Skocz do zawartości

Intercyza przed małżeństwem - czy to brak zaufania?


Rekomendowane odpowiedzi

@Fit Daria Gdyby faktycznie było tak jak piszesz już dawno byłaby na zwolnieniu, a nie przychodziła do pracy.

15 minut temu, Fit Daria napisał:

a Ty widzisz tylko to, że nie będzie pracowała

Ależ nie, ja widzę jej radość z powodu pójścia na zwolnienie i jak sama mówi związanego z tym wypoczynku.

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mrowka cha ubawiłam się. 

 

Dla mnie Intercyza jest oczywista. 

 

48 minut temu, Mrowka napisał:

tylko zeby potem płaczu nie było ze miś zdradził i zostawił dla młodszej, a Ty zostajesz z niczym tylko z dzieckiem do utrzymania.

Dlaczego mam płakać?

Zdradził, to wiadomo, że koniec, owszem przykro jest.

Nie zostaje z niczym, bo mam swoje. I nic nie stoi na przeszkodzie by mieć swoje, a nie cudze. 

Dla mnie dziecko nie jest przeszkodą ani kulą u nogi. 

 

Miałam się rozpisać, ale szkoda czasu. Tu już tyle i tak czytelnie chłopaki napisali, że bym tego lepiej nie ujęła.  

 

Nie cierpię pasożytów. 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Krugerrand napisał:

Tak wygląda to wielkie poświęcenie w praktyce, skupienie na karierze itd.

A skąd koleżanka @Fit Dariama to wiedzieć, jak ona o ciąży czytała najwyżej w Wysokich Obcasach albo w internetach, a pracę zna tylko z opowiadań? ;)

 

11 minut temu, Fit Daria napisał:

A po drugie IQ nie jest jedynym typem inteligencji. Bo tych typów mamy wiele.

Czy jednym z tych typów inteligencji jest posiadanie lepszych ocen na studiach od kilku chłopaków? Ale się motasz, w unikalny sposób łącząc śmieszność z żałosnością:)

 

21 minut temu, Rnext napisał:

Ale nie liczę na zbyt wiele z Twojej strony, bo przejawiasz typową postawę: "jeśli fakty nie pokrywają się z moimi przekonaniami, to tym gorzej dla faktów"

O czym tu rozmawiać, skoro panna przyznała się, że szuka starszego, bogatszego partnera i jednocześnie twierdzi, że jest za intercyzą? :D Przecież to chyba jasno warunkuje jej światopogląd i świadczy najlepiej o motywach, tu nie ma partnera do dyskusji, zwłaszcza że już od dawna nie ma żadnych argumentów odnośnie meritum, są tylko małe złośliwostki, że ona ma lepsze oceny na studiach. Swoją drogą, wcale bym się nie zdziwił jakby to były nawet zaoczne studia;) 

 

@Nefertiti pisząc o tym, że nie zostaje z niczym bo ma swoje trafiła w sedno. Żal że lajków mi brak, więc nie mogę dać wiele Ci. Ale jak się na kimś pasożytuje i szuka bogatszego męża, to pasożytowanie jest istotą takiej relacji. Tym śmieszniej, że jednocześnie opowiada się o zaufaniu, miłości, bla bla bla. Powtarzam - bracia uczcie się, bo tak rozumuje większość kobiet.

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fit Daria napisał:

Więc nie można jednoznacznie zmierzyć poziomu inteligencji

Więc w takim razie na jakiej podstawie twierdzisz że obie płcie są tak samo inteligentne??? 

Znów wiaterek zmienił kierunek i ten sam argument podpiera przeciwną tezę? Czy po prostu najzwyczajniej nie ogarniasz tego co wypisujesz?

 

@Krugerrand to nic nie da :D Ona zawsze wszystko poprzekręca i wyprze. 

 

3 minuty temu, tytuschrypus napisał:

Swoją drogą, wcale bym się nie zdziwił jakby to były nawet zaoczne studia;) 

Ja to bym się nawet nie zdziwił, gdyby to były zaoczne studia na "prestiżowej, prywatnej, wyższej uczelni" :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tytuschrypus napisał:

Ale nie liczę na zbyt wiele z Twojej strony, bo przejawiasz typową postawę: "jeśli fakty nie pokrywają się z moimi przekonaniami, to tym gorzej dla faktów"

Padłem jak to przeczytałem.

Temat do zamknięcia tylko jakieś feministyczny smród się ciągnie na tym wątku.

Intercyza jest konieczna dla faceta w dzisiejszych czasach a winę mają same panie bo im pasuje aktualny stan rzeczy w sądach i prawie. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rnext napisał:

Więc w takim razie na jakiej podstawie twierdzisz że obie płcie są tak samo inteligentne??? 

