecy pokaza, do czego zachodni politycy wykorzastaja zbrodnie francuzka. Patrzmy im na rece i nie tracmy zdrowego rozsadku! Zmach nie mógł byc przygotoany prze maniaków z blokowiska. Kobieta, ktróa ich widziała i słyszała , twierdziłą na wizji, że "mówili doskonale po francusku". 

Byle szajby nie pilnuja się do tego stopnia przy wykonywaniu takiej roboty.

Może za wiele filmów oglądam, ale akcja taka jest po prostu modelowa i książkowa, zwłaszcxa z z calościa podtekstów. Taka moja opinia na ten temat!

 

Dobry poczatek ale wnioski nie za bardzo... 

 

Nie chce mi sie wszystkiego komentowac ale to ze wymieniles kto zyska, kto straci to jedno - to ze jakas grupka przyglupow nie wziela tego pod uwage i postanowila 'pokazac gnojom' (w ich mniemaniu) z gazety to drugie - nie mozesz zakladac ze oni dzialaja racjonalnie bo kieruja sie religijnym fundamentalizmem.

 

Przygotowanie takiej akcji to nie jest zadna wielka sztuka - wszystko czego potrzeba to jeden bystry czlowiek (miejscowy ale fundamentalista relgijny) ktory, powoli i spokojnie poobeserwuje to miejsce, zatrudni sie jako kurier w firmie dostarczajacej przesylki by poznac pracownikow, rozklad pomieszczen (chociaz zazwyczaj przesylki zostawia sie przy glownym wejsciu) - jednak zapewne dziennikarze sie nie ukrywali i mozna bylo w sieci znalezc ich zdjecia oraz imiona/nazwiska. Tuz przed atakiem znalezc dwoch 'pomocnikow', zorganizowac kalachy - dla fundamentalistow to nie problem, samochod, lokale etc. To nie jest wielka sztuka! 

 

Pamietam ze moj znajomy pracowal w UK gdy Rushdi wydal 'Szatanskie Wersety', pracowal dla arabusow i ci zapytali go ktoregos dnia czy nie wrzucilby granatu do ksiegarni w ktorej sprzedawano ksiazke Rushdiego - oczywiscie moj znajomy na drugi dzien 'zniknal' z tego miasta i wrocil do Polski. Nie potrzeba wiele tym oszolomom by ich sprowokowac do przemocy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się Putin wykazał, w Rosji (oprócz Czeczenii bodajże) muzułmanie radykalni mają zakaz wstępu, nie dostają socjalu tylko dlatego, że są imigrantami itd. Bardzo mądre podejście, chyba jedyny kraj w Europie który ma taka politykę imigracyjną. 

 

Jest to akurat nieprawda.  Jeżdzę do Rosji, mam w niej sporą część swojej dalszej familii i co nieco moge na ten temat powiedzieć, tutaj się troche rozpisałem na ten temat, więc daje linka żeby nie robić offtopu:

 

http://braciasamcy.pl/index.php/topic/820-francuska-policja-w-akcji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze lewackiej gazety sami zwrócili na siebie uwagę. Spójrzcie na te rysunki, nie trzeba znać francuskiego żeby wiedzieć jaka to szmata jest:

http://static.kresy.pl/image/x/a9f5c567dc8becad7f06cbb1fa310f49.jpg

 

Dolny rysunek w lewym rogu przedstawia wg autorów Trójcę Świętą. Boga, Jezusa i Ducha Świętego. Dla wierzącego człowieka jest to profanacja jego wiary.

 

Obrażali nie tylko Muzułmanów ale również i Chrześcijan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwole sobie przetłumaczyć te obrazki.

 

Zaczynając od lewego, górnego i idąc na prawo a potem skosem w dół:

 

1. "Nareszcie wolny."

2. "Koran to gówno". "Nie zatrzymuje pocisków."

3. "Moje (?) 23 z trzema ojcami", "Ojciec, Syn, Duch Święty."

4. "100 uderzeń batem, jeśli nie umarliście ze śmiechu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze lewackiej gazety sami zwrócili na siebie uwagę. Spójrzcie na te rysunki, nie trzeba znać francuskiego żeby wiedzieć jaka to szmata jest:

http://static.kresy.pl/image/x/a9f5c567dc8becad7f06cbb1fa310f49.jpg

 

Dolny rysunek w lewym rogu przedstawia wg autorów Trójcę Świętą. Boga, Jezusa i Ducha Świętego. Dla wierzącego człowieka jest to profanacja jego wiary.

 

Obrażali nie tylko Muzułmanów ale również i Chrześcijan.

 

Nikogo nie obrazali - nie ma zadnych swietosci ktorych nie moznaby podwazac i osmieszac i to jest podstawa naszej cywilizacji...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze lewackiej gazety sami zwrócili na siebie uwagę. Spójrzcie na te rysunki, nie trzeba znać francuskiego żeby wiedzieć jaka to szmata jest:

http://static.kresy.pl/image/x/a9f5c567dc8becad7f06cbb1fa310f49.jpg

 

Dolny rysunek w lewym rogu przedstawia wg autorów Trójcę Świętą. Boga, Jezusa i Ducha Świętego. Dla wierzącego człowieka jest to profanacja jego wiary.

 

Obrażali nie tylko Muzułmanów ale również i Chrześcijan.

 

Mogli sobie obrażać, ale mamy w Europie wolność słowa i co najwyżej muzułmanie wg. prawa francuskiego mogli im wytoczyć proces o obrazę uczuć religijnych. A oni się wbili z kałachami i zrobili rozpierduchę, w której zginęli niewinni ludzie + rysownicy. Tak myśli Islam najwyraźniej: jakieś pismaki się śmieją = POZABIJAĆ. Chrześcijaninowi czy ateiście taka reakcja nawet nie przyjdzie do głowy...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy, ale stary jak ja mam niby wiedzieć gdzie dokładnie leży granica świętości KAŻDEGO CZŁOWIEKA? Tak się nie da. Są tacy muzułmanie i są siacy muzułmanie. Nie będę wnikał, który z nich się obrazi a który nie.

 

I dlatego należy wszystkich usunąć za granicę. Na wsiaki słuczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wnika się w reakcję innych ludzi, to należy oczekiwać: ciętej riposty lub fangi w nos a od ciapatego radykała maczety na szyi. Widocznie karykaturzyści nie obawiali się śmierci ze strony Muzułmanów.

Dziś w mediach podali, że w w Europie żyje oficjalnie ponad 40 mln Islamistów. Z czego 8 mln we Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem stanowi rozgraniczenie słowa (mówionego/pisanego/rysowanego) od fizycznego czynu.
Mi bezpośrednio nie zagraża żaden tekst/rysunek/wypowiedź, wyłącznie konsekwencje fizyczne.
Inaczej po jaką cholerę państwa posiadałyby policję i wojsko?

Tylko wielu ludkom myli się i łączy w jedno sytuacja kiedy ktoś odda mocz na ich 'świętą figurkę/książkę' z tym jak im ktoś przypierdoli.

 

ED: W dużym skrócie: chodzi o to, że na tym świecie jest cała masa ludzi, którzy nie potrafią przyznać się do tego, że w gruncie rzeczy głęboko pierdoli ich zdanie/opinia/rysunek drugiego człowieka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.