Znów wiaterek zmienił kierunek i ten sam argument podpiera przeciwną tezę? Czy po prostu najzwyczajniej nie ogarniasz tego co wypisujesz?

 

Biorąc pod uwagę samo IQ, bo do tej pory nie wymyślono bardziej wymiernej metody. Prawdą jest, że nie jest sposób dokładnie zmierzyć ludzkiej inteligencji.

Co do samego IQ naukowcy spierają się czy jest minimalna różnica na korzyść mężczyzn i czy jest już to całkowicie wyrównany poziom.

 

@Krugerrand Tak odpocznie, bo każda praca w ciąży jest bardziej wyczerpujący. Odpocznie pare tygodni po to by, przeżyć ból i zmęczenie jakiego nie zaznała nigdy wcześniej ( chyba, że to nie pierwsza ciąża). Wiecie, że wysiłek przy porodzie jest porównywalny do przebiegnięcia maratonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fit Daria napisał:

Wiecie, że wysiłek przy porodzie jest porównywalny do przebiegnięcia maratonu?

Jeśli to miał być argument, dla którego kobieta m tak ciężko i musi szukać bogatszych i starszych mężczyzn, to chyba nie wyszło i właśnie umniejszyłaś jego (wysiłku) znaczeniu:D 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus Dla Was nic nie będzie dobrym argumentem, poród to jak puszczenie bąka, zajmowanie się dzieckiem,domem i połóg to sielanka, a jedyni co coś od siebie i dają to Wy. Tak widzę Waszą retorykę.

 

 

10 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Intercyza jest konieczna dla faceta w dzisiejszych czasach a winę mają same panie bo im pasuje aktualny stan rzeczy w sądach i prawie. 

Panie zawsze są winne. Co by nie zrobiły...Zawsze nasza wina i my powinnyśmy dostawać w dupę, a intercyza się świetnie nadaje jako narzędzie ku temu :)

 

 

@Rnext

Cytat

Ja to bym się nawet nie zdziwił, gdyby to były zaoczne studia na "prestiżowej, prywatnej, wyższej uczelni" :D

Ciekawa jestem jakie Ty masz :)

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextNie da, tu nawet nie ma ratunku. Obydwie z założycielką tego wątku są siebie warte i chyba trzeba by to już zakończyć powoli. Leci strona numer 16, a tu nadal jakbyś walił głową w mur. Teraz widzę wjechało robienie z siebie ofiar. I tak do usranej śmierci;)

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Daria

Same się wykończycie tymi prawami bo wahadło życia musi zareagować i dlatego powstają MGTOW, itd. 

Życzę powodzenia w szukaniu odpowiednich samców za 10 lat albo i nawet za mniej lat.

Znając życie dowalą jakimiś podatkami dla singlów ale i tak to będzie lepsze niż rozwydrzona pretensjonalna księżniczkowata sztuczna baba.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, dokładnie. Skoro mnie kocha, to chyba wie, że w przypadku gdyby mnie zdradził czy zostawił bez ważnego powodu, musi za to zapłacić. :) Zwłaszcza, jeżeli jest dziecko.

 

Cytat

 Mężczyźnie honor nie powinien pozwalać na ocenienie kobiety poprzez jej dorobek.

 

Cytat

 co z tego ze dobry z niego tata lub pokrzywdzony przez kobietę, skoro w przyszłości pewnie nie będzie chciał mieć więcej dzieci, a ja raczej bym chciała?

 

Cytat

Nawet jeżeli chciałby mieć drugie dziecko ze mną, to nie mialby aż tylu pieniędzy zeby naszemu dziecku zapewnić godne życie (część idzie na jego pierwsze dziecko), a poza tym nie mam ochoty mieszkac z obcym dzieciakiem pod jednym dachem. 

tenor.gif?itemid=8663432

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fit Daria napisał:

Ciekawa jestem jakie Ty masz

To żadna tajemnica, bo nawet rozmawialiśmy o tym w jednej z pierwszych audycji Marka na YT. Skończyłem dwa kierunki, fizykę i informatykę. W międzyczasie jeszcze pracowałem nad swoim biznesem wyobraź to sobie. Prywatnych uczelni sprzedających dyplomy jeszcze wówczas nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fit Daria napisał:

Tak widzę Waszą retorykę.

Tak widzisz, bo jest tak jak napisał nasz zacny Rnext, jeśli fakty świadczą przeciwko Twojemu poglądowi, tym gorzej dla faktów. Dla Ciebie coś o wysiłku przebiegnięcia maratonu jest wymówką, dla której kobiety muszą szukać starszych i bogatszych mężczyzn. Jakoś jest wiele kobiet, które ceniąc sobie karierę zawodową są to w stanie pogodzić z macierzyństwem, tylko one nie piszczą o wspólności majątkowej, bo mają swoje kariery i swoje pieniądze. I naprawdę robią kariery, a nie szukają żywiciela, którego w razie czego mogą oskubać z jego dorobku. Czyli - są NAPRAWDĘ niezależne. 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Wówczas, to ile masz lat?

Nie musisz dogryzać ;)  Nie zamierzam niczego kupować a studiowałam już na kilku uczelniach, bo szukałam swojej drogi. Myślę, że obecne połączenie ekonomii z nauka programowania jest dobrą opcją.

 

@tytuschrypus Ależ ja tego nie neguję :) Podziwiam takie kobiety, ale maja one dużo trudniej niż mężczyźni, którzy doszli do tego samego.

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zablokował(a) ten temat
9 godzin temu, Fit Daria napisał:

Facet daje dyla i high life i albo daje jakieś ochłapy zwane alimentami albo nic nie płaci, ale i wtedy jest usprawiedliwiony, bo mężczyźni i tak płacą większość podatków? Ciekawa retoryka. 

Raczej prosta matematyka.

 

9 godzin temu, Fit Daria napisał:

Różnica polega na tym, że im kobieta starsza tym trudniej jej znaleźć partnera, założyć drugą rodzinę, to przy niej zostają dzieci, a któryś z Panów dyskutujących wziął by kobietę z dzieckiem? No właśnie.

Czyli co mamy płacić, za to że kobiecie jest coś trudniej zrobić, facetom jest wiele rzeczy trudniej zrobić i jakoś nie skomlą o kasę za to, że jest im trudniej. Znów retoryka mi jest coś trudniej zrobić, facet niech zapłaci.

 

Powiedzmy wprost większość rodzin, gdzie pojawia się rozwód to nie są rodziny patologiczne i w większości przypadków mąż chce się zająć dziećmi stąd te batalie sądowe o prawa do opieki. Więc tak naprawdę to, że dzieci zostają przy kobiecie jest jej wyborem, bo ona na to naciska i o to walczy. I nie ma tutaj uzasadnienia, że dziecku z matką jest lepiej, bo statystyki pokazują wyraźnie, że samotne matki wychowują najwięcej patologii, i nie mów że to wina mężczyzn bo ich nie ma, to wina kobiet, bo one wychowują ;) 

 

Proste, cały czas domagacie się płacenia za swoje zachcianki i swoje życiowe trudności, które na dodatek dotyczą was osobiście, zachowujecie się jak osoby nieprzystosowane społecznie i tyle.  

 

9 godzin temu, Fit Daria napisał:

Intercyza jest szkodliwa, bo zaburza wszystko co w związku piękne i wartościowe.

I niestety panowie myślę, ze powinniście wybierać między intercyzą, a dziećmi. Bo to jest to co Wam kobieta daje, coś co nie da się przeliczyć na pieniądze.

 

Jaka emocjonalna nuta, oderwana od rzeczywistości. Intercyza jak każda umowa emocji nie wzbudza, zapomina się o niej kilka dni po podpisaniu, a kobieta przypomina sobie o niej tylko wtedy jak chce zrobić jakieś świństwo, wtedy myśli trzy razy ;) 

 

Wielu moich kolegów ma żony, część ma podpisane intercyzy i jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności w tych małżeństwach mniej zgrzyta niż w tych bez, a i panie są zdrowsze, jakieś takie szczupłe i pogodne, nie spędzają czasu przed telewizorem, nie zajadają się syfem, mają jakieś zainteresowania jak miały przed ślubem, pewnie jedno z drugim nie ma nic wspólnego ..... jasne że ma ;)  jak musisz walczyć o utrzymanie pozycji to się starasz zawsze tak jest.  

 

I jeszcze jedno wszystko się da przeliczyć na pieniądze, kobieta nie daje nic czego nie da się przeliczyć. 

 

9 godzin temu, Fit Daria napisał:

Bo jeśli odwrócimy sytuację to w każdej z tej sytuacji  kobieta zostaje samotną matką, często może zostać bez dachu nad głową

No jeszcze się nie spotkałem z sytuacją, żeby normalny ojciec wyrzucał swoje dzieci z domu, to kobiety urządzają scenki rodzajowe "zabieram dzieci  i idziemy pod most, hlip hlip", ponieważ doskonale wiecie, że tylko posiadanie tych dzieci przy sobie oznacza kasę od faceta. 

 

9 godzin temu, Fit Daria napisał:

Waszymi szanownymi paniami", że kobieta jest tu pokrzywdzona, bo jeśli większość życia poświęciła mężowi, dzieciom i domowi, a nagle zostaje z ręką w nocniku, bo mężusiowi się odwidziało to chyba coś tu jest nie tak. 

Ale to są KONSEKWENCJE JEJ WYBORU JAKO DOROSŁEGO CZŁOWIEKA, każdy dorosły człowiek je ponosi, mężczyzna np. pójdzie do pracy jako elektryk pracujący na wysokości, bo jest dobrze płatna i to jest jego wybór, idzie tam dla korzyści, tak samo jak kobieta decyduje się zostać w domu z dziećmi bo ma z tego korzyści, to jest jej wybór. Wracając do elektryka, który miał wypadek i nagle stracił możliwość wykonywania zawodu i nagle z pensji 10 000 złotych ma najniższą rentę 1000 złotych, jest to konsekwencją jego wyboru.

 

Tak to jest w życiu, że każde przedsięwzięcie się udaje lub nie, a odpowiedzialność za wybory ponosi się  OSOBISTĄ, a nie domaga się żeby ktoś płacił za konsekwencje wyborów. 

 

9 godzin temu, Fit Daria napisał:

ale proszę ile przypadków jest bez żadnej walki o dzieci, bo panu jest wręcz na rękę, że ma bachory z głowy, a czasami wręcz całkiem urywa z nimi kontakt, zakłada nową rodzinę, a dzieci pytają " gdzie jest tata?". 

Bardzo mało, większość ojców walczy oprawa opieki nad dzieckiem. 

 

9 godzin temu, Fit Daria napisał:

Tak? A jak to Janusz nie zapłaci Sebie to też poniesie konsekwencje czyż nie? A w przypadku intercyzy i gdy to mężczyzna po prostu wyrzuca kobietę z domu ( jego) po 10 latach małżeństwa jest ok. Bo może, bo jego. Mając w dupie to co ta kobieta dla niego przez te lata zrobiła. My ośmiolatki, to jak nazwiesz takie zachowanie? Intercyza to dopiero brak dojrzałości, widzieć tylko koniec własnego nosa i własne pieniądze i nie dostrzegać tego co jest oprócz tego. 

Oczywiście, tylko pomijasz najważniejszą sprawę, Seba jest pracownikiem Janusza i obie strony mają prawa i obowiązki i umawiają się na konkretną usługę, w konkretnych ramach czasu, za konkretne pieniądze.

 

W małżeństwie nie ma ani konkretnej usługi, ani ram czasu, ani nie można przewidzieć na jaką sumę będą opiewały zobowiązania, nie wiadomo o ile majątek się powiększy. Więc małżeństwo jest płaceniem nie ustalonej kwoty, za usługi, które nie są wykonywane i nie wiadomo jakie umowa ma ramy czasowe. Więc twoje porównanie jest to porównanie solidnej umowy do kupowanie przysłowiowego kota w worku i wmawianie ludziom, że to to samo.

 

Żeby to było to samo, to umowa małżeńska powinna wyglądać tak, jak opisuję niżej co w naszym systemie prawnym jest niewykonalne:

 

Ja Karyna Feminowska zobowiązuję się przez lat nie mniej niż 25 od dnia zawarcia małżeństwa z Sebą Pospolitym do:

 

1 Robienia mu lodzika co rano

2 Minimum 5 zbliżeń w tygodniu

3 Opieka nad dziećmi

4 Rezygnacja z pracy zarobkowej

5 Wierność

6 Śniadanko do pracy, obiadek po powrocie

7 Dwie godziny ciszy między 19 - 21 

 

itd. itd...

 

Oczywiście jak Karyna zdradzi lub notorycznie z własnej winy umowy nie przestrzega, to zabiera walizki, zostawia dzieci i wypad.

 

I wtedy Seba Pospolity podpisuje papier, że w wyniku gdy małżeństwo rozpadnie się z jego winy to Karyna dostaje określone części majątku wspólnego, a on płaci na dzieci alimenty w wysokości tylu, a tylu % średniej krajowej + wypłaca Karynie przez pierwsze dwa lata kasę, żeby mogła zdobyć zawód i się usamodzielnić. 

 

Jak już mówiłem wielokrotnie trzeba się zdecydować albo rodzina patriarchalna i jej konsekwencje, albo nowoczesna i jej konsekwencje. Nie można sobie wybierać albo tak, albo tak kiedy wygodniej, intercyza jest konsekwencją rodziny nowoczesnej. Ale panie jak zwykle wszystko w życiu chcą bez konsekwencji i odpowiedzialności.  

 

A skoro prawo nie daje możliwości skutecznego sporządzenia , szczegółowej umowy małżeńskiej jak w innych krajach to zostaje rozdzielność majątkowa, i tak pretensje nie powinny iść w stronę mężczyzn, że chcą intercyzy, tylko w stronę ustawodawcy, że nie wprowadził odpowiednich rozwiązań :) Więc leć na gov.pl lobbować za solidnymi, obustronnie obowiązującymi kontraktami małżeńskimi, które będą nadrzędne wobec krio i kc. 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